یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس

یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس

یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس می تواند برای هر فردی، چالشی بزرگ باشد. در حالت کلی روش هایی وجود دارد که با آن ها می توانید بدون رفتن به کلاس های حضوری، مهارت های خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن خود را بهبود ببخشید، حتی اگر استادی نداشته باشید که شما را هدایت کند. همان طور که می دانید در هیچ دوره ای از زندگی، بشر چنین حجم داده و اطلاعات را به خود ندیده است.

افراد برای یادگیری زبان می توانند از موارد بسیاری همچون کتاب صوتی و معمولی، فیلم و داستان صوتی و یا تصویری، کلاس های آموزشی حضوری و آنلاین، نرم افزار ها و پهنای گسترده اینترنتی استفاده کنند و خود را دانش بروز جهانی بهره مند سازند. جالب است بدانید که امروزه با به کار گیری آموزش آنلاین زبان انگلیسی نیز می توان به امر یادگیری پرداخت. یکی از مشکلاتی که همه علاقه مندان در آموزش زبان انگلیسی با آن سر و کار دارند این است که فکر می کنند توانایی یادگیری ندارند زیرا تعداد بسیاری با گذراندن بیش از ده سال از دوران راهنمایی تا دانشگاه هنوز نتوانسته اند آن طور که باید به زبان انگلیسی مسلط باشند، ولی باید بدانند که اشکال از روش ها و تکنیک های آموزشی است که در مدارس و دانشگاه ها تعریف شده است.

از این رو سالانه خانواده ها برای یادگیری زبان انگلیسی، فرزندان خود را در کلاس های حضوری و یا غیر حضوری آموزشی شرکت می دهند تا آن ها را از آموزش زبان انگلیسی برخوردار سازند. یکی از بدترین تجربه دانش آموزان در کلاس های زبان مدرسه، بحث گرامر می باشد زیرا همه آن را بسیار سخت می پندارند و از استفاده آن دردنیای خارج از کلاس ترس و واهمه دارند. یکی از دیگر نکاتی که باعث ضعف نظام آموزشی می شود، آموزش بیش از دو، سه هزار لغت در زمانی اندک و با مباحث تکراری می باشد که برای زبان آموزان امری بیهوده تلقی می شود و آن ها را در یادگیری زبان ناکام می کند.

جالب است بدانید که براساس مهم ترین نظریه زبان شناسی، اوج یادگیری زبان بین یازده تا چهارده سالگی می باشد، به یاد داشته باشید که این تئوری به این معنی نیست که در سال های پس از آن یادگیری اتفاق نمی افتد، بلکه قسمت اوج یادگیری در سن هر زبان آموز را یاد آور می شود. شاید روزانه عده بسیاری را مشاهده می کنید که علاقه دارند به زبان های دیگر نیز صحبت کنند و به آن ها توصیه می شود تا در دوره های آموزش مجازی و آنلاین زبان انگلیسی و دیگر زبان ها شرکت کنند، یکی از این موارد، وب سایت من و زبان است که زبان های بسیاری را به صورتی نوین و کاربردی آموزش می دهد. در این مقاله به روش های یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس می پردازیم و شما را به خواندن ادامه مطلب دعوت می کنیم.

یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس
روش های آموزش زبان انگلیسی بدون کلاس

افراد زیادی هستند که برای آموزش زبان به مشکل های بسیاری برخورده اند، زیرا صبر و تحمل برای یک آموزش درست را ندارند. برای انجام این کار، زمان اهمیت بی شماری دارد، ممکن است در ابتدای راه کمی اذیت شوید و تحت هیچ شرایطی انتظار نداشته باشید که با زمانی اندک، بتوانید به زبان مورد نظر مسلط شوید و شاید ماه ها و سال ها طول بکشد. در صورتی که روش های نادرست برای فراگیری زبان انتخاب شود، علاقه مندان نمی توانند به نتایج مطلوبی برسند. زیرا ممکن است بعد از ماه ها تلاش، هر چه خوانده اید را فراموش کنید. بنابراین نتیجه می گیریم که انسان ها برای یادگیری زبان انگلیسی به زمان نیاز دارند و ضرورت آن را نمی توان نادیده گرفت. در این فرآیند، روش هایی وجود دارد که علاقه مندان و زبان آموزان می توانند بدون کلاس به آموزش زبان انگلیسی مشغول شوند.

 1. مشخص کردن هدف برای مطالعه

  به یاد داشته باشید که در فرآیند مطالعه خود به دنبال هدفی ارزشمند باشید و برای رسیدن به آن، تلاش کنید. برای مثال از خود بپرسید که چرا می خواهید زبان انگلیسی را مطالعه کنید، برای رسیدن به نمره خاصی در آزمون تافل یا آیلتس، توانایی قبول شدن در آزمون دکترا و ارشد، توانایی صحبت کردن با دوستان انگلیسی زبان، سفر به عنوان توریست و یا هدف مهاجرت و کار و تحصیل در کشور های خارجی، از جمله اهدافی است که یک فرد می تواند برای یادگیری زبان انگلیسی داشته باشد. برای بهتر انجام شدن این کار به شما توصیه می شود، نسبت به اولویت اهداف، آن ها روی کاغذ بنویسید زیرا نوشتن روی کاغذ به فرد کمک می کند تا هرروز آن ها را یاد آوری کند و نسبت به مطالعه بیشتر اقدام کند.

 2. استفاده از روش های مرور زبان انگلیسی

  بهترین روش برای فراگیری زبان، این است که پس از مطالعه، آن را بعد از 24 ساعت مرور کنید. این جاست که حدود 80 درصد آنچه را که جدید آموخته اید را حفظ می کنید. و پس از یک هفته با گذراندن تنها 5 دقیقه مرور روی مطالب، قادر هستید بدون فراموشی آن ها را به خاطر بسپارید. جالب است بدانید که این مطالب و نکات تا 30روز در ذهن فرد می ماند و پس از 40 روز اگر آن نکات را مرور کنید، بدون شک تا شش ماه در ذهن خواهد ماند. من و زبان نیز روش های مهم یادگیری زبان را به علاقه مندان ارائه می دهد و آن ها با بهره گیری از وبلاگ، می توانند به نکات ارزشمندی دست پیدا کنند.

 3. بکار گیری ابزار های درست آموزش زبان انگلیسی

  قدم بعدی در آموزش زبان انگلیسی، استفاده از ابزار های مهم آموزشی است که به علاقه مندان انگیزه می دهد تا در انتهای راه، ابزار های مختلفی را امتحان کنند و به هدف اصلی خود برسند. یکی از اصلی ترین ابزار ها، کتاب ها و متون درسی می باشند که در تقویت چهار مهارت زبانی بسیار کمک کننده خواهند بود. بهترین کتاب ها می توانند مهارت های مختلفی را به فرد آموزش دهند و بر اساس تمرینات و فعالیت های در نظر گرفته شده در متون، یک یادگیری تعاملی ایجاد می شود. کتاب های خوب تمامی مهارت های خواندن، نوشتن، گوش کردن و صحبت کردن را بهبود می بخشد. یکی دیگر از مهم ترین و موثر ترین ابزار های آموزشی، وب سایت ها هستند که در راستای یادگیری آنلاین زبان انگلیسی قدم بر می دارند. وب سایت من و زبان نیز بر این اساس شکل گرفته است و روش های کاربردی و بروز را در آموزش زبان معرفی می کند. پادکست ها یا همان فایل های صوتی، نیز در این مسیر بسیار کمک کننده و یاری دهنده خواهند بود. گوش دادن به پادکست یک روشی فوق العاده برای تقویت مهارت های لیستنیگ انگلیسی می باشد و موضوعاتی در آن ها قرار داده شده که کاربردی و جالب هستند. در حالت کلی، بیشتر فایل های صوتی کمتر از یک ساعت به طول می انجامد و نیاز نیست که علاقه مندان برای بکارگیری از آن ها، زمان زیادی را صرف کنند و می توان از آن ها نیز در جهت یادگیری آنلاین زبان انگلیسی استفاده کنند.

 4. پیدا کردن شریک برای بهبود مهارت صحبت کردن در زبان

  جالب است بدانید که یکی از بهترین و موثر ترین روش ها برای یادگیری زبان انگلیسی، تمرین با شخص دیگری است که می تواند انگلیسی و یا غیر انگلیسی زبان باشد. در ابتدا باید به دنبال شخصی باشید که در کل مسیر به همدیگر انرژی و انگیزه بدهید که در حین انجام مطالعات خویش، مسئولیت پذیری در مقابل همدیگر را افزایش بدهید. ولی در حالت کلی شخص رو بروی تان در مطالعه به بهبود مهارت اسپیکینگ و صحبت کردن می افزاید و اگر او، دوست و هم هدف شما باشد و اطلاعاتی خوب در زمینه زبان داشته باشد، می تواند باز خورد خوبی به اشتباهات تان بدهد.
  یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس

 5. تمرین کردن با صدای بلند

  یکی از مهمترین مواردی که زبان آموزان را از پیشرفت در مهارت های زبان انگلیسی باز می دارد، ترس از اشتباه کردن در یادگیری و صحبت کردن می باشد. در حال کلی ممکن است هر فرد در زمان صحبت با همکلاسی های خود به اشتباه بیفتد و مورد تمسخر دیگران واقع شود. ولی باید بدانید که موفق شدن در این راه، کار هرکسی نیست و افراد موفق از همه این اتفاقات درس می گیرند و محکم تر قدم بر می دارند. بیاد داشته باشید که از بلند صحبت کردن نهراسید، می توانید این تمرین را تنهایی و یا در کنار دیگران انجام دهید زیرا با تمرین کردن با صدای بلند، اعتماد به نفس خود را بالا خواهید برد. یکی از فواید استفاده از آموزش آنلاین زبان انگلیسی و وب سایت هایی نظیر من و زبان، این است که اعتماد و عزت نفس هر فرد را در راستای بهبود عملکرد آموزشی، افزایش می دهد.

 6. غرق کردن خود در دنیای آموزش زبان

  به یاد داشته باشید که زمانی که به یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس می پردازید، بخشی از زندگی خود را درگیر زبان کنید، در واقع می توان گفت آن را به بخشی از زندگی روزمره تان تبدیل کنید. برای مثال نیاز است که به تمرین و تکرار بپردازید، موسیقی انگلیسی گوش کنید، به دنبال پیدا کردن و معادل سازی جملات به انگلیسی باشید، لیست خوراکی ها رو به زبان انگلیسی بخوانید، به گوش دادن اخبار انگلیسی روی بیاورید. تمام پوستر ها، پست ها، عبارات و مطالب بومیان انگلیسی زبان را در دنیای مجازی مطالعه کنید و در نهایت برای بهبود مهارت نگارش، خاطرات خود را به زبان انگلیسی بنویسید.

 7. تبدیل کردن یادگیری زبان به سرگرمی

  بهترین راه برای لذت بردن از آموزش آنلاین زبان انگلیسی، تبدیل کردن آن به سرگرمی است. از این طریق می توانید به بهترین نحو زبان انگلیسی را فرا بگیرید. بهتر است به دنبال مطالبی باشید که آن ها را دوست دارید و از مطالعه آن مطالب خوشحال می شوید.

 8. استفاده از موسیقی برای آموزش زبان

  برای یادگیری زبان انگلیسی باید به دنبال جذاب ترین و موثرترین راه ها باشیم. زیرا هیچ کسی خواستار آموزش زور و با اجبار نیست اما حقیقت این جاست که چرا موسیقی تاثیر بیشتری نسبت به کتاب بر آموزش زبان دارد .محققین در امر آموزش با شواهد و مدارک علمی ثابت کرده اند که ذهن انسان در حالت گوش دادن به موسیقی، فعال تر و آماده یادگیری بیشتری است. این فعال بودن به این معنی است که ذهن کمترین اصطکاک و زحمت را برای به خاطر سپردن لغات و نکات گرامری انجام می دهد. داشتن اشتیاق به موسیقی می تواند کلید اصلی پیشرفت در مهارت های زبانی فرد باشد، فرقی نمی کند که این موزیک انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی، آلمانی و یا عربی باشد. نکته دیگر این است که موسیقی غذای روح انسان است و ذهن چیزی را در خود ذخیره می کند که به آن علاقه مند باشد تا بتواند آن را به درستی یاد بگیرد. در واقع آموزش زبان انگلیسی با موسیقی یکی از سریع ترین و موثر ترین روش ها برای یادگیری زبان می باشد.

 9. یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از واژگان مرتبط

  برای بهتر انجام شدن یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس، بهتر است به دنبال کلمه های هم خانواده باشید و برای افزایش دایره لغات و عبارات خود و ماندگاری آن ها در ذهن، واژه های مترادف، هم خانواده و هم ریشه را به کار ببرید زیرا در بهبود عملکرد زبانی، شما را یاری می کنند.

یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس
همان طور که گفته شد، برخی از افراد زمان کافی برای رفتن به کلاس های حضوری ندارند، از این رو می توانند از وب سایت های یادگیری آنلاین زبان انگلیسی بدون کلاس استفاده کنند. وب سایت منو زبان با طراحی خاص خود، علاوه بر آموزش لغت، گرامر، اصطلاحات و به تقویت مهارت های خواندن و مکالمه تان نیز کمک ویژه ای می کند و شما می توانید به عنوان یک منبع آنلاین آموزش زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری که علاقه دارید، از آن بهره مند شوید. حال که به نکات مهمی را در یادگیری زبان انگلیسی پرداخته شد، آموزش زبان را با سایت من و زبان را امتحان کنید. در مقاله ی بعدی نکات دیگری را دنبال خواهید کرد، پس تا موارد کاربردی دیگر با ما همراه باشید تا خیلی سریع و راحت به زبان انگلیسی مسلط شوید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید