فقط 8 قدم تا یادگیری کامل زبان انگلیسی فاصله دارید

فقط 8 قدم تا یادگیری کامل زبان انگلیسی فاصله دارید

فقط 8 قدم تا یادگیری کامل زبان انگلیسی فاصله دارید | شاید زبان انگلیسی جزو زبان های آسان باشد. اما آیا برای همه این طور است؟ مسلما خیر. همه افراد نمی توانند یک روش آموزش زبان انگلیسی را پیش بگیرند و در آن موفق باشند. به عنوان مثال ممکن است شما جزو افرادی باشید که برای تقویت مکالمه تان به گوش کردن بیشتر مکالمات به زبان انگلیسی نیاز دارید درصورتی که یکی از دوستان تان با دیدن فیلم می تواند مکالمه خود را تقویت کند.

به طور کلی شما به عنوان یک زبان آموز باید در راهی قدم بگذارید که علاوه براین که در زمانی کوتاه تر زبان انگلیسی را فرابگیرید، به خوبی بر آن مسلط شوید. همه شما حدودا 6 یا 7 سال در مدرسه به فراگیری زبان انگلیسی پرداختید، اما آیا این مدت و این روش به شما کمکی کرده؟ آیا می توانید به صورت روان انگلیسی صحبت کنید؟ احتمالا پاسخ تان به سوالات منفی است. حتی جالب است بدانید که اغلب افرادی که از زمان مدرسه چیزی فرانگرفتند، به کلاس های زبان مختلف می روند و هزینه های گزافی می پردازند در حالی که باز هم نتیجه ای نمی بینند، شاید این مورد برای شما هم پیش آمده باشد. آیا می دانید چرا؟ روش غلط.

یادگیری کامل زبان انگلیسی
یادگیری کامل زبان انگلیسی

این روزها با پیشرفت تکنولوژی و روی بورس آمدن وب سایت های آموزش آنلاین زبان، روش های جدیدی باب شده که به کمک آن ها، افراد در یادگیری زبان انگلیسی به نتیجه ی بهتری دست پیدا می کنند. من و زبان یکی از وب سایت های آموزشی است که با جدیدیترین روش های آموزش زبان انگلیسی، به علاقه مندان این زبان و 5 زبان دیگر کمک می کند تا در زمانی کوتاه آن را بیاموزند و بر آن مسلط شوند. البته نکته جالبی که وجود دارد، روش های آموزش این زبان است. اگر در یادگیری انگلیسی مصر هستید می توانید علاوه بر استفاده از این وب سایت معتبر، به توصیه هایی که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد، توجه کنید و حدالامکان آن ها را انجام دهید تا خیلی سریع زبان بیاموزید.

یادگیری زبان انگلیسی با 8 قدم

برای این که یک زبان آموز موفق باشید و در زمان کمتری زبان انگلیسی را بیاموزید، باید با برنامه ریزی قدم بردارید. در ادامه 8 قدم مهم در یادگیری زبان را به شما می گوییم که با اجرای آن می توانید به دانشی که به دنبالش هستید، دست یابید. البته جالب است بدانید که وب سایت من و زبان دقیقا براساس این 8 گام مهم طراحی شده و می تواند همراه خوبی برای شما باشد.

قدم اول: اهداف خود را معین کنید.

در قدم اول تفاوتی ندارد زبان آموز زبان انگلیسی هستید یا حتی چینی، این گام در روند یادگیری همه ی زبان ها یکسان است. شما در این مرحله باید اهداف خود را مشخص کنید. برای این کار هم تنها لازم است موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • تمام اهداف را از کوچک تا بزرگ، مشخص کنید.
 • سعی کنید بر روی اهداف قابل مشاهده و اندازه گیری و ملموس تمرکز کنید.
 • کمی خود را به چالش بکشید؛ اهداف شما باید به گونه ای باشند که به شما انگیزه بدهند.
 • اهدافی که مشخص می کنید را نوشت و همیشه آن ها را همراه خود داشته باشید.

قدم دوم: لغات کاربردی و کارآمد را بیاموزید.

تمام زبان ها از تعداد زیادی لغت تشکیل شده اند. به عنوان مثال طبق گفته های و بررسی های انجام شده تعداد واژه های موجود در زبان انگلیسی چیزی حدودی 600 هزار تا 1 میلیون است. اما این موضوع نباید موجب ترس شما شود، نیازی نیست که حتما تمام این تعداد واژه یا حتی نزدیک به این را بیاموزید. در یادگیری زبان انگلیسی، به این نکته توجه داشته باشید که تنها ۱۰۰ واژه، نزدیک به ۵۰ درصد لغات، متون زبان انگلیسی را تشکیل می ‌دهند و حدود ۱۰۰۰ واژه ۹۰ درصد زبان انگلیسی را می ‌سازند. شما می توانید در ابتدا روی این تعداد از واژگان تمرکز کنید و با یادگیری این لغات شروع کنید و از اتلاف وقت و انرژی دوری کنید و درک خود را از میزان اطلاعاتی که دریافت می ‌کنید به شدت بالا ببرید.

قدم سوم: هوشمندانه مطالعه کنید.

شاید برای تان سوال پیش بیاید که منظور از “مطالعه هوشمند” چیست؟ مطالعه هوشمند یعنی مطالعه با ابزارهایی که مسیر یادگیری را سرعت می ‌بخشند. تکنیک‌ ها و ابزارهای بسیاری وجود دارند که شما را در یادگیری زبان یاری می کنند. یکی از این ابزارها وب سایت من و زبان است که می توان آن را جزو ابزار مطالعه هوشمند قرار دارد. به طور کلی برای داشتن مطالعه ای هوشمند باید موارد زیر را رعایت نمود و آن ها را در برنامه خود قرار دهید:

 • از فلش کارت های الکترونیکی برای به خاطر سپردن لغات استفاده کنید، دقیقا همان کاری که شما در من و زبان هم می توانید انجام دهید.
 • زمانی که لغات را به خاطر می سپارید زبان مادری را حذف کنید و از تصاویر، یا تصویرسازی ذهنی استفاده نمایید
 • لغاتی که یاد می گیرید را چند بار با صدای بلند به طوری که خودتان هم بشنوید، تکرار کنید.
 • برای آموختن از زبان بدن هم استفاده کنید. برای مثال برای به خاطر سپردن واژه کلاه (hat) همزمان با بیان واژه وانمود کنید که در حال گذاشتن آن بر روی سرتان هستید.
یادگیری کامل زبان انگلیسی
یادگیری کامل زبان انگلیسی

قدم چهارم: از زبان جدید هر زمان و هر روز استفاده کنید.

شاید در اول راه کمی این کار برای تان عجیب و سخت به نظر بیاید، اما اصلا این طور نیست بلکه بسیار مفرح و ساده است. حتی سعی کنید از تمامی لحظات برای یادگیری مطالب جدید درباره محتوای زبان انگلیسی استفاده کنید. بهتر است همیشه به فلش کارت هایی که اشاره کردیم، دسترسی داشته باشید تا بتوانید در تاکسی یا اتوبوس مرورشان کنید. اما اگر در طول یادگیری خسته شدید، روش خود را برای مدتی تغییر دهید. مثلا به پادکست ها و فایل های صوتی گوش دهید یا فیلم ببینید.

این قدم از یادگیری سبب می شود که شما:

 • با روح زبان انس بگیرید و قول بعضی از کارشناسان شخصیت خود را در زبان هدف پرورش دهید.
 • با واژگان معمول و پرکاربرد در زبان به خوبی آشنا شوید و به آن‌ ها عادت کنید.
 • بتوانید کلماتی که باید در جایگاه خودشان بیایند را از قبل حدس بزنید.
 • نسبت به زبان و رشد سریع خود با انگیزه بمانید.

قدم پنجم: در فضاهای طبیعی به تمرین زبان بپردازید.

اگر این امکان را دارید به کشورهای انگلیسی زبان سفر کنید و یا خود را در میان تعداد زیادی انگلیسی زبان قرار بدهید. اما اگر نمی توانید، نگران نباشید می توانید آن را شبیه سازی کنید. با سایر دوستان زبان آموزتان، در طول هفته قرار بگذارید تا دور یکدیگر جمع شونید. سپس یک موضوع را انتخاب کرده و به زبان انگلیسی درباره آن صحبت کنید. در حقیقت دوست زبان آموز شما می تواند برای شما یک استاد خصوصی زبان باشد. حتی می توانید در گروه ای بحث آزاد شرکت کنید و از آن ها بهره ببرید.

قدم ششم: درباره فرهنگ جامعه زبان انگلیسی بیاموزید.

ما به شما توصیه می کنیم که به عنوان یک زبان آموز انگلیسی در روند یادگیری این زبان، خود را فقط با نوشته ها و آواها محدود نکنید؛ بد نیست در این راه از فرهنگ و تاریخ آن زبان نیز چیزهایی بدانید و با آن ها عجین شوید. داشتن آگاهی و اطلاعات نسبی از کشورهای انگلیسی زبان و فرهنگ و تاریخ آن‌ ها، اتفاقات روز و عقاید مذهبی و سنت‌ های معمول و متعارف شان به شما کمک می‌ کند تا هنگامی که با آن ها صحبت می کنید درک بیشتر و بهتری از گفته های شان داشته باشید. محققان معتقدند که حتی کودکان، زمانی زبان دوم را بهتر مطالعه می‌ کنند که فرهنگ و فضای پیرامون آن محتواها را بهتر بشناسند.

یادگیری کامل زبان انگلیسی
یادگیری کامل زبان انگلیسی

قدم هفتم: خودتان را بیازمایید.

ترس از امتحان و آزمون را کنار بگذارید، همیشه امتحان دادن و شرکت در آزمون بد نیست! زمانی که می دانید قرار است درباره چیزهایی که می ‌آموزید، امتحان بدهید بسیار بیشتر از قبل انگیزه پیدا می کنید که با جان و دل مطالب را فرابگیرید و در حقیقت این روشی جالب برای با انگیز بودن است. برای مثال یکی از مزیت های اغلب وب سایت های آموزشی معتبر مثل من و زبان، تمرین و تکرار فراوان است. اگر می خواهید پس از این که یاد گرفتید، خود را بسنجید، در سایت من و زبان ثبت نام کرده و آموزش را با آن آغاز کنید.

قدم هشتم: در طول مسیر یادگیری تفریح کنید و لذت ببرید.

اغلب انسان ها زمانی چیزی را خیلی خوب می آموزند که همراه با تفریح و لذت بردن باشد. برای مثال اگر از کوهنوردی یا دوچرخه سواری لذت می ‌برید، مسلما یادگیری واژگان و اصطلاحات مربوط به آن‌ ها برای شما آسان تر است و به کمک این ها می توانید به روند یادگیری زبان تان سرعتی باورنکردنی ببخشید. اگر عاشق فیلم و فیلم دیدن هستید، مکالمات مربوط به سینما را گوش کنید یا فیلم های زبان اصلی را ببینید، این گونه راحت تر می آموزید.

اگر در یادگیری زبان انگلیسی مصمم هستید، پس حتما این 8 گام را طی کنید. اگر هم خودتان نمی توانید به سایت های آموزش آنلاین زبان روی بیاورید و به کمک آن در مدت زمانی کوتاه تر زبان انگلیسی را بیاموزید. یادتان باشد من و زبان همیشه همراه شماست.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید