یادگیری زبان آلمانی در خانه

یادگیری زبان آلمانی در خانه

یادگیری زبان آلمانی در خانه | اگر قصد مهاجرت به آلمان را دارید و یا می خواهید در یکی از دانشگاه های آلمان مشغول به تحصیل شوید و یا در این کشور کار پیدا کنید، نیاز به یادگیری و آموزش زبان آلمانی دارید. روش های زیادی وجود دارند که به راحتی می توانید آموزش زبان آلمانی را آغاز کنید. روش هایی مانند حضور در کلاس های آموزشی زبان، یادگیری آنلاین زبان آلمانی، شرکت در کلاس های خصوصی و ….

اما اگر دوست ندارید در کلاس های آموزش حضوری شرکت کنید و یا در حال فراهم کردن مقدمات مهاجرت به آلمان هستید و وقت کافی برای شرکت در کلاس های حضوری ندارید به راحتی می توانید یادگیری زبان آلمانی در خانه را دنبال کنید. شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که چگونه می توانم زبان آلمانی رادر خانه یاد بگیرم؟ برای پاسخ به این سوال کافی است که به سایت من و زبان که اولین و به روز ترین سایت آموزش آنلاین زبان در کشور می باشد، مراجعه کرده و در دوره زبان آلمانی ثبت نام کنید. بدین ترتیب به راحتی می توانید یادگیری زبان آلمانی در خانه را تجربه کنید. سایت من و زبان با ارائه ی آموزش شش زبان زنده ی دنیا به راحتی آموزش آنلاین زبان و یادگیری زبان در خانه را برایتان میسر کرده است.

یادگیری زبان آلمانی در خانه
یادگیری زبان آلمانی در خانه

یادگیری زبان آلمانی

برای کسانی که در آلمان زندگی می کنند یا قصد مهاجرت به آلمان برای تحصیل یا کار و یا اقامت دائم را دارند، یادگیری زبان آلمانی دیگر امری تفننی و سرگرم کننده محسوب نمی شود. برای ادغام شدن در جامعه ی آلمانی زبانان و یا تحصیل در کشور آلمان و یا اشتغال، یادگیری زبان آلمانی یک ضرورت محسوب می شود.
البته برای کسانی که در آلمان زندگی می کنند، تماشای تلویزیون به زبان آلمانی، استفاده از اینترنت و خواندن روزنامه آلمانی نیز از دیگر الزاماتی است که باعث می شود به یادگیری زبان آلمانی به عنوان یک ضرورت فکر کرد.

تمامی موارد ذکر شده باعث می شود که افراد انگیزه ی بالایی برای پیگیری آموزش زبان آلمانی داشته باشند و البته در این زمینه نیز تلاش هایی فراوانی انجام دهند. اما متاسفانه در بسیاری از اوقات تلاش ها به نتیجه ی مطلوب نمی رسد و دلیل آن هم این است که اشتباهات بسیاری در یادگیری زبان آلمانی مرتکب می شوند. آشنایی با بعضی از این نقاط می تواند از بروز این اشتباهات جلوگیری کرده و احتمال موفقیت در زمینه یادگیری زبان آلمانی را افزایش دهد.

یادگیری زبان آلمانی در خانه
یادگیری زبان آلمانی در خانه

اشتباهات رایج در یادگیری زبان آلمانی

 1. نداشتن هدف مشخص در یادگیری
  یکی از مشکلاتی که معمولا باعث ناامیدی و یاس افراد در یادگیری می شود، نداشتن هدفی روشن است. نداشتن هدف و انگیزه از یادگیری زبان آلمانی، بدترین بازدارنده در زمینه ی آموزش زبان آلمانی محسوب می شود. برای جلوگیری از بروز این مشکل بهتر است که برای خودتان اهدافی را تعریف کنید و مدت زمان مشخصی را برای رسیدن به این اهداف در نظر بگیرید. با مشخص کردن هدف تان به راحتی می توانید آن را به اهداف کوچکتر تقسیم کرده و هنگام رسیدن به آنها به خود پاداش دهید، بدین ترتیب خیلی راحت می توانید به اهداف کلیتان که همان یادگیری زبان آلمانی است، دست پیدا کنید.
 2. نا امیدی و افسوس خوردن حین یادگیری
  بسیاری از افراد حسرت می خورند که چرا زودتر شروع به یادگیری زبان آلمانی نکرده اند و یا چرا تلاش کافی برای انجام این کار نداشته اند، یا اینکه سن من مناسب یادگیری یک زبان جدید نیست و یا توان یادگیری زبان مورد نظرم را ندارم و مواردی از این قبیل… درست است که یادگیری یک زبان در سنین پایین تر یکی از فاکتورهای یادگیری سریع زبان است اما یادتان باشد که مهم تر از فاکتور سن، در نظر گرفتن روحیه ی کودکانه برای یادگیری چیزی است، چرا که کودکان با وجود مشکلات زیاد در یادگیری اولیه، بازهم ناامید نمی شوند و هر بار بیشتر از بار دیگر تلاش می کنند. پس اعتماد به نفس داشته باشید و از چیزهایی که تا به حال آموخته اید حداکثر استفاده را بکنید و ناامیدی را به خود راه ندهید و به راهتان در یادگیری زبان ادامه دهید.
 3. استفاده از یک روش خاص در یادگیری زبان آلمانی، برای مدت طولانی
  با به کار گیری یک روش همیشگی در یادگیری زبان آلمانی، معمولا بخشی از قابلیت های شما پیشرفت نخواهند کرد. برخی برای یادگیری معمولا از یک روش به روش دیگری متوسل می شوند و به اصطلاح از این شاخه به آن شاخه می پرند. این افراد نیز دچار اشتباه هستند چرا که تا قبل از اینکه فرصت بهره برداری از روشی را به خود بدهند، تغییر مسیر داده و نتیجتا بخشی مهمی از قابلیت روش اتخاذ شده ی قبلی را از دست می دهند و مجددا به سراغ روش جدید می روند که این نیز بازده یادگیری زبان آلمانی را محدود می کند.
 4. بسنده کردن به کلاسهای حضوری و آکادمیک یادگیری زبان آلمانی
  بسیاری از افراد تصور می کنند که حتما بایستی به کلاسهای آموزشی حضوری زبان آلمانی بروند تا بتوانند موفق شوند اما این تصور کاملا غلطی است که باعث می شود به امتیازات یادگیری آنلاین زبان انگلیسی توجهی نکنید. نکته مثبتی که در آموزش آنلاین زبان آلمانی وجود دارد این است که شما در هر زمان و مکانی که اراده کنید، می توانید از نکته های آموزشی سایت آنلاین آموزش زبان استفاده کنید.
 5. نداشتن روحیه ی مثبت اندیش و خوش بین
  یکی دیگر از مسائلی که امکان دارد افراد را از ادامه ی مسیر یادگیری زبان مورد نظرشان بازدارد، توجه به نیمه ی خالی لیوان و نادیده گرفتن نیمه ی پر لیوان است. همیشه سعی کنید که مثبت نگر باشید و به چیزهایی که یاد گرفته اید هر چند کم و جزیی، فکر کنید تا بتوانید اعتماد به نفس خود را بالا برده و روحیه ی خود را تقویت کنید.
 6. نگرانی در مورد بروز اشتباهات در صحبت کردن به زبان آلمانی
  حتی استادان زبان آلمانی هم ممکن است اشتباه کنند. یکی از موانع بسیار مهم در یادگیری زبان آلمانی، تمرکز بر اشتباه نکردن است. به جای تمرکز بر این موضوع سعی کنید تجربه کنید. فراموش نکنید که فرآیند یادگیری زبان آلمانی مانند آموختن زبان کودکان برای اولین بار است. همان طور که اشتباهات بچه ها در صحبت کردن برایتان شیرین است و به آن می خندید سعی کنید که به اشتباهات خودتان نیز بخندید و به خودتان فرصت تجربه کردن بدهید.
 7. نگه داشتن افراد منفی نگر در کنار خود
  همیشه افرادی در کنار ما هستند که گاها باعث یاس و ناامیدی ما در انجام کارها هستند. این افراد کوله باری از تجربیات شکست خورده دارند که به راحتی می توانند آنها را به ما انتقال داده و یاس و ناامیدی را بر ما مستولی کنند، به طوریکه به راحتی شما را از یادگیری زبان آلمانی منصرف کنند. در مواجهه با چنین افرادی بهتر است ناشنوا باشید.
 8. نداشتن برنامه ای منظم و روتین برای یادگیری زبان آلمانی
  اگر برنامه ی روزانه ای برای یادگیری زبان آلمانی و تمرین و تکرار مکرر نداشته باشید، اصلا نمی توانید برنامه ای منسجم و مناسب را برای یادگیری دنبال کنید و مطمئنا بعد از گذشت مدتی خسته خواهید شد، پس با داشتن برنامه ی منظم روزانه در یادگیری زبان و همچنین پی گیری آموزش آنلاین زبان آلمانی، کلی کلمات جدید یاد بگیرید و شروع به صحبت کنید.

  یادگیری زبان آلمانی در خانه
  یادگیری زبان آلمانی در خانه
 9. ترسیدن از خواندن موضوعات جالب به زبان آلمانی
  می توانیم موضوعات جالب و کوتاه را به زبان آلمانی بخوانیم و ترسی از اشتباه در خواندن نداشته باشیم. با اشتباه کردن در خواندن به راحتی می توانیم اشتباه خود را تصحیح کرده و بار دیگر درست بخوانیم. البته با تمرین و تکرار نیز این اشتباهات تصحیح خواهند شد.
 10. استفاده نکردن از لغات جدید در صحبت کردن به زبان آلمانی
  یکی از نقاط ضعفی که  بیشتر افراد دارند این است که نمی توانند از کلمات جدیدی که یاد گرفته اند هنگام صحبت کردن استفاده کنند. این یکی از اشتباهات فاحش زبان آموزان است که هیچ توجهی به استفاده از لغات جدید تازه آموخته شده ندارند و در عوض به یادگیری لغات جدید دیگر تمرکز می کنند. این حالت باعث می شود که هرگز نتوانند از لغات یاد گرفته شده استفاده کنند.
 11. عدم توجه به مهارت های خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن
  برای افزایش توان خود دراین 4 مهارت یادگیری زبان آلمانی، بایستی به کتاب های آموزشی، داستان، پادکست، کارتون، فیلم، اخبار آلمانی و .. توجه زیادی کرد. این ها ابزاری هستند که باعث می شوند به راحتی زبان آلمانی را یاد بگیرید.
 12. دنبال نکردن آموزش از طریق آموزش آنلاین زبان آلمانی
  برای یادگیری این زبان تنها به خواندن خود و شرکت در کلاس های حضوری و … بسنده نکنید بلکه سایت های معتبر آموزشی که آموزش آنلاین زبان آلمانی را ارایه می دهند، دنبال کنید. با انجام ان کار به راحتی می توانید استاد زبان آلمانی خود را در خانه داشته باشید و یادگیری زبان آلمانی در خانه را دنبال کنید.
 13. دیدن فیلم به زبان ترجمه شده
  یکی از اشتباهاتی که تمامی زبان آموزان ممکن است مرتکب شوند این است که فیلم های آلمانی را به زبان اصلی نگاه نکنند و نسخه ی ترجمه شده ی آن را تماشا کنند. این کار نه تنها باعث می شود که گوششان به شنیدن کلمات آلمانی عادت نکند، بلکه اصطلاحات و لهجه ی اصلی زبان آلمانی را نیز یاد نمی گیرند. با تماشا کردن فیلم های آلمانی به زبان اصلی خود را با دنیای زبان آلمانی محصور کنید و به راحتی اصطلاحات و واژه های زبان آلمانی را فرابگیرید. البته زمانی این کار موثر واقع خواهد شد که شما بتوانید 50 یا 60 درصد کلمات آلمانی را تشخیص داده و معنی کنید.
 14. استفاده ی زیاد از دیکشنری
  برای یادگیری کلمات آلمانی و ملکه شدن آن ها در ذهن نباید زیاد به لغت نامه ی آلمانی مراجعه کرد با این کار دیگر زحمت به ذهن سپردن کلمات را به خود نمی دهید و به راحتی کلمات را فراموش می کنید. بهتر است که معانی کلمات را با استفاده از واژه های قبل و بعد آنها معنی کنید و این امکان را به خود بدهید که معانی کلمات را حدس بزنید با این کار به راحتی معانی کلمات رابه ذهن خود می سپارید.

حال که با چندین اشتباه رایج در یادگیری زبان آلمانی آشنا شدیم، اگر قصد یادگیری زبان آلمانی را دارید و می خواهید آموزش آنلاین زبان آلمانی را دنبال کنید و در خانه زبان یاد بگیرید، به سایت من و زبان مراجعه کنید و در دوره ی آموزشی زبان آلمانی ثبت نام کنید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید

 • کریم

  من اصلا وقتی برای آموزش حضوری و بیرون از منزل ندارم اما نمیدونم که می تونم با آموزش های شما آلمانی رو خوب خوب یادبگیرم یا نه. تضمینی از این بابت دارید؟

  پاسخ
  • مدیر

   درود بر شما . یادگیری شما و میزان وقتی که برای یادگیری میگذارید خیلی مهمه. و اگر وقت بذارید و خوب کار کنید میتونید خوب یاد بگیرید.

   پاسخ