نکات موثر برای یادگیری زبان فرانسه

نکات موثر برای یادگیری زبان فرانسه

نکات موثر برای یادگیری زبان فرانسه | یادگیری زبان فرانسه، مانند هر زبان جدید، مستلزم حفظ کردن است و اغلب، به عنوان بزرگسال، حافظه ما همان چیزی نیست که قبلاً بوده است. بنابراین بهترین راه برای یادگیری زبان فرانسه چیست؟ این 15 نکته به شما کمک می کند تا اطلاعات جدید بیشتری را به خاطر بسپارید، و زبان فرانسه را به طور موثرتری یاد بگیرید.

نکات موثر برای یادگیری فرانسه
نکات موثر برای یادگیری فرانسه
 1. همیشه فرانسه را صوتی مطالعه کنید

  مطالعه زبان فرانسه از طریق صوت بهتر از خواندن رمان یا مجلات فرانسوی است. نوشتار و گفتار فرانسه به نوعی دو زبان متفاوت هستند. هنگام مطالعه گرامر، پخش کردن صوت به شما در طول خواندن درس ها کمک می کند. اگر چه انتخاب ابزار صوتی مناسب ضروری است اما یک مبتدی با تماشای فیلم فرانسوی از زبان فرانسوی دلسرد خواهد شد. در این مرحله، فیلم های فرانسه باید به عنوان یک تفریح و سرگرمی تلقی شوند نه یک ابزار مطالعه جدی. انتخاب صحیح کتاب صوتی فرانسوی اولین چالش شماست و انتخاب شما ممکن است منجر به موفقیت و عدم موفقیت در یادگیری شود.

 2. آگاهی از بهترین روش یادگیری

  آیا شما نیاز به نوشتن دارید؟ یا نیاز به گوش دادن دارید؟ از هر روشی که برای یادگیری زبان فرانسه استفاده کنید، مطمئن باشید که آن را با سبک یادگیری خود تطبیق دهید. گفته می شود، اگر می خواهید فرانسوی را به منظور برقراری ارتباط یاد بگیرید، یادگیری زبان فرانسه به صوتی ضروری است زیرا هنگامی که کسی به فرانسوی صحبت میکند بفهمید و خودتان بتوانید به زبان فرانسه صحبت کنید.

 3. خود خوانی برای همه مناسب نیست

  وقتی صحبت از یادگیری زبانها می شود، همه افراد یکسان نیستند. تجربیات نشان می دهند که برخی افراد با یادگیری زبان راحت تر از دیگران هستند. این بدان معنا نیست که فردی با استعداد کمتر قادر به یادگیری زبان فرانسه نیست، بلکه بدان معنی است که خود خوانی برای همه مناسب نیست. برخی دانش آموزان به مهارت یک معلم نیاز دارند تا بتوانند آنها را در مسیر یادگیری راهنمایی کنند، به آنها انگیزه بدهند و راه های خلاقانه ای برای توضیح همان نکته پیدا کنند تا دانش آموزان مطلب را کاملا بفهمند. ارتباط با معلم از طریق اسکایپ و یا تلفن می تواند گزینه خوبی باشد.

 4. تا جایی که ممکن است فرانسوی را به انگلیسی ترجمه نکنید

  هنگامی که شما کاملا مبتدی هستید، برای یادگیری از روش ترجمه استفاده می کنید اما تا حد امکان سعی کنید از آن جلوگیری کنید. ترجمه یک گام بزرگ به روند صحبت کردن می افزاید (“ایده -> انگلیسی -> فرانسوی” در مقابل “ایده -> فرانسوی”) این باعث می شود مغز شما وقت و انرژی تلف کند و وقتی که ترجمه تحت اللفظی جواب نمیدهد شما را به اشتباه بیاندازد.

 5. با تصاویر و موقعیت های بصری ارتباط برقرار کنید، نه با کلمات انگلیسی

  تا حد امکان سعی کنید واژگان جدید فرانسوی را به تصاویر، موقعیت ها و احساسات پیوند دهید نه با کلمات انگلیسی. اگر از فلش کارت برای یادگیری زبان فرانسوی استفاده میکنید به جای نوشتن کلمه به انگلیسی آن کلمه را بکشید. این روش یادگیری زبان فرانسه بسیار موثر است.

 6. مراقب کلمات هم خانواده ی فرانسه باشید

  شما باید به هم خانواده ها دقت کنید، هم خانواده ها کلماتی هستند که بین دو زبان یکسان هستند. علاوه بر این، هم خانواده ها همیشه تلفظ متفاوتی دارند. در نتیجه، بسیاری هم خانواده های گمراه کننده وجود دارد: کلماتی که در هر دو زبان وجود دارد اما معانی یکسانی ندارند. بنابراین، باید به هم خانواده ها بیشتر دقت کنید.

 7. زبان فرانسه را در جمله بیاموزید

  واژگان جدید فرانسوی را در جمله بیاموزید. کلماتی را که در متن یاد می گیرید در ذهن شما خواهند ماند و می توانید از آن ها در مکالمات به زبان فرانسوی استفاده کنید.

 8. مثال های فرانسوی را به دنیای واقعی خود نزدیک کنید

  هنگامی که می خواهید یک کلمه را بیاموزید آن را به دنیای واقعی ربط دهید. شما می خواهید “سگ سیاه” را به زبان فرانسه بیاموزید. به جای نوشتن “Le chien est noir” ، به دنبال یک سگی سیاه که شخصاً می شناسید، باشید و بنویسید (“le chien de Peter est noir, Fluffy est noir”  )سگ پیتر سیاه است، کرکی سیاه است. مغز شما جملاتی را که برای توصیف حقیقت یا خاطره هستند از جملاتی که از حقایق ساخته شده اند بیشتر به یاد می آورد.

 9. واژگان گروهی مرتبط با هم

  هنگامی که به واژه هایی که مرتبط با هم هستند مواجه می شوید کلمات را بر روی فلش کارتی بزرگ تر بنویسید و از این طریق می توانید همه آن ها را به خاطر بسپارید و سریع تر آنها را مرور کنید.

 10. به طور مرتب  زبان فرانسه را مطالعه کنید

  اگر تمام بعد از ظهر ها زبان فرانسه را مطالعه کنید، احتمال دارد که خودتان را خسته کنید و به احتمال زیاد ناامید شوید و انگیزه یا توجه خود را از دست می دهید.

 11. تکرار را فراموش نکنید

  دانش آموزان بر یادگیری مطالب جدید تمرکز کرده و مرور مطالب قدیمی را فراموش می کنند. در ازای صرف یک ساعت یادگیری موارد جدید، حداقل باید یک ساعت وقت خود را صرف مرور موارد قدیمی کنید.

 12.  با فرانسه زبانان محلی صحبت کنید

  موثرترین روش برای یادگیری یک زبان صحبت از روز اول است. این خصوصاً در مورد مکالمه با فرانسه زبانان بومی صدق می کند.

 13. از فرانسوی صحبت کردن خجالت نکشید

  اگر تا به حال به زبان خارجی با صدای بلند صحبت نکرده اید، احتمالا احساس ناخوشایندی به شما دست می دهد. این امر به ویژه در مورد صحبت کردن به زبان فرانسه صادق است. فرانسوی شامل صداهایی است که حتی در زبان انگلیسی وجود ندارد. هنگامی که شما فقط به یک زبان صحبت کرده اید، برای ایجاد صداهای ناآشنا، باید لب ها و زبان شما فرم جدیدی به خود بگیرند که این می تواند صدای ناهنجاری ایجاد کند. برخی از زبان آموزان خجالت می کشند صحبت کنند چون از اشتباه کردن می ترسند.

 14. با زبان فرانسوی زندگی کنید

  زبان فرانسوی را به محل زندگی تان بیاورید. زبان تلفن و لپ تاپ خود را به فرانسوی تغییر دهید.  فیلم های فرانسوی تماشا کنید و به طور مداوم آهنگ های فرانسوی گوش کنید تا گوش شما به فرانسوی عادت کند. هم چنین می توانید کتاب ها و مقالات فرانسوی بخوانید تا نوشتار و خواندن فرانسوی را تقویت کنید.

 15. بر روی تلفظ ها تمرکز کنید

  با تمرکز بر روی تلفظ ها زبان فرانسوی را راحت یاد می گیرید. اما اگر تمرکز خود را فقط بر روی واژگان و گرامر بگذارید یادگیری شما کاربردی نخواهد بود. به دیالوگ های ساده و نحوه تلفظ آنها دقت کنید و سعی کنید تلفظ صحیح را به خاطر بسپارید.

نکات موثر برای یادگیری فرانسه
نکات موثر برای یادگیری فرانسه

شما می توانید با استفاده از وب سایت من و زبان فرانسوی را آنلاین یاد بگیرید و روان صحبت کنید. در من و زبان آزمون هایی برای زبان آموزان در نظر گرفته شده است و مزیت بزرگی که نسبت به سایت های دیگر دارد این است که زبان فرانسوی را به فارسی به شما یاد می دهد. پس درنگ نکنید و همین حالا با ثبت نام در این سایت فرانسوی یاد بگیرید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید

 • hamedanian

  از این که پرچم زبان فرانسه رو بالا میبرید و از گسترش و معرفی آموزش و ترجمه فرانسه حمایت میکنید از شما ممنونم ضمن اینکه ما هم در حال خدمت رسانی در زمینه ترجمه متون از فرانسه به فارسی و فارسی به فرانسه هستیم و در این راستا یک وبسایت راه اندازی کردیم که با اجازتون از مطالب شما جهت درج در همین سایت به آدرس https://www.frenchtranslate.ir استفاده کردیم و کمی از سایت شما کپی برداری شد.
  ممنون میشم تایید بفرمایید

  پاسخ
  • مدیر

   درود بر شما . باذکر لینک کامل منبع ایرادی ندارد.

   پاسخ