یادگیری زبان چینی بدون کلاس

یادگیری زبان چینی بدون کلاس

یادگیری زبان چینی بدون کلاس | یادگیری زبان چینی به تنهایی و بدون رفتن به کلا قطعا امکان پذیر است، اما به این بستگی دارد که جز افرادی باشید که برای انجام کارها نیازی به تشویق و یا اجبار ندارید و از آن مهم تر نوع روش آموزش زبان چینی را مناسب انتخاب کرده باشید. بله یادگیری زبان چینی بدون کلاس هم ممکن است اما مسلما کار دشوارتری است. بعضی از افراد تصور می کنند یادگیری زبان چینی یک چالش غیر قابل عبور است در نتیجه این موضوع به ذهنشان می رسد که هرگز بدون کلاس نمی توانند آن را یاد بگیرند. از طرفی رفتن به کلاس یا معلم خصوصی هم هزینه زیادی دارد و هم باید مطابق با یک برنامه ریزی از قبل مشخص شده سر ساعت و روز خاصی سر کلاس باشید که همین موضوع برای بسیاری از افراد کار ساده ای است. واقعیت این است که زبان چینی آنقدر ها هم که به نظر می رسد زبان سختی است. بسیاری از افراد هستند که به تنهای زبان چینی را از طریق کتاب های خود آموز، سایت های آموزش آنلاین زبان چینی و روش های دیگر یاد گرفته اند. پس بهتر است ترس از یادگیری این زبان را کنار بگذارید و همین امروز یادگیری آنلاین زبان چینی را با من و زبان شروع کنید.
در کنار استفاده از سایت هایی که به شما کمک می کنند تا خودتان زبان چینی را آموزش بینید روش های مختلفی نیز وجود دارد که به کم آنها می توانید یادگیری این زبان را سریع تر و موثرتر کنید و شاید بعد از به کاری گیری این روش ها توانستید روش یادگیری مخصوص به خودتان را پیدا کنید و از آن روش برای یادگیری زبان های دیگر هم استفاده کنید. موضع مهمی که در زمان یادگیری هر زبان باید آن را در نظر داشته باشید و حتما آن را اجرا کنید این است که برای رسیدن به موفقیت و تسلط بر یک زبان در کنار استفاده از روش های یادگیری مناسب تکرار و تمرین ضروری است.

یادگیری زبان چینی بدون کلاس
یادگیری زبان چینی را بدون کلاس چطور شروع کنیم؟

احتمالا یک میلون سوال در مورد اینکه چطور یادگیری زبان چینی بدون کلاس را به شکل خود آموز شروع کنید به ذهن هر کسی که تازه در ابتدای مسیر یادگیری این زبان قرار گرفته است خطور می کند. برای اینکه به این سوالات پاسخ دهیم بیایید قدم به قدم جلو بریم و اول از همه ببینیم که چرا از روش های خود آموزش و آنلاین استفاده کنیم. استفاده از این روش ها چه مزیت هایی دارد؟ چرا یک فرد بدون کلاس چینی یاد بگیری؟ کلاس و معلم خصوصی بهتر است یا سایت آموزش آنلاین زبان چینی؟

یادگیری زبان چینی بدون کلاس
مزیت های استفاده از روش های آنلاین یادگیری زبان

استفاده از روش های خودآموز زبان و یا روش های یادگیری آنلاین زبان چینی که به عنوان مثال در سایت من و زبان از این روش استفاده شده است چندین مزیت دارد. در اصل اصلی ترین مزیت این روش ها آزادی است. با کمک روش یادگیری آنلاین زبان چینی شما به هیچ عنوان محدود به زمان و یا محل خاصی برای آموزش دیدین نمی شوید و هر کجا و هر زمان که خواستید می توانید این زبان را آموزش ببینید. بنابراین انتخاب موارد زیر در اختیار خودتان است:

 • انتخاب زمان یادگیری: این شما هستید که مشخص می کنید چه زمانی می خواهید زبان چینی را یاد بگیرید. گاهی پیش می آید که فرد حوصله یادگیری ندارد و یا محدود شدن به یک زمان مشخص برای بسیاری از افراد ناخوشایند است چرا که باید تمام برنامه های خود را با توجه به ساعت کلاس تنظیم کنند و این کار بعضی اوقات نه تنها کار سختی است بلکه ممکن است باعث شود مجبور شوید کارهای دیگر را نیمه تمام بگذارید. یا به عنوان مثال مجبور نیستید بلافاصله بعد از کار با وجود خستگی زیاد به سر کلاس بروید صرفا به این دلیل که ساعت کلاس شما بلافاصله بعد از پایان ساعت کاری شما است. در عوض می توانید هر زمان که خواستید وقت خود را صرف یادگیری زبان کنید و این شما هستید که با توجه به هدف خود زمان شروع و پایان یادگیری را تعیین می کنید. مثلا اگر می خواهید خیلی سریع زبان چینی را یاد بگیرید می توانید در روز 4 ساعت برای آن وقت بگذارید و یا اگر برنامه ریزی کرده اید که طی دو سال آینده این زبان را آموزش ببینید می توانید زمان کمتری را برای یادگیری این زبان اختصاص دهید. در هر صورت بزرگترین مزیت استفاده از سایت های آموزش آنلاین زبان چینی مثل سایت من و زبان آزاد عملی است که به شما می دهد تا خودتان زمان یادگیری خود را انتخاب کنید.
 • انتخاب مکان یادگیری: استفاده از روش های خود آموز و یا آنلاین برای یادگیری زبان مزین دیگری نیز دارد و آن مزیت به مکان یادگیری مربوط می شود. شما می توانید در هر کجا که هستید و هر کجایی را که در آن احساس راحتی می کنید و یا دوست دارید برای یادگیری زبان چینی استفاده کنید. در آشپزخانه، روی مبل راحتی در اتوبوس تا رسیدن به محل کار هیچ فرقی نمی کند که شما کجا هستید چرا که به راحتی می توانید کتاب خود را باز کنید و یا وارد پنل کاربری من و زبان خود شوید و زبان چینی را آموزش ببینید. خیلی از افراد دوست ندارند که سر کلاس بنشینند و یا مجبور باشند برای رسیدن به کلاس زمان بگذارند. به همین دلیل استفاده از این روش یادگیری کاملا مناسب آنها است.
 • انتخاب سرعت یادگیری: شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در کلاس آموزش زبان چینی شرکت کرده باشید اما احساس کنید که کلاس خیلی سریع و یا خیلی کند پیش می رود و همین موضوع باعث می شود که دیگر علاقه ای برای رفتن سر آن کلاس نداشته باشید. کلاس های آنلاین آموزش زبان که به نوعی جز روش های خود آموز زبان به حساب می آیند این مشکل را نیز برطرف کرده است. هر زبان آموز می تواند با توجه به هدف و نیاز و یا علاقه خود می تواند میزان سرعت یادگیری خود را تنظیم کند. اگر لازم است بر روی موضوعاتی بیشتر تمرکز کند و وقت بیشتری بگذارد دیگر نگران آن نخواهد بود که از بقیه کلاس عقب می ماند و یا اگر احساس کرد مطلبی برای او آسان است می تواند سریع آن را یاد بگیرید و از آن عبود کند و باز هم مجبور نیست خودش را با سرعت یادگیری دیگران تطبیق دهد.
 • انتخاب موضوع یادگیری: یکی دیگر از مزایای استفاده از روش های خودآموز و آموزش آنلاین زبان چینی این است که خودتان می توانید بر اساس موضوع مورد علاقه خود مطالب آموزشی را انتخاب کنید. کتاب ها و کلاس آموزش زبان چینی به نحوی طراحی شده اند که شما مجبور هستید بر اساس ترتیب آنچه ارائه می شود یاد بگیرید اما در روش های یادگیری آنلاین زبان چینی خودتان می توانید مطالب مورد نظرتان را انتخاب کنید و همان قسمتی را که می خواهید تمرین کنید. انعطاف پذیری یادگیری زبان چینی به صورت آنلاین مزیت بزرگی برای افرادی است که دوست دارند زبان را مطابق با آنچه دوست دارند یاد بگیرند و جلو ببرند. برای مثال در سایت من و زبان می توانید موضع مورد نظر خود را انتخاب کنید و هر قسمت را که دوست داشتید به صورت موضوعی آموزش ببینید.

یادگیری زبان چینی بدون کلاس

روش های یادگیری زبان چینی …

برای یادگیری کاراکترهای خط چینی از پین یین استفاده کنید

یادگیری کاراکترهای خط چینی برای آنکه بتوانید خط چینی را بخوانید لازم است اما این موضوع به معنای آن نیست که تا کاراکترهای خط چینی را یاد نگیرید پس نمی توانید آن را بخوانید. سیستم پین یین دقیقا برای همین موضوع طراحی شده است. پین یین در واقع با استفاده از حروف لاتین خواندن کاراکترهای خط چینی را ساده می کند.

برای یادگیری لغات چینی وقت بگذارید

لغات در هر زبانی پایه و هسته اولیه آن زبان محسوب می شوند که با از کنار هم قرار دادن آنها جمله درست می شود. بنابراین هر چه تعداد واژگان خود را افزایش دهید زمانی که می خواهید صحبت کنید بهتر می توانید منظور خودتان را به مخاطب برسانید. منابع زیادی برای یادگیری واژگان زبان چینی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. اما نکته مهم این است که از روش هایی که به حفظ آن لغات به شما کمک می کنند استفاده کنید. یکی از این روش ها استفاده از دفترچه لغات است. هر لغت جدیدی را که یاد می گیرد در آن دفترچه بنویسید و همیشه با خود داشته باشید تا هر زمان که فرصت داشتید آن را در طول روز مرور کنید. یکی از ویژگی های جالب لغات در زبان چینی این است که از کنار هم قرار گرفتن چند لغت یک واژه جدید درست می شود و می توان گفت که از یک منطق مشخصی پیروی می کند. بنابراین حتی اگر معنی دقیق یک لغت جدید را ندانید می توانید با توجه به لغاتی از قبل بلد بودید تا حدودی حدس بزنید که معنی آن لغت چیست.

دستور زبان چینی را از همان ابتدا یاد بگیرید

زمانی که به کمک سیستم پین یین تا حدودی با خواندن کاراکترهای چینی آشنا شدید و شروع به یادگیری کلمات چینی کردید باید بر روی یادگیری دستور زبان هم تمرکز کنید. ابتدا می توانید با یادگیری مطالب اصلی دستور زبان در زبان چینی شروع کنید و به تدریج که بر خواندن زبان چینی تسلط بیشتری پیدا کردید و تعداد دایره لغات شما افزایش پیدا کرده دستور زبان پیشرفته این زبان را یاد بگیرید. اگر نمی خواهید خودتان به تنهایی یادگیری زبان چینی را به صورت مرحله به مرحله برنامه ریزی کنید می توانید از من و زبان استفاده کنید. در سایت آموزش آنلاین زبان چینی من و زبان سطح آموزش این زبان به صورت مرحله به مرحله طراحی شده است. علاوه بر اینکه می توانید هر یک از مراحل را به صورت جداگانه انتخاب و مطالعه کنید می توانید در صورتی که به یادگیری این زبان به صورت مرحله به مرحله علاقه دارید بر اساس سطح های مشخص شده برای زبان چینی یادگیری این زبان را دنبال کنید.

این روزها با گسترش و تغییر نوع ارتباط افراد در سراسر دنیا با یکدیگر یادگیری زبان کشورهای مختلف نه تنها لازم بلکه برای بسیاری از افراد ضروری شده است. با توجه به اینکه کشور چین در حال تبدیل شدن به بزرگترین اقتصاد دنیا است و تقریبا در همه جای دنیا به نحوی برای داد و ستد حضور دارد یادگیری زبان چینی نیز به یکی از زبان های پر طرفدار برای یادگیری تبدیل شده است. با این حال ممکن است همه در جایی که زندگی می کنند فرصت کافی و یا هزینه لازم برای رفتن به کلاس زبان چینی را نداشته باشند. خوشبختانه یادگیری زبان چینی بدون کلاس هم مثل بسیاری از زبان ها با وجود سایت های آموزش آنلاین زبان چینی مثل سایت من و زبان امکان پذیر شده است. اگر تا به حال تجربه استفاده از روش یادگیری زبان به صورت آنلاین را نداشته اید به شما پیشنهاد می کنیم که این روش را با من و زبان تجربه کنید تا یادگیری زبان برای شما به تجربه ای لذت بخش تبدیل شود.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید

 • عبدی

  راستش من هربار خواستم زبان چینی رو یاد بگیرم نتونستم یه آموزش کامل پیدا کنم. واقعا آموزش شما کامله؟

  پاسخ
  • مدیر

   درود بر شما
   بله آموزش های من و زبان ۰ تا ۱۰۰ هست و علاوه بر آموزش کامل برای موضوعاتی مثل مکالمات و اصلاحاتی که برای سفر و مصاحبه کاری هم آموزش جداگانه داره.

   پاسخ
 • علی پرست

  زبان چینی بدون کلاس خیلی باید سخت باشه چون کسی نیست که بشه ازش سوال کنیم و رفع اشکال بکنیم. چطوری از طریق سایت شما میشه کامل این زبان رو یاد گرفت و سوالاتمون رو پاسخ بگیریم؟

  پاسخ
  • مدیر

   درود بر شما. آموزش های من و زبان از پایه تا پیشرفته هستند. و به اکثر سوالات شما پاسخ داده شده. کاملا روان و ساده آموزش میدهد.

   پاسخ