یادگیری زبان به صورت مجازی

یادگیری زبان به صورت مجازی

یادگیری مجازی زبان | یادگیری زبان های جدید از دیرباز مورد توجه متقاضیان زیادی بوده است. با یادگیری هر زبان در واقع دریچه ای نو رو به دنیایی جدید برای شما باز خواهد شد. از جمله زبان هایی که بسیار مورد توجه افراد برای یادگیری قرار گرفته شده است می توان به زبان انگیسی و فرانسوی اشاره کرد.

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی

امروزه زبان انگلیسی، به عنوان زبان مادری ۳۵۰ میلیون شهروند آمریکایی، بریتانیایی، کانادایی و استرالیایی شناخته می شود. همچنین میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا این زبان را به عنوان زبان دوم خود انتخاب کرده اند و در تلاش هستند که با یادگیری خود بتوانند به نیازهای خود در جوامع پیشرفته انسانی پاسخ دهند. همانطور که می دانید زبان انگلیسی به عنوان یک زبان بین المللی برای ارتباط بین افراد در جوامع مختلف با فرهنگ ها و ملیت های متفاوت شناخته شده است از این رو از اهمیت یادگیری این زبان نمی‌توان غافل شد. در هر رشته ای که تحصیل میکنید و در واقع در هر سمتی که مشغول به کار هستید با یادگیری زبان انگلیسی می توانید با سایر مردم در اقصی نقاط دنیا ارتباط برقرار کنید و در واقع به پیشبرد اهداف علمی، اجتماعی و شخصی خود کمک کنید.

یادگیری مجازی زبان

اهمیت یادگیری زبان فرانسه

زبان فرانسه در بین افراد به عنوان زبان بین المللی آشپزی، تئاتر، مد، هنرهای معماری و تصویری شناخته می شود. از طرفی همانطور که می دانید فرانسه یکی از مقصدهای گردشگری در بین توریست ها است. از این رو یادگیری زبان فرانسه لذت سفر به پاریس و مناطق دیگر فرانسه را دوچندان می کند. از طرفی یادگیری این زبان به یادگیری زبان های دیگری همچون ایتالیایی، اسپانیایی و پرتغالی کمک می کند.

یادگیری زبان

در واقع زبان یک مهارت است که برای یادگیری آن باید علاوه بر صرف زمان به تمرین پرداخت و فرایندی نیست که در کوتاه مدت به نتیجه برسد. از این رو موفقیت در این زمینه وابسته به تمرین مستمر و طولانی مدت است و البته بدون استمرار یادگیری امکان پذیر نیست. این بدین معنی است که نمی شود شما به یادگیری زبان مشغول شوید اما بعد از مدتی تمرین خود را متوقف کرده و مجدداً بعد ها شروع کنید. چرا که یادگیری بدین شکل اثرات نامطلوبی به همراه خواهد داشت.
امروزه روش های متفاوتی برای یادگیری زبان وجود دارد که هر فرد می‌تواند بنابر میل و سلیقه شخصی خود و با توجه به آنچه یادگیری را برایش آسان تر می کند انتخاب کند که از چه طریقی بایستی این فرآیند را شروع کند.
جهان به سرعت در حال پیشرفت است و هر روزه شاهد جنبه های جدیدی از تکنولوژی در جای‌ جای زندگی مان هستیم. ما همه روزه از امکاناتی که تکنولوژی جدید در اختیار ما قرار دارد استفاده می کنیم و به گونه ای شاهد تغییراتی که در سبک زندگی مان ایجاد شده است هستیم. استفاده از گوشی های هوشمند و یا اینترنت از جمله دستاوردهای تکنولوژی هستند که نمی‌توان از اهمیت آن در زندگی افراد چشم پوشید.
تقریبا می توان گفت که همه ما روزانه از اینترنت برای اهداف مختلف استفاده می کنیم از پرداخت قبض ها گرفته تا درخواست خریدهای اینترنتی و چک کردن ایمیل و شبکه های اجتماعی. اما کاربرد اینترنت تنها به این مسائل ختم نمی شود. به کمک دنیای فناوری اطلاعات و سیستم های آموزش مجازی، افراد می توانند در هر لحظه و در هر مکانی آموزش ببینید.
در واقع این روزها با ورود تکنولوژی در حیطه آموزش شاهد کلاس های آموزشی هستیم که به صورت آنلاین از راه دور برگزار می شود. اما شیوه کار به چه صورت است و اینکه یادگیری آنلاین زبان انگلیسی چه مزایا و معایبی می‌تواند به همراه داشته باشد از جمله سوالاتی هستند که در طی این مقاله به آن ها پاسخ داده می شود.

یادگیری مجازی زبان

آموزش آنلاین

تمای برای یادگیری آنلاین زبان و به صورت مجازی در سال های اخیر رو به افزایش بوده است و درک این علت این امر دشوار نیست. در واقع، دوره های آموزش الکترونیکی به دلیل راحتی که برای مدرس و دانش آموز به همراه دارد بیشتر از قبل مورد توجه افراد قرار گرفته است. در این قسمت سعی داریم در مورد عوامل احتمالی که منجر به محبوبیت این شیوه آموزشی در بین مدرسان و دانش آموزان شده است بپردازیم.

عواملی که بر محبوبیت یادگیری آنلاین و مجازی زبان افزوده است:

این روزها شاهد حجم ترافیکی در خیابان ها هستیم که هر فرد را می‌تواند به شدت خسته کند و از حضور در محیط بیرون از خانه دلزده کند. به گونه ای که افراد تنها در مواقع اضطراری تمایل دارند که در محیط شلوغ و آلوده شهری حضور پیدا کنند و ترجیح بر این است است که برای اموری که می شود در خانه انجام شود به بیرون از خانه مراجعه نکنند. آموزش آنلاین این شانس را در اختیار دانش آموزان و مدرسان قرار می دهد که بدون نیاز به حضور در محیط بیرون و به دور از ترافیک شهری و آلودگی هوا در محیط امن خانه خود بمانند و با آرامش و راحتی بیشتر به امر آموزش بپردازند.
از عوامل دیگری که منجر به محبوبیت این شیوه آموزشی شده است می‌توان به فاکتور مهم هزینه اشاره کرد. این روزها همه افراد به دنبال این هستند که با صرف هزینه ای کمتر بتوانند به اهداف خود جامه عمل بپوشاند. با یادگیری به این روش دیگر نیاز نیست که برای حضور در کلاس ها مسافتی را را طی کنند چرا که این امر خود نیز می تواند هزینه بردار باشد. آموزش آنلاین، مجازی و از راه دور به افراد این اجازه را می دهد که با هزینه و بودجه کمتر بتوانند به اهداف خود جامه عمل بپوشانند.
علاوه بر آسایش و راحتی بیشتر و همچنین هزینه کمتر که با آموزش آنلاین فراهم می شود فاکتور مهم زمان را نیز نمی توان بی تاثیر دانست. افراد به هنگام یادگیری تنها زمانی که در کلاس حضور دارند را می‌توانند به عنوان زمان مفید خود بدانند، اما وقتی که برای حضور در کلاس های خود در مسیر رفت و بازگشت به خانه هستند را جز زمان اتلاف شده خود حساب می کنند و از این رو با یادگیری به شیوه آنلاین این مشکل نیز حل می شود.
گروهی نیز تنها یادگیری به این روش را موثرتر می بینند و از این رو از یادگیری به روش سنتی سر باز زده و در این مسیر قدم می گذارند.

یادگیری مجازی زبان

مزایای یادگیری زبان به صورت آنلاین

با توجه به ارزیابی صورت گرفته دانش آموزانی که در دوره های یادگیری زبان آنلاین شرکت می کنند در مقایسه با افرادی که به روش های سنتی تلاش در یادگیری زبان دارند پیشرفته بیشتری داشته اند. شاید بتوان اینگونه نتیجه‌گیری کرد که در دوره های یادگیری آنلاین افراد با استفاده از مطالب چند رسانه ای تلاش در فهمیدن مطالب دارند، از طرفی دانش‌آموزان در این دوره ها به صورت کامل بر یادگیری خود تمرکز داشته و از عواملی که منجر به حواس پرتی در آن ها می شود دور هستند.
همانطور که در قسمت قبل، هنگامی که در مورد عللی که منجر به محبوبیت یادگیری آنلاین در بین افراد شده است در مورد هزینه ها صحبت کردیم بایستی به این حقیقت اشاره کنیم که این خود می تواند به عنوان مزیتی برای این روش محسوب شود.
در واقع برنامه های آنلاین گزینه ای مقرون به صرفه تر از کلاس های حضوری هستند. اگرچه گاهی کلاس های آنلاین نسبت به کلاس های حضوری شهریه کمتری ندارد، اما با در نظر گرفتن هزینه های جانبی باز هم مقرون به صرفه تر هستند. به عنوان مثال ، می توان به هزینه رفت و آمد اشاره کرد و گاهی اوقات نیز در کلاس های آنلاین مطالب مورد نیاز، مانند کتاب های درسی ، بصورت آنلاین و بدون هیچ هزینه ای در دسترس دانش آموزان قرار می گیرد.
یکی از دلایلی که افراد از حضور فیزیکی در کلاس ها سرباز می‌زند خستگی است که محیط آموزش برای آن ها به دنبال خواهد داشت. ساعت ها نشستن بر روی صندلی های غیر استاندارد در حالتی خسته کننده و گوش دادن به آموزه های مدرس می تواند این افراد را بر آن دارد تا به یادگیری به صورت آنلاین به‌عنوان یک مزیت فکر کنند.
دوره هایی که به صورت آنلاین برگزار می‌شود به شما این امکان را می دهد که مطالب آموزشی مورد نیاز شما در تمام طول روز در دسترس باشد.
دوره های آنلاین فرصتی را در اختیار دانش آموزان خجالتی و یا کسانی که از شرکت در بحث های کلاسی بیم دارند قرار می دهد تا راحت تر بتوانند در بحث ها شرکت کنند، از این رو این روش منجر به تعامل بیشتر افراد می شود.
افراد می توانند برای حضور در کلاس های آنلاین برنامه ریزی های از قبل تعیین شده داشته باشد بدین صورت می توانند برای تمامی ساعات روز خود برنامه ریزی دقیقی داشته باشند و از اتلاف وقت شان جلوگیری شود و از تمام زمان خود به صورت بهینه استفاده کنند.
گاهی مواقع بنابر شرایط پیش آمده افراد از رفتن به کلاس باز می مانند از جمله می توان به شرایط طبیعی همچون بارش برف‌های سنگین، طوفان و یا شروع بیماری ها اشاره کرد، در چنین حالاتی افراد از برنامه خود عقب مانده و گاهی نیز ممکن است انگیزه خود را برای ادامه از دست بدهند. با در نظر گرفتن آنچه گفته شد و اینکه امکان حضور در کلاس های آنلاین و مجازی در هر زمان و هر موقعیتی برای افراد وجود دارد خود مزیت مهمی تلقی می شود.
از طرفی به منظور اینکه افراد بتوانند در کلاس های مجازی حضور پیدا کنند بایستی مهارت‌های یارانه ای خود را توسعه دهند و به مرور زمان نیز با فعالیت هایی آشنا شوند که شاید قبلا از آن بی بهره بوده اند که از جمله این مهارت ها می توان به ایجاد و به اشتراک گذاری اسناد، ترکیب مطالب صوتی و تصویری در کارها اشاره کرد. این امر می تواند افراد را با چالش جدیدی برای یادگیری مهارت های جدید ترغیب کند.
دانش آموزان در برنامه های آنلاین می توانند به طور مؤثر وقت خود را مدیریت کنند ، مطالب را یاد بگیرند و تکالیف خود را تکمیل کنند.
سایت من و زبان به همت کارشناسان مجرب در زمینه آموزش زبان به شما این امکان را میدهد که از یادگیری به صورت مجازی بهره ببرید. محتوای آموزشی چندین زبان زنده دنیا در این سایت برای علاقه مندان به یادگیری قرار گرفته است. تنها کافیست از این سایت آموزشی دیدن فرمایید و زبان مورد علاقه خود را انتخاب کنید و در هر مکانی که هستید تنها چند دقیقه از ساعات روز خود را صرف توسعه شخصی مهارت های زبانی خود کنید.
محتوایی که در این سایت استفاده شده به شما کمک می کند تا بتوانید به صورت همزمان مهارت های گفتاری و نوشتاری خود را تقویت کنید و در قسمت پایانی هر درس سوالاتی مطرح شده است که یادگیری شما را مورد ارزیابی قرار می دهد. همچنین کارشناسان “من و زبان” با استفاده از فیلم ها و ترکیب تصویر و صوت در تلاش هستند که محتوای جالبی را در اختیار شما قرار دهند تا علاوه بر ترغیب شما به یادگیری، از خسته کننده بودن محتوای آموزشی جلوگیری کنند.
خبر خوشحال کننده این است که بعد از خرید پکیج هایی که برای یادگیری زبان در این سایت موجود است، در صورتی که از روند کار ناراضی بودید و پیشرفتی در خود احساس نکردید، می توانید مبلغ خود را به صورت کامل پس بگیرید. وقت را از دست ندهید و همین حالا از این سایت آموزش زبان دیدن فرمایید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید