یادگیری زبان و عواقب آن

یادگیری زبان و عواقب آن

یادگیری زبان و عواقب آن | پیشرفت علم و تکنولوژی زندگی انسان ها را تا حد زیادی دستخوش تغییرات کرده و این تغییرات امروزه به عنوان بخش جدایی ناپذیر از زندگی ما می باشد و نمی توان خود را از آن ها مبرا دانست. برای مثال نقشی که اینترنت و شبکه های اجتماعی در زندگی ما ایفا می کنند بسیار پر رنگ و قابل رویت است.
امروزه حتی کسب و کار ها نیز با توجه به علم روز به سمت اینترنتی شدن پیش می روند و آن دسته از افراد هم که تغییرات و همراه شدن با علم روز اجتناب می کنند دیر یا زود متوجه اشتباه خود می شوند و می فهمند که در بازار امروز از رقیبان شان عقب مانده اند.

 

از جمله فعالیت هایی که شما را به سمت جلو سوق می دهد می توان به یادگیری زبان دوم اشاره کرد. یادگیری زبان دوم باعث می شود که قدم در دنیایی تازه بگذارید و محدودیت های پیش روی تان را برای خودتان کمتر کنید. هر چقدر جهان پیش روی شما گسترده تر باشد به مراتب شانس شما برای پیشرفت و ترقی نیز افزایش پیدا می کند. اما یادگیری زبان دوم چه مزایایی می تواند برای شما داشته باشد؟

مزایای چند زبانه بودن

جالب است بدانید که یادگیری زبان جدید می تواند به عنوان یکی از دشوارترین چالش ها برای مغز شما به حساب آید. با توجه به اینکه تمامی زبان ها از اصول و دستور زبان خاصی پیروی می کنند یادگیری آن می تواند به عنوان یک فعالیت دشوار و تمرینی سخت برای شما به حساب آید اما نکته جالب این است که با شروع فرآیند یادگیری، مغز شما به مرور زمان به وضعیتی که در آن قرار دارید عادت می کند و رفته رفته تقویت می شود.

یادگیری زبان و عواقبی که از شما دور می کند
یادگیری زبان و عواقبی که از شما دور می کند

تاثیر یادگیری زبان بر هوش و ذکاوت افراد

برای مثال در گذشته بیشتر بر این عقیده بودند که پرورش کودکان در یک خانه‌ دو زبانه می‌تواند به رشد فکری شان آسیب وارد کند در حالی که واقعیت برعکس این باور است. در واقع یادگیری زبان دوم یکی از بهترین روش‌های عملی برای بالا بردن ذکاوت و تیزهوشی است.

تاثیر یادگیری زبان بر حفاظت از ذهن در کهولت سن

از دیگر مزایای یادگیری زبان می توان به حفاظت از ذهن در کهولت سن اشاره کرد. اغلب افراد به مرور زمان و بعد از اینکه سن شان بالا می رود کم کم توانایی شان در به خاطر سپردن مسائل و یادآوری آن ها کم می شود. با توجه به مطالعات انجام شده محققان براین باورهستند آن دسته از افرادی که به بیش از یک زبان مسلط هستند از عواقب کهولت سن و ابتلا به فراموشی در امان هستند. در ادامه با مزایای بیشتری آشنا خواهید شده که همه در نتیجه یادگیری یک زبان دوم برای شما اتفاق می افتد. به طور کلی اینگونه می توان گفت که یادگیری زبان دوم باعث می شود که عملکرد مغز بهبود پیدا کند و بر سرعت یادگیری فرد افزوده شود.

تاثیر یادگیری زبان بر افزایش تمرکز

از دیگر امتیازهایی که یادگیری و تسلط بر زبان های متفاوت برای افراد دارد می توان به افزایش هوش و تمرکز اشاره کرد. درواقع اینگونه می توان گفت که یادگیری زبان دوم، حافظه شما را بهبود بخشیده و توجه شما را افزایش می‌دهد. فرایند دو زبانه شدن، مغز شما را ورزش می دهد و شما را برای تمرکز و تقویت مهارت حل مسأله به چالش می‌کشد. از این رو دیده شده افرادی که بر زبان دوم تمرکز دارند مهارت بالایی در حل مسئله داشته و اغلب در آزمون ها ریاضیات و دروس مربوطه پر رنگ حاضر می شوند.

تاثیر یادگیری زبان بر مهارت تصمیم گیری و برنامه ریزی

توانایی بالا در برنامه ریزی و تصمیم گیری از دیگر توانمندی هایی است که در افرد دو و یا چند زبانه بیشتر دیده می شود. دراقع این افراد با توجه به اینکه با یادگیری زبان دوم به گونه ای بر روی مهارت های ذهنی خودشان کار کرده اند توانسته اند ذهنی سازمان یافته تر داشته باشند و می توانند در مقایسه با دیگران به راحتی به تفکیک مسائل متفاوت بپردازند و همین مسئله باعث می شود که مهارت تصمیم گیری و برنامه ریزی در آن ها تقویت شود.

درک نقطه نظرات متفاوت نیز از جمله مزایایی است که در نتیجه یادگیری زبانی جدید برای افراد اتفاق می افتد. با توجه به اینکه افراد چند زبانه توانایی برقراری ارتباط با افرادی بیشتری را دارند، جهان بینی متفاوتی خواهند داشت چرا که در برابر نقطه نظرات متفاوتی قرار خواهند گرفت. بنابراین می توانید به راحتی با یادگیری زبان دوم درک بالایی در نقطه نظرات متفاوت داشته باشید و یک بعدی فکر نکنید و به مرور زمان باعث می شود که از لحاظ روانی انعطاف پذیر باشید و توان کنار آمدن با شرایط جدید را داشته باشید.

 

یادگیری زبان و عواقب آن
یادگیری زبان و عواقب آن

تاثیر یادگیری زبان بر مهارت های شنیداری

یکی ازمزایای چند زبانه بودن که شاید کمی عجیب به نظر برسد این است که مهارت های شنیداری شما تقویت می شود. درواقع با توجه به اینکه مغز به منظور تشخیص آواهای دو زبان، بهتر و دقیق تر کار کند دو یا چند زبانه بودن به بهبود مهارت های شنیداری کمک می کند.

و اما همانطور که اشاره کردیم مهم ترین تاثیری که چند زبانه بودن می تواند از لحاظ روانی بر شخص داشته باشد جلوگیری از زوال عقل و گرفتار شدن به آلزایمر است. جالب است بدانید که این مهارت بیش از هر تکنینک و یا داروی روانشناسی می تواند بر روی عملکرد حافظه فرد تاثیر مثبت داشته باشد.

شاید بتوان علل تقویت مهارت های شناختی همچون تمرکز و چندکاره بودن را در این دانست که افراد چند زبانه، هر دو زبان را به صورت فعال در ذهن دارند و بایستی هر لحظه تصمیم بگیرند که بهتر است به چه زبانی صحبت کنند. همین فعالیت دائمی، از مزایای یادگیری زبان جدید برای زبان آموزان است.

از طرفی این روزها وضعیت کسب و کار تا حد بسیار زیادی به هم ریخته است و همه به دنبال این هستند گه در یک موقعیت نسبی و خوب صاحب شغلی شوند. افرادی که چند زبانه باشند در بدترین شرایط نیز می توانند گلیم خودشان را از آب بالا بکشند و از طریق آموزش زبان هایی که می دانند منبع درآمدی برای خودشان داشته باشند.

تاثیر یادگیری زبان بر موقعیت های شغلی پیش رو

اما از این مسئله که بگذریم، بدیهی است که تسلط بر زبان های متفاوت می تواند موقعیت های شغلی پیش روی شما را تا حد چشمگیری گسترش دهد و شما از حق انتخاب برخوردار شوید. در واقع زمانی که مهارت های شما زیاد باشند، تمامی کارفرماهاها و هر سازمانی که مدنظر داشته باشید تمایل به جذب شما را خواهند داشتم و در نهایت این شما هستید که بایستی تصمیم بگیرید کدام یک از موقعیت های موجود به الویت های شما نزدیک تر است و در نهایت انتخاب کننده شما هستید. بنابراین می توان اینگونه نتیجه گیری کرد که تسلط بر زبان های متفاوت تا حد بسیار زیادی موقعیت های شغلی پیش روی شما را توسعه می بخشد.

یادگیری زبان و عواقب آن
یادگیری زبان و عواقب آن

تاثیر یادگیری زبان بر امر مهاجرت

این روزها نیز تعداد افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای خارجی را دارند رو به رشد است و اغلب در مراحل اولیه بعد از اینکه متوجه می شوند برای رفتن نیاز به مدرک رسمی زبان دارند قید این کار را می زنند. بنابراین اگر شما بتوانید در سنین پایین تر اقدام به یادگیری زبانی کنید قطعا شانس خود را برای مهاجرت و پذیرفته شدن افزایش می دهید. جالب است بدانید که دریافت شهروندی برخی از کشورها، مستلزم پشت سر گذاشتن موفق امتحان زبان انگلیسی است. حتی اگر بتوانید بدون دانش زبانی به کشوری جدید بروید با ندانستن زبان، اقامت و کسب درامد در آن جا بسیار مشکل خواهد بود. اگر نتوانید با دیگران ارتباط برقرار کنید، نمی توانید شغل مناسبی پیدا کنید و باید با مشغول شدن به کارهای سخت با حقوق پایین، زندگی خود را پشت سر بگذارید. علاوه بر این تصور زندگی در کشوری که توانایی گرفتن آدرس یک سوپر مارکت یا ایستگاه اتوبوس و … را ندارید، بسیار سخت و آزار دهنده خواهد بود.

با توجه به نکاتی که به آن ها اشاره شد، اگر تصمیم به یادگیری یک زبان خارجی دارید اما امکان حضور در کلاس های زبان را ندارید می توانید به سایت آموزشی “من و زبان” نگاهی بیندازید. من و زبان سایتی مرجع برای یادگیری 6 زبان زنده دنیا می باشد.
این سایت در حال حاضر به آموزش 6 زبان زنده دنیا پرداخته است. با خرید پکیج های موجود درهر زمان و مکانی می توانید مشغول به یادگیری شوید. تمامی مهارت هایی که برای تسلط پیدا کردن به یک زبان به آن نیاز داشته باشید در مراحل مختلفی در پکیج های متفاوت به شما آموزش داده می شود و می توانید توانایی خود را در زمینه های متفاوت توسعه بخشید.

خبر خوب به متقاضیان خرید این دسته از پکیج های آموزشی این است که اگر از خرید خود رضایت نداشته باشید وجه پرداختی به طور کامل به شما برگردانده می شود. امتیاز دیگری که این سایت دارد این است که از پشتیبانی 24 ساعته برخوردار است و شما در هر زمانی می توانید از مشورت با کارشناسان ما برخوردار باشید. وقت را از دست ندهید و همین الان برای خرید این بسته های آموزشی اقدام کنید. با عضویت در خبرنامه ایمیلی من و زبان نیز می توانید از تمامی تخفیف ها و مسابقاتی که توسط کارشناسان ما برگزار می شود با خبر باشید و از جوایز ارزنده ما بهره مند شوید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید