حقایق شگفت انگیزی درباره زبان ایتالیایی

حقایق شگفت انگیزی درباره زبان ایتالیایی

کشور ایتالیا

حقایق شگفت انگیزی درباره زبان ایتالیایی | ایتالیا کشوری در جنوب اروپا است که همراه با یونان، به عنوان زادگاه فرهنگ غربی شناخته می شوند. جای تعجب ندارد که این شهر بیشترین تعداد میراث جهانی یونسکو در جهان را در خود جای داده است. همان طور که می دانید، هنرهای زیبا و بناهای تاریخی در همه جای این کشور یافت می شود. علاوه بر این، کشور ایتالیا در سراسر جهان به غذاهای خوشمزه، صنعت مد روز، اتومبیل های اسپرت لوکس، سواحل زیبا و دریاچه آلپ بسیار شهرت دارد. پایتخت این کشور شهر رم می باشد. واحد پول آن یورو و زبان رسمی مردم آن نیز ایتالیایی است.

زبان ایتالیایی

زبان ایتالیایی، زبانی رسمی در کشور ایتالیا است. این زبان توسط حدود 66000،000 نفردر این کشور صحبت می شود. ایتالیایی همچنین به عنوان زبان مشترک در فرانسه و در جوامع کوچک در کرواسی و اسلوونی مورد استفاده قرار می گیرد. سیستم صوتی ایتالیایی کاملاً شبیه سیستم لاتین یا اسپانیایی است. گرامر آن نیز مانند سایر زبان های رومی مدرن است و قابل توجه ترین تفاوت بین ایتالیایی و فرانسوی یا اسپانیایی در این است که برای تشکیل جمع اسم ها از -s یا -es استفاده نمی کند بلکه در عوض برای کلمات زنانه -e و -i برای کلمات مردانه استفاده می کند.

حقایق شگفت انگیزی درباره زبان ایتالیایی
حقایق شگفت انگیزی درباره زبان ایتالیایی

چرا به یادگیری زبان ایتالیایی بپردازیم؟

برای یادگیری زبان ایتالیایی، دلایل بیشماری وجود دارد. برای اینکه متوجه این نکته شوید، حقایق شگفت انگیزی درباره زبان ایتالیایی را در زیر بیان میکنیم:

کشف زیبایی زبان ایتالیایی
زبان ایتالیایی زبانی است که بیشترین ارتباط را با دنیای فرهنگ و هنر دارد. همیشه و همه جا می توانید تأثیر این زبان را در همه زمینه های اصلی زندگی و فرهنگی ببینید. از هنرهای نقاشی گرفته تا معماری، از ادبیات گرفته تا موسیقی، از طراحی تا غذا و شراب همه چیز زیبایی مخصوص به خود را دارند. دانستن این زبان برای درک زندگی پر شور ایتالیایی ضروری است البته اگر قصد مهاجرت یا مسافرت به این کشور را داشته باشید. خیابان ها در سرتاسر کشور ایتالیا پر از رستوران های معروفی هستند که در صورت یادگیری این زبان، می توانید از آن چه می خورید آگاه شوید.
زیبایی خود زبان ایتالیایی
خصوصیات زبان ایتالیایی این است که شبیه به موسیقی است و ملودی ملایم در آن نهفته است. جالب است بدانید، زبان ایتالیایی به عنوان یکی از محبوب ترین زبان های مشهور جهان شناخته شده است. یادگیری این زبان نیز نسبت به سایر زبان ها بسیار آسان تر است. البته ممکن است در ابتدا، یادگیری اش سخت به نظر برسد و فرد را وادار کند از آن دست بکشد ولی تجربه ای متفاوت را به ارمغان می آورد. از آن جا که سایر زبان ها ریشه های مشابه بهم دارند و نزدیک به لاتین هستند، تلفظ کلمات براحتی در ذهن تان می ماند. پس شاید بلافاصله قادر به صحبت کردن نباشید، اما می توانید حداقل برخی از آن چه یک ایتالیایی می گوید را متوجه شوید.
راهی برای امتحان کردن دنیای جدید
در حالت کلی یادگیری هر زبانی، به فرد فرصت می دهد تا دنیای جدید را امتحان کند، افراد پس از یادگیری زبان ایتالیایی نیز جهانی تازه را تجربه می کنند زیرا هر قسمتی از جهان، زبان و فرهنگی متفاوت دارد. علاوه بر این، ارتباط برقرار کردن با مردمی از جنس دنیای دیگر، با زبان و فرهنگی دیگر بسیار جالب خواهد بود. یادگیری زبان روشی قدرت مند برای فهم مردم و طرز زندگی آن ها است. جالب است بدانید، ایتالیایی زبانی است که بیشترین ارتباط را با لاتین برقرار کرده است، زبانی است که ریشه بسیاری از کلمات و عباراتش را از زبان لاتین گرفته است. با یادگیری زبان ایتالیایی، حس پیشرفت کردن و تجربه دنیا و فرهنگی جدید را به خود هدیه دهید.
استفاده از زبان ایتالیایی برای حرفه ای شدن
برای مثال، اگر می خواهید در کشور ایتالیا صاحب حرفه شوید، راهی به جز یادگیری زبان ایتالیایی ندارید. این زبان ابزاری است که اکثر افراد برای بدست آوردن فرصت و پیشرفت های شغلی بهتر از آن استفاده می کنند. برای بخش هایی از قبیل مد، طراحی لباس، غذاهای عالی، هنرهای زیبا و فرهنگ، تولید و توزیع مواد غذایی، فوتبال، صنعت لوکس اتومبیل و موتورسیکلت، می توان گفت که فرهنگ و ایتالیایی زبان پیشرو است. در این کشور، صحبت کردن با این زبان فرصت های شغلی بسیاری را برای فرد فراهم کرده وکارفرمایان را به شما جذب می کند. و در آخر اینکه ، اگر می خواهید در کشور ایتالیا به تجارت بپردازید، علاوه بر یادگیری زبان ایتالیایی باید مهارت های شخصی و کاری خود را تقویت کنید. در کشور ایتالیا هم مانند مناطق دیگر، کارفرمایان به دنبال کارمندان بالقوه ای هستند که به چند زبان می توانند صحبت و ارتباط برقرار کنند.

حقایق شگفت انگیزی درباره زبان ایتالیایی
حقایق شگفت انگیزی درباره زبان ایتالیایی

واقعیت های شگفت آور درباره زبان ایتالیایی

تاریخ غنی و معماری زیبای کشور ایتالیا، همه جزو دلایلی است که گردشگران بسیاری را به سمت خود کشانده است. به خصوص در حوزه هنرهای زیبا، بسیاری از مشهورترین چهره های تاریخ جهان در ایتالیا قرار دارند، از جمله لئوناردو داوینچی و میکل آنژ. نیز می توان گفت کسی نیست که مونالیزا را نشناسد. جالب است بدانید زبان ایتالیایی تا سال 1861 به عنوان یک زبان رسمی شناخته نشده بود. گرچه گویش های مختلف ایتالیایی قرن هاست که وجود داشته است اما قبل از اتحاد ایتالیا، نسخه استانداردی از این زبان موجود نبود. حال بهتر است به نکات جالبی درباره زبان ایتالیایی توجه کنیم.

 • الفبای این زبان فقط 21 حرف دارد.
  زبان ایتالیایی نیز مانند سایر زبان های دیگر از جمله انگلیسی، از شخصیت های رومی استفاده می کند. اما 5حرف کمتر از زبان انگلیسی دارد، این زبان فاقد حروف j ، k ، w ، x و y است.
 • کلمه “ولت” از یک مخترع ایتالیایی آمده است.
  همه می دانند که توماس ادیسون لامپ را اختراع کرده است، اما اگر آلساندرو ولتا، ولت واحد اندازه گیری استاندارد برق (به هر دو زبان انگلیسی و ایتالیایی) را بوجود نیاورده بود، برق، پدیده ادیسون نیز بی فایده بود.
 • قدیمی ترین متن به زبان ایتالیایی قدمتی بالغ بر 1000 سال دارد:
  Placiti Cassinesi چهار سند حقوقی است که گاه بین سالهای 960 تا 963 نوشته شده است و اولین اسناد مکتوب به زبان ایتالیایی محسوب می شوند. آن ها توسط یک مشاجره زمینی میان سه صومعه بندیکتین و یک صاحبخانه محلی بوجود آمده اند.
  در قرن چهاردهم ، نویسنده دانته آلیگیری به طور جداگانه قوانینی را برای نوشتار ایتالیایی ارائه میداد. دانته آلیگیری نویسنده کتاب مشهور کمدی الهی است (به صورت محاوره ای از آن به عنوان “دوزخ دانته” یاد می شود). بهتر است به این نکته توجه کنید که از نوشته های گسترده وی به عنوان پایه ای برای زبان ایتالیایی استفاده شده و بسیاری از قوانین و دستور های این زبان از آثار وی گرفته شده است.
 • گویش های ایتالیایی می توانند به طور چشمگیری با یکدیگر متفاوت باشند.
  گویش استاندارد ایتالیایی مبتنی بر گویش توسکی است. با این حال، چندین لهجه منطقه ای به زبان ایتالیایی وجود دارد، و برخی از آن ها به قدری متفاوت از یکدیگرند که قابل درک نیستند.
 • ایتالیایی زبان رسمی موسیقی کلاسیک است.
  اگر تا به حال موسیقی کلاسیک را شنیده یا درباره آن اطلاعاتی داشته باشید، احتمالاً با اصطلاحاتی نظیر کرسنتو (بلندتر)، استاکاتو (جدا) و قلعه (بلند) مواجه شده اید که همه آن ها از زبان ایتالیایی گرفته شده است. دلیل این است که نماد موسیقی در دوره رنسانس در ایتالیا بوجود آمد و بدین ترتیب به زبان استاندارد مورد استفاده در موسیقی کلاسیک تبدیل شد.

حال که با نکاتی درباره زبان ایتالیایی آشنا شدید، آیا تا به حال به این فکر کردید که زبان ایتالیایی یاد بگیرید؟ سایت من و زبان به صورت فوق العاده حرفه ای و با روش های آموزشی بروز دنیا، این امکان را به شما می دهد تا بدون هیچ دغدغه و مشکلی به یادگیری زبان ایتالیایی بپردازید. فقط کافی است اطلاعات خود را وارد کنید و با پرداخت هزینه ای ناچیز، بسته ها را خریداری کرده و پس از مدتی به زبان ایتالیایی یا هر زبان دیگری صحبت کنید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید

 • مرتضی ولی بهم میگن مشتبا

  مرسی. ایتالیایی خیلی زبان خوبیه. یکم سرم شلوغه ولی تایمم خالی شه میرم سراغش حتمن. البته بین المانی و ایتالیایی موندم. هر دو تا خوبن. اگه میدونید کمکم کنید ببینم کدومو برم کدوم اینده بهتری داره برای مهاجرت؟

  پاسخ
  • مدیر

   درود بر شما. ایتالیا کشور توریستی و هنری هست و آلمان از لحاظ صنعت محبوبه. شما باتوجه به نیازتون به مهاجرت باید کشور مورد نظرتون رو انتخاب کنید. مقالات بخش آلمانی و ایتالیایی سایت manozaban.ir میتونه بهتون کمک کنه.

   پاسخ