یادگیری زبان چینی دیگر یک کابوس نیست

یادگیری زبان چینی دیگر کابوس نیست

یادگیری زبان چینی دیگر کابوس نیست | همیشه زبان چینی در نظر مردم، زبانی سخت و دشوار است. اما باید بگوییم که آنقدرها هم که فکر می کنید، زبان چینی سخت و غیر قابل یادگیری نیست. درست است که بر سر یادگیری زبان چینی، مشکلات و چالش های خاصی وجود دارد، ولی با برخورداری از یک سیستم آموزش زبان حرفه ای و استاندارد، می توانید حتی بر یادگیری زبان چینی هم چیره شوید. در نگاه اول نمودار کاراکتر‌های مورد استفاده‌ چینی مدرن، وجود 7000 کاراکتر را در این زبان  تعریف می ‌کنند! حتما با دیدن این میزان کاراکتر شوکه می شوید و فکر می کنید چطور ممکن است این میزان کاراکتر را یاد گرفت. اما باید بگوییم که به صورت کلی 5000 تا 8000 کارکتر برای زبان چینی وجود دارد که از این میزان تعداد قابل توجهی کاربرد چندانی ندارد و شما با دانستن 300 کارکتر در زبان چینی که بسیار پرکاربرد می باشند، می توانید نیازهای اولیه خود را رفع نموده و به اصطلاح گلیم تان را از آب بیرون بکشید. زمانی که به شکل اصولی شروع به یادگیری زبان چینی ماندارین می کنید، متوجه می شوید که یک سیستم pinyin دارند که با آن راحت تر می توانید زبان چینی را دنبال کنید. هنگامی که شروع به یادگیری زبان چینی می کنید و بیشتر به اجزای آن پی می برید، این زبان به نظرتان دوست داشتنی تر و قابل فهم تر می شود. بنابراین زود قضاوت نکنید و بگذارید زمان همه چیز را برای شما در این رابطه حل کند. به خودتان فرصت بدهید و سعی کنید بهترین روش را برای یادگیری انتخاب کنید. اگر نمی دانید بهترین روش که به شکل تضمینی یادگیری زبان چینی را برایتان ممکن می کند، چیست؟ در ادامه این مقاله از وبسایت آموزشی من و زبان همراه ما باشید.

یادگیری زبان چینی دیگر یک کابوس نیست
یادگیری زبان چینی دیگر کابوس نیست

واژگان چینی را دریابید

واژگان چینی مشابه هیچ یک از زبان هایی که وجود دارند، نیستند. خبر خوبی که باید به شما بدهیم این است که زبان چینی واژگان بسیار ولی دستور زبان ساده ای دارد. اگر تلاش کنید که واژگان خود را تقویت کنید در گرامر مشکل چندانی نخواهید داشت. شما به طور روزمره واژگان لاتین را کم و بیش می شنوید اما با واژگان چینی به هیچ وجه سر و کار ندارید و شاید تنها این واژه ها را در تلویزیون بشنوید بدون اینکه درکی از آن ها داشته باشید. بنابراین باید سعی کنید که برای یادگیری زبان چینی در فرا گرفتن لغات مصمم باشید. همچنین باید به تلفظ آن ها نیز توجه ویژه ای بکنید، چرا که با بیان اشتباه یک کلمه ممکن است مخاطب کلمه دیگری را برداشت کند و منظورتان را متوجه نشود.

با زبان چینی هم مانند سایر زبان ها رفتار کنید

شاید سیستم نوشتن در زبان چینی، تلفظ، گرامر و لغات، شبیه چیزی نباشد که قبلا در جایی دیده باشید، اما این ها دلیلی برای متفاوت دانستن و سخت  قلمداد کردن زبان چینی نیست. هر چقدر هم که کلمات و جملات زبان چینی عجیب و غریب به نظر برسند، نمی توانید این را توجیهی برای فرار و عدم یادگیری این زبان قرار دهید. درست است، زبان مادری شما با چینی متفاوت است و به همین خاطر برای یادگیری آن نیاز به تلاش بسیار دارید. اما همین چالش را در قبال سایر زبان ها نیز خواهید داشت. البته کمی بیشتر یا کمتر. زمانی که اقدام به یادگیری زبان جدیدی می کنید، خود را سردرگم می بینید و نمی دانید که باید چه بکنید و از کجا شروع به یادگیری صحیح و اصولی نمایید. ممکن است در روند یادگیری زبان چینی بارها به این نتیجه رسیده باشید که دیگر باید تسلیم شوید، اما اینگونه ناامید شدن درست نیست و باید در پی چاره ای اساسی باشید. خوشبختانه وبسایت من و زبان این مشکل را برای شما مرتفع کرده و با ارائه آموزش های مدرن و استاندارد زبان چینی شما را در بستری ایده آل تحت آموزش آنلاین زبان چینی قرار می دهد. پس اگر طالب یادگیری این زبان به ظاهر سخت می باشید، با من و زبان همراه شوید تا دیگر یادگیری زبان چینی برایتان مثل یک کابوس ترسناک نباشد.

آیا یادگیری زبان چینی سخت است؟

در زیر سعی کرده ایم دلایلی قانع کننده را برای شما عنوان کنیم تا متوجه شوید که زبان چینی آنچنان که فکر می کنید وحشتناک و سخت نیست. بیایید تا با هم این دلایل را مرور کنیم.

دستور زبان کاملا متفاوت، ولی قابل یادگیری است

اگر شما یک انگلیسی زبان باشید، مسلما زبان فرانسوی نسبت به چینی، شباهت بیشتری به زبان مادری شما دارد؛ اما وجود این تمایز، فوایدی نیز به همراه دارد. مثلا در یادگیری زبان چینی، دستور زبان بسیار ساده تر از زبان های اروپایی می باشد. به عنوان یک زبان آموز، هنگامی که می خواهید از دستور زبان چینی استفاده کنید، دیگر مانند سایر زبان های اروپایی، درگیر موانعی همچون جنسیت و زمان نخواهید بود، چرا که در زبان چینی ماندارین، این موارد اهمیتی ندارند. بیایید موضوع مطرح شده را با یک جمله بهتر درک کنیم:
 我 去 超市(:(wǒ qù chāo shì من به فروشگاه می روم.
شما در این جمله نیازی ندارید که خودتان را درگیر زمان جمله کنید و مثلا بگویید دیروز، امروز و یا فردا می روید. می توانید در یک جمله کلی بگویید که سه شنبه ها به فروشگاه می روم.
در زبان انگلیسی، شما باید برای گفتن چنین جمله ای فعل را بسته به زمان جمله تغییر دهید و با توجه به زمان از افعالی همچون will go، am going، go، و غیره برای فعل رفتن کمک بگیرید. بنابراین همانطور که می بینید یادگیری چینی به لحاظ گرامر، بسیار ساده می باشد. شما وقتی شروع به یادگیری یک زبان جدید می گیرید، ناخودآگاه به کشف اصول و شرایط فرهنگی آن ها می پردازید و در سفر به آن کشورها بیشتر احساس بیگانگی را در وجود خود حس خواهید کرد. اما زمانی که به عنوان یک خارجی بتوانید در کشوری مانند چین با زبان چینی ارتباط برقرار کنید، تحسین و تمجید مردم آن کشور را دریافت خواهید کرد.
یادگیری زبان چینی دیگر یک کابوس نیست
یادگیری زبان چینی دیگر کابوس نیست

کاراکترهای زبان چینی فقط در ظاهر نفوذ ناپذیر به نظر می رسند

بله، وجود هزاران حروف الفبا در زبان چینی همه زبان آموزان را دچار ترس می کند؛ ولی تمامی این حروف الفبا که البته به صورت اشکال مختلف نگارش می شوند، بعد از مدتی دیگر برای زبان اموزان پیچیده و عجیب نیستند. یادگیری حروف زبان چینی آسان تر از آن چیزیست که فکرش را می کنید. همه کاراکترهای این زبان دوست داشتنی متشکل از عناصری مشخص می باشند که تحت عنوان رادیکال شناخته می شوند. چنانچه با دسته ای از حروف الفبای زبان چینی آشنا شوید، دیگر در چشم تان خیلی بیگانه نخواهند بود و بیشتر نسبت به یادگیری شان راغب می شوید. در زیر مثالی از رادیکال ها را برای «گیاه» در چهار کاراکتر مطرح کرده ایم. شما با دیدن دو حرکت عمودی کوچک در بالای هر یک از کلمات متوجه ویژگی مشترک میان آن ها خواهید شد.
  • سبزیجات در ظرف غذا : 菜 ( Cài )
  • چای :  茶 ( Chá )
  • چمن/علف :  草 ( Cǎo )
  • پزشکی :  药 ( Yào )
هر چه بیشتر در زبان چینی اطلاعات کسب کنید و روند یادگیری تان را ادامه دهید، بیشتر و بیشتر با الگوها و ساختار این زبان آشنا خواهید شد. همانطور که قبلا هم گفتیم، شما فقط با یادگیری سیصد کاراکتر مهم و کاربردی در این زبان، می توانید نیازهای روزانه تان را برطرف نموده و به راحتی برای انجام کارهای روزمره از جمله حمل و نقل، مذاکات عمومی، مکالمات تلفنی، خواندن منوی رستوران و … آماده شوید.
یادگیری زبان چینی دیگر یک کابوس نیست
یادگیری زبان چینی دیگر کابوس نیست

شاید تلفظ سخت باشد، اما شما همه صداها را متوجه می شوید

صداها و آواهای مختلفی در زبان چینی وجود دارند که مطمئنا به این شکل در زبان مادری شما نبوده اند. شاید به همین خاطر تلفظ آن ها برای شما در زبان چینی سخت هستند. اما باید بدانید که روش و اصولی برای انجام تلفظ ها در زبان چینی وجود دارد و شما با یادگیری قواعد مربوطه می توانید به راحتی از پس انجام تلفظ انواع و اقسام کلمات و عبارات برآیید.

نیازی نیست که به تنهایی در روند یادگیری زبان چینی پیش بروید

شما در یادگیری زبان چینی تنها نیستید. میلیون ها نفر در سراسر جهان مشغول یادگیری این زبان شگفت انگیز هستند. شما باید در این جریان و سیل عظیم یادگیری همسو با اهدافتان پیش بروید و با مطالعه منابع و مطالب مفید، یادگیری زبان چینی را برای خودتان به ارمغان بیاورید.  زبان وسیله ای برای ارتباط است و شما می توانید این ابزار ارتباطی را به واسطه پیگیری آموزش هایی که در محیط ارتباطی اینترنت ارائه می شود، جستجو کنید. تنها مطالعه کتاب های آموزش زبان چینی راهگشا نیستند و شما باید این زبان را در زندگی روزمره خود و ارتباطات تان راه بدهید. در وبسایت من و زبان عده بسیاری از زبان آموزان در حال یادگیری زبان چینی ماندارین هستند. شما نیز می توانید با یادگیری زبان چینی ا طریق این سایت مفید و همچنین تعامل و برقراری ارتباط با ساری زبان آموزان و بومی ها، به تسلط همه جانبه در این زبان آسیایی برسید. شاید برایتان جالب باشد که بدانید این وبسایت آموزشی سایر زبان ها از جمله زبان ایتالیایی، فرانسوی، آلمانی، ترکی و انگلیسی را نیز آموزش می دهد و آموزش های آنلاین این منبع، کامل ترین و برترین نوع در کل کشور است.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید