۵ عامل مهم برای یادگیری زبان فرانسه

۵ عامل مهم برای یادگیری زبان فرانسه

۵ عامل مهم برای یادگیری زبان فرانسه | اگر شما هم از زمره فراگیران سطح ابتدایی زبان فرانسه هستید، حتما قبل از اقدام به یادگیری زبان فرانسه ، حتما این مقاله را بخوانید. رعایت این 5 نکته به شما در یادگیری زبان کمک شایانی می کند.
بر حسب تحقیقات اخیر و تجربه ی فراگیران زبان فرانسه، نکات زیر را گوشزد می کنیم که برای شما بسیار کاربردی است.

 • یادگیری هر زبانی از ابتدا بایستی به صورت صحیح و اصولی انجام شود.
 • به ویژگی های شخصی خود بسیار دقت کرده و تشخیص دهید که چه سبک یادگیری مناسب شما می باشد.
 • این نکته بسیار مهمی است که بفهمید چگونه زبان آموزی هستید.
 • آیا فردی بصری هستید که تمامی مطالب مهم زبان جدید را به کمک تصاویر آنها، خیلی زودتر و بهتر یاد می گیرید؟
 • آیا فردی شنیداری هستید که با استعانت از فایل های صوتی و شنیدن متناوب بهتر یاد می گیرید؟
 • آیا فردی جنبشی هستید یعنی به واسطه ی تعامل با دیگران و مکالمه در کلاس بهتر یاد می گیرید؟
آموزش زبان فرانسه
آموزش زبان فرانسه

یادگیری دیداری زبان فرانسه از طریق حافظه تصویری

اگر تجربه قبلی در یادگیری زبان های خارجی داشته باشید ، حتما متوجه شده اید که از کدام نوع زبان آموزان هستید. در اکثر کلاس های زبان فرانسه بیشتر به جنبه ی گفتاری و مکالمه پرداخته می شود و اکثر زبان آموزان از قسمت نوشتاری آن غافل می مانند. در ادامه به ۵ عامل مهم برای یادگیری زبان فرانسه می پردازیم.
به تجربه در یافته ایم که بسیاری از زبان آموزان در کلاس توان تمرکز صد در صد را ندارند و موارد بسیاری برای از بین بردن تمرکز وجود دارد ،بعضی دیگر بار اول مطالب را دریافت نمی کنند و حتما احتیاج به تکرار دوباره و تمرین دارند و بار دوم هم معلم حضور ندارد که دوباره مطالب درس را تکرار کند. خیلی ها زمان کافی برای رفتن به کلاس را ندارند و بعضی دیگر با مسایلی دیگری روبرو هستند و امکان حضور در کلاس زبان را ندارند ، برای چنین کسانی استفاده از نرم افزارهای آموزشی زبان بسیار مناسب می باشد.
برای چنین افرادی ، عضویت در سایت من و زبان، بهترین راهکار برای آموزش زبان های روز دنیا می باشد. با من و زبان همراه باشید و به رایج ترین زبانهای دنیا تسلط پیدا کنید. با اینکار دیگر نیازی به شرکت در کلاس های پر هزینه و زمان بر حضوری نخواهید داشت.

روزانه ۳۰ لغت و عبارت جدید از زبان فرانسه یاد بگیرید

با پیاده سازی چنین متدی ، ظرف مدت 90 روز ، حدودا 80 درصد لغات مورد نیاز و ضروری را فرا می گیرید. همواره سعی کنید که کلمات رایج و روزمره در زبان فرانسه را انتخاب کنید .
هر روز کلمات حفظ شده را در عبارات و جملات خاص به کار ببرید و تمرین کنید تا در ذهن تان نقش ببندد. مطمئن شوید که هر روز کلمات را در قالب جملات بکار برده و تمرین می کنید (تا فراموشتان نشوند). هر چیزی که روزانه با آن سر و کار دارید را به فرانسه بیاموزید و با آنرا با معادل فرانسویش بنامید. (این تمرین بسیار موثر و ضروری است ). همواره از موبایلتان و فلش کارتها استفاده کنید تا لیست لغات مورد نیازتان را با خود همراه داشته باشید.

ساختارو دستور زبان فرانسه را یاد بگیرید

تفاوت اسم ها و فعل ها را یاد بگیرید. یاد گیری دستور زبان هر زبانی در زمان فراگیری آن تاثیر بسیاری دارد. همزمان با یاد گیری لغات زبان مورد نظر گرامر آنرا نیز فرا بگیرید. این خود نیز یکی از ۵ عامل مهم برای یادگیری زبان فرانسه است.

خودتان را در کلمات فرانسوی غرق کنید

بعد از اینکه با دقت و کم کم شروع به یادگیری زبان کردید، اقدام به خواندن متون و نوشتن همان مطالب به زبان فرانسوی کنید. بدین شکل با ساختار زبان بهتر آشنا می شوید و اتوماتیک وار مجبور می شوید از کلمات استفاده کرده و آنها را بهتر به خاطر بسپارید. کتاب های آموزش کودکانه ی زبان فرانسه را فراموش نکنید که راه حل بسیار موثری در یاد گیری زبان فرانسه می باشد. یک ایده بسیار کاربردی که به همه ی کاربران سایت من و زبان پیشنهاد می کنیم، خواندن داستان و موضوعات مورد علاقه تان به زبان فرانسوی می باشد. مجله های فرانسوی را تهیه کرده و نظرتان را در مورد مطالبش بنویسید .

یادگیری زبان فرانسه
یادگیری زبان فرانسه

به فیلمها، فایل های صوتی مکالمه و کارتون های فرانسوی گوش کنید!

تا می توانید به پادکست ها ، فایل های صوتی ، سریال های فرانسوی ،فیلم و …. گوش کنید و سعی کنید که کلمات و عبارات جدیدی از آنها یاد بگیرید. سعی کنید گوشتان را با لحن کلام فرانسوی آشنا کنید . این قضیه واقعا بر یادگیری سریع شما تاثیر می گذارد .
بعد از اینکه تمامی این موارد را رعایت کردید ، حال بیایید بر صحبت کردن به زبان فرانسوی تمرکز کنید . هر گز قبل از انجام تمامی این موارد شروع به صحبت کردن به فرانسوی نکنید . چرا که اگر بدون تسلط بر زبان فرانسه ،شروع به حرف زدن کنید ، اشتباهاتی در صحبت کردنتان رخ می دهد ، که گاها اصلاح این اشتباهات در دراز مدت بسیار مشکل خواهد شد و در واقع در صحبت کردن شما حالت معمولی به خود می گیرد.

نکات مهم دیگری نیز وجود دارند که می توانید برای یاد گیری زبان فرانسه از آنها استفاده کنید:

 • یک وبلاگ به زبان فرانسه داشته باشید.
 • دفتر خاطراتی برای خود تهیه کنید که به صورت روزانه عباراتی را در آن به زبان فرانسه یادداشت کنید.
 • در مقابل آینه یا در تنهایی با خودتان فرانسه صحبت کنید.
 • رادیو های فرانسه زبان را گوش کنید.
 • داستان های کوتاه فرانسوی را مطالعه کنید.
 • در شبکه های اجتماعی دوستان فرانسوی زبان پیدا کرده و با آنها چت کنید.
 • بازی های رایانه ای و موبایلی زبان فرانسه انجام دهید.

حال که تقریبا به نکات مهم یاد گیری زبان فرانسه اشاره کردیم، می خواهیم بهترین، مناسبترین، با صرفه ترین و جامع ترین سایت یادگیری زبان های روز دنیا را به شما معرفی کنیم. سایت من و زبان، به عنوان اولین مرجع آموزش زبان های دنیا به صورت آنلاین و به زبان فارسی، یکی از بهترین روش های یادگیری زبان های دنیا بوده و همواره در کنار شما خواهد بود. با سایت من و زبان همراه باشید و یادگیری آسان زبان های روز دنیا را تجربه کنید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید