سیر تا پیاز یادگیری زبان آلمانی

سیر تا پیاز یادگیری زبان آلمانی

سیر تا پیاز یادگیری زبان آلمانی | در این مقاله قصد داریم شما زبان آموزان علاقه مند به یادگیری زبان آلمانی را راهنمایی کنیم و به سوالاتی که ممکن است در ذهن تان در خصوص این زبان پیش آید، پاسخ دهیم. هدف ما از نگارش این مقاله یادگیری هدفمند و سریع تر زبان آلمانی می باشد. پس با ما همراه باشید…

آیا یادگیری زبان آلمانی سخت است؟

برای شروع سیر تا پیاز یادگیری زبان آلمانی با سوال آیا یادگیری زبان آلمانی سخت است شروع می کنیم. خیر! یادگیری زبان آلمانی سخت نیست. برای یادگیری هر زبانی شما به وقت و تمرین زیادی نیاز دارید و این موضوع درباره زبان آلمانی نیز صدق می کند. پس اگر انگیزه و تمرین زیادی در خصوص یادگیری زبان آلمانی داشته باشید، می توانید به سادگی بر این زبان شیرین مسلط شوید. اگر شما با زبان انگیسی آشنایی دارید، خیلی راحت تر و سریع تر می توانید زبان آلمانی را نیز یاد بگیرید. چرا که زبان آلمانی ریشه در زبان های هندواروپایی دارد. پس می توانیم بگوییم اگر قرار است کسی با یادگیری زبان آلمانی سختی را تجربه کند، آن چینی زبان ها هستند که هیچ ریشه مشترکی با این زبان ندارند. اما شما نگران نباشید… .

چرا باید زبان آلمانی را بیاموزیم؟

هرکسی می تواند دلایل خاص خود را برای یادگیری هر زبانی داشته باشد، اما ما در ادامه سعی کرده ایم مزایای یادگیری زبان آلمانی را برای شما شرح دهیم تا آشنایی بیشتری با این زبان پیدا کنید. پس مزایای یادگیری زبان آلمانی می تواند موارد زیر باشد:

 • مزیت اقتصادی و بازرگانی
  کشور آلمان دومین صادر کننده بزرگ جهان می باشد. اقتصاد این کشور در اروپا حرف اول را می زند و در جهان هم در رتبه چهارم قرار دارد. به همین دلیل آلمان مرکز بسیاری از معاملات و کسب و کار های بین المللی می باشد. جالب است بدانید سرمایه گذاری مستقیم آلمان در ایلات متحده امریکا بیش از ده میلیارد دلار است. تمام این موارد به این معنا است که اگر شما بر این زبان مسلط شوید و در کسب و کاری مشغول به کار باشید که در جهان مورد توجه باشد، می توانید به کارتان رونق دهید و درآمد خود را با ارتباط برقرار کردن با آلمانی ها بیشتر و بیشتر کنید.
 • متداول بودن زبان آلمانی
  زبان آلمانی در اتحادیه اروپا بیش از زبان هایی مانند انگلیسی، اسپانیایی و یا فرانسه صحبت می شود. زبان آلمانی در میان ده زبان اول جهان قرار دارد که افراد از آن برای برقراری ارتباط استفاده می کنند. اگر فکر می کنید تمام آلمانی زبان ها بر زبان انگلیسی هم مسلط هستند، سخت در اشتباهید. زبان آلمانی آنقدر در سراسر جهان شناخته شده است که آلمانی زبان ها با خیال راحت در هر جای اروپا به زبان خود با دیگران ارتباط برقرار می کنند و نیازی نیست که حتما بر انگلیسی هم مسلط باشند.
 • انگلیسی و آلمانی شباهت های زیادی دارند
  زبان آلمانی در برخی از کلمات شباهت های زیادی به زبان انگلیسی دارد. به این مثال ها دقت کنید: Haus = house، Buch = book، Finger = finger، Hand = hand، Mutter = mother، blau = blue و windig = windy. به همین دلیل یادگیری این زبان می تواند برای شما که به زبان انگلیسی هم تسلط دارید و یا حتی آشنایی نسبی با آن دارید، ساده تر باشد.
 • آلمانی زبان علم است
  زبان آلمانی دومین زبانی است که در علوم مختلف از آن استفاده می شود. 18 درصد از کل کتاب های جهان، به زبان آلمانی منتشر و چاپ می شوند و این در حالی است که تعداد کمی از آن ها به زبان انگلیسی ترجمه می شوند.
 • زبان آلمانی دریچه ای به سوی تحصیلات جهانی
  با یادگیری زبان آلمانی می توانید موقعیت حضور در برترین دانشگاه های آلمانی جهان را برای خود فراهم کنید. بسیاری از تحقیقات دانشگاهی در حوزه های فلسفه، ادبیات، موسیقی، هنر، تاریخ، روانشناسی، شیمی، فیزیک، مهندسی و پزشکی به زبان آلمانی انجام می شود و شما نیز می توانید با ورود به یکی از این رشته ها در دانشگاه های آلمانی، آینده حرفه ای و تحصیلی خود را تضمین کنید.

با در نظر گفتن این مزایا انگیزه یادگیری زبان آلمانی را در خود تقویت کنید و با انتخاب بهترین شیوه آموزش زبان آلمانی، یادگیری این زبان را آغاز کنید و از فرصت هایی که آشنایی با آلمانی برای شما خلق می کند به نفع خود استفاده کنید.

سیر تا پیاز یادگیری زبان آلمانی

یادگیری زبان آلمانی چقدر زمان می برد؟

همانطور که گفتیم اگر شما آشنایی با زبان های هندواروپایی نداشته باشید، شاید یادگیری زبان آلمانی کمی برای تان سخت باشد. اما فرقی نمی کند که زبان مادری تان چه باشد با انتخاب بهترین شیوه های یادگیری این زبان خصوصا یادگیری آنلاین زبان آلمانی می توانید این روند را برای خود ساده تر کنید. به هر حال شاید در ابتدا این زبان کمی برای شما سخت و دشوار به نظر آید اما اجازه ندهید این حس در شما رخنه کند و اصلا نا امید نشوید. توصیه متخصصین وب سایت من و زبان به شما عزیزان این است که با تغییر شیوه یادگیری، سختی های این زبان را برای خود ساده کنید. برای مثال در من و زبان می توانید از آموزش آنلاین زبان آلمانی بهره مند شوید و به کمک تمرین هایی که بیشتر شبیه به بازی هستند رفته رفته بر این زبان مسلط شوید.
در هر حال نمی توان زمان مشخصی برای یادکیری زبان آلمانی مشخص کرد. چرا که مدت زمان یادگیری به فاکتور های متعددی بستگی دارد. اگر هر روز این زبان را تمرین کنید و اگر هر آنچه یاد می گیرید را در مکالمات خود به کار گیرید، قطعا خیلی زودتر می توانید بر زبان آلمانی مسلط شوید. یا برای مثال اگر از قبل آشنایی نسبی با این زبان داشته باشید، سریع تر پیش خواهید رفت. اما به طور کلی اگر هر روز و به صورت پیوسته به یادگیری زبان آلمانی بپردازید، می توانید بین سه تا شش ماه بر این زبان شیرین مسلط شوید و در مکالمه های معمولی روزمره و یا حضور در مکان های مختلف شهر مانند رستوران و کافه به راحتی شرکت کنید و از مهارت های زبانی خود استفاده کنید.
نکته: برای یادگیری هدفمند و سریع تر زبان آلمانی می توانید با ثبت نام در وب سایت “من و زبان” آلمانی را در موضوعات دلخواه خود یاد بگیرید. در “من و زبان” دروس با موضوعات مختلف دسته بندی شده اند که می توانید بسته به نیاز خود آن ها را انتخاب کنید.
برخی افراد ممکن در مقایسه با برخی دیگر، به زمان بیشتری برای یادگیری زبان آلمانی نیاز داشته باشند. پس به همین دلیل نمی توان گفت این زمان برای همه یکسان است. به هر حال هیچ وقت برای شروع کردن دیر نیست، همین الان با ثبت نام در “من و زبان” یادگیری زبان آلمانی را شروع کنید…

چطور زبان آلمانی را بهتر یاد بگیریم؟

در این قسمت می خواهیم یک راهنمایی کلی در خصوص شروع یادگیری زبان آلمانی به شما عزیزان ارائه دهیم:

 • همیشه برای یادگیری زبان آلمانی انگیزه قوی در خود ایجاد کنید
 • دلیل خود را از یادگیری این زبان به روشنی بیان کنید
 • تمامی اصول و وقواعد کلی زبان آلمانی را فرا گیرید
 • نکات جالب مانند اصطلاحات یا عبارت های بامزه و جالب را در زبان آلمانی را نادیده نگیرید
 • هر روز تمرین کنید و در صورت امکان با یک آلمانی زبان ارتباط داشته باشید.

بهترین کار برای یادگیری اصولی زبان آلمانی این است که پایه خود را در این زبان تقویت کنید. پس در کنار یادگیری الفبای آلمانی باید با جملات ساده و مبنا شروع کرده و به مرور گرامر و دستورات پیچیده تر را یاد بگیرید. سعی کنید از همان ابتدا تمرکز تان را روی تلفظ صحیح کلمات هم معطوف کنید. چون در آمانی یک سری صدا وجود دارد که در زبان انگلیسی موجود نیست و ممکن است کمی برای شما چالش برانگیز باشد.

گرامر زبان آلمانی را چطور یاد بگیریم؟

حتما نظر شما هم این است که آنچه یادگیری یک زبان را سخت می کند، گرامر و دستور زبان است! گرامر معمولا کابوس زبان آموزان است و فرقی هم نمی کند شما چه زبانی را یاد می گیرید. اما بهتر است دید خود را درباره دستور زبان آلمانی تغییر دهید و آن را ساده در نظر گیرید تا استرس کمتری هم در این خصوص به شما وارد شود. در زبان آلمانی شش زمان وجود دارد:

 • زمان Präsens که همانند زمان حال انگلیسی است
 • زمان Präteritum که اشاره به زمان های کامل دارد
 • زمان Plusquamperfekt که زمان گذشته کامل است
 • زمان Futur که زمان آینده است و
 • زمان Futur دوم که آینده کامل می باشد.

علاوه بر زمان، در زبان آلمانی حالت های مختلفی (nominative, accusative, dative, genitive) هم وجود دارد که تمامی این موارد در آموزش های آنلاین و مجازی “من و زبان” برای شما به زبان شیرین فارسی توضیح داده شده است. نکته دیگر در دستور زبان آلمانی، حرف تعریف ها هستند که آن ها هم اصول خاص خود را دارند. اما نگران نباشید، به شیوه ای که زبان آلمانی را در “من و زبان” می آموزید، می توانید تمامی این موارد را با ارائه مثال ها و تمرین های متعدد به مرور یاد بگیرید، به گونه ای که اصلا احساس نمی کنید در حال یادگیری دستور زبان هستید.

سیر تا پیاز یادگیری زبان آلمانی

نقش عبارت های روزمره در یادگیری زبان آلمانی چیست؟

وقتی شروع به یادگیری یک زبانی می کنید، قطعا با گرامر و دستور زبان سخت و پیچیده آغاز نمی کنید. زبان آموز ها همه از یادگیری عبارت های کاربردی، ساده و جالب استقبال می کنند و از آن لذت می برند. بهترین کار برای یادگیری موثر زبان آلمانی این است که با عبارت های ساده و البته کاربردی شروع کنید. مثلا بهتر است عبارت هایی که مربوط به سلام و احوال پرسی و یا سفارش غذا در رستوران را زودتر از صحبت درباره یک گرایش اجتماعی شروع کنید. چرا که در هر زمانی که بخواهید به زبان آلمانی صحبت کنید باید با یک سلام و احوال پرسی و مکالمه اولیه متداول شروع کنید.
ضمن اینکه هرچه عبارت های ساده تر را زودتر یاد بگیرید، به دلیل سادگی آن ها انگیزه شما برای یادگیری این زبان بیشتر هم می شود. در کل دید شما نسبت به زبان آموزی باید سرگرمی و لذت باشد، آن هم سرگرمی که قرار است به علم و دانش شما بیافزاید. پس عبارت های روزمره می تواند نقش کلیدی در تسریع و تسهیل روند یادگیری شما داشته باشند و از طرفی اعتماد به نفس شما را نیز افزایش می دهد.

آیا یادگیری اصطلاحات آلمانی ضروری است؟

حال که سیر تا پیاز یادگیری زبان آلمانی را گفتیم می خواهیم بدانیم که آیا یادگیری اصطلاحات آلمانی ضروری است. آلمانی ها می گویند: “اگر می می خواهید زبان آلمانی را یاد بگیرید، باید مانند یک آلمانی فکر کنید”. به عبارت دیگر اگر می خواهید بر این زبان مسلط شوید، باید باید بتوانید مانند یک آلمانی زبان، معنای نهفته در جملات را نیز درک کنید. خود ما نیز در زبان فارسی اصطلاحات زیادی داریم که معنای آن اصلا ارتباطی به کلمات تشکل دهنده اش ندارد. در آلمانی هم اگر می خواهید ارتباط خوبی با این زبان و آلمانی زبان ها برقرار کنید، لازم است با برخی از اصطلاحات و ضرب المثل های آلمانی آشنایی داشته باشید.
دو اصطلاح جالب آلمانی:
یک: Eine Extrawurst verlangen (معنای تحت اللفظی: درخواست سوسیس اضافه کردن) معنای ضمنی: درخواست برای یک رفتار مناسب
دو: Schwein haben (معنای تحت اللفظی: خوک داشتن) معنای ضمنی: خوش شانس بودن
با “من و زبان” همراه باشید و از یادگیری زبان آلمانی لذت ببرید

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید