6 دلیل برای یادگیری زبان آلمانی

6 دلیل برای یادگیری زبان آلمانی

6 دلیل برای یادگیری زبان آلمانی |جهان امروزه به آرامی اما به طور پیوسته در حال تبدیل شده به یک دهکده جهانی است. افراد از طریق نوآوری های فوق العاده ای که در حوزه فن آوری همچنان در حال ظهور هستند با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. به همین دلیل کاملا واضح است که یادگیری زبان جدید باعث خواهد شد تا فرصت های بی شماری در اختیار ما قرار بگیرد. یادگیری یک زبان جدید یعنی آشنایی با یک دنیای جدید است. یادگیری زبان آلمانی درهای بسیاری را به روی افراد در سراسر دنیا باز می کند تا از طریق این زبان با دانش و دنیای آلمانی زبان ها آشنا شوند. در این مقاله چندین دلیل اصلی یادگیری زبان آلمانی را بررسی می کنیم.

6 دلیل برای یادگیری زبان آلمانی
6 دلیل برای یادگیری زبان آلمانی

زبان آلمانی را راحت می توان یاد گرفت

یکی از 6 دلیل برای یادگیری زبان آلمانی این است که این زبان را راحت می توان آموخت. چیزی که بیشتر افراد در مورد آن اطلاعی ندارند این موضوع است که زبان آلمانی و زبان انگلیسی در واقع هر دو از یک خانواده هستند. و به همین دلیل است افرادی که با زبان انگلیسی آشنایی دارند زبان آلمانی را خیلی سریع تر و راحت تر یاد می گیرند. از طرفی یادگیری زبان آلمانی در مقایسه با زبان های شرقی مانند چینی و ژاپنی بسیار آسان است. بر خلاف زبان های عاشقانه دنیا مانند فرانسوی، ایتالیایی و اسپانیایی، زبان های آلمانی و انگلیسی هر دو شاخه ای از زبان ژرمن یعنی از زیر مجموعه زبان های هند و اروپایی هستند. به همین دلیل است که بسیاری از کلمات و اصطلاحات انگلیسی که قرن ها از ان در زبان انگلیسی استفاده می شود در واقع آلمانی هستند.
زبان انگلیسی بعد ها تحت تاثیر زبان هایی مانند فرانسوی، یونانی و لاتین قرار گرفت. با این حال در پیدا کردن ریشه بسیاری از کلمات انگلیسی متوجه خواهید شد که ریشه آنها در واقع آلمانی است. کلماتی مانند Bruder (برادر)، Wasser (آب) و Freund ( دوست) ریشه کلمات مشابه در زبان انگلیسی هستند. اگر قبلا زبان انگلیسی را آموزش دیده باشید و بعد تصمیم به یادگیری زبان آلمانی بگیرید با تعجب متوجه خواهید شد که چقدر کلمه می دانید و این برای شما یک مزیت محسوب می شود.

زبان آلمانی زبان دانشگاهی است

دانشمندان و دانشگاهیان آلمانی زبان در حوزه علم همه سرآمد و فعال بوده اند. به همین دلیل جای تعجب نیست که زبان آلمانی زبان بسیار مهمی در جامعه دانشگاهی است. در حقیقت، زبان آلمانی رتبه دوم رایج ترین زبان علمی را دارد. دلیل اصلی این موضوع تعداد کتاب های آلمانی است که در دنیا مقام سوم را دارد. بعد از زبان های چینی و انگلیسی، بیشترین کتاب های دنیا به زبان آلمانی چاپ و منتشر می شوند. با این وجود تعداد کتاب هایی که از زبان آلمانی به زبان های دیگر ترجمه می شود چندان زیاد نیست. بنابراین اگر می خواهید به منابع دانشگاهی و دانش آلمانی زبان ها دسترسی پیدا کنید بهترین راه آموزش زبان آلمانی است.

زبان آلمانی کلید آموزش عالی در سطح جهانی است

سال ها است که آلمانی ها جایگاه خود را در علم و دانش دانشگاهی در سطح بالایی حفظ کرده اند. دانشگاه های آلمان به لحاظ سطح علمی همیشه جز برترین دانشگاه های جهان محسوب می شوند. به همین دلیل تحصیل در دانشگاه های این کشور طرفداران زیادی دارد. در سال 2010 آلمان چهارمین مقصد محبوب بین دانشجویان خارج از آلمان شناخته شد. در حال حاضر یک چهارم دانشجویانی که در آلمان تحصیل می کنند دانشجویان بین المللی از سراسر دنیا هستند.
علاوه بر این شهریه تحصیلات دانشگاه ها در آلمان در مقایسه با بسیاری از کشورها بسیار پایین است و حتی در بعضی از رشته ها هیچ شهریه ای از دانشجویان گرفته نمی شود. به همین دلیل بعضی از افراد دلیل سرازیر شدن محققین و دانشگاهیان را به آلمان همین دلیل می دانند. بنابراین یادگیری زبان آلمانی می تواند راهی برای تحصیلات در سطح عالی و در کنار بهترین محققین و دانشگاهیان از سراسر دنیا فراهم کند.

کشور آلمان یک منبع بزرگ اقتصادی است

اگر فکر می کنید یادگیری زبان آلمانی صرفا یک گزینه مناسب برای تحصیلات عالی است باید در این فکر تجدید نظر کنید. اگر در دنیای کسب و کار فعالیت می کنید و به خصوص قصد دارید کار خود را توسعه دهید و از دانش بیرون از مرزهای کشور خود نیز بهره ببرید، پس باید آلمانی یاد بگیرید. هیچ کس نمی تواند این واقعیت را نادیده بگیرید که آلمانی بزرگترین اقتصاد در اتحادیه اروپا را دارد و چهارمین کشور مطرح دنیا از لحاظ سطح اقتصادی است. علاوه بر این آلمان شرکت های بین المللی بسیار زیادی دارد که همیشه در صف اول فناوری ها جدید قرار دارند.
با وجود آنکه در سیستم آموزشی کشور آلمان به دانش آموزان و دانشجویان زبان انگلیسی آموزش داده می شود اما برای ارتباط برقرار کردن با افرادی که زبان مادری آنها آلمانی است بهتر است از زبان خودشان استفاده شود. این کار باعث ایجاد موثرتر می شود و شانس ارتباط با افراد مختلف را نیز افزایش می دهد. زمانی که آلمانی بلد باشید بدون واسطه می توانید با افراد مورد نظر خود ارتباط برقرار کنید.

شرکت های آلمانی رهبران بازار جهانی هستند

همانطور که می دانید شرکت های آلمانی در بیشتر بازارهای جهانی به خصوص صنعت و فناوری بسیار شناخته شده اند. اگر قصد داشته باشید که در یک شرکت بزرگ بین المللی فرصت شغلی پیدا کنید بدون تردید آشنایی با زبان آلمانی کمک زیادی به شما در این زمینه خواهد کرد. مسلما زمانی که در رزومه کاری خود و جز مهارت ها نوشته باشید که به زبان آلمانی تسلط دارید به عنوان گزینه مناسب و برتر در نظر گرفته خواهید شد و شانس شما برای گرفتن شغل مورد نظرتان افزایش پیدا خواهد کرد.
شرکت های بزرگت آلمانی مانند زیمنس، فولکس واگن، آدیداس و لوفت هانزا برند ها و شرکت های شناخته شده جهانی هستند که در سراسر دنیا فعالیت می کنند. در کنار این موارد آلمان میزبان تعداد زیادی از نمایشگاه های بین المللی تجاری از جمله IFA و CeBIT است که شناخته شده ترین نمایشگاه ها در زمینه فناوری اطلاعات و صنایع الکترونیکی محسوب می شوند. علاوه بر این آلمان به تدریج در حال تبدیل شدن به دره سیلیکون اروپا است و این به معنای فرصت های شغلی فوق العاده زیاد و متنوع برای افرادی علاقمند به کار در این کشور است.

زبان آلمانی رایج ترین زبان مادری در اروپا است

آخرین دلیل از 6 دلیل برای یادگیری زبان آلمانی رایج بودن این زبان در اروپاست. در اروپا سه زبان رسمی وجود دارد که عبارتند از: انگلیسی، فرانسوی و آلمانی. در بین این سه زبان آلمانی بعد از زبان انگلیسی بیشتر کاربرد را در اروپا دارد. با این حال تعداد افراد آلمانی زبان در قاره اروپا از هر زبان دیگری در این قاره بیشتر است. سال های زیادی زبان آلمانی به عنوان یک زبان با گویش های مختلط در بخش های مختلف اروپا مورد استفاده گرفته است. امروزه استفاده از این زبان به هیچ وجه کاهش پیدا نکرده و همچنان استفاده از آن در کل اروپا رایج است. در اروپای مرکزی و اروپای شرقی زبان آلمانی زبان دوم بسیاری از کشورها است و در کشورهای انگلیسی زبان سومین زبان خارجی است که آموزش داده می شود.
اگر به یادگیری زبان آلمانی علاقمندید اما فرصت و هزینه کافی برای شرکت در کلاس های حضوری را ندارید می توانید به سایت من و زبان سری بزنید و از آموزش آنلاین زبان آلمانی هر کجا و هر زمان که می خواهید استفاده کنید. با من و زبان می توانید لذت یادگیری آنلاین زبان آلمانی را تجربه کنید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید