تاریخچه زبان آلمانی

تاریخچه زبان آلمانی

تاریخچه زبان آلمانی، به قرن اول قبل از میلاد مسیح بر میگردد که در آن زمان، اولین افراد آلمانی توانستند با رومی ها ارتباط برقرار کرده و زبان آلمانی شناخته شد زیرا در آن دوره، فقط یک زبان آلمانی با گویش های محدودی وجود داشت که کمی با هم تفاوت داشتند. با این حال، زبان آلمانی در قرن 6 میلادی به طور رسمی شناخته شده و مورد استفاده قرار گرفت.
قابل ذکر است که زبان آلمانی، زبان رسمی کشور آلمان و اتریش محسوب شده و به نوعی سومین زبانی است که در کشور سوئیس استفاد میشود. این زبان، از خانواده زبان های هند و اروپایی بوده و همزمان و همگام با زبان های انگلیسی، فرانسه و هلندی رشد و توسعه پیدا کرده و به طبع، طرفداران زیادی نیز دارد.
نکات جالب در زبان آلمانی این است که این زبان، یک زبان صرف شده بوده و دارای چهار بخش مهم اسم، صفت ،ضمیر و فعل است و سه جنس مختلف مونث، مذکر و خنثی در آن تعریف شده اند. علاوه بر این، زبان آلمانی از لحاظ تعداد افرادی که به این زبان صحبت میکنند، بعد از زبان انگلیسی، چینی، اسپانیایی، روسی و اردو، در رده ششم قرار میگیرد.
همچنین، این زبان، یک زبان رسمی نوشتاری است که در کشورهای سوییس و آلمان و استرالیا تفاوت هایی دارد اما چندان مهم نیستند در صورتی که این تفاوت ها در زبان های نوشتاری برتانیا و ایالات متحده مشخص تر هستند. علاوه بر این، این زبان گرایش های متعددی دارد که توسط گروه هایی که با این گرایش ها آشنایی کمتر و یا بیشتری دارند، صحبت میشود.

اصول گرامر زبان آلمانی

اصول گرامر زبان آلمانی، مجموعه ای از قوانین دستوری و ساختاری است که در برخی از موارد، به گرامر دیگر زبان های آلمانی شباهت دارد. نکته جالب اینجاست که زبان آلمانی در برخی زمینه ها، مانند شکل گیری فعل ها، به زبان انگلیسی شباهت جزیی داشته اما در کل، با آن تفاوت دارد. همچنین، در زبان آلمانی تمایز هایی دیده میشود که دیگر زبان ها و یا گرایش ها، فاقد آن هستند.
زبان آلمانی از لحاظ دستوری و گرامری، ضمایر انعکاسی بیشتری داشته و بیشتر از پسوندها استفاده میکند. علاوه براین، در زبان المانی، به جای s سوم شخصی که در زبان انگلیسی به فعل اضافه میشود، برای هر مورد فعلی پسوند خاصی استفاده می کنند (e برای اول شخص مفرد، st برای دوم شخص مفرد، t برای سوم شخص مفرد و دوم شخص جمع و en برای سوم شخص جمع به کار میرود).
علاوه بر این، گرامر زبان آلمانی، نیز مانند اصول گرامری دیگر زبان ها منحصر به فرد بوده اما، دارای محدودیت هایی نیز هست که در اینجا به تعدادی از آنها اشاره میکنیم:

  • برخی از کلمات در زبان آلمان به طور عجیبی طولانی بوده و برای خواندن برخی از جملات حتما باید از قبل با این زبان آشنا باشید.
  • گرامر این زبان دشوار است و یادگیری آن مستلزم تمرین و تکرار زیاد است.
  • گرامر زبان آلمانی نیز دارای استثناهایی هست.
تاریخچه زبان آلمانی
تاریخچه زبان آلمانی

آموزش زبان آلمانی

از جمله دلایلی که توریست ها و افراد معمولی برای سخت و دشوار بودن آموزش زبان آلمانی ذکر میکنند این است که این زبان مانند زبان فرانسه، برای هر مورد جنسیت در نظر گرفته و همین موضوع آموختن آنرا کمی دشوار کرده است. بنابراین باید به دنبال شیوه هایی باشید که این زبان را هر چه ساده تر کند. شما میتوانید با انجام گام های زیر، دلایل آموختن زبان را برای خود شرح داده و از این طریق خود را برای آموختن آن آماده تر کنید. این گام ها عبارتند از:

  • میتوانید زبان آلمانی را با دیگر زبان ها مقایسه کرده و با در نظر گرفتن تفاوت ها ، یادگیری را تسهیل و تسریع کنید.
  • بری یادگیری و آموزش زبان آلمانی، میتوانید فیلم هایی به زبان آلمانی تماشا کرده و یا زبان سیستم خود را به آلمانی تغییر دهید.
  • ابتدا عبارات ساده را یاد گرفته و تمرین کنید و سپس، به سراغ عبارات دشوار بروید، حتی میتواند با دوستانی که زبان مادرشان آلمانی هست، تمرین مستمر و جدی داشته باشید.
  • باید خود را مجاب کنید که برای چه هدفی قرار است زبان آلمانی یاد بگیرید و آیا این هدف ارزش تلاش مستمر را دارد یا نه.
  • وجود شباهت بین زبان آلمانی و انگلیسی، یادگیری آن را سریع تر کرده و با دیدن کلمه میتوانید اسپل و تلفظ آن را حدس بزنید.
  • در گفتگوهای آنلاین شرکت کرده و دریافت های خود را به صورت خلاصه بنویسید.

الفبای زبان آلمانی

یکی دیگر از شباهت های فاحش موجود بین دو زبان انگلیسی و آلمانی این است که، الفبای زبان آلمانی همانند زبان انگلیسی پایه بوده (26 حرف) و فقط چهار حرف به آن اضافه شده ( umalated :حروف ترکیبی که روی آنها نقطه قرار دارد)که عملا جزو حروف الفبا محسوب نمی شوند. البته، 26 حرفی که مشابه زبان انگلیسی هستند، همانند حروف زبان انگلیسی هم تلفظ میشوند اما تلفظ آن چهار حروف متفاوت و به صورت نرم است.
علاوه بر این، نوع تلفظ این کلمات ( کلماتی که با استفاده از مجموعه 32 حرفی ساخته میشوند) با توجه به اینکه این چهار حروف در اول، وسط و یا انتهای کلمه قرار گرفتند، متفاوت خواهد بود. همچنین، ترتیب کلمات در زبان آلمانی همانند زبان انگلیسی بوده اما در کل، تلفظ ها کمی با زبان انگلیسی تفاوت دارند و باید در مرحله آموزش زبان آلمانی به این مساله توجه خاص داشت.

تاریخچه زبان آلمانی
تاریخچه زبان آلمانی

بهترین روش های یادگیری زبان آلمانی

علی رغم شباهت زبان آلمانی به زبان های دیگر مخصوصا زبان انگلیسی، زبان آلمانی دارای پیچیدگی ها و دشواری های خاص خود است و یادگیری آن کمی زمان بر به نظر میرسد. بنابراین، پیشنهاد میشود که هر فرد با توجه به نیاز و توانایی های خود از روش های پیشنهادی زیر استفاده کند:
زبان، یک مهارت شفاهی است بنابراین، مهمترین راه ارتقا و پیشرفت در زبان آموزی، ارتباط برقرار کردن با افرادی است که به خوبی بر این زبان تسلط داشته و از اصول و قواعد آن اطلاع کافی دارند و میتوانند در این مسیر ما را یاری کنند.
تمرین کردن، موثرترین روش در امر یاد گیری زبانی مانند زبان آلمانی است اما نباید انتظار زیادی از خود داشته باشید زیرا امکان دارد به دلیل پیچیدگی و طولانی بودن جملات، فرایند آموزش زبان آلمانی کمی طولانی شود.
زبان آموزان میتوانند، آموخته های خود را با خود تکرار و داستان های کوتاهی را درقالب زبان آلمانی برای خود باز گو کرده و کلمات و عباراتی که یاد گرفته اند را در آن بگنجانند.
کار کردن مداوم و پیوسته موجب میشود تا زبان آموزان بتوانند موارد آموخته شده در روز قبل را، در کنار هم قرار داده و از ترکیب آنها به یافته های جدید و جملات نابی دست پیدا کرده و در نهایت میزان مهارت خود را ارتقا دهند.

تنها راه موفقیت یادگیری زبان آلمانی این است که هر آنچه را که می آموزید خیلی سریع در زندگی روزمره تان به کار ببرید. و مهم تر از آن به خودتان و توانایی هایتان باور داشته باشید. در نهایت اگر به دنبال دوره های اصولی فراگیری زبان آلمانی هستید، می توانید در دوره های آموزشی من و زبان شرکت کنید و از مزایای آن بهره مند شوید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید