اهمیت اخذ مدرک آیلتس

اهمیت اخذ مدرک آیلتس در چیست؟

اهمیت اخذ مدرک آیلتس | بیش از ۱۳۵ کشور در جهان و حدود ۹ هزار شعبه، به منظور برگزاری آزمون آیلتس برای نیل به اهداف آموزشی، مهاجرتی و حرفه ای داوطلبان تاسیس شده است. آزمون آیلتس اعتبار خوبی در سراسر جهان کسب کرده است، و یکی از دلایلی که به ارزش این آزمون افزوده است معیارهای استانداردی است که دربرگزاری و شکل سوالات رعایت شده است.
استفاده از معیارهای دقیق و سخت‌گیرانه در طول آزمون منجر به ارائه نتایج دقیقی می شود که مهارت شرکت کنندگان در زبان انگلیسی را به خوبی نشان می دهد.
نتایج این آزمون از 9 می باشد. به منظور رسیدن به اهداف آموزشی و یا مهاجرتی خود بهتر است که نمره ۷ را کسب کنید. اکثر دانشگاه ها و یا کشورها برای پذیرش شما به نمره ۶ تا ۷ نیاز دارند و اگر این امتیاز از ۵ کمتر باشد با پذیرش شما موافقت نخواهد شد.
آزمون آیلتس هر دو لهجه آمریکایی و بریتانیایی را پوشش می‌دهد که این ویژگی به شما کمک می کند بنابر کشور مقصد خود و لهجه حاکم در آن، شروع به یادگیری زبان و شرکت در آزمون کنید. همانطور که می دانید زبان انگلیسی لهجه های مختلفی دارد و این تست توسط نیوزلندی ها، استرالیایی ها و آمریکایی ها طراحی شده و سعی شده است که رویکردی واقعی برای تنوع موجود در این زبان و لهجه های متفاوت آن، مطابق با اصطلاحاتی که در روزنامه‌ها، کتاب ها و آگهی‌های که در کشورشان است، باشد.
برای شرکت در این آزمون می توانید به صورت آنلاین ثبت نام کرده و بعد از آن دفتر شورای بریتانیا این فرایند را بررسی کرده و آن را به نزدیک ترین مرکز آزمون برای شما ارسال می کند.
به خاطر داشته باشید که چه به دنبال ویزای تحصیلی باشید، چه کاری و یا حتی اگر از طریق سرمایه گذاری به فکر مهاجرت هستید، به هر حال مهارت در زبان انگلیسی برای شما مسئله‌ای بسیار ضروری خواهد بود و فراموش نکنید که بدون توانایی در این امر حتی قادر به برطرف کردن نیازهای روزانه خود نخواهید بود.
اگر به دنبال گرفتن ویزا از موسسات دولتی واقع در کشورهایی همچون استرالیا، کانادا، انگلیس و نیوزلند هستید به خاطر بسپارید که آزمون آیلتس می تواند به شما در رسیدن به اهداف زندگی و شغلی تان کمک تان کند.
چنانچه نتایج دریافتی شما از این آزمون رضایت بخش و قابل پذیرش نبود، امکان تکرار امتحان برای شما وجود دارد و هیچ محدودیتی برای این تکرار وجود ندارد.

اهمیت اخذ مدرک آیلتس
اهمیت اخذ مدرک آیلتس

شرایط مورد نیاز برای قبولی در آزمون آیلتس چیست؟
به منظور موفقیت در این آزمون باید علاوه بر دانش کلامی با نحوه ساختار کلمات و تلفظ آنها آشنا بوده و همچنین کلمات مترادف و متضاد را به خاطر بسپارید.
همچنین بایستی مهارت استفاده از کلمات جدید در نوشتار و مکالمات خود را داشته باشید.

فراموش نکنید که بایستی مهارت شنیداری و گفتاری خود را به صورت همزمان تقویت کنید، شاید هنگامی که برای اولین بار به یک متن گوش کنید تنها قسمت کمی از آن را متوجه شوید اما با تمرین در این زمینه با تلفظ دقیق کلمات و لهجه آن ها آشنا شده و در نتیجه مهارت شنیداری و به دنبال آن گفتاری تان تقویت خواهند شد.
نحوه نمره دهی در آزمون آیلتس به چه شکل است؟
در این آزمون چهار مهارت وجود دارد که به هر کدام از آن ها به صورت جداگانه بین ۰ تا ۹ نمره داده شده، تقسیم بر تعداد مهارت ها و در نهایت نمره کلی اعلام می شود.
نمره دریافتی به همراه اطلاعات شخصی داوطلب که شامل ملیت، زبان مادری و تاریخ تولد شخص می باشد در فرم گزارش کلی تست ثبت خواهد شد.
کسب مهارت در زبان انگلیسی و شرکت آزمون آیلتس چه مزایایی برای شما به همراه خواهد داشت؟
اهمیت اخذ مدرک آیلتس را اینجا می توان فهمید. چنانچه به دنبال ادامه تحصیل در کشورهای خارجی و اخذ پذیرش در دانشگاه های انگلیسی زبان هستید و یا به دنبال کار در کشورهای انگلیسی زبان هستید، نمره آیلتس در واقع بیانگر مهارت شما در زبان انگلیسی می باشد که توسط بسیاری از دانشگاه ها و شرکت ها در سراسر جهان پذیرفته شده است .
به عبارت دیگر کسب نمره بالا در این آزمون، شایستگی شما را برای حضور در دانشگاه های انگلیسی زبان و یا اشتغال در کشور های خارجی اثبات می کند.
علاوه بر مزایای گفته شده آزمون آیلتس مزایای دیگری نیز با خود به همراه دارد، از جمله می‌توان به همه گیر بودن این مدرک در کل دنیا اشاره کرد . نتیجه و گزارش این آزمون توسط دانشگاه ها، موسسات، دفاتر مهاجرت، سازمان‌های حرفه‌ای و سازمان‌های دولتی و کارفرمایان در سراسر جهان پذیرفته می شود در واقع این مدرک برای شما در تمامی مراحل زندگی تان می تواند مفید باشد .
در صورت موفقیت در این آزمون شما می‌توانید برای تحصیل در بسیاری از دانشگاه های بین المللی اقدام کرده و همچنین در صورتی که کارفرمایان در کشورهای دیگر درخواست همکاری داده باشند با داشتن این مدرک شانس شما برای پذیرفته شدن افزایش پیدا می کند.
از دیگر مزایای این آزمون می توان به تقسیم آن به دو قسمت عمومی و آکادمیک اشاره کرد در واقع زبان آموزان با توجه به هدفی که پیش رو دارند و بنابر آنچه از آن ها خواسته شده است در یکی از این دو آزمون شرکت خواهند کرد.
با تسلط به زبان انگلیسی موقعیت های شغلی پیش روی شما افزایش پیدا می کند در واقع هنگامی که تنها می توانید به زبان مادری خود صحبت کنید فرصت های شغلی که پیش رو دارید بسیار محدود خواهد بود اما با کسب مهارت در این زمینه می توانید در کشورهای دیگر به دنبال یافتن شغلی مناسب باشید.
علاوه بر این شرکت هایی که دارای شعباتی در کشورهای دیگر هستند، با توجه به کار و بازار هدف خود نیازمند حضور افرادی هستند که تسلط کافی به زبان انگلیسی را داشته باشند، در نتیجه با در دست داشتن این مدرک می توانید موقعیت های شغلی پیش روی خود را افزایش دهید.
همچنین مهم است که به خاطر داشته باشید در صورتی که در یک شرکت چند ملیتی مشغول به کار شدید زبان مشترک برای برقراری ارتباط با همکاران و صحبت های روزانه شما، زبان انگلیسی می باشد و به شما امکان برقراری ارتباط سازنده و دوستانه و یافتن دوستان جدید در محل کارتان را امکان پذیر می کند.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید