@{{operator_name}} X
کیفیت پاسخگویی:
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
سلام دوست گرامی
مشاوران ما اینجا آماده هستند تا هر زمان که مطالعه ی سایت برایتان کافی بود ، به هر سوالی که داشتید سریعا در چت پاسخ بدهند.
اگر شماره تماس خود را هم بگذارید ، همین الان با شما تماس می گیریم.
خدمت به شما ، افتخار ماست.
@{{comment.message}}
@{{comment.message}}
پشتیبانی

5 راهکار موثر برای یادگیری زبان با فیلم و سریال

5 راهکار موثر برای یادگیری زبان با فیلم و سریال

یادگیری زبان با فیلم | 5 راهکار موثر برای یادگیری زبان با فیلم و سریال | برای یادگیری زبان های مختلف، روش های مختلفی وجود دارد. یکی از این روش ها، تماشای فیلم و سریال است که برای خیلی از افراد، روشی بسیار جذاب و تاثیر گذار است. یادگیری با فیلم مزایای زیادی برای شما به همراه دارد و می تواند به شما در استفاده کاربردی از زبان مورد نظرتان کمک زیادی کند. خوشبختانه آنچه زیاد است، انواع فیلم ها در ژانرهای مختلف به زبان های مختلف است. شما حتی اگر در حال یادگیری زبان چینی هم باشید، می توانید به راحتی فیلم ها و سریال های زیادی به این زبان پیدا کنید.

پس فرقی نمی کند که چه زبانی می آموزید، به کمک فیلم و سریال ها می توانید به راحتی در هر زبانی مهارت پیدا کنید. اول از همه باید بدانید که با تماشای فیلم به زبان های مختلف و البته زبان مورد نظرتان با روش های کلامی و فرهنگ آن کشور به خوبی آشنا می شوید. یکی از فاکتور های مهم برای موفقیت در یادگیری زبان دقیقا همین موضوع است. فرهنگ و آشنایی با ریشه های فرهنگی کشوری که در حال یادگیری زبان آن هستید، اهمیت زیادی دارد و می تواند به شما در این زمینه کمک زیادی کند.

مزایای یادگیری زبان با فیلم چیست؟

اما باید مراقب انتخاب فیلم هایی که به قصد آموزش زبان تهیه می کنید هم باشید. مثلا فیلم های تخیلی و افسانه ای، گزینه های زیاد خوبی برای یادگیری زبان نیستند. شما در این فیلم ها باید به دنبال منابعی باشید که زبانی که در آن استفاده می شود، زبان مادری هنرپیشه ها باشد تا با تلفظ های بومی آن ها بهتر آشنا شوید.

یادگیری زبان با فیلم
یادگیری زبان با فیلم

علاوه بر این آموزش زبان با فیلم شما را با کاربرد واژه ها در جمله ها و موقعیت های مختلف به خوبی آشنا می کند. ما معمولا در کلاس های زبان با کلمات زیادی آشنا می شویم اما بعد از اینکه از کلاس خارج شدیم، اصلا نمی دانیم باید از این واژه ها در کجا و چه شرایطی استفاده کنیم. یادگیری زبان با فیلم دقیقا این خلا را برای شما پر می کند. در بسیاری موارد شاید یک کلمه را در جمله ای از فیلم، متوجه نشوید، اما به راحتی با مشاهده صحنه فیلم و دیگر جملات اطراف آن، می توانید معنای آن کلمه را حدس بزنید.

حتی در این یادگیری زبان این امکان برای شما وجود دارد که با حالت های چهره و زبان بدن به زبان های مختلف هم آشنا شوید و از آن ها به عنوان یک سرنخ برای حدس زدن معنای کلمات و عباراتی که متوجه نمی شوید، استفاده کنید. در نهایت شما با یادگیری زبان با فیلم می توانید یک سرگرمی جذاب و سالم و در عین حال آموزشی خلق کنید. تا ضمن یادگیری زبان مورد نظرتان، از تماشای یک فیلم زیبا نیز لذت برده باشید.

با این وجود بسیاری از زبان آموز ها نمی دانند زمانی که می خواهند آموزش زبان با فیلم را شروع کنند، چه کار هایی باید و چه کارهایی نباید انجام دهند. آن ها فکر می کنند همین که بنشینند پای یک فیلم و تا انتها آن را تماشا کنند، زبان مورد نظرشان را می توانند یاد بگیرند. اما باید بدانید اگر آماده یادگیری زبان با فیلم نباشید نمی توانید از این روش خوب آموزشی استفاده کنید و ممکن است نتیجه معکوسی از آن بگیرید. پس تا انتها در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا درباره نکاتی که می توانند در مسیر یادگیری زبان با فیلم به شما کمک کنند، بیشتر صحبت کنیم.


 

 

 

 

چطور با تماشای فیلم زبان بیاموزیم؟

با رعایت نکات زیر، یادگیری زبان با فیلم را برای خود ساده تر کنید و نهایت استفاده را از این روش منحصر به فرد آموزشی ببرید:

نکته اول: برای یادگیری زبان با فیلم، فیلم ها را با پشتیبان و راهنمایی ببینید

یکی از اشتباهاتی که زبان آموز ها در خصوص یادگیری زبان با فیلم انجام می دهند این است که فیلم های آموزشی خود را در همان ابتدای کار از میان فیلم های سینمایی انتخاب می کنند. پیشنهاد من و زبان به شما این است که فیلم های کوتاه را برای شروع انتخاب کنید تا زودتر بتوانید مفهوم آن ها را متوجه شوید. با تماشای یک فیلم دو ساعته احتمال اینکه شما خیلی از قسمت ها را متوجه نشوید، زیاد است و این ممکن است انگیزه شما را از بین ببرد.

خیلی مهم است که اولین فیلمی که برای آموزش می بینید چه تاثیری روی شما می گذارد. از همین رو باید فیلمی را انتخاب کنید که فهم آن ساده باشد و مشوقی برای انتخاب فیلم های چالشی تر باشد. در ضمن یادتان باشد که تا زمانی که فیلم های بسیار زیادی به زبان مورد نظرتان نبینید، نمی توانید از این روش آموزشی به نفع خودتان استفاده کنید. بهتر است به دنبال فیلم هایی باشید که توضیحات داشته باشند ویا زیر نویس و متن آن موجود باشد. این حمایت ها می تواند انگیزه شما را در این راه بیشتر و بیشتر کند.

نکته دوم: فیلم های درستی را انتخاب کنید

آموزش زبان با فیلم درست که مزایای زیادی دارد، اما اگر فیلم مناسبی را برای خود انتخاب نکنید، می تواند تاثیرات بدی داشته باشد. برای انتخاب فیلم ها باید نکاتی مانند سطح زبان آن ها، لغات به کار رفته در آن و مدت زمانش را حتما در نظر گیرید. موضوع فیلم هم از اهمیت زیادی برخوردار است و می تواند انگیزه شما را کم و زیاد کند. پس سعی کنید به دنبال موضوعاتی باشید که به آن علاقه دارید و برای شما هیجان انگیز است.

یادگیری زبان با فیلم
یادگیری زبان با فیلم

برای شروع، نکته مهم این است که مراقب سختی و آسانی فیلم انتخابی خود باشید. برای مثال بهتر است، با فیلم هایی که برای کودکان هستند شروع کنید. معمولا این فیلم ها از زبان و بیان ساده تری استفاده می کنند. فیلم های اکشن هم می توانند برای شروع گزینه های خوبی باشند. چرا که معمولا در این فیلم ها به جای استفاده از دیالوگ از عمل استفاده می شود. پس به دلیل کوتاه بودن دیالوگ ها و استفاده از تصاویر و صحنه های عملی درک و فهم این فیلم ها راحت تر است.

نکته سوم: با آمادگی قبلی فیلم تماشا کنید

تا قبل از این هر فیلمی را می خواستید تماشا کنید، ظرف پاپ کورن خود را آماده می کردید و روی مبل دلخواه تان لم می دادید و فیلم را پلی می کردید، درست است؟ زمان تغییر فرا رسیده است. اگر می خواهید از یادگیری زبان با فیلم نهایت استفاده را ببرید، لازم است که با آمادگی قبلی دست به تماشای فیلم بزنید. ابتدا باید درباره فیلمی که می خواهید تماشا کنید، به اندازه کافی تحقیق کنید و بعد از انتخاب آن فیلم سعی کنید به دنبال مطالبی درباره آن باشید و یک توضیحات کلی از آن پیدا کنید و مطالعه کنید.

با این کار با یک پیش زمینه ذهنی آماده تماشای فیلم می شوید و استفاده بهتری از این روش ببرید. در ضمن یادتان باشد دارید برای یادگیری فیلم تماشا می کنید، نه سرگرمی و لذت. پس تایم و زمان مشخصی را برای آن تعیین کنید. یعنی زمانی باشد که ذهن تان خسته نباشد تا بتوانید روی کلمات، عبارات و مکالمه های فیلم تمرکز کنید و حتی نکات مفید آن ها را یادداشت کنید. یادتان باشد یادگیری زبان با فیلم، یک کلاس آموزشی برای شما است.

نکته چهارم: در فیلم غرق نشوید!

همانطور که چندین بار در این مقاله عنوان کردیم، آموزش زبان با فیلم یک روش آموزشی است نه سرگرمی. پس یادتان باشد غرق فیلمی که قرار بوده از آن نکات آموزشی بگیرید نشوید. به همین دلیل هم گفتیم برای شروع با فیلم های طولانی شروع نکنید. چون تماشای این فیلم ها باعث می شود شما درگیر داستان آن ها شوید و از آموزش دور شوید.

یادگیری زبان با فیلم
یادگیری زبان با فیلم

توصیه کارشناسان من و زبان به شما این است که اگر هم علاقه ای به تماشای فیلم های سینمایی طولانی دارید، آن ها را به چند بخش کوچک تقسیم کنید و هر بخش را در یک روز و در زمان مشخصی تماشا کنید. با این روش یادگیری همان جنبه آموزشی خود را برای شما حفظ می کند و می توانید نکات آموزشی اش را به کار بگیرید.

نکته پنجم: عجله نکنید

برای آموزش زبان با فیلم عجله نکنید. درست است که دارید زبان را با فیلم یاد می گیرید، اما نیازی نیست که فیلم را مانند زمان هایی که برای سرگرمی آن را انتخاب می کنید، تماشا کنید. فیلم مورد نظرتان را پخش کنید و عجله نکنید که فیلم تمام شود. هر زمان که احساس کردید، لازم است مکالمه ای را در فیلم مجددا گوش دهید فیلم را به عقب ببرید و آن را برای خودتان تکرار کنید. هدف یادگیری زبان است و تنها از این طریق می توانید به آن دست پیدا کنید.

حتی اگر لازم است یک فیلم را بارها و بارها تماشا کنید تا حسابی در هر لحظه و هر دقیقه از فیلم تسلط پیدا کنید و کاملا متوجه تمامی کلمات و عبارات آن شوید. بعد از اینکه به این مرحله رسیدید، قطعا به خودتان افتخار می کنید و یادگیی زبان با فیلم را به دیگران هم توصیه می کنید.

آخرین توصیه ما به شما، استفاده از دوره های آموزش زبان در وب سایت من و زبان است که به کمک آن ها می توانید یک یادگیری آنلاین زبان را تجربه کنید. در آموزش آنلاین زبان این وب سایت، فرصت های آموزشی بسیار متنوع و حرفه ای برای تان وجود دارد که همگی به افزایش انگیزه شما برای یادگیری زبان کمک می کنند، پس با من و زبان در هر لحظه و هر زمان، همراه باشید…

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید