یادگیری زبان چینی شما را به شغلی که می خواهید می رساند

یادگیری زبان چینی و رسیدن به شغل

یادگیری زبان چینی و رسیدن به شغل | این روزهایی که دیگر زبان انگلیسی تنها زبان خارجی نیست که از آن استقبال می شود، با شناخت بیشتر مردم با فرهنگ ها و آداب و رسوم های مختلف، سایر زبان ها که معمولا ما آن ها را سخت و پیچیده می دانیم هم طرفداران خودش را دارد. اگر از چین و زبان چینی چیزی ندانید، قطعا با خواندن چنین عنوانی کمی تعجب می کنید و با خودتان می گویید که مگر می شود فقط با یادگیری زبان خارجی مثل چینی، به شغل خوب و به دنبال آن درآمد بالایی رسید!
شاید در ابتدا این طور فکر کنید که این کار غیرممکن است؛ اما نه، یادگیری زبان چینی و کار در این حوزه شدنیست. شاید زمانی که نام زبان چینی به گوش تان می رسد، گار بگیرید، زیرا هرجا که نشستید از سختی و پیچیدگی این زبان شنیدید. وقتی به نوشته های چینی فکر می کنید، اولین چیزی که به ذهن تان می رسد، آن حروف عجیب و غریب که بیشتر شبیه به نقاشی هستند. شاید بسیاری از افراد به دلیل سختی و پیچیدگی آن و ترسناک بودن شکل ظاهری کلمه ها و حروف حتی لحظه ای به یادگیری زبان چینی فکر هم نمی کنند.

اما آیا واقعا این طور است؟ آیا این سختی به قدری زیاد است که نتوانید به چینی مسلط شوید و شغل مناسب خود را در این راه پیدا کنید؟ پاسخ ما به این سوال منفی است. این زبان هم مانند بسیاری از زبان های دیگر برای برخی سخت و برای عده ای آسان است. در حقیقت سخت یا راحت بودن یک زبان بستگی دارد، حال فرقی نمی کند چه باشد؛ چینی یا آلمانی و یا حتی انگلیسی. شاید برای یک فارسی زبان یادگیری زبان چینی راحت نباشد اما احتمالا برای یک کره ای کار سختی نباشد. اما این دلیل نمی شود که بترسید، زیرا همان طور که گفتیم شما هم می توانید.
کارشناسان من و زبان به فکر آینده و درآمد شما هستند. به همین خاطر یک روش نوین به شما پیشنهاد می کنند که با استفاده از آن در خانه بنشینید و زبان چینی را بیاموزید؛ نیازی نیست وقت خود را در ترافیک و کوچه و خیابان بگذرانید برای رفتن به کلاس های زبانی که حتی خودتان هم به آن ها اعتماد کامل ندارید و نمی دانید آیا واقعا این رفت و آمدها نتیجه ی خوبی دارد یا خیر. پس برای این که بدانید چطور وارد این راه شوید و چگونه این زبان فرابگیرید، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

با زبان چینی در یک شغل با درآمد عالی استخدام شوید

شاید زمانی که از یادگیری زبان چینی و استخدام در شغلی به کمک زبان چینی صحبت می کنیم؛ اولین چیزی که به نظرتان برسد مهاجرت به این کشور برای کار باشد. اما همیشه هم این طور نیست، خصوصا این روزها که اقتصاد ایران و چین بسیار به یکدیگر گره خورده. شما می توانید در ایران در شغلی استخدام شوید که به زبان چینی نیاز دارد و به همین دلیل هم میزان درآمد بالایی دارد. پس اگر از حقوقی که ماهیانه دریافت می کنید ناراضی هستید و یا در خانه بیکار هستید و هر روز آگهی های استخدام را زیرو رو می کنید، این روش، یعنی یادگیری زبان چینی و کار در این حوزه را هم امتحان کند!
حتی اگر فردی باشید که تمایلی به کار برای شخص دیگری را ندارید، می توانید در خانه بنشینید و برای خودتان کار کنید. تعجب نکنید، این کار هم شدنیست. تنها کافیست آموزش زبان چینی را از همین امروز با وب سایت من و زبان شروع کنید. من و زبان به عنوان اولین وب سایت آموزش زبان آنلاین در دسترس شماست که با ورود و ثبت نام در آن یادگیری زبان چینی را در خانه، محل کار، دانشگاه یا حتی در طول سفر آغاز نمایید.
همان طور که گفته شد، شما با یادگیری این زبان خاص نه تنها می توانید در خانه به فعالیت بپردازید و متون مختلف را ترجمه کنید، بلکه می توانید شانس این را داشته باشید که به چشم کارفرمای تان بیایید و ارتقای شغلی و درآمد داشته باشید. جالب است بدانید که در حال حاضر در ایران تعداد کمی از افراد هستند که به زبان چینی تسلط دارند. این یعنی شما یک فرصت استثنایی دارید تا خود را به کارفرمایان نشان دهید. رزومه تان را پربار کنید و از مصاحبه شغلی سربلند بیرون بیایید.

 

یادگیری زبان چینی و رسیدن به شغل
یادگیری زبان چینی و رسیدن به شغل

یک مصاحبه شغلی موفق با دانستن زبان چینی

فرض کنید برای یک شغلی که ماه ها به دنبالش بودید، رزومه ارسال کردید. پس از گذشت زمانی با شما تماس گرفته می شود که برای مصاحبه به آن جا بروید. شما هم در پوست خود نمی گنجید، مدام با خود می گویید که “این کار مال من است.” وقتی وارد شرکت می شوید برای مصاحبه به اتاقی می روید. پس از پایان زمان مصاحبه، از شما می خواهند که چند دقیقه منتظر باشید. شاید خوشحال شوید که حتما پیروز شدید. اما ناگهان از اتاق کناری یک کارجوی دیگر بیرون می آید. او هم مثل شما مصاحبه انجام داده و منتظر می نشیند. ناگهان منشی شرکت به سمت شما می آید و می گوید “ممنون که تشریف آوردید، با شما تماس می گیریم.” اما در عین حال از رقیب تان درخواست می کند که بماند. مسلما ناراحت و سرخورده می شوید. نمی توانید جلوی خودتان را بگیرید و از منشی می پرسید: “ببخشید، ایشان چه برتری ویژه ای داشتند؟” او هم در جواب می گوید: “این آقا علاوه بر زبان انگلیسی به زبان چینی هم مسلط بودند، این یک مزیت برای شرکت ما به حساب می آید.” و این امر موجب می شود که مات و حیرت زده شرکت را به مقصد منزل ترک می کنید.

این یک داستان تخیلی نیست. ممکن است برای افراد زیادی اتفاق افتاده باشد، می پرسید چرا و چطور؟
یکی از پراستفاده ترین زبان ا در سراسر جهان، زبان چینی است. گفته می ‌شود که تنها یک زبان چینی وجود ندارد و انواع مختلفی از گویش های زبان چینی وجود دارد. همان طور که اشاره کردیم در مجموع نیز حدود ۱.۳ میلیارد نفر به زبان چینی صحبت می ‌کنند.از مزایای زبان چینی می توان به ایجاد ارتباطات گسترده ای برای شما اشاره کرد. یادگیری زبان چینی فرصت های زیادی را برای رشد فردی و حرفه ‌ای هریک از شما به ارمغان می ‌آورد. حداقل مزایای زبان چینی این است که درک بهتری از یکی از غنی ‌ترین فرهنگ‌ های جهان به دست می ‌آورید. این روزها که همکاری کشور ما با چین نیز بسیار زیاد شده و خیلی از امور به دست چینی زبان ها حل می شود، پس یادگیری آن می تواند یک مزیت خارق العاده برای تان باشد. به سناریویی که برای تان تعریف کردیم فکر کنید؛ آن تنها یکی از فرصت هایی بود با داشتن دانش زبان چینی می توانستید، بدست بیاورید.

دیگر مزایای یادگیری زبان چینی

اگر بخواهیم به جز پیدا کردن شغل و و ارتقای آن به مزایای دیگر یادگیری زبان چینی بپردازیم می توانید به امکان ارتباط با بیش از 1 میلیارد نفر در جهان اشاره کنیم. هیجان انگیز نیست؟!؟ تنها با یادگیری یک زبان می توان با تعداد زیادی از افراد دنیا ارتباط برقرار کرد. جالب است بدانید که علاوه بر چین، زبان ماندارین در کشورهایی مثل تایوان، مالزی، اندونزی، سنگاپور، تایلند، برونئی، فیلیپین و مغولستان صحبت می ‌شود، بنابراین اگر به این کشورها سفر می کنید یا برای تجارت قصد ورود به آن ها را دارید، صحبت به زبان ماندرین برای شما سودمند خواهد بود. در واقع این طور می توان گفت با فراگیری چنین زبانی می توانید با خیال راحت به در آسیا سفر کنید و نگران زبان نباشید.

اما به جز مزایای این چنینی نباید از تاثیر یادگیری یک زبان خارجی مثل چینی بر سلامت ذهن و تمرکز غافل شد. براساس تحقیقات انجام شده توسط دانشمندان، ماندارین زبان‌ ها از هر دو طرف مغز خود استفاده می ‌کنند. مسلما این باعث قوی تر شدن مغز خواهد شد. همچنین با توجه به این که شخصیت‌ ها، لهجه ‌چینی‌ ها از زبان مادری شما کاملا متفاوت است، به همین دلیل این یک تمرین عالی برای مغز شماست. بنابراین ذهن شما را به چالش می‌ کشد و با یادگیری این زبان بی نظیر، قدرت مغز خود را بهبود می ‌بخشید.

یادگیری زبان چینی و رسیدن به شغل
یادگیری زبان چینی و رسیدن به شغل

نیازی نیست برای یادگیری زبان چینی هزینه گزاف کنید!

شاید خودتان یا حتی از میان دوستان تان شخصی را می شناسید که برای شرکت در کلاس های زبان خصوصا زبان های نو و جدید مانند زبان چینی، مبالغ بسیاری را پرداخت کرده اند اما گاهی اوقات پرداخت چنین مبالغ گزافی کاملا بی نتیجه بوده و خیلی خوب نمی توانند به این زبان صحبت کنند. شاید با هزار انگیزه و امید در کلاسی ثبت نام کردید اما پس از گذشت زمان زیاد هم نتوانستید خیلی روان به زبان چینی صحبت کنید.

یکی از مهم ترین دلایل عدم موفقیت شما یا دیگر افراد در این راه، تمرین و تکرار نکردن مباحثی است که آموزش دیدید. خوشبختانه وب سایت من و زبان این مشکل را هم برای تان حل کرده. اگر به دنبال این هستید که مباحث آموزشی هر روزتان را بارها تکرار کنید به تمرین آن ها بپردازید، من و زبان دقیقا مناسب شماست. طراحی این وب سایت به گونه ای انجام شده که افراد پس از ثبت نام و شروع آموزش هر زبان می توانند بارها هر بخش را تکرار کنند و به تمرین بپردازند.

از دیگر مزایای وب سایت من و زبان، داشتن بخش فلش کارت و امکان ذخیره هر نکته، لغت یا اصطلاح است که در طول آموزش ترکی استانبولی فرامی گیرید. یکی از مهم ترین مسائلی که زبان شناسان هم در طول یادگیری زبان بسیار به آن اشاره می کنند، اهمیت تمرین و تکرار مطالبی است که در طول همان روز آموختید؛ آن هم به وسیله فلش کارت. چرا که اغلب استادان و معلمان زبان به زبان آموزان توصیه می کنند که حتما نکاتی که در طول روزهای مختلف می آموزند را در دفترچه یادداشت کرده و آن ها را در پایان هرشب مرور کنند. فلش کارت های من و زبان این کار را برای تان راحت کرده، شما می توانید وارد پنل کاربری تان شود و به تمرین و تکرار آن ها بپردازید.
دست از روش های سنتی و قدیمی یادگیری زبان بردارید

یادگیری زبان اصلا سخت نیست، بلکه زمان بر است. از آن جایی که این فرآیند کمی طولانی است و وت هم قطعا طلاست، باید در انتخاب روش آموزش و راهنمای آموزش بسیار دقت کنید، زیرا با هر گونه آموزش اشتباه، زمان را از دست می دهید. حتی ممکن است با روش آموزش اشتباه، انگیزه تان برای ادامه ی یادگیری را از دست بدهید، پس دقت کنید و به هر روشی اطمینان نکنید.

 

یادگیری زبان چینی و رسیدن به شغل
یادگیری زبان چینی و رسیدن به شغل

 

ما، کارشناسان من و زبان با استفاده از متدهای روز دنیا اقدام به طراحی و راه اندازی وب سایت من و زبان کردیم. ما به عنوان متخصصین زبان های خارجی سعی داریم تا با بکارگیری روش های روز آموزش مانند تمرین و تکرار، به شما عزیزان کمک کنیم تا در زبان چینی حرف اول را بزنید. توصیه ی ما به شما این است که اگر علاقه مند به پیشرفت هستید، می توانید در کوتاه ترین مدت زمان این پیشرفت را با ما تجربه کنید. من و زبان، وب سایت آموزش زبان های انگلیسی، فرانسه، آلمانی، ترکی، چینی و ایتالیایی است. این وب سایت با همکاری متخصصین زبان های خارجی و با استفاده از متدهای روز دنیا به آموزش از صفر تا صد زبان های مذکور می پردازد. یکی از مزایای بالقوه ی وب سایت من و زبان این است که با تکرار و تمرین زیاد شما را در یادگیری زبان مورد علاقه تان یاری می کند. در هر جایگاه و شرایطی که هستید، از یادگیری زبان نترسید، خوشبختانه محیط و روند یادگیری زبان در این وب سایت به گونه ای است که شما می توانید هر مدت زمانی که می خواهید را به تمرین و تکرار مطالبی که آموختید، اختصاص دهید. ما همراه شما هستیم، نگران نباشید!

همچنین با من و زبان دگیر نیازی نیست نگران زمان فراگیری زبان باشید. چه در منزل باشید یا در شرکت و دانشگاه، یا حتی در طول سفر، تنها با داشتن یک سیستم و اینترنت، و با چند کلیک ساده می توانید در محیطی جدید و درعین حال ساده و با زبان کاملا فارسی به یادگیری زبان ترکی بپردازید. این سادگی و در دسترس بودن مخصوصا برای افرادی که شاغل یا محصل هستند و فرصتی برای رفتن به کلاس ها حضوری را ندارند، بسیار مناسب است.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید

  • وحید

    چین واسه کار عالیه و اگه زبون شون و بلد باشی صد درصد موفقی

    پاسخ
  • منیژه

    چه مشاغلی رو میشه به واسطه یادگیری زبان چینی توی این کشور بدست آورد؟ اگر دوره آموزش زبان چینی رو تا گذروندیم واقعا راحت کار پیدا می کنیم؟

    پاسخ