نکات مهم در یادگیری زبان انگلیسی

نکات مهم در یادگیری زبان انگلیسی

نکات مهم در یادگیری زبان انگلیسی | هیچ کسی دوست ندارد که خیلی به کندی زبان انگلیسی را یاد بگیرد ،تمامی زبان آموزان دوست دارند خیلی سریع به زبان انگلیسی تسلط پیدا کرده و بتوانند به راحتی در مکالمات زبان انگلیسی شرکت کنند.
یادگیری زبان انگلیسی را می شود با به کارگیری نکات مهم یادگیری زبا ن ها آمیخت تا خیلی سریع به تمامی مهارت های آن تسلط پیدا کرد.

نکات مهم در یادگیری زبان انگلیسی
نکات مهم در یادگیری زبان انگلیسی

در این مقاله قصد دارم چندین نکته طلایی در مورد یادگیری زبان انگلیسی را به شما آموزش دهم. تنها رسالت شما در خواندن این مقاله این است که از کلیه ی نکاتش بهره برده و از آنها برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنید.
فقط نکات را نخوانید. از امروز اجرای آنها را شروع کنید. حتما نکات مهم را علامت گذاری کنید تا بتوانید در صورت لزوم به این نکات رجوع کنید.
هدف خود را مشخص کرده و یک استراتژی یادگیری زبان انگلیسی برای خود تعریف کنید.در هر سطحی از یادگیری زبان که باشید بایستی هدف یادگیری خود را رسیدن به مراحل بالاتر زبان مورد نظرتان تعیین کنید. به عنوان مثال ، می توانید بگویید: “من می خواهم سطح متوسط زبان انگلیسی را در طی 9-12 ماه طی کنم. این هدف کاملا جزیی شده و همراه با زمان بندی است. اگر آن را برای خود غیر واقعی جلوه دهید ، به زودی تسلیم خواهید شد. اگر آن را خیلی آسان در نظر بگیرید نیز هیچ پیشرفتی نمی کنید و شکست خواهید خورد.
اکنون که هدف مشخصی دارید ، زمان آن رسیده است که استراتژی یادگیری خود را ایجاد کنید.
برای مشخص کردن راهکارهای یادگیری زبان انگلیسی ابتدا بایستی مقدار زمان مشخصی در روز را به یادگیری زبان اختصاص دهید.دوم اینکه مشخص کنید که در این روزها و این هفته قصد دارید چه چیزی یاد بگیرید.در واقع برای ایجاد استراتژی یادگیری زبان حتما بایستی این دو کار را انجام دهید.
هدف یادگیری انگلیسی خود را یادداشت کنید و مشخص کنید که در طی چه زمانی می خواهید به این هدف برسید.
می توانید برای تعیین راهکارهای یادگیری از الگوی زیر استفاده کنید.
من —————- می خواهم ————– به سطح متوسط زبان برسم.
اکنون که هدف خود را مشخص کرده اید ، زمان آن رسیده است که یک برنامه ی روزانه برای خود تدوین کرده و خود را ملزم به اطاعت از آن بدانید.چرا که اگر به طور روزانه استراتژیی هایتان برای یادگیری زبان انگلیسی را دنبال کنید، اینکار به صورت عادت درآمده و با تکرار و تمرین روزانه می توانید به نتایج خیلی خوبی دسترسی پیدا کنید.
اگر فقط دو بار در هفته در کلاسهای زبان شرکت می کنید ، نمی توانید به سرعت پیشرفت کنید. با گسترش تکنولوژی و مدرنیته جهان ، راه های یادگیری زبان نیز تغییر پیدا کرده است. اکنون می توانیم به منابع نامحدودی برای کمک به یادگیری خود دسترسی پیدا کنیم. برنامه های باورنکردنی وجود دارد که یادگیری زبان ها ی زنده دنیا را برای ما آسان می کند و می توانیم با آن برنامه ها هم به صورت روزانه زبان مورد نظر را یاد گرفته و هم در هر ساعت از شبانه روز بدون صرف هزینه و زمان جابجایی در کلاس درس حضور پیدا کرده و نکات زبان مورد نظر را یاد بگیریم.
یکی از این روش های یادگیری آنلاین ، ثبت نام در سایت من و زبان است که 6 زبان زنده دنیا را آموزش داده و به راحتی با دنبال کردن آن خیلی سریع می توانید به زبان مورد نظرتان تسلط کافی پیدا کنید.
تمرین روزانه یک عادت خارق العاده است.وقت خود را به دو نوع یادگیری تقسیم کنید، زمانی را به صورت عادت و روزانه به یادگیری اختصاص دهید به شکلی که در هر حالتی که هستید با خود کلمات و عبارات مرتبط را مرور کنید و زمانی دیگر را مشخصا برای یادگیری زبان انگلیسی تعیین کنید.
خود را مقید به یادگیری زبان به صورت روزانه کنید به شکلی که در حین انجام کارهای دیگر خود را در معرض زبان انگلیسی قرارداده و این کار را به صورت عادت روزانه در آورید و البته این که ساعتی را هم به یادگیری زبان به صورت برنامه ریزی شده و آگاهانه اختصاص دهید.
محیط مناسبی برای یادگیری زبان انگلیسی فراهم کنید.به فیلمها ، پادکست ها، فایل های صوتی ، داستانها و … به زبان انگلیسی گوش فرا دهید.مقالات و داستانها را به زبان انگلیسی بخوانید. فیلمها را به زبان انگلیسی تماشا کنید و نیازهای روزانه خود را به زبان انگلیسی بگویید ، تلفن همراه خود را به زبان انگلیسی تغییر دهید ،در رسانه های جمعی و گروه های انگلیسی زبانان شرکت کنید.
انجام تمامی این کارها به شما کمک می کند خیلی سریع به زبان انگلیسی تسلط پیدا کنید.
منابعی را پیدا کنید که مناسب شما باشد.وقتی شروع به یادگیری زبان انگلیسی کردم ، قبل از اینکه بتوانم تسلط کافی بر آن پیدا کنم و عبارات را درک کنم شروع به تماشای فیلمهای انگلیسی کردم .من یک زبان آموز مبتدی بودم و سعی کردم فیلم های انگلیسی را به زبان اصلی ببینم و درک کنم که این کار عملا غیر ممکن بود و صرفا من را دلزده می کرد.اینجا بود که متوجه شدم منابعی را که برای یادگیری زبان دوم انتخاب می کنم باید کاملا متناسب با سطح من در یادگیری زبان باشد.اگر فیلمی را که می بینید درک نکنید، از دیدن آن لذت نمی برید و مطمئنا دیدن آنها را متوقف خواهید کرد.پس نمایش های تلویزیونی ، پادکست ها ، آهنگ ها ، کتاب ها و هر چیز دیگری را که مناسب شما باشد پیدا کنید و از این معیار استفاده کنید:
آیا این منبع یادگیری برای سطح من مناسب است؟
آیا به آن علاقه دارم؟
در آن زمان، من شروع به تماشای اخبار انگلیسی کردم. فهمیدن آن بسیار ساده تر از فیلم بود و من به اطلاع از حوادث و اتفاقات روزانه علاقمند بودم.همچنین نوع واژگانی را که می خواستم یاد بگیرم در اخبارهای زبان انگلیسی موجود بود.
پس کتابها ،مقالات ، داستانهایی را که متناسب با سطح زبان آموزیتان است را انتخاب کرده و از خواندن و درک آنها لذت ببرید البته گوش دادن به کتاب های صوتی مناسب هم خالی از لطف و تاثیر نیست.
برای لهجه ی خود یک منبع مناسب یا معلم مسلط پیدا کنید و یا لهجه ها و نوع ادای کلمات را از سایت من و زبان یاد بگیرید.با یادگیری صداها و تکرار آنها ، تلفظ خود را بهبود بخشید.
هر روز عبارات و جملاتی را که می خواهید گوش داده و یک بار آن را با خود تمرین کنید و باز فایل صوتی را گوش داده و مجددا صدای خود را ضبط کرده و به آن گوش دهید در این حالت می توانید لهجه و لحن گفتار خود را تصحیح کنید و بارها تکرار و تمرین کنید تا لهجه ی مناسب را بگیرید.
تا اینجا چند نکته مهم از یادگیری زبان انگلیسی را با شما در میان گذاشتم . در مقالات بعدی نکات مهم دیگر یادگیری زبان دوم را با هم مرور خواهیم کرد.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید