روش های یادگیری زبان انگلیسی کودکان

روش های یادگیری زبان انگلیسی کودکان

روش های یادگیری زبان انگلیسی کودکان | این روزها یادگیری زبان انگلیسی برای همه تبدیل به یکی از مهم ترین مسائل در زندگی شده. هر روزه تعداد بیشتری از افراد روی به روش های مختلف یادگیری این زبان می آورند، چه از طریق آموزشگاه های زبان انگلیسی و چه از طریق یادگیری آنلاین زبان انگلیسی و یا هر روش دیگری. افراد پی برده اند که برای پیشبرد اهداف خود در زندگی باید این زبان را یاد بگیرند و به همین دلیل هم هست که از هر سنی و با هر شغل و موقعیتی، مردم دغدغه شان شده یادگیری زبان انگلیسی. خیلی از افراد به دلیل مهاجرت به دنبال یادگیری این زبان هستند و برخی نیز به دلایل مختلف دیگر. هر چه که هست بزرگسالان به خوبی این نکته را درک کرده اند که یادگیری زبان انگلیسی ناگزیر و حتی کاملا لازم است. به همین دلیل هم چیزی که این روزها بیشتر دیده میشود پدر و مادرهایی هستند که در تلاش اند تا به کودکان خود از سن پایین انگلیسی بیاموزند تا آنها در بزرگسالی دچار مشکلات آنان نشوند. از آنجایی که بازار آموزش زبان انگلیسی به کودکان این روزها بسیار داغ شده، روش های متعددی نیز برای این مسئله توسط افراد و موسسات مختلف پیشنهاد داده میشود؛ از آموزشگاه های زبان انگلیسی با روش های بدیع و متنوع گرفته تا برنامه و نرم افزار های متعدد کامپیوتر و تلفن های هوشمند که همگی در تلاش اند تا به بهترین، خلاقانه ترین، و موثر ترین شیوه ممکن به آموزش زبان انگلیسی به کودکان بپردازند.
اما اگر شما هم جزو آن پدر و مادرهای آینده نگری هستید که می خواهید کودکتان از سن پایین یادگیری زبان انگلیسی را آغاز کند، حتما در انتخاب بهترین روش برای فرزند دلبندتان دچار سردرگمی خواهید شد. ما در این مقاله سعی داریم تا ابعاد مختلف آموزش زبان انگلیسی به کودکان را بررسی کنیم تا بتوانید بهترین گزینه را برای یادگیری زبان فرزند خود انتخاب کنید. در ادامه می توانید با تعدادی از بهترین روش های آموزش زبان انگلیسی به کودکان آشنا شوید تا هنگام انتخاب متد آموزشی برای فرزند خود تصمیم صحیحی بگیرید.

روش های یادگیری زبان انگلیسی کودکان

 1. آموزش را ساده نگه دارید
  این یکی از اساسی ترین اصول آموزش زبان انگلیسی به کودکان است. هنگام آموزش به کودکان نباید بیش از حد از زبان انگلیسی و به صورت پیچیده استفاده کرد. باید در هنگام آموزش دادن که شامل دادن نکات، تشویق و یا حتی تنبیه می شود استفاده از زبان انگلیسی را در حد ساده نگه داشت. به عنوان مثال نباید هنگام آغاز درس به کودکان به انگلیسی گفت بسیار خب بچه ها بیایید درس امروز را با هم شروع کنیم و با کمک کتاب درسی مون به یادگیری هر چه بهتر زبان انگلیسی مشغول شویم! به جای استفاده از اصطلاحات و جملات پیچیده می توان از اشارات و کلمات ساده تر استفاده کرد تا کودکان در حین یادگیری زبان انگلیسی دچار سردرگمی و در نهایت دلسردی نشوند. آموزش را باید ساده نگه داشته شود.
 2. مطمئن شوید که یاد می گیرند
  یکی از مسائلی که در ضربه زدن به یادگیری زبان انگلیسی توسط کودکان می تواند تاثیر گذار باشد این است که بدون مطمئن شدن از یادگیری آنها، فرض کنیم که آموزش ها را فرا گرفته اند. مسائل زیادی می توانند در عدم یادگیری آموزش ها به کودکان تاثیر گذار باشند. به عنوان مثال کودکانی که با فرهنگ غرب آشنا نیستند ممکن است با سختی بیشتری در یادگیری مفاهیم مواجه باشند. در این مواقع کودکان از اینکه ابراز کنند مفاهیم را یاد نگرفته اند یا برای آنها دشوار است سر باز می زنند. به این دلیل که برای آنها خجالت آور است که در کلاس درس در بین دیگر کودکان ضعف خود را نشان دهند. این یکی از اصلی ترین دلایلی است که کودکان آنطور که مدرس فرض می کند مفاهیم آموزشی را فرا نخواهند گرفت. شاید بهترین راه حل برای این مسئله استفاده از روش های مدرن یادگیری زبان انگلیسی باشد، مانند یادگیری آنلاین زبان انگلیسی با استفاده از نرم افزارها و وبسایت های معتبر.
  بنابراین حائز اهمیت است که از یادگیری کودکان اطمینان حاصل کرد، چرا که به احتمال خیلی زیاد خود کودک حاضر به نشان دادن ضعف خود نخواهد بود و باید از پیشرفت کودکان در یادگیری زبان انگلیسی اطمینان حاصل گردد.
 3. هر چقدر می توانید وقت تمرین به آنها دهید
  هنگامی که کودکان اقدام به یادگیری زبان انگلیسی می کنند نباید از آنها توقع داشت که یک روزه همه چیز را یاد بگیرند و به صورت روان انگلیسی صحبت کنند. باید در حین یادگیری مثال های فراوان و متنوعی برای آنها فراهم شود و در عین حال فرصت بسیار زیادی به آنها داده شود تا مفاهیم را مکررا تمرین کنند.
  هنگامی که به کودکان انگلیسی آموزش داده می شود، این تمرین می تواند در شکل تکرار آموزش ها و لغات باشد. این کار باید به تکرار انجام گیرد. اما از آنجاییکه ریتم یادگیری کودکان بسیار متفاوت است، تمرین های انجام شده در آموزشگاه ها و کلاس ها زبان انگلیسی قطعا برای تمامی کودکان مفید نخواهد بود. چرا که در هر صورت تعدادی زودتر مفاهیم را خواهند آموخت و تعدادی نیز پس از به پایان رسیدن زود هنگام تمرین ها، مفاهیم را نخواهند آموخت. به همین دلیل باز استفاده از نرم افزارها و وبسایت های آموزش زبان می تواند راه حل بسیار خوبی باشد. به این دلیل که کودک می تواند تمرین ها را هر چقدر که می خواهد تکرار کند. همچنین به این شکل کودک برای یادگیری تحت فشار نخواهد بود و به این فکر نخواهد کرد که مدرس می خواهد چیز دیگری تدریس کند و تمرین باید تمام شود، و یا اینکه اگر از مدرس بخواهم تمرین را تکرار کند، مقابل دیگر کودکان خجالت زده خواهم شد. به این شکل کودک هر میزان که خودش دوست داشته باشد می تواند تمرین و تمرین کند تا به بهترین شکل ممکن زبان انگلیسی را فرا گیرد.
 4. فقط نگویید، نشان دهید
  یکی از بهترین راه ها برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان نشان دادن مفاهیم است به جای گفتن شان. کودکان درک تصویری بسیار بالایی دارند و اگر مفاهیم زبان انگلیسی با کمک تصاویر به آنها نشان داده شود درک بسیار بهتری از آنها پیدا خواهند کرد. اما چطور این کار را می توان با گرامر زبان کرد؟ به عنوان مثال هنگام آموزش یک زمان در زبان انگلیسی می توان از اشکال و تصاویر مختلف استفاده کرد تا آموزش تسهیل شود. این هم یکی دیگر از دلایلی می باشد که آموزش با استفاده از نرم افزار و وبسایت می تواند گزینه ای بسیار خوبی باشد. مدرس در استفاده از اشکال و تصاویر محدودیت خواهد داشت، اما به عنوان مثال یک وبسایت می تواند به میزان بی شمار تصاویر و ویدئوی کمک کننده داشته باشد که در آموزش زبان انگلیسی به کودکان می توانند بسیار مفید واقع شوند.
 5. همواره از نکات تشویقی مثبت استفاده کنید
  این هم یکی دیگر از مهم ترین نکات در آموش زبان انگلیسی به کودکان است. اگر کودک در هنگام یادگیری دچار اشتباه شد و به عنوان مثال به یک سوال پاسخ اشتباه داد نباید تنبیه مستقیم شود به او گفته شود که نه اشتباه می کنی و به هیچ عنوان درست نیست جواب تو! کودک نباید هرگر خجالت زده شود چرا که این مسئله باعث خواهد شد تا به شدت از یادگیری زبان انگلیسی دلسرد شود. همچنین این مسئله باعث می شود که تاثیر طولانی مدتی در ذهن کودک شکل گیرد و شاید هرگز در طول زندگی قادر نباشد به طور صحیح زبان انگلیسی را فرا گیرد. به همین باید یادگیری زبان انگلیسی توسط کودکان در محیطی انجام گیرد که کودک احساس خوبی داشته باشد و از اینکه اشتباه کند ترسی نداشته باشد. باز هم می توان دید که استفاده از نرم افزار و وبسایت های آموزش زبان انگلیسی آنلاین این ترس را به طور کامل برطرف کرد.
 6. آموزش نباید حوصله سر بر باشد!
  این نکته در آموزش زبان انگلیسی به کودکان بسیار حائز اهمیت است چرا که تمرکز کودکان می تواند به راحتی از میان رود و دیگر روی مفاهیم آموزشی تمرکز نداشته باشند. به همین دلیل آموزش زبان انگلیسی باید شاد و مفرح باشد تا کودکان را جذب کند و آنها را روی مفاهیم آموزشی متمرکز نگه دارد. به همین دلیل استفاده از بازی های مختلف می تواند به شدت در این مورد موثر باشد. قطعا استفاده از کتاب ها به تنهایی موثر نخواهد بود. مخصوصا در آموزش زبان انگلیسی به کودکان. پس حتما باید آموزش زبان انگلیسی به کودکان سرگرم کننده باشد. برای این کار می توان از کارهای زیر استفاده کرد:
 7. آن ها را سرگرم کنید
  تفریح تفریح تفریح! این یکی از عواملی است که برای بچه ها واقعاً مهم است و آن ها را ترغیب می کند که هر روز به فکر یادگیری زبان انگلیسی باشند. وقتی کودک احساس خوبی از یادگیری داشته باشد و از آن لذت ببرد مطمانا بعد از مدتی می تواند به صورت روان به انگلیسی صحبت کند. این را بداندی که نمی توان به وسیله زور یا تهدید و تنبیه کودک را وادار به یادگیری کرد، حتی اگر موفق هم بشوید باز هم آن نتیجه دلخواه را در او نخواهید دید.
 8. بازی
  یکی از بهترین روش ها برای سرگرم کردن کودکان، بازی است یادگیری زبان انگلیسی از طریق بازی آن ها را خوشحال تر می کند و باعث می شود روحیه شان برای ادادمه دادن به یادگیری تقویت شود. بازی ها راهی عالی برای لذت بخش کردن یادگیری هستند. نه تنها بازی ها ماهیت رقابتی دارند بلکه آن ها تشویق می کنند که به هدفشان دست یابند. وقتی یک کودک بازی را برنده می شود، احساس موفقیت می کند و این حس موفقیت به او انگیزه بیشتری می دهد.
 9. آهنگ
  استفاده از آهنگ برای کودکان، روشی مؤثر برای یادگیری کلمات جدید و بهبود تلفظ هستند. آهنگ هایی مه با فعالیت بدنی همراه باشند به خصوص برای کودکان سن پایین بسیار مناسب هستند. زیرا حتی اگر آن ها قادر به خواندن آهنگ نباشند با حرکات دست و زبان بدن می توانند معنی کلمات را نشان دهند.
 10. برنامه کودک به زبان انگلیسی
  برنامه کودک های انلیسی و شخصیت ها کارتونی که بچه ها به آن ها علاقه مند می شوند تاثیر زیادی در یادگیری کلمات جدید و تلفظ صحیح دارند، زیرا کودکان برنامه کودک ها و کارتون های مورد علاقه خود را چندی بار تماشا می کنند و همین باعث تقویت حافظه و یادگرفتن کلمات زیادی می شود.

روش های یادگیری زبان انگلیسی کودکان

من و زبان وبسایت آنلاین آموزش زبان

وبسایت من و زبان، وبسایت آموزش آنلاین زبان های خارجی است که 6 زبان زنده دنیا را با به کارگیری به روز ترین و استانداردترین متد های دنیا به شما آموزش می هدو با من و زبان می توانید در هز کجا که هستید به یادگیری زبان انگلیسی و زبان های دیگر بپردازید. فقط کافی است به اینترنت متصل باشید و با استفاده از لپ تاپ یا گوشی تلفن همراه خود وارد سایت شوید و از سطح مبتدی تا پیشرفته به صورت درس به درس جلو بروید. شما با عضویت در من و زبان دیگر نیازی نیست نگران اتلاف وقت و هزینه های سنگین باشید. با خرید بسته های ما با هزینه ای معقول می توانید به رویای خود دست یابید. همچنین این امکان برای شما فراهم شده است که تا 48 ساغت بعد از خرید بسته در صورت نارضایتی وجه خود را پس بگیرید. پس اگر می خواهید بدون محدودیت زمانی و مکانی زبان انگلیسی را بیاموزید فرصت را از دست ندهید و ثبت نام کنید. مشاوران ما تمامی اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می دهند.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید