اهمیت یادگیری زبان ایتالیایی

اهمیت یادگیری زبان ایتالیایی

اهمیت یادگیری زبان ایتالیایی | اگر تنها یک ساعت در یکی از خیابان های اصلی شهر خود قدم بگذارید. قطعا تبلیغات یادیگیری زبان ایتالیایی را می بینید یا به آموزشگاه های زبانی برمی خورید که یکی از زبان های آموزشی شان، ایتالیایی است. حتی ممکن است که پیامک های تبلیغاتی آموزش زبان ایتالیایی برای تان ارسال شود. آیا تاکنون به این فکر کرده اید که چرا بسیاری از مردم به دنبال یادگیری زبان ایتالیایی هستند؟ اهمیت یادگیری زبان ایتالیایی چیست؟ و از همه مهم تر، زبان ایتالیایی چه ویژگی هایی دارد؟
با خواندن این مقاله، جواب تمام سوالات خود را می گیرید. همچنین ما در ادامه مطلب به شما می گوییم که چگونه می توانید به راحتی بدون ثبت نام در کلاس های مختلف و گران قیمت، در خانه، زبان ایتالیایی را آموخته و به آن مسلط شوید. با ما همراه باشید تا از نکات جالب این زبان پرده برداریم.

چرا یادگیری زبان ایتالیایی مهم است؟

درحال حاضر زبان ایتالیایی بیشترین شباهت را به زبان لاتین یا همان انگلیسی امروزی دارد، چه به لحاظ قواعد و چه به لحاظ لغات و واژه های زبان. این خود دلیلی می شود که بتوانید یک زبان زنده دیگر دنیا را در کنار زبان انگلیسی که بیشترین کاربرد و بیشترین متکلم را در سطح جهان دارد، راحت تر آموزش ببینید.
زبان ایتالیایی، زبان مادری تعداد قابل توجهی از جمعیت مردم جهان (حدود 80 میلیون نفر) می باشد. با توجه به این که کشور ایتالیا و دیگر کشورهای ایتالیایی زبان (سوییس، واتیکان و بخشی از کرواسی)، پذیرای تعداد زیادی مهاجر، توریست و نیروی متخصص هستند، پس یادگیری این زبان یک ضرورت برای این قشر عظیم می باشد.
اگر روزی، به ایتالیا سفر کردید و یا به قصد زندگی قدم در این کشور گذاشتید، درصورتی که مردم ایتالیایی متوجه شوند که شما به زبان ایتالیایی صحبت می کنید، تمایل به آزادتر شدن و صحبت کردن آزادتر با شما را دارند و حتی می توانند کاملا با شما صمیمی شوند. البته ایتالیایی ها انتظار نخواهند داشت که بازدید کنندگان به زبان خود صحبت کنند. آن ها ایرادها و اشتباه های زبان شما را خواهند بخشید و حتی اگر نتوانید مسلط صحبت کنید، حاضر به صحبت بیشتر برای جبران آن خواهید شد. این امر باعث ایجاد فضای دوستانه و گرم برای زبان آموزان می شود.
اما سوال این جاست که از چه زمانی زبان ایتالیا و به طور کلی تاریخ آن با تاریخ جهان گره خورد؟ یکی از بزرگ ترین امپراتوری ‌های تاریخ جهان، امپراتوری روم، از سرزمین ایتالیا ظهور کرده است. به همین دلیل بخشی مهمی از تاریخ جهان به ایتالیا و زبان ایتالیایی گره خورده است. قطعا فراگرفتن این زبان به علاقه مندان آن کمک خواهد کرد که این بخش از تاریخ را بیشتر درک کنند.
جالب است بدانید که ایتالیا و زبان آن، تاثیر گسترده ای بر هنر و موسیقی داشته اند. از موسیقی و اپرا که بگذریم، ایتالیایی ‌ها در انواع دیگر هنر نیز دستی بر آتش دارند. استادان بزرگ نقاشی و مجسمه‌ سازی دوره قرون وسطی و رنسانس مانند لئوناردو داوینچی و مایکل ‌آنجلو (میکل ‌آنژ) برخی از بهترین آثار هنری جهان را خلق کرده ‌اند. البته سینمای ایتالیا را نیز نباید از یاد برد که پر است از ستاره‌ هایی مانند پیر پائولو پازولینی، فلینی، ویسکونتی و خیل عظیمی از نام های دیگر. فراگرفتن زبان تمامی این بزرگان عرصه هنر کمک می ‌کند تا درک بهتری از زندگی و آثار این افراد داشته باشیم.
شاید شما هم به افرادی برخوردید که برای تحصیل و آموزش به ایتالیا و کشورهای ایتالیایی زبان مهاجرت می کنند. اما علت استقبال بی نظیر مردم از این کشور چیست؟ هرساله دانشگاه‌ های ایتالیا میزبان سیلی از دانشجویان خارجی است. دلیل این امر، آموزش با استاندارد‌های اتحادیه اروپا، فرصت زندگی در فضایی غنی از فرهنگ و تاریخ، و از همه مهم‌ تر، آموزش ارزان است!
تحصیل در ایتالیا بسیار ارزان ‌تر از تحصیل در سایر کشور‌های اتحادیه اروپاست. اقتصاد ایتالیا چندان روزگاری خوشی را سپری نمی ‌کند که این البته بر قیمت ‌ها تاثیر مستقیم داشته و باعث می ‌شود هزینه زندگی در ایتالیا بسیار اندک باشد. از تمام این دلایل مهم تر، آسان بودن روند یادگیری زبان ایتالیا است. اگر شما هم کمی با زبان لاتین آشنایی داشته باشید، می توانید مانند بسیاری از افراد شانس خود را برای داشتن زندگی بهتر در این کشور، امتحان کنید.

اهمیت یادگیری زبان ایتالیایی
اهمیت یادگیری زبان ایتالیایی

مهم ترین دلایل یادگیری زبان ایتالیایی

 • ایتالیا گواهی هنر تمدن غرب است

براساس گزارشات تخیر سازمان جهانی یونسکو، بیش از 60 درصد گنجینه‌ های هنری جهان در ایتالیا یافت می‌ شود. در حقیقت زبان ایتالیایی کلید مطالعه و تحقیق در زمینه‌ های تاریخ، هنر، ادبیات، باستان شناسی و فلسفه است.

 • زبان ایتالیایی برای موسیقی و دوستدارن موسیقی است

اگر دوستدار موسیقی هستید، آیا تا به حال از خود سوال کرده بودید که چرا موتزارت بسیاری از شاهکارهای خود را به زبان ایتالیایی نوشته است؟ چرا به آلمانی ننوشته است؟ دانستن ایتالیایی شما را قادر می ‌سازد تا از موسیقی کلاسیک بیشتر قدردانی کنید و لذت ببرید. موسیقیدانان و خوانندگان اپرا آن را یک مهارت کلیدی حرفه ‌ای می‌ دانند.

 • زبان ایتالیایی برای غذا و دوستدارن غذا

قطعا شما هم یکی جزو آن دسته از افراد هستید حداقل چند باری غذای ایتالیایی نوش جان کردید. خاطره ی رفتن به رستوران ایتالیایی، خاطره ای فراموش ناشدنی است ! ایتالیا رهبر آشپزی جهان است و افزایش محبوبیت این زبان نشان دهنده وسواس روبه رشد غذای ایتالیایی است. علاوه بر این، ایتالیایی زبان‌ ها از بیشترین تعداد کلمه برای نامگذاری غذا، رستوران و تولیدی غذا استفاده می کنند که خود نشان دهنده اهمیت مردمان این سرزمین به غذا و سلامتی شان است!

 • زبان ایتالیایی، زبانی برای تجارت

مطالعه اخیر KPMG نشان داده است که “ساخته شده در ایتالیا یا همان Made in Italy” سومین نام تجاری شناخته شده در جهان پس از کوکاکولا و ویزا است. مارک‌ های ایتالیایی مانند Benetton، Barilla، Ferrari، Lavazza، Armani و بسیاری دیگر در سراسر جهان به دلیل کیفیت استثنایی محصولات خود مشهور هستند. ایتالیا امروز یکی از اقتصادهای برتر در جهان است و بسیاری از کارفرمایان به دنبال افرادی هستند که ایتالیایی صحبت می‌ کنند. بیش از 7000 شرکت آمریکایی با ایتالیا کار می ‌کنند و بیش از هزار شرکت آمریکایی دارای دفاتر در ایتالیا هستند، از جمله کرایسلر، ژنرال الکتریک، ExonMobil، IBM و Citibank از سوی دیگر، شرکت ‌های متعدد ایتالیایی دارای دفاتر در ایالات متحده هستند.

 • زبان ایتالیایی زبان پایه ی مد و طراحی لباس

ایتالیا در بحث مد و طراحی نیز به عنوان مرکز مد و طراحی در جهان شناخته می‌ شود. دانش ایتالیایی به شما امکان می ‌دهد تا کار اصلی طراحان مشهور ایتالیایی مانند Versace، Gucci، Armani، Benetton و Prada را بخوانید تا بتوانید کارهایی به خوبی آن ها طراحی کنید و یا با کارهای عالی ‌تان یکی از آن‌ها را پیدا کرده و یا از طرف آن ها برای کار دعوت شوید و در یکی از خانه ‌های مد مشهور ایتالیایی کار کنید.

 • زبان ایتالیایی زبان دوستداران فیلم و سینما

کشور ایتالیا در زمینه فیلم و هنر تصویر بسیار پیشرفته است و فیلم های بی نظیری در زمینه کلاسیک مثل Tornatore، Visconti یا Pasolini و همچنین فیلم هایی مانند Sorrentino و Benigni اشاره کرد. با یادگیری زبان ایتالیایی بدون نیاز به زیرنویس می توانید از دیدن فیلم‌ های بی نظیری لذت ببرید.

 • ایتالیایی برای مهاجرت

یکی از مهم ترین دلایل برای یادگیری زبان ایتالیایی را می توان مهاجرت به این کشور زیبا برای تحصیل، کار، تفریح و زندگی دانست. ایتالیا یکی از کشورهای مهاجر پذیری است که هر ساله میلیون ‌ها مهاجر برای تفریح و زندگی به این مکان مهاجرت می کنند.

 • فردی چند زبانه باشید

به گفته نلسون ماندلا: “اگر با یک مرد با زبانی که او می فهمد صحبت کنید آن سخن به سرش می رود ولی اگر با زبان مادری او صحبت کنید، آن سخن به قلب او می ‌رود.” از تمام زبان ‌های عاشقانه، ایتالیایی نزدیک به لاتین است و تخمین زده می ‌شود که 60 درصد کلمات انگلیسی از لاتین بدست می ‌آید. یادگیری ایتالیایی چند زبان دیگر را هم شامل می ‌شود، از جمله اسپانیایی، فرانسوی، پرتغالی و رومانیایی که بیشتر قابل دسترس هستند و یادگیری آن ها آسان تر است. کلاس ‌های خصوصی زبان ایتالیایی با برترین استادان یکی از بهترین راه ها برای یادگیری این زبان شیرین است.

 • زبان تصمیمات سالم

ایتالیایی زبان فوق العاده زیبا و در عین حال پیچیده است. اما مطالعات نشان می ‌دهد که یادگیری یک زبان جدید، مهارت‌ های تفکر تحلیلی را افزایش می ‌دهد. تحصیل در یک زبان خارجی مغز را تقویت می ‌کند و مهارت‌ های حل مسئله و حافظه را بهبود می ‌بخشد. حال چرا زبان ایتالیایی را برای کسب این مهارت ها فرا نگیرید؟!

 • زبان ایتالیایی برترین زبان عشق است

در طول قرن ‌ها ایتالیایی به عنوان زبان عشق و علاقه در جهان و تاریخ معرفی گردیده است. آیا رومئو و ژولیت به زبان دیگری سخن می گویند؟ اکثریت دانشجویان ایتالیایی با توجه به موسیقی بودن زبان، سادگی صداهای آن و جذابیت کلمات آن، مجذوب این زبان شیرین می شوند. وقتی کلمات برای بیان منظور ناکافی باشد، ایتالیایی ‌ها از حرکات دست و صورت استفاده می ‌کنند که این خود موجب می شود تمام موانع ارتباطی از بین برود.

اهمیت یادگیری زبان ایتالیایی
اهمیت یادگیری زبان ایتالیایی

ساختار و ویژگی های زبان ایتالیایی

معمولا ساختار زبان ایتالیایی به 9 بخش دستوری، یعنی فعل، اسم، حرف تعریف، صفت، ضمیر، قید، حرف اضافه، حرف ربط و علائم تقسیم می شود، که ما در این قسمت تنها کمی درباره ویژگی ها و ساختار بخش‌ های فعل، اسم و حرف تعریف به شرح ذیل می پردازیم:

 1. ساختار فعل در زبان ایتالیایی به این شکل است که کلیه افعال به سه دسته ARE- IRE – ERE تقسیم می ‌شوند که هر دسته در هر زمان با فرمول خاص زمانی و دسته‌ ای خود صرف می شوند و این فرمول نسبتاً ساده به کاربر این امکان را می ‌دهد که دسته و زمان فعل را به آسانی تشخیص دهد.
 2. در بخش اسم، تمامی نام‌ های ایتالیایی به یکی از حروف: O-I-A-E ختم می ‌شوند که معمولا، نام‌ های ختم شده به O مفرد مذکر، نام ‌های ختم شده به A مفرد مونث، بیشتر نام‌ های ختم شده به I جمع مذکر و اکثر نام‌ های ختم شده به E جمع مونث می‌ باشند.
 3. حرف تعریف در زبان ایتالیایی به شش بخش: Il -I -La- Le- Lo- Gli تقسیم می گردد که اساسا بر حسب تعداد، جنس و حرف اول کلمه ‌ای که پس از آن می ‌آید، تغییر می ‌کند، بنابراین حرف تعریف معین IL پیش از نام‌ های مفرد مذکری که با حروف بی صدا (به جز s ناخالص و z که باحرف تعریف Lo درمفرد و با gli در جمع نشان داده می ‌شوند) قرار می‌ گیرد و صورت جمع آن I می ‌باشد.
  شکل مونث حرف تعریف به پیچیدگی مذکر آن نیست و تنها برای مفرد یک شکل وجود دارد و آن La می ‌باشد که قبل از کلماتی که باحروف باصدا شروع می‌ شوند به شکل ‘L درمی آید، در جمع هم تنها یک شکل دارد آن هم Le که پیش از کلماتی که با e شروع شوند به صورت ‘L درمی آید.

حرف آخر
ممکن است شما هم پس از خواندن این مقاله و آشنایی با اهمیت یادگیری زبان ایتالیایی به خود بگویید که چرا من نه؟!؟ چرا من هم مانند آن 80 میلیون نفر در دنیا، به زبان ایتالیایی مسلط نباشم؟ بله شما هم می توانید قدم در این راه هموار بگذارید، اما چگونه؟ چه کاری باید انجام دهید؟
مشکلی که همه‌ ما با یادگیری زبان ایتالیایی و به طور کل دیگر اهداف مان در زندگی داریم، این است که زمان بسیار زیادی را صرف فکر کردن و حرف زدن در رابطه با آرزوهای مان می ‌کنیم. اما زمان بسیار کمتری را صرف کارهایی می ‌کنیم که می ‌تواند در حقیقت ما را به اهداف مان برساند. ما به شما وب سایتی را معرفی می کنیم که می تواند با استفاده از روش تمرین و تکرار، یه یادگیری زبان ایتالیایی شما در کم ترین زمان کمک کند.
وب سایت من و زبان با طراحی خاص خود به تقویت مهارت های چندگانه، تقویت حافظه و افزایش اطلاعات شما در یکی از زبان هایی که گفته شد، کمک می کند. شما می توانید با ثبت نام در آن، در هر جا و در هر زمان با ورود به پنل کاربری خود به یادگیری و تمرین زبان مورد علاقه خود مشغول شوید. همان طور که گفتیم، خوشبختانه محیط و روند یادگیری زبان در این وب سایت به گونه ای است که شما می توانید هر مدت زمانی که می خواهید را به تمرین و تکرار مطالبی که آموختید، اختصاص دهید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید