آموزش زبان آلمانی از پایه

آموزش زبان آلمانی از پایه

آموزش زبان آلمانی از پایه | یادگیری هیچ زبانی آسان نیست ، اما اگر واقعاً می خواهید آلمانی یاد بگیرید ، می توانید با تمرین و مرور زمان آن را یاد بگیرید. آلمانی یک زبان منطقی است که دستور زبان منظم و مرتبی دارد و کلمات کمی را از زبان های دیگر قرض گرفته است. آلمانی متعلق به خانواده زبان‌های ژرمنی غربی و همچنین انگلیسی و هلندی است. شما می توانید این زبان را به آسانی یاد بگیرید. با ما همراه باشید تا روش های یادگیری این زبان شیرین را به شما ارائه دهیم.

 • سعی کنید حروف صامت و مصوت را ابتدا یاد بگیرید:

  بر خلاف زبان انگلیسی، حروف صامت و مصوت در زبان آلمانی با هم متفاوت هستند. یادگیری این حروف در ابتدای کار، باعث می شود تا حروف را به درستی تلفظ کنید و یادگیری زبان آلمانی آسان تر شود. در زبان آلمانی زمانیکه یک حرف صامت در جایی از کلمه یا در حروف ربط به کار روند، می توانند صدای متفاوتی داشته باشند. یادگیری این تفاوت ها باعث می شود تا زبان آلمانی را به طور صحیح تلفظ کنید. فراموش نکنید که زبان آلمانی حروف بیشتری دارد که در زبان انگلیسی وجود ندارد (Ä Ö Ü ß ). باید این حروف را یاد بگیرید و آنها را حفظ کنید.

 • ساختار جمله را یاد بگیرید:

  سعی کنید نحوه ساختن و ساختار جملات را یاد بگیرید. این کار چندان دشوار نخواهد بود ، زیرا دستور زبان آلمانی تا حدی آسان است. ممکن است تفاوت های زیادی با زبان فارسی داشته باشد اما با تمرین و تکرار می توانید، ساختار جمله و ترتیب کلمات در جمله را یاد بگیرید.

 • واژگان جدید را یاد بگیرید:

  زمانیکه ساختار جمله را یاد گرفتید و از آن برای جمله سازی استفاده کردید، شروع به یادگیری واژگان جدید کنید. سعی کنید واژگان ضروری و مهم را یاد بگیرید. واژگان هنگامی که در جمله می آیند از حالت دستوری، جنسیت و قواعد خاصی پیروی می کنند. یادگیری نحوه بکارگیری واژگان در حالت های دستوری مختلف مانند (اضافه، نهادی، …) می تواند به آموزش زبان آلمانی و یادگیری آن کمک کند. به عنوان مثال واژگانی که می توانید یاد بگیرید می توانند در زمینه غذا، اشیاء اطراف خود، شهرها و افراد مهم در شهر مانند افسر پلیس، دکتر، شهردار و غیره باشند. این کار باعث می شود کلمات بیشتر در ذهن شما باقی بمانند.

 • افعال را به خوبی یاد بگیرید:

  یادگیری افعال جدید در زبان آلمانی می تواند به یادگیری زبان شما بسیار کمک کند. افعالی مانند”Lauf (دویدن)”، gehen(قدم زدن)، sein (بودن)، sagen (گفتن)، Machen (انجام دادن/ساختن) که کاربرد رایجی در این زبان دارند را می توانید به خاطر بسپارید. این افعال در ابتدای یادگیری زبان آلمانی بسیار کاربردی هستند و یادگیری آنها نسبت به افعال پیچیده بسیار آسانتر است.

 • صفات را یاد بگیرید:

  زمانیکه اسم و فعل را یاد گرفتید، باید شروع به یادگیری برخی از صفات کنید تا بتوانید جملات پیچیده تری بسازید. صفات در زبان آلمانی تابع حالت های دستوری (نهادی، مفعولی، اضافه، غیره) هستند، بنابراین قبل از یادگیری صفات باید با حالات مختلف دستوری آشنا شوید.

 • فیلم ها را بدون زیرنویس تماشا کنید:

  فیلم ها را بدون زیرنویس مشاهده کنید. این کار باعث می شود تا از یک فیلم لذت ببرید و به شما یاد می دهد تا با تلفظ و صداهای زبان آلمانی آشنا بشوید. همانطور که فیلم را تماشا می کنید، می توانید فیلم را نگهدارید و کلمات و عبارات را بعد از آن تکرار کنید. این روش خوبی برای یادگیری برخی واژگان ضروری زبان آلمانی است. این کار باعث می شود که بدون تکیه به ترجمه، زبان را درک کنید. ممکن است همه کلمات را درک نکنید اما با گذشت زمان، کلمات جدید را خواهید آموخت که در مکالمات روزمره به شما کمک بسیار کمک خواهد کرد.

 • دوست آلمانی پیدا کنید!

  آشنایی با یک دوست آلمانی این امکان را به شما می دهد که زبان آلمانی خود را بهتر کنید  و از او در مورد تلفظ و دستور زبان، یادگیری کلمات جدید و همچنین آشنایی با فرهنگ جدید سؤال کنید. می توانید با آنها به صورت آنلاین گپ بزنید، از طریق اسکایپ، واتس اَپ، تلگرام و شبکه های اجتماعی تماس برقرار کنید و با آلمانی زبان ها در تماس باشید.

آموزش زبان آلمانی از پایه
آموزش زبان آلمانی از پایه
 • خوب بخوانید:

  در حالی که در حال یادگیری کلمات جدید هستید، سعی کنید آنها را بخوانید. این به شما فرصت می دهد تا تمرین کنید و به جستجوی کلماتی بپردازید که معنی آنها را نمی دانید. کتاب های پایه مانند کتاب های کودکان هم برای تقویت مهارت خواند شما در ابتدای کار بسیار مفید است زیرا سبک نوشتاری و دستور زبان آنها ساده است. پس از اینکه پیشرفت کردید و یادگیری شما بالا رفت می توانید کتاب های در سطح نوجوانان یا بزرگسالان را بخوانید. سعی کنید کتاب های سطوح پیشرفته زبان را بخوانید و دانش لغوی خود را به چالش بکشید. توجه داشته باشید که از کتاب هایی استفاده کنید که از دستور زبان و تلفظ به خوبی استفاده می کنند. این کار باعث می شود تا زبان را به طور صحیح یاد بگیرید.

 • مهارت نوشتاری خود به چالش بکشید:

  مهم نیست چه می نویسید، فقط سعی کنید بنویسید. نوشتن به طور مرتب به درک صحیح از زبان و دستور زبان نیاز دارد اما در یادگیری سریع زبان به شما کمک خواهد کرد. در ابتدا این کار ممکن است سخت به نظر برسد و ممکن است اشتباهاتی داشته باشید ولی این کار باعث می شود تا اشتباهات خود را پیدا کنید و در مراحل بعدی دچار خطا نشوید و صحیح و روان بنویسید.

 • روی بخش های آسان زبان تمرکز کنید:

  اکثر افراد فکر می کنند که یادگیری زبان آلمانی سخت است. در واقع، زبان آلمانی نسبت به زبان های دیگر آسان تر است. هنگام یادگیری زبان آلمانی می توانید روی بخش هایی از زبان تمرکز کنید که یادگیری آنها آسان تر است. یادگیری زبان آلمانی به دلایل زیر آسان است:

  • به مانند زبان چینی یا زبان تایلندی، هیچ لحن (تُن صدا) در این زبان وجود ندارد.
  • به مانند زبان فرانسوی، هیچ پیوندی بین کلمات وجود ندارد.

  علاوه بر این موارد، آلمانی زبانی آوایی است. این بدین معناست که کلمات را همانطور که می بینید می توانید تلفظ کنید. به همین ترتیب، وقتی یک کلمه را می شنوید تقریباً می توانید آن را بنویسید.

 • کلمات پر تکرار را یاد بگیرید:

  در ابتدای زبان آلمانی، یادگیری و تمرین کلمات پر تکرار، روندی مهم در یادگیری زبان به حساب می آید. می توانید کلمات پرتکرار زبان را با استفاده از پادکست ها، اینترنت، فیلم های زبان اصلی و غیره یاد بگیرید. یادگیری کلیه کلمات یک زبان به ویژه زبان آلمانی می تواند سخت یا شاید غیر ممکن باشد، از این رو اگر کلمات پر تکرار را یاد بگیرید می توانید در کنار آن بقیه کلمات را هم یاد بگیرید و دانش واژگانی خود را تقویت کنید.

علاوه بر نکات مذکور، استفاده از یک وب سایت آموزش زبان آلمانی هم بسیار مفید است. وب سایت من و زبان با بهره گیری از تیم متخصص و آخرین روش های روز، به زبان آموزان این امکان را می دهد تا کلیه مهارت های مربوط به زبان آلمانی مانند تلفظ، نوشتن، گوش دادن را با هزینه مقرون به صرفه یاد بگیرید. امروزه به دلیل مشغله های زیادی که بوجود آمده است، افراد وقت کافی برای یادگیری زبان ندارند. با این حال، اکثر افراد می توانند با تلفن همراه خود، لپ تاپ و یا رایانه های شخصی خود به راحتی به اینترنت متصل شوند و زبان را به صورت آنلاین در هر مکانی یاد بگیرند. من و زبان با پشتیبانی 24 ساعته که دارد، این امکان را برای زبان آموزان فراهم کرده است که در هر ساعت از روز به یادگیری زبان آلمانی بپردازند.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید