زبان چینی و دلایل یادگیری آن

زبان چینی و دلایل یادگیری آن

زبان چینی و دلایل یادگیری آن | چینی زبانی جذاب، منحصر بفرد و فوق العاده غنی است. چینی زبان مادری نزدیک به 1 میلیارد و 200 میلیون نفر در دنیا است. علاوه بر این با تبدیل شدن کشور چین به عنوان یک ابر قدرت جهانی گسترش این زبان به شکل قابل توجهی در حال افزایش است. شاید همین دو دلیل برای بسیاری از افراد کافی باشد تا به سمت یادگیری زبان چینی بروند، اما دلایل بسیار دیگری نیز وجود دارد که در ادامه به چند نمونه از آنها اشاره می کنیم.
شاید قصد به چالش کشیدن خودتان را دارید
یادگیری زبان چینی کار آسانی نیست. شکی نیست که این زبان به خصوص برای افرادی که ریشه زبانی آنها هند و اروپایی است کار چالش برانگیزی است. بزرگترین چالشی در یادگیری زبان چینی با آن روبرو می شوید سیستم نوشتاری زبان چینی در نوشتن کاراکترهای به جای حرف و چهار آهنگ کلام متفاوت این زبان است. اما ساختار زبان چینی کاملا منطقی و واضح است و لزومی ندارد که نگران یادگیری صرف فعل، تطابق افعال، پیشوندها و پسوندها و جنسیت کلمات باشید. این زبان نسبت به بسیاری از زبان ها قواعد دستوری کمتری دارد. همین موضوع باعث می شود که یادگیری زبان چینی آنقدری که به نظر می رسد سخت نباشد.
در اکثر زبان ها از آهنگ کلام یا لحن برای تاکید، پرسش، تعجب و مواردی از این دست استفاده می شود. برای مثال در زبان انگلیسی آهنگ کلام در جمله پرسشی بالا می رود. اما چینی ها یکی از چهار لحن موجود در این زبان را تقریبا برای تمام کلمات استفاده می کنند. خوشبختانه هر لغت در زبان چینی یک معادل لاتین دارد که به پین یین معروف است. با کمک سیستم پین یین می توان تلفظ درست کاراکترها را یادگرفت و این موضوع یادگیری زبان چینی را بسیار ساده تر می کند. یادگیری خط نوشتاری حتی برای خود چینی زبان های مشکل است، اما با استفاده از روش آموزشی مناسب همه می توانند آن را یادبگیرند.

زبان چینی و دلایل یادگیری آن
زبان چینی و دلایل یادگیری آن

به دنبال کشف یک فرهنگ باستانی هستید
شاید قصد داشته باشید برای تفریح یا تجارت به چین سفر کنید، در هر حال قصد شما هر چه که باشد با ورود به چین با فرهنگی باستانی روبرو خواهید شد و تجربه هیجان انگیزی را از یادگیری یک فرهنگ متفاوت تجربه خواهید کرد. با این حال برای درک بهتر فرهنگ و سبک زندگی مردم یک کشور باید به زبان انها آشنا باشید. کلمات، اصطلاحات و عبارات هر زبان بازگو کننده سنت ها، ارزش ها، عقاید فرهنگی مردم و سرزمین است که در آنجا به آن زبان صحبت می شود. گاهی ترجمه بیان دقیق و درستی از یک مطلب ارائه نمی دهد و برای فهمیدن یک موضوع باید آن را به زبان اصلی خواند یا شنید. با یادگیری چینی تاریخچه پشت کلمات، عبارات و کاراکترهای خط چینی را به خوبی متوجه شده و از آن لذا خواهید برد.
فرصت های شغلی جدید می خواهید
اگر بخواهیم از زبان چینی و دلایل یادگیری آن بگوییم به این نکته میتوانیم اشاره کنیم که این روزها اقتصاد چین آنچنان با سرعت در حال رشد است که دیگر کسی نمی تواند آن را نادیده بگیرد. رشد اقتصادی چین به معنی تبدیل شدن این کشور به یکی از موثرترین قدرت های اقتصاد در جهان است. پس بسیار واضح است که بسیاری از کشورها به مراودات تجاری با چین نیاز پیدا کرده اند. شاید شرکت در یک جلسه کاری با حضور افراد خارجی با زبان های مختلف را تجربه کرده باشید. به طور معمولا افراد برای ارتباط برقرار کردن از زبان انگلیسی که زبان بین المللی دنیا است استفاده می کنند. اما این روزها با تسلط چین به اکثر بازارهای جهانی چینی ها تمایل بیشتری دارند که برای مراوده با آنها از زبان چینی استفاده کنید.
کدام فرد متخصصی به ویژه در زمینه کسب و کار وجود دارد که برای پیشرفت شغلی و کسب درآمد بیشتر نخواهد زبان چینی را یاد بگیرد؟ مسلما فردی که زبان چینی می داند گزینه بسیار مناسبی برای انتخاب شدن از سوی کارفرمایان است.
یادگیری زبان چینی فرصتی عالی برای جلو زدن از دیگر رقبا است. آشنا بودن با زبان چینی جز آن دسته از توانایی هایی که افراد را از دیگران متمایز می کند و بسیاری از کارفرمایان به دنبال افرادی هستند که به زبان چینی تسلط داشته باشد. بنابراین یادگیری زبان چینی جز آن دسته از مهارت هایی است که رزومه کاری شما را بسیار قوی می کند و شانس تجربیات جدید را برای شما فراهم می کند.
به چین سفر کنید
چین از آن دسته کشورهایی است که برای سفر به آنجا ده ها دلیل می توان آورد. از فرهنگ و تاریخ و جشن های این کشور گرفته تا کسانی که می خواهند غذای مختلف چینی را امتحان کنند.  چین آنقدر وسیع است که در منطقه و استان آن دیدنی های منحصر به فرد خود را دارد. 53 گروه قومی و در این کشور بزرگ زندگی می کنند و این خود نشان می دهد که چه تنوع فرهنگی در کنار مناطق طبیعی دیدنی این کشور برای عاشقان سفر و کسانی که تجربیات جدید را دوست دارند فراهم است.
بدون شک اگر قصد سفر به چینی را داشته باشید یکی از لذت بخش ترین تجربیات در سفر به چین ارتباط برقرار کردن با افراد بومی و محلی است. به همین دلیل یادگیری زبان چینی به شما کمک می کند تا به با مردم این کشور ارتباط راحت تر برقرار کنید و تجربه منحصر بفردی را از تجربه کردن دنیای تنوع در فرهنگ، عقاید، غذا و بسیاری از موارد دیگر در کشور چین بدست آورید.

زبان چینی و دلایل یادگیری آن
زبان چینی و دلایل یادگیری آن

در نمایشگاه های چینی شرکت کنید
سالانه در کشور چین نمایشگاه های مختلفی در زمینه های گوناگون از صنعت خوردو گرفته تا نمایشگاه مواد غذایی برگزار می شود. به همین دلیل افرادی که در زمینه های مختلف فعالیت می کنند برای آشنایی با آخرین تحولات و پیشرفت در حوزه ی فعالیت خود در این نمایشگاه ها شرکت می کنند. مهمترین نمایشگاههایی که در کشور چین برگزار می شوند عبارتند از:

  • نمایشگاه صادرات و واردات چین به نام کانتون فیر: این نمایشگاه بزرگترین نمایشگاه تجاری چین بوده و نمایشگاهی بین المللی است که در شهر گوانجو برگزار می شود. تنوع محصولات این نمایشگاه بسیار زیاد است و تقریبا همه چیز از خودروهای سواری گرفته تا محصولات مصرفی در آنجا عرضه می شود.
  • نمایشگاه Yiwu: این نمایشگاه دائمی مکانی است که خرده فروشان از سراسر دنیا برای خرید اجناس به قیمت عمده به آنجا می روند. این نمایشگاه در شهر ایوو برگزار می شود و قیمت های آن کمی از نمایشگاه گوانجو پایین است.
  • نمایشگاه خوردو چین: این نمایشگاه که جز چهار نمایشگاه بزرگ خودرو در دنیا است در پکن برگزار می شود.
  • نمایشگاه Bauma: چین بیشترین سهم در صنعت ساز و ساز را به خود اختصاص داده است و نمایشگاه بین المللی بائوما مکانی است که تجهیزات این صنعت در آن به نمایش گذاشته می شود. این نمایشگاه بزرگترین نمایشگاه صنعت ساخت و ساز در آسیا است.

حال تصور کنید که در یکی از این نمایشگاه ها شرکت کرده اید ولی به دلیل آشنا نبودن با زبان چینی نمی توانید به درستی کالای مورد نظر خود را پیدا کنید یا حتی ممکن است چیزی را اشتباه بخرید. پس همین امروز در سایت من و زبان ثبت نام کنید و از آموزش آنلاین زبان چینی بهره ببرید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید