چهار گام در یادگیری زبان ایتالیایی

چهار گام در یادگیری زبان ایتالیایی

چهار گام در یادگیری زبان ایتالیایی | یادگیری زبان، هر زبانی که باشد در های جدیدی را به روی شما باز می کند. یکی از قابلیت ها و توانایی های منحصر به فرد ما انسان ها توانایی تکلم می باشد که هنوز هم دانشمندان بعد از سال ها تحقیق و مطالعه در این زمینه از آن در شگفت اند. از جمله نکات جالب درباره زبان، تفاوت فرایند یادگیری در بزرگسالان و کودکان و یا یادگیری زبان مادری و زبان دوم می باشد. بحث درباره توانایی ذاتی زبان همیشه جذاب و جالب بوده است اما اکنون هدف و تمرکز ما روی یادگیری زبان دوم می باشد که البته برای آن محدودیتی در تعداد وجود ندارد.
با یادگیری یک زبان دیگر علاوه بر تقویت ذهن خود می توانید ارتباطات تان را نیز توسعه دهید و از مزایای آن به نفع خود بهره مند شوید. اگر دقت کرده باشید، بسیاری از افراد موفقی که در کسب و کار شان به پیشرفت های چشم گیری رسیده اند، دست کم علاوه بر زبان فارسی بر زبان انگلیسی هم مسلط هستند. دلیل این موضوع کاملا واضح است، اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در حوزه های تخصصی خود تان بدانید، باید بتوانید به یک زبان رسمی به جز زبان مادری تان صحبت کنید، بنویسید و سخنان دیگران را نیز درک کنید. به این روش می توانید درباره هر موضوعی که می خواهید دانش خود را افزایش دهید و از این اندوخته خود در راستای کسب موفقیت های بیشتر استفاده کنید.
همانطور که گفتیم یادگیری زبان منحصر به یک زبان نمی شود. خصوصا در دنیای ارتباطات امروزی. پس اگر هم اکنون به زبان انگلیسی مسلط هستید، خود را به آن محدود نکنید و با شروع یادگیری یک زبان دیگر، دنیای جدیدی برای خود بسازید. انتخاب زبان به عهده شما و بر طبق علایق و نیاز تان می باشد. اما امروز آنچه ما می خواهیم در این مقاله به آن بپردازیم، چهار گام در یادگیری زبان ایتالیایی است.

چهار گام در یادگیری زبان ایتالیایی

یادگیری زبان ایتالیایی

زبان ایتالیایی هم به مانند هر زبان خارجی دیگر باید طبق اصول و روشی خاص یاد گرفته شود. اما آنچه امروزه از اهمیت زیادی برخوردار است، یادگیری آنلاین زبان ایتالیایی می باشد. در دنیای امروز که روش های ارتباطی بسیار پیشرفت کرده اند، ضمن افزایش نیاز به یادگیری زبان های کشور های مختلف، به دلیل مشغله های زیاد، افراد زمان کافی برای حضور در دوره های آموزشی زبان را ندارند. به همین دلیل در سال های اخیر آموزش زبان ایتالیایی هم به صورت آنلاین و مجازی به علاقه مندان به این زبان ارائه شده است.
اما زمان کافی، تنها توجیح حضور در دوره های آموزش آنلاین زبان ایتالیایی نیست، بلکه هزینه های زیاد هم دلیل دیگری است که باعث شده است، علاقه مندان به این زبان رو به آموزش آنلاین آورند. استراتژی های آموزش زبان با تغییر جهان و توسعه فناوری ها، تغییر کرده است و مطابق با نیاز زبان آموز ها شده اند. وب سایت آموزش زبان “من و زبان” نیز با توجه به همین موضوع اقدام به آموزش آنلاین شش زبان زنده دنیا کرده است. تجربه یادگیری زبان ایتالیایی با من و زبان می تواند برای شما مزایای زیادی به همراه داشته باشد.
ضمن اینکه ثبت نام در من و زبان پروسه بسیار ساده و راحتی دارد، با این وب سایت می توانید در هر وقت و مکانی اقدام به یادگیری زبان ایتالیایی کرده. تمرین های زیاد و تکرار مداوم لغات و جملات جدید از دیگر مزایای یادگیری زبان با “من و زبان” می باشد. در این وب سایت شما می توانید کلماتی که فکر می کنید به تمرین بیشتری برای به خاطر سپردن نیاز دارند، را ذخیره کنید و هر زمان که لازم دیدید مجددا آن ها را تمرین کنید. استفاده از منابع آموزشی به روز، تمرین های صوتی و تصویری جهت ارائه بهترین تلفظ ها و لحجه ها در زبان ایتالیایی و ترغیب زبان آموزان به یادگیری زبان، از دیگر نکات برجسته “من و زبان” است.
تمامی دروس ایتالیایی من و زبان سطح بندی و موضوع بندی شده هستند که می توانید با توجه به سطح تسلط تان بر زبان ایتالیایی درس مناسب خود را انتخاب کنید و بر هر موضوعی که بیشتر به آن علاقه دارید تمرکز کنید. برای مثال زبان ایتالیایی را می توانید با تمرکز بر کسب و کار، مهاجرت، تحصیل و یا ارتباطات فرا گیرید. برای آن دسته از عزیزانی که به تازگی زبان ایتالیایی را برای یادگیری انتخاب کرده اند، نکاتی را در ادامه ذکر خواهیم کرد به آن ها در پیشرفت و کسب موفقیت بیشتر در زبان، کمک می کند، پس با ما همراه باشید…

راه کار های یادگیری زبان ایتالیایی برای زبان آموزان سطح ابتدایی

اگر به دنبال راهنمایی برای شروع یادگیری زبان ایتالیایی می باشید، آدرس را درست آمده اید! حتما این سوالات برای شما هم پیش آمده است: از کجا شروع کنم؟ با چه منبعی ایتالیایی را یاد بگیرم؟ چطور زود تر به زبان ایتالیایی صحبت کنم؟ خوشبختانه شما اکنون می توانید پاسخ این سوالات خود را پیدا کنید و روند یادگیری زبان ایتالیایی تان را تسریع بخشید، تا هم در وقت تان صرفه جویی کرده باشید و هم نتیجه بهتری عایدتان شده باشد.
با ثبت نام در من و زبان و شروع یادگیری زبان ایتالیایی می توانید عبارت های ضروری ایتالیایی برای سفر، تجارت و برقراری ارتباط فرا گیرید، با فلش کارت کردن کلمات ایتالیایی، آن ها را بیشتر تمرین کنید، با گذراندن درس های مرور بر دروس گذشته از روند پیشرفت خود مطلع شوید و در نهایت نقاط ضعف خود را پیدا کنید و با تمرین بیشتر برای رفع آن ها تلاش کنید. پس زمانیکه اقدام به یادگیری یک زبان دیگر می کنید، باید نکات زیادی را در نظر بگیرید. در خصوص یادگیری زبان ایتالیایی هم نداشتن برنامه و هدف برای یادگیری این زبان می تواند به مانع بزرگی برای شما تبدیل شود. توصیه ما به شما این است که با تعیین اهداف تان از یادگیری ایتالیایی پا در مسیر یادگیری این زبان بگذارید.
یادگیری زبان مانند یک سفر است، همانطور که در سفر نیاز به نقشه راه دارید، در یادگیری زبان هم باید مسیر تان مشخص باشد. برای این کار چهار گام زیر را انجام دهید تا به موفقیت بیشتری برسید:

 • برای خود انگیزه ایجاد کنید (به خودتان بگویید چرا می خواهید ایتالیایی را یاد بگیرید؟)
 • عبارت های ضروری را یاد بگیرید (به کمک این عبارت ها شما خیلی زود می توانید یک مکالمه به زبان ایتالیایی داشته باشید)
 • جزئیات را فراموش نکنید (مانند واژگان، تلفظ های صحیح و البته دستور زبان)
 • صحبت کنید (تا به زبان ایتالیایی صحبت کردن را آغاز نکنید، نمی توانید به این مهارت تسلط پیدا کنید)

چهار گام در یادگیری زبان ایتالیایی

اجازه دهید در ادامه درباره چهار گام در یادگیری زبان ایتالیایی بیشتر صحبت کنیم تا بهتر متوجه شوید که برای شروع یادگیری زبان ایتالیایی باید چه کنید…

 • گام اول: انگیزه
  یادگیری یک زبان جدید نیازمند زمان و تمرین می باشد. اگر ندانید که چرا دارید یک زبان را می آموزید ممکن است در وسط راه از یادگیری پشیمان و دلسرد شوید. از سوی دیگر اگر در این میان از انگیزه و شوق زیادی برای یادگیری زبان ایتالیایی برخوردار باشید، همین اشتیاق مانند یک اهرم شما را در مسیر یادگیری قرار می دهد و اجازه نمی دهد دست از زبان ایتالیایی بکشید حتی اگر به زمان زیادی نیاز داشته باشید.
  وقتی انگیزه داشته باشید راحت تر می توانید موانع و چالش های پیش آمده بر سر روند یادگیری زبان را کنار بزنید. مثلا خواب و خستگی نمی تواند مانع شما برای انجام تمرین های ایتالیایی تان شود. افراد موفق همیشه به خودشان می گویند اگر واقعا بخواهم کاری را انجام دهم برای آن راه حل پیدا می کنم. پس اولین و مهمترین گام برای شروع یادگیری زبان ایتالیایی ایجاد انگیزه می باشد. شاید می خواهید به ایتالیا سفر کنید و دوست دارید بتوانید با مردم این کشور به زبان خودشان صحبت کنید و شاید قصد تحصیل در ایتالیا را دارید و باید حتما برای این کار بر این زبان تسلط داشته باشید. اما اگر تنها به عنوان یک سرگرمی یادگیری این زبان را انتخاب کرده اید، ما به شما انگیزه می دهیم!
  با یادگیری زبان ایتالیایی می توانید بودن در ایتالیا را تجربه کنید. ایتالیا یکی از مقاصد گردشگری معروف در جهان می باشد. این کشور از مناظر طبیعی دیدنی زیادی برخوردار است و غذا ها و خوراکی های آن همه جای دنیا شناخته شده هستند. با یادگیری زبان این کشور و به لطف وسایل ارتباطی مدرن و پیشرفته می توانید با ایتالیایی ها ارتباط برقرار کرده و خود را به آن ها نزدیک کنید تا با فرهنگ و آداب و رسوم آن ها بیشتر آشنا شوید. ایتالیایی ها هنرمندانه زندگی می کنند به این معنا که عاشق ملاقات با افراد جدید و داشتن یک زندگی مهیج و البته آرام هستند. همین اخلاق آن ها باعث شده است شما شانس برقراری ارتباط با آن ها را داشته باشید و درواقع ایتالیایی را با ایتالیایی زبان ها تمرین کنید.
 • گام دوم: عبارت های کاربردی
  بهترین کار این است که یادگیری زبان ایتالیایی را با عبارت های کاربردی آغاز کنید. مثلا عبارت های سلام و اوال پرسی و ارائه درخواست های مختلف جز عبارت های کاربردی هستند با این کار شما در بدو وردتان به پروسه یادگیری زبان ایتالیایی می توانید در یک مکالمه شرکت کنید. نگران بیان اشتباه تلفظ ها و یا لغات در ابتدای کار نباشید، این موضوع کاملا طبیعی است و به مرور و با تمرین بیشتر مرتفع خواهد شد.
  در من و زبان بر این موضوع تاکید ویژه ای شده است و در همان ابتدا شما با این عبارت های کاربردی و ضروری آشنا می شوید. حتی با انتخاب دروس مربوط به سفر هم می توانید عبارت های ضروری سفر را بیاموزید. بالاخره هدف همه ما از یادگیری هر زبانی، برقراری ارتباط از طریق آن زبان با دیگر افراد می باشد. به همین دلیل قبل از تمرکز و تاکید بر قواعد باید بر عبارت هایی تاکید کنیم که کاربردی می باشند و می توانند در زمان درخواست و یا معاشرت با ایتالیایی ها به کمک ما آیند.
 • گام سوم: گرامر و دستور زبان
  برای زبان آموزان در هر زبانی گرامر جز پر چالش ترین بخش های یادگیری بوده است. اما بهتر است دید خود را به دستور زبان تغییر دهید و از آن نهراسید. اگر گام دوم را جدی بگیرید و تمرکز خود را بر آن بگذارید، به مرور در همان گام دوم و یا مطالعه عبارت های ضروری می توانید گرامر را نیز فرا بگیرید. تصور کنید یکی ازعبارت های ضروری که آموختید عبارت “من اتاق رزرو کرده بودم” به زبان ایتالیایی می باشد. وقتی در دستور زبان به زمان ماضی بعید می رسید می بینید که قبلا از این ساختار استفاده کرده اید. همین آشنایی نسبی شما با زمان ماضی بعید، غول گرامر را در چشم تان ضعیف می کند و با انگیزه و شوق بیشتری به یادگیری این زبان می پردازید.
 • گام چهار: صحبت کنید!
  زبان آموزی شما زمانی تکمیل می شود و شما زمانی می توانید بگویید که بر زبان ایتالیایی مسلط هستید، که بتوانید به این زبان صحبت کنید؛ و این هدف نائل نمی شود مگر با تمرین و تکرار. اگر می خواهید در صحبت کردن به زبان ایتالیایی موفق شوید، نمی توانید صبر کنید تا همه لغات و دستور زبان را بیاموزید، آن وقت شروع به صحبت کردن کنید. پس باید ازهمان شروع یادگیری زبان ایتالیایی صحبت کردن را آغاز کنید. مجددا می گوییم از اشتباه کردن نهراسید و تا جایی که امکان دارد، عبارت هایی را که آموخته اید در غالب جملات و مکالمه های کوتاه ادا کنید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید