یادگیری زبان انگلیسی با روش های آسان

یادگیری زبان انگلیسی با روش های آسان

یادگیری زبان انگلیسی با روش های آسان | آیا وقت کافی برای یادگیری زبان ندارید؟ آیا از رفتن به کلاس های زبان خسته شده اید؟ آیا از نتیجه ی شرکت در کلاس های حضوری راضی نیستید؟ آیا تمایل دارید زبان انگلیسی را به شکل گروهی در خانه یاد بگیرید؟ آیا تمایل دارید در کلاسهای غیر حضوری یاد گیری زبان انگلیسی به صورت خانوادگی شرکت کنید؟ با سایت من و زبان انگلیسی را به راحتی و در جمع خانواده یاد بگیرید . سایت من و زبان ، جامع ترین سایت یادگیری زبان می باشد که با کوشش و تلاش گسترده و مکرر استادان زبده و فرهیخته ما راه اندازی شده است. سایت من و زبان، سایت آموزشی زبان های خارجی می باشد که امر یادگیری زبان را که بعضا برای بعضی افراد سخت و طاقت فرساست، تسهیل کرده و اوقات جالب و دوست داشتنی برای شما رقم میزند. با ما همراه باشید و یادگیری زبان انگلیسی را با ما تجربه کنید.
دنیای امروز دنیای تکنولوژی و سرعت است. همه تمایل دارند سریعتر کار کنند، سریعتر غذا بپزند، سریعتر پولدار شوند و نهایتا سریعتر یاد بگیرند. این خواسته کاملا طبیعی بوده و دور از ذهن نیست ، در دنیایی که تنها با یک نرم افزار و فشار یک دکمه، شب در قاره ی  آسیا  و روز در قاره ی آمریکا در سرتاسر دنیا به هم پیوند می خورد، طبیعتا سطح انتظارات ما از سرعت انجام کارها روز به روز بیشتر می شود. امروزه همه انسانها طرفدار سرعت هستند. دنیای مدرن و پیشرفته امروزی همواره تمامی افراد را به سوی سرعت و مدرنیته شدن سوق می دهد. طبیعتا در چنین جامعه ای سطح انتظارات افراد از سرعت روز به روز بیشتر و بیشتر می شود.
این تمایل عجیب به سرعت در تمامی جنبه های زندگی به چشم می خورد، آموختن و یادگیری نیز از این قاعده مستثنی نیست. مثلا چگونه زبان انگلیسی را سریع یاد بگیریم؟ روش های بسیار زیادی وجود دارد که با روحیه ی افراد و شیوه ی یادگیری هر یک سازگار است. اما امتحان کردن کلیه ی این روش ها جز اتلاف وقت و هزینه، سهم دیگری عایدتان نخواهد کرد و طبیعتا از سرعت فرایند یادگیری زبان می کاهد. زبان آموزی همواره یکی از زمینه های مهم یادگیری و مورد توجه افراد زبده در این زمینه بوده است. در این مقاله یاد می گیریم که چطور زبان انگلیسی را سریع یاد گرفته و به راحتی صحبت کنیم .

یادگیری زبان انگلیسی با روش های آسان
یادگیری زبان انگلیسی با روش های آسان

توانایی آموختن زبان، توانایی منحصر به فردی است که انسان را از سایر موجودات متمایز می کند. دانشمندان زیادی در مورد نحوه ی عملکرد مغز و یادگیری زبان  تحقیق کرده اند. اما سوال اینست که انسان چگونه می آموزد و یاد می گیرد. یادگیری زبان مزایای بسیار زیادی برای مغز دارد. مطالعات انجام شده در خصوص یادگیری زبان مربوط به بزرگسالان و کودکان می باشد. با درک بهتر چگونگی آموختن زبان در رده های سنی مختلف، مسیر یادگیری زبان آموزی بسیار آسانتر شده و سریعتر انجام می گیرد.
در این مقاله قصد داریم نقاطی که باعث یادگیری زبان می شود را عنوان کرده و برای هریک توضیح مختصری دهیم و در مقاله های بعدی به ادامه ی آن می پردازیم .

قبل از هر چیز حس شنوایی تان را تقویت کنید

روشی رایج برای یادگیری زبان به شکل ضمنی و غیر اجباری ، یادگیری ناخودآگاه و ضمنی می باشد. با روش ضمنی، بدون هیچ تلاش خاصی، یادگیری آغاز می شود اما وقتی پشت میز نشسته ایم و و تمرکز و دقت بالایی برای یادگیری به کار می بریم در واقع فرایند غیر ارادی یادگیری را متوقف کرده ایم. در مقابل هنگامی که بدون هیچ قصد قبلی، به موسیقی و فایل های صوتی به زبان اصلی گوش می کنیم در واقع ذهن به شکل کاملا ناخودآگاه، لهجه ها، تلفظ ها، لغات را یاد می گیرد، در این مرحله حتی اگر شما چیزی را یادداشت نکنید و یا به زبان انگلیسی صحبت نکنید، پیش زمینه های ذهن ناخودآگاه، مشغول کمک رسانی به واسطه ی ضبط علایم و صداها به ناخودآگاه شما می باشد. در این مرحله نکته ی جالب این است که انسان با شنیدن کلماتی که معنیش را  هم نمی داند، یاد می گیرد حتی زبان های ساختگی که قاعده ی کلی ندارند نیز از طریق گوش دادن صرف قابل یادگیری هستند. وقتی به زبان دیگری غیر از زبان مادری خود گوش فرا می دهیم، بدون تمرکز و دقت بالا، اطلاعات به شکل ناخودآگاه در ذهن ثبت می شوند و در مواقع اضطراری، ظاهر می شوند و به ما در یادگیری زبان کمک می کنند. علت این امر، یادگیری و شنیدن الگوهای زبانی است، یعنی راهی کاملا ضمنی و غیر ارادی برای یادگیری زبان. در این حالت با استفاده از حس شنوایی صرف، فرآیندی مانند یادگیری زبان کودکان رخ می دهد. کودکان در ابتدایی ترین مرحله ی یادگیری زبان فقط می شنوند. آنها به مرور زمان هزاران واژه می شنوند، واژه هایی که معنیشان را نمی دانند اما به طور ناگهانی شروع به حرف زدن کرده و از تمامی اطلاعات ضمیر ناخودآگاه خود بهره می برند. با تمامی این تفاسیر، تا جایی که امکان دارد به فایل های صوتی زبان مورد نظر گوش دهید. کاملا به شکل پیوسته و هرزمانی که اراده کردید، به فایل های صوتی زبان دوم گوش کنید. به ذهن خود اجازه دهید با کلمات و ترکیبات انگلیسی آشنا شود . هنگام شستن ظرفها ، تمیز کاری منزل ، ورزش کردن و یا هر کار عملی دیگر ، به فایل های صوتی زبان مورد نظر گوش فرا دهید تا آرام آرام ذهن شما با واژگان جدید عجین شود. به شکل کاملا آرام و پیوسته هرزمانی که مقدور بود فایل صوتی زبان مورد نظر را پخش کنید. در اوقات فراغت با هدفون فایل صوتی گوش کنید. اخبار و فیلم ها را با زبان مورد نظر ببینید. با افراد خارجی زبان معاشرت کنید و در کلیه ی این موارد هیچ تلاشی برای یادگیری نکنید. ذهن شما به تدریج با واژگان و عبارت های زبان مورد نظر عجین می شود و فرایند یادگیری آغاز می شود.

یادگیری زبان انگلیسی با روش های آسان
یادگیری زبان انگلیسی با روش های آسان

به شباهتها توجه کنید

یکی از مشکل ترین بخش های یادگیری هر زبان دومی، آشنایی با آواها صداهای زبان مورد نظر می باشد. مثلا در زبان دوم گاها امکان دارد آواهایی وجود داشته باشد که در زبان مادریتان وجود نداشته باشد. خوشبختانه ذهن انسان به گونه ای است که کلیه ی آواهای جدید را شناخته و تفاوتها را به خوبی درک می کند. مثلا چسباندن دو حرف بی صدا کنار هم کمی عجیب و سخت به نظر می رسد، اما ساختارهای مشترک و تشخیص آوایی مغز ، این امر را کاملا ممکن می سازد . وجود شباهتها و ساختار های کلی و منطقی مغز که در تمامی زبان ها مشترک است باعث می شود که ترکیب های جدید واژگان بیشتر به ذهن سپرده شود. هنگامی که مشغول یادگیری زبان دیگری هستید، از این ویژگی بهره زیادی می برید. زمانیکه به واژه ای جدید و عجیب بر می خورید، سعی کنید واژه را یک بار تلفظ کنید. در این زمان ذهن به طور کاملا ناخودآگاه به یاری ما می شتابد و اشتباهات ما را تصحیح می کند.
اکنون به دو مورد از نکته های مهم در یادگیری زبان اشاره کردیم با ما در سایت من و زبان همراه باشید تا در مقاله های بعدی نکات مهم دیگر را برای شما بازگو کنیم.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید