یادگیری زبان چینی و اهمیت آن

یادگیری زبان چینی و اهمیت آن

یادگیری زبان چینی و اهمیت آن | زبان چینی زیر مجموعه زبان های چینی- تبتی محسوب می شود. این زبان گویش و لهجه های مختلفی داشته و سبک نوشتاری آن با زبان های دیگر تفاوت های زیادی دارد. خط چینی از قدیمی ترین خطهای جهان است. این خط از کاراکترها تشکیل می شود و اکثر کلمات چینی یک یا دو کاراکتری است. کاراکترهای زبان چینی را می توان از بالا به پایین، چپ به راست یا راست به چپ نوشت که یکی از ویژگی های منحصر بفرد و جالب این خط است.
دلایل زیادی برای یادگیری زبان چینی وجود دارد. وقتی به این فکر می کنید که چرا باید چینی یاد بگیرید، بزرگترین دلیل این است که یادگیری یک زبان جدید همیشه فرصت های جدید را پیش روی شما قرار خواهد داد. به خواندن این مقاله ادامه دهید تا با مهمترین دلایل یادگیری زبان چینی آشنا شوید.

زبان چینی پرگویش ترین زبان دنیا

اگر می خواهید زبان دیگری بیاموزید، چرا زبانی نباشد که بیشترین افراد در دنیا به آن صحبت می کنند؟ چین با بیش از 1 میلیارد و 300 میلیون نفر پرجمعیت ترین کشور دنیا است. زبان چینی زبان رسمی در کشورهای چین، هنگ کنگ، تایوان و سنگاپور و یکی از شش زبان رسمی سازمان ملل است. زبان مادری یک پنجم جمعیت دنیا چینی است. افراد چینی زبان در سراسر دنیا زندگی می کنند و احتمال اینکه یکی از مشتریان، تأمین کنندگان یا همکاران شما به زبان چینی صحبت کند بسیار زیاد است. زبان چینی را یاد بگیرید تا دوستان بیشتری پیدا کنید.

یادگیری زبان چینی و اهمیت آن
یادگیری زبان چینی و اهمیت آن

یادگیری زبان چینی و فرصت های شغلی جدید

امروزه زبان چینی به دلیل افزایش حضور در دنیای تجارت، به عنوان یک زبان مهم در سراسر جهان شناخته می شود. چینی ها در بسیاری از مشاغل در سراسر جهان حضور دارند. بنابراین، اگر می خواهید فرصت های بیشتری در دنیای تجارت بدست آورید، باید چینی را یاد بگیرید. یادگیری زبان چینی یکی از بهترین راه های دسترسی به فرصتهای شغلی جدید است. با یادگیری زبان جدید همیشه فرصت تازه برای رشد پیش روی شما قرار خواهد گرفت.

با یادگیری زبان چینی رزومه خود را تقویت کنید

تعداد افرادی که به زبان چینی مسلط هستند در اکثر شرکت ها حتی در آنهایی که روابط تجاری زیادی با این کشور انجام می دهند بسیار کم است. با توجه به نیازی که در تجارت به زبان چینی وجود دارد، آموختن این زبان شما را به یک کارمند جذاب تبدیل می کند. موسسات و بانک ها و بسیاری از شرکت ها و تورهای گردشگری به دنبال استخدام افرادی هستند که به این زبان تسلط دارند.
اگر چینی بدانید برای شرکتی که قصد کار در آنجا را دارید به عنوان یک شخص با ارزش در نظر گرفته خواهید شد. زیرا این زبانی نیست که هر کسی آن را بلد باشد. فارغ التحصیلان که به زبان چینی تسلط دارند برای موقعیت های شغلی مثل، مهندسی ، علوم ، حقوق ، فلسفه ، علوم سیاسی ، فناوری ، امور مالی ، گردشگری ، ترجمه ، تدریس و موارد دیگر بسیار مناسب هستند.

اقتصاد در حال رشد چین

چین به عنوان کشوری که رشد اقتصادی آن بسیار سریع و عظیم است، به عنوان یکی از بزرگترین کشورهای صنعتی جهان محسوب می شود. اقتصاد چین به معنای واقعی کلمه در کل دنیا طوفان به پا کرده است. این اقتصاد در حال گسترش بوده و محبوبیت چین در حال افزایش است. نه تنها چین یکی از مهمترین اقتصادهای جهان را دارد بلکه زبان و فرهنگ غنی این کشور آنچنان جذاب است که بسیاری از افراد را به سمت یادگیری این زبان سوق می دهد. با رشد مبادلات تجاری با چین، نیاز به افرادی که بتوانند به چینی صحبت کنند اهمیت بیشتری پیدا کرده است. پیش بینی می شود که این رشد همچنان ادامه خواهد داشت. بنابراین اگر می خواهید به فرصت های جدید دست پیدا کنید همین امروز یادگیری زبان چینی را آغاز کنید.

یادگیری زبان چینی به رشد شخصی ما کمک می کند

شاید یادگیری زبان چینی در ابتدا دلهره آور به نظر برسد. خط و الفبای چینی بر پایه نشانه ها است و درست است که یادگیری آن به زمان احتیاج دارد، اما به محض آنکه کمی با آن آشنا شدید متوجه می شوید که مثل بسیاری از کارها آنقدرها هم که به نظر می رسید سخت نیست.
فرهنگ چینی از فرهنگهای غنی و بسیار جذاب در جهان است. هنگام یادگیری زبان چینی، نه تنها یک زبان را یاد می گیرید، بلکه با شیوه زندگی چینی ها، آداب و رسوم و سنت های آنها نیز آشنا خواهید شد. سبک و فلسفه زندگی چینی ها چشم شما را به روی دنیای دیگری باز خواهد کرد که به رشد شخصی شما کمک زیادی می کند.

یادگیری زبان چینی و اهمیت آن
یادگیری زبان چینی و اهمیت آن

یادگیری زبان چینی یک ورزش ذهنی است

آیا می دانید که در هنگام یادگیری چینی مناطقی از مغز فعال می شود که در یادگیری زبان های دیگر فعال نیست؟ مطالعاتی در این باره صورت گرفته نشان می دهد یادگیری چینی قدرت ذهنی را تقویت می کند. با یادگیری زبان نوشتاری چینی مهارت های بصری شما نیز تقویت می شود. این موضوع باعث می شود که ذهن شما بهتر کار کند. در یادگیری زبانهایی مثل انگلیسی نیمکره چپ مغز فعال می شود. اما در یادگیری زبان چینی از هر دو نیمکره مغز استفاده می شود. گفته می شود علاوه بر فعال شدن هر دو نیمکره مغز، افراد دو زبانه معمولا در انجام چندکار به طور همزمان بهتر عمل می کنند. اگر می خواهید قدرت ذهن خود را افزایش دهید وقت آن رسیده که یادگیری زبان چینی را آغاز کنید.
راحت ترین قسمت یادگیری زبان چینی گرامر آن است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید در چینی صرف فعل و زمان وجود ندارد و فقط کافی است که به جای آن از کلمات دیروز، امروز یا در آینده استفاده کنید. برخلاف بسیاری از زبان های دیگر در زبان چینی جنسیت وجود ندارد.

زبان چینی بازتاب فرهنگ و سنت این کشور است

چینی ها به دلیل فرهنگ و میراث غنی خود معروف هستند. بسیاری از افراد شیفته فرهنگ عمیق چینی و تاریخ آن هستند. کشور چین قدمتی 5000 هزار ساله دارد. با آموختن زبان چینی لذت خواندن ادبیات غنی این کشور به زبان اصلی را تجربه خواهید کرد. تمام ساختارهای گرامری این زبان بیانگر منطقی است که مردم چین برای فکر کردن از آن استفاده می کنند. همه عبارات یا اصطلاحات نحوه نگاه چینی ها به روابط را نشان می دهد. بنابراین، اگر می خواهید در چین یا با چینی ها کار کنید، یادگیری زبان چینی درک و پذیرش فرهنگی را برای شما آسان تر و دلپذیرتر خواهد کرد.

اکنون که با مزایای یادگیری زبان چینی آشنا شدید، وقت آن رسیده است که تصمیم بگیرید از کجا یادگیری این زبان را شروع کنید. یادگیری آنلاین زبان یکی از روش هایی است که با وسایل ارتباطی جدید به راحتی و در هر زمان امکان پذیر است. برای بعضی از افراد امکان حضور فیزیکی در کلاس درس وجود ندارد. اما در حال حاضر با کمک اینترنت به راحتی می توان به آموزش آنلاین دسترسی پیدا کرد. سایت من و زبان به عنوان یک سایت آموزش آنلاین زبان های مختلف، توسط یک تیم متخصص طراحی و اجرا شده است، و با کمک آن می توانید منابع آموزشی صوتی و تصویری متنوعی را مشاهده کرده و به صورت کاملا سطح بندی و طبقه بندی شده در تمامی موضوعات، زبان چینی یا سایر زبان های مورد علاقه خود را تقویت کنید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید