یادگیری زبان ایتالیایی برای آشپزها

یادگیری زبان ایتالیایی برای آشپزها

یادگیری زبان ایتالیایی برای آشپزها | هر کدام از ما با توجه به هدف و علاقه خود یادگیری یک زبان را انتخاب می کنیم. یادگیری زبان ایتالیایی جز آن دسته از زبان هایی است که افراد مختلف از هنرمندان و عاشقان معماری گرفته تا آشپزها آن را برای استفاده از منابع اصلی که به زبان ایتالیایی نوشته شده است یا برای تحصیل و کار در کشور ایتالیا آموزش می بینید. آشپزی ایتالیایی که جز سبک آشپزی مدیترانه ای به حساب می آید علاوه بر اینکه یکی از سالم ترین سبک های آشپزی برای سلامتی است به دلیل طعم و تنوع خود طرفداران زیادی دارد.

افراد زیادی هستند که به گذراندن دوره های آشپزی در کشور ایتالیا و یا استفاده از سایت ها و کتاب های آشپزی که به این زبان نوشته است علاقه زیادی دارند. اما قبل از اینکه بتوانید آشپزی ایتالیایی را از روی منابع اصلی و یا با شرکت در دوره های آشپزی در کشور ایتالیا آموزش ببینید باید آن را آموزش دیده باشید. آموزش زبان ایتالیایی به رو های مختلفی انجام می شود که هر فرد با توجه به نیاز و سبک یادگیری خود می تواند یکی از این شیوه ها را انتخاب کند زبان ایتالیایی را آموزش ببینید. برای مثال افرادی که قصد دارند در یکی از رشته های مربوط به هنر تحصیل کنند باید زبان ایتالیایی را در سطح آکادمیک آموزش ببینید اما کسی که می خواهد در یک دوره تخصصی مثل آشپزی و یا طراحی لباس شرکت کند بهتر است که بیشتر بر روی یادگیری بخش عمومی تمرکز داشته باشد. هدف از یادگیری زبان ایتالیایی هر چه که باشد استفاده از روش های جذاب که زبان آموز را در حین یادگیری درگیر خود می کند و باعث می شود که یادگیری عمیق تری اتفاق بیافتد همیشه جذاب است. یکی از این روش های جذاب روش یادگیری آنلاین زبان ایتالیایی است که می توانید برا آشنایی با این روش از سایت من و زبان استفاده کنید. در ادامه مقاله روش های مفید برای یادگیری زبان ایتالیایی را بررسی می کنیم.

 

یادگیری زبان ایتالیایی برای آشپزها
یادگیری زبان ایتالیایی برای آشپزها

شروع یادگیری زبان ایتالیایی

بسیاری از افراد به یادگیری زبان ایتالیایی علاقه دارند. تخمین شده می شود که بین 60 تا 65 میلیون نفر در اروپا به زبان ایتالیایی صحبت می کنند. زبان ایتالیایی شاید یکی از زبان های پرگویش در دنیا نباشد اما مسلما یکی از دوست داشتنی ترین زبان های دنیا است. در مقایسه با زبان هایی مثل اسپانیایی و فرانسه ، زبان ایتالیایی شاید چندان برای کسب و کار در اولویت بعد از آنها قرار داشته باشد اما مسلما برای معماری ، گردشگری و فرهنگ بدون شک در مقایسه با بسیاری از زبان ها در اولویت قرار دارد. چه کسی است که فرهنگ، آشپزی و معماری این کشور را دوست نداشته باشد و نخواهد که آنها را در خود کشور ایتالیا آموزش ببینید؟
زمانی که افراد یادگیری زبان ایتالیایی را شروع می کنند یکی از اولین سوالاتی که به ذهنشان می رسد این است که بهترین روش برای آموزش زبان ایتالیایی چه زبانی است و چطور باید شروع کنند. اگر قبل از شروع یادگیری این زبان با یکی از زبان های اروپایی آشنا باشید یادگیری برایتان راحت تر خواهد بود اما اگر از قبل با هیچ یک از زبان های اروپایی آشنا نباشید باز هم جای نگرانی نیست. زبان ایتالیایی به دلیل نحوه تلفظ خاصی که دارد زبان بسیار شیرینی است و زمانی که شروع به یادگیری این زبان کنید به شدت به آن علاقه پیدا خواهید کرد.

بهترین منابع و ابزار برای یادگیری زبان ایتالیایی

بسیاری از زبان آموزان زمانی که قصد دارند یادگیری این زبان را شروع کنند با منابع متنوع و مختلفی روبرو می شوند و نمی دانند که کدام یک از آنها را باید انتخاب کنند. واقعیت این است که منبع و ابزار خوب و مناسب می تواند تاثیر قابل توجهی بر یادگیری یک زبان داشته باشید، تا جایی که ممکن است برای مثال اگر منبع اشتباهی را انتخاب کنند انگیزه آنها در یادگیری زبان از بین برود. با این حال داشتن انگیزه و هدف مشخص هم باید در کنار ابزار و منابع مناسب برای یادگیری زبان در نظر گرفته شود.
اگر برای یادگیری یک زبان چه ایتالیایی و یا هر زبان دیگر انگیزه و هدف مشخصی نداشته باشید حتی بهترین منابع و ابزارها نیز نمی تواند باعث یادگیری بهتر شود. بنابراین قبل از انتخاب منابع و ابزارهای مناسب برای یادگیری زبان ایتالیایی باید تصویر واضح و روشنی از هدف خود برای یادگیری این زبان داشته باشید. بعد از اینکه هدف خود را به روشنی مشخص کردید می توانید به سراغ منبع و ابزار مناسب بروید.

انتخاب ابزار و منع مناسب برای زبان ایتالیایی کاملا به هدف شما از یادگیری این زبان بستگی دارد. بنابراین می توانید لیستی از آنچه که مد نظرتان است را انتخاب کنید و بعد به دنبال منبع برای آن باشید. پیدا کردن منابع برای زبان ایتالیایی شاید برای همه راحت نباشد، پس بهتر است روش های دیگری را هم امتحان کنید. یکی از روش های راحت و آسان استفاده روش آموزش آنلاین در سایت من و زبان است که با کمک آن شما نیازی به پیدا کردن منبع ندارید. در این سایت مطالب به صورت موضوعی دسته بندی شده و می توانید هر بخش را پشت سر هم و یا به صورت مجزا آموزش ببینید.

 

یادگیری زبان ایتالیایی برای آشپزها
یادگیری زبان ایتالیایی برای آشپزها

با یادگیری دستور زبان شروع نکنید

یادگیری هر زبانی باید تا جای ممکن آسان و راحت باشد. برای مثال اگر یادگیری یک زبان را با گرامر شروع کنید مسلما نه تنها باید ایجاد انگیزه در شما نمی شود بلکه ممکن است انگیزه خود را هم از دست بدهید. برای یادگیری قواعد دستوری یک زبان در طول مدت یادگیری آن زبان فرصت دارید و لزومی ندارد که حتما از یادگیری کامل دستور زبان ایتالیایی شروع کنید. دستور زبان ایتالیایی در حد ابتدایی هم می تواند به شما کمک کند تا یادگیری این زبان را شروع کنید.

واقعیت این است که یادگیری یک زبان باید تا حدودی به شیوه طبیعی یادگیری یک زبان در انسان اتفاق بیافتد. هیچ کدام از ما زبان مادری خود را با یادگیری دستور زبان یاد نگرفته ایم بلکه به تدریج و به شکل غیر مستقیم با صحبت کردن آن را آموزش می بینیم. قواعد دستوری تقریبا سخت ترین و پیچیده ترین بخش یادگیری در یک زبان است بنابراین بهتر است که آن را ابتدا به صورت غیر مستقیم با استفاده از جملات و در مکالمات یاد بگیریم و کمی که به زبان ایتالیایی تسلط پیدا کردیم به شکل مجزا برای آن وقت بگذاریم و کامل آن را یاد بگیریم.

به جای اینکه یادگیری را با دستور زبان ایتالیایی شروع کنید بهتر است به دنبال ابزاری باشید که به شما کمک می کند تا صحبت کنید و ایتالیایی را کمی بفهمید. برای این کار لازم نیست که بی عیب و نقص باشید بلکه باید اجازه دهید که ذهن شما به تدریج با زبان ایتالیایی آشنا شود و در طول یادگیری از اینکه در حال یادگیری یک زبان جدید هستید لذت ببرید.

 

یادگیری زبان ایتالیایی برای آشپزها
یادگیری زبان ایتالیایی برای آشپزها

مهارت شنیداری و خواندن را تقویت کنید

تقویت مهارت خواندن چندین مزیت ویژه دارد. یکی از این مزیت ها این است که به طور غیر مستقیم با ساختار و طرز فکر و جهان بینی مردمان ایتالیایی زبان آشنا می شوید. یکی از بهترین روش ها برای یادگیری غیر مستقیم زبان ایتالیایی این است که آن را از طریق خواندن متونی که به زبان ایتالیایی نوشته شده است آموزش ببیند. علاوه بر آن خواندن متون به زبان اصلی باعث زیادتر شدن دایره لغات شما نیز می شود. در ابتدای یادگیری زبان ایتالیایی حتما نباید از متون خاصی شروع کنید، اما باید متون و یا کتاب های داستانی را انتخاب کنید که برای آموزش کودکان نوشته شده است.

این کتاب ها معمولا پر هستند از تصاویر و جملات ساده تا یادگیری آن آسان باشد. نکته دیگری که برای انتخاب متن به زبان اصلی باید انتخاب کنید این است که آن موضوع و متن کوتاه باشد و مهم تر از همه موضوعی باشد که به آن علاقه دارید. برای مثال اگر شما یک آشپز هستید مسلما به موضوعاتی که به هر نوعی به آشپزی مربوط می شود علاقه دارید. همین موضوع در شما ایجاد انگیزه بیشتر می کند و لغات تخصصی در زمینه فعالیت خود را نیز آموزش می بینید.

برای تقویت مهارت شنیداری نیز منابع مختلفی وجود دارد. رادیو، تلویزیون، پادکست، سایت های آموزش زبان ایتالیایی برخی از این منابع هستند که می توانید از آنها استفاده کنید. برای تقویت مهارت شنیداری نیز مانند مهارت خواندن موضوع مهم این است که موضوعی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید. البته افراد مبتدی باید از منابع سطحی که برای شروع مناسب است استفاده کنند تا به تدریج گوش به شنیدن و نحوه ادا کردن کلمات آشنا شود و بعد از آن می توان به سراغ منابع شنیداری در سطح بالاتر کرد.

تقویت و تاکید بر تقویت مهارت خواندن و شنیدن باعث می شود که به طور غیر مستقیم زبان ایتالیایی را آموزش ببینید. علاوه بر آن به دلیل اینکه موضوعات مورد علاقه خود را انتخاب می کنید یادگیری به مراتب بسیار لذت بخش تر نیز خواهد شد. یادگیری یک زبان همراه با علاقه باعث می شود آن زبان بخشی از زندگی شما شود و انگیزه شما برای بهتر یاد گرفتن آن زبان نیز بیشتر می شود.

هدف یادگیری زبان ایتالیایی در افراد مختلف متفاوت است. برخی از افراد برای تحصیل، کار و یا زندگی آن را آموزش می بینید و بعضی برای دسترسی به منابعی که به زبان ایتالیایی نوشته شده است این زبان را آموزش می بینند. هدف از یادگیری زبان ایتالیایی هر چه که باشد استفاده از روش یادگیری مناسب کمک زیادی به زبان آموز می کند تا بتواند تا جای ممکن زبان مورد نظر خود را سریع تر آموزش ببیند.

به همین دلیل سایت آموزش آنلاین من و زبان برای افراد علاقمند به یادگیری زبان سایتی را طراحی و ارائه کرده است که به کمک آن زبان آموز در محیطی سرگرم کننده بتواند زبان ایتالیایی را در آسان و سریع یاد بگیرید. روش استفاده شده در سایت آموزش آنلاین من و زبان یکی از روش های به روز و معتبر دنیا است که هدف آن فراهم کردن دسترسی به آموزش زبان برای همه افراد است تا هر کجا و هر زمان که خواستند بتوانند به آموزش زبان دسترسی داشته باشند. این سبک یادگیری به خصوص برای افرادی که به دلیل سبک زندگی و مشغله کاری و یا هزینه بالای کلاس نمی توانند از کلاس های حضوری شرکت کنند بسیار مناسب است. فقط کافی است که در من و زبان ثبت نام کنید و با کمک این روش آموزشی از یادگیری زبان ایتالیایی لذت ببرید.

ویژگی های جذاب زبان ایتالیایی

هر یک از زبان های دنیا ویژگی های مخصوص به خود را دارد. زبان ایتالیایی نیز ویژگی های خود را دارد که این باعث جذابیت این زبان شده است. برخی از این ویژگی ها عبارتند از:

 • الفبای ایتالیایی از 21 حرف تشکیل شده است و در این زبان حروف j ، k ، w ، x و y وجود ندارد. به جز کلماتی که از سایر زبان ها وارد زبان ایتالیایی شده است. بعضی از گویش ها از این حروف استفاده می کنند، به ویژه از “j” و “k” به همین دلیل در برخی از نام افراد و مکان ها دیده می شود.
 • زبانی که اکنون از آن به عنوان زبان استاندارد ایتالیایی یاد می شود ، از زبان توسکانی قرن سیزدهم یا فلورانس مشتق شده است. این انتخاب پس از چند قرن اختلاف بین زبان شناسان انجام شد.
 • وقتی صحبت از گویش های مناطق مختلف در کشور ایتالیا می شود ، بیشترین گویش ها به نپالیایی مربوط است بیش از پنج میلیون گوینده دارد.
 • ایتالیا یک زبان رسمی ملی در ایتالیا ، سوئیس ، شهر واتیکان و سان مارینو است. و در سه کشور اسلوونی، کرواسی و برزیل نیز به عنوان یکی از زبان ها استفاده می شود.
 • تقریبا بیش از یک میلیون نفر در کشور آمریکا ایتالیایی صحبت می کنند، اگرچه تعداد آمریکایی هایی که ریشه ایتالیایی دارند به مراتب بیشتر و در حدود 17 میلیون نفر است.
 • هنگامی که ایتالیا در سال 1861 متحد شد ، تنها 2.5 درصد از مردم می توانستند به این زبان صحبت کنند و اکثر افراد به انواع گویش های منطقه ای خود صحبت می کردند. در حال حاضر 90درصد افراد در زبان ایتالیایی به این زبان صحبت می کنند و تنها حدود پنج درصد به زبان منطقه ای خود صحبت می کنند.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید

 • الهام

  ایتالیایی خیلی زبون شیرینیه. یکی از دوستام بلده و گاهی صحبت می کنه ادم دلش میخواد فقط بخنده (: خیلی دوست دارم یه روز یادش بگیرم

  پاسخ