دلایل مهم یادگیری زبان فرانسه

دلایل مهم یادگیری زبان فرانسه

دلایل مهم یادگیری زبان فرانسه | تقریبا همه ی ما می دانیم که زبان فرانسه یکی از زبان های محبوب در میان مردم جهان است. این زبان به عنوان یکی از پرکاربردترین زبان های جهان است، به گونه ای که فرانسوی زبان رسمی صلیب سرخ بین المللی و همچنین یکی از دو زبان رسمی در بازی های المپیک است. در واقع این زبان یکی از زبان های رسمی U.N و همچنین زبان اصلی در دنیای کسب و کار و فناوری جهان است.
خیلی جای تعجب نیست که چرا اغلب مدارس آمریکایی به سمت ارائه دوره های آموزش زبان فرانسه برای تمام دانش آموزان در همه سنین پیش رفته اند. این ایده به هیچ عنوان بد نیست، اگر شما فکر می کنید که خیلی هم لازم نیست و هنوز از اهمیت زبان فرانسه چیزی نمی دانید، این مطلب را تا آخر بخوانید. ما در این مقاله به شما می گوییم که چرا نقش زبان فرانسه انقدر پررنگ است. با مطالعه ی دلایل زیر ممکن است عقیده تان را تغییر دهید، بعد از خواندن این دلایل باور شما این باشد که باید حتما زبان فرانسه را یاد بگیرید.

دلایل مهم یادگیری زبان فرانسه
دلایل مهم یادگیری زبان فرانسه

آموختن زبان دوم لازم است

اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که به جز زبان مادری تان، زبان دیگری را نمی دانید، به شما توصیه می کنیم که از همین حالا یادگیری یک زبان خارجی مثل فرانسه را آغاز کنید. در دنیای این روزها که ارتباطات و تفاوت های بین المللی افزایش یافته، بسیار مهم است که افراد به دلایل شخصی و حرفه ای بیشتر از یک زبان را یاد بگیرند.

زبان فرانسه زبانی آسان است

احتمالا خیلی به گوش تان خورده که از سختی زبان فرانسه می گویند، اما واقعا این طور نیست. شاید یادگیری زبان فرانسه زبان بر باشد اما سخت نیست؛ خصوصا برای افرادی که پیش از آن زبان انگلیسی را فراگرفته اند. می توان دلیل یادگیری آسان زبان فرانسه را برای این دسته از افراد، این طور دانست که زبان انگلیسی از فرانسه (و ترکیبی از زبان های اروپایی دیگر) مشتق شده است. زبان فرانسه علاوه بر این که الفبای مشابه زبان انگلیسی دارد، بعضی از کلمات آن از ریشه کلمات انگلیسی منشاء گرفته است.

5 قاره جهان به زبان فرانسه صحیت می کنند

براساس آمار منتشر شده در سال 2015 توسط ویکی پدیا، زبان فرانسه زبان مادری 79 میلیون نفر و زبان ۳۷۰ میلیون سخنران دیگر است. اختلاف این دو عدد نشان می دهد که چگونه افراد غیر بومی زیادی زبان فرانسه را به خوبی یاد گرفته اند و بسیار واضح و شفاف صحبت می کنند.

با یادگیری زبان فرانسه، زبان اسپانیایی را هم سریع می آموزید

یکی دیگر از زبان های آسان، اسپانیایی است که در فهرست گسترده ترین زبان های گفتاری جهان نیز قرار دارد، به همین دلیل یادگیری این زبان خصوصا در بری کشورها مثل امریکا بسیار ضروری می باشد. اما ارتباط بین زبان اسپانیایی و فرانسه چیست؟ زبان فرانسه و زبان اسپانیایی به علت این که از نسل لاتین هستند شباهت بسیاری به هم دارند. بنابراین به علت شباهتی که این دو زبان به یکدیگر دارند یادگیری هر یک از آن ها به یادگیری دیگری بسیار کمک می کند.

برای افرادی که قصد سفر به فرانسه را دارند، یادگیری زبان لازم است

سالانه کشور فرانسه پذیرای بیش از ۷/۸۴ میلیون گردشگر است، به همین دلیل به عنوان یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین مقاصد توریستی جهان شناخته شده است.تاریخ و واقعیت های جذاب آن و فرهنگ غنی می تواند همه افراد را سوپرایز کند. یکی از شهرهای زیای جهان، پاریس است که بسیاری از افراد رویای سفر به آن را دارند.
توانایی صحبت کردن حتی کمی فرانسوی، بازدید از پاریس و تمام مناطق فرانسه را از آن لذت بخش تر می کند. آیا کسی هست که بازدید موزه لوور، نتردام و یا برج ایفل را دوست نداشته باشد؟! مسلما خیر. پس با یادگیری ازبان فرامسه،سفر به این کشور را برای خود لذت بخش تر کنید.

یادگیری زبان فرانسه برای تحصیل در این کشور، یک مزیت است

فرض کنید در کشور فرانسه دانشجو هستید، هنگامی که بتوانید خیلی خوب و روان به زبان فرانسوی صحبت کنید، فرصت های بیشماری نیز برای خود رقم می زنید. به عنوان مثال صحبت کردن به این زبان در برخی از دانشگاه های مشهور فرانسه (دانشگاه سوربن، پیر ماری کوری و …) یا مجالس بزرگواران (HEC ، پلی تکنیک ، ESSEC) ، اغلب با شرایط مالی بسیار مناسب، فرصت هایی برای آموزش عالی را برای شما فراهم می کند. تمامی دانشجویانی که سطح خوبی از فرانسه دارند شانس این را دارند که واجد شرایط درخواست کمک هزینه دولت فرانسه برای ثبت نام در دوره تحصیلات تکمیلی به انتخاب خود در فرانسه شوند در پایان هم یک مدرک تحصیلات تکمیلی بین المللی دریافت کنند.

یادگری زبان فرانسه باعث می شود هنگامی که در کانادا هستید لذت ببرید

کانادا به علت استعمار زود هنگام در قرن های ۱۷ و ۱۸ به شدت تحت تاثیر فرانسه قرار گرفته است. در واقع ۲۲ درصد از جمعیت کانادا، فرانسوی هستند. حتی برخی از شهرهای کانادا مانند کبک (Quebec) به طور کامل تحت سلطه و حکم فرمایی فرانسه هستند. اگر برای سفر به جنوب شرقی کانادا برنامه ریزی کرده اید یادگیری زبان فرانسه ارتباط شما را بسیار آسان می کند.

زبان فرانسه در روابط بین المللی مورد استفاده می باشد

همان طور که در ابتدای مطلب نیز اشاره کردیم. زبان فرانسه، زبان رسمی شرکت های بین المللی مانند U.N، یونسکو، المپیک، ناتو و صلیب سرخ است. اگر علاقه مند به داشتن شغل یا حرفه ای در هر یک از سازمان های بین المللی هستید، زبان فرانسه به شما در این راه بسیار کمک خواهد کرد.

یادگیری زبان فرانسه سرگرم کننده است

از یادگیری زبان فرانسه نهراسید، زیرا فراگیری این زبان سا هر زبان دیگر کار سخت و دشواری نیست. از آن جا که فرانسوی ها دارای فرهنگ غنی و روش های منحصر به فرد در صحبت کردن، برقراری ارتباط، خوردن و لباس پوشیدن هستند، بنابراین یادگیری آن بسیار سرگرم کننده است. به دلیل این که زبان فرانسه زبان نرم و ملودیک است اکثر افراد آن را زبان عشق می نامند.

یادگیری زبان فرانسه در کار و تجارت نیز موثر است

یکی از کارهایی که می توانید با انجام آن، ارزش و اعتبار خود و کارتان را در بازار بالا ببرید؛ دانستن یک زبان جدیدی است. شرکت ها و سازمان ها همیشه تلاش می کنند افرادی را استخدام کنند که با زبان‌ های دیگر آشنایی داشته باشند. اگر هم دقت رکده باشید ذر رزومه ها، بخش آشنایی با زبان یک بخش بسیار مهم بوده و هست. اگر تمایل دارید، شانس تان را در یافتن شغلی مناسب در بازار جهانی کار، افزایش دهید، یادگیری زبان فرانسه و انگلیسی را شروع کنید و بر آن ها مسلط شوید. شرکت‌ های فرانسوی نه تنها در فرانسه بلکه در کانادا، سویس، بلژیک و آفریقا، فرصت‌ های شغلی مناسبی برای افرادی که به این زبان تسلط دارند فراهم کرد ه‌اند.

فرانسه یک زبان خلاق است!

اغلب در صحنه، زبان فرانسه شنیده می شود. معلمان دوست دارند نمایش هایی به زبان فرانسوی برپا کنند و دانش آموزان خود را در جشنواره های تئاتر فرانسوی شرکت دهند. یادگیری زبان فرانسه به کودکان کمک می کند تا احساسات شان را در مقابل دیگران ابراز کنند و اعتماد به نفس کسب کنند. دانش آموزان همچنین به لطف کارنامه گسترده خوانندگان گذشته و حال، زبان فرانسه را از طریق ترانه ها فرا می گیرند. پس این طور می توان گفت که زبان فرانسه، زبان هنر نیز هست و اگر یک هنردوست واقعی هستید، فراگیری این زبان شما را بیشتر نشان می دهد.

دلایل مهم یادگیری زبان فرانسه
دلایل مهم یادگیری زبان فرانسه

سخن آخر

تا به این جا دلایل مهم یادگیری زبان فرانسه را بررسی کردیم که هریک از آن ها به نوعی افراد را تشویق می کند که زبان فرانسه را بیاموزند. احتمالا شما هم با خواندن این مطلب تصمیم گرفتید فراگیری ین زبان زیبا را آغاز کنید، اما نمی دانید چطو، باید به کدام موسسه آموزشی مراجعه کنید یا در کدام کلاس شرکت کنید. این نگرانی و سردرگمی طبیعی است. ما یک راه آسان پیش پای تان می گذاریم.
وب سایت آموزش آنلاین من و زبان با ارائه 6 زبان زنده دنیا، همچنینی فرانسه، این فرصت را به تمام علاه مندان به زبان می دهد تا در هر جا و در هرزمانی که می خواهند آموزش زبان فرانسه یا زبان های دیگر را آغاز کنند. افراد مشتاق به یادگیری زبان می توانند وارد وب سایت من و زبان شوند و یکی از بسته های آموزش زبان مورد نظر خود را با مبلغی بسیار اندک خریداری کنند.
یکی از مهم ترین مزایای این وب سایت این است که اگر شاغل، محصل یا دانشجو باشید و فرصت رفتن به کلاس های مختلف را نداشته باشید می توانید در خانه، محل کار، دانشگاه و یا حتی در طول سفر آموزش ببینید و تمرین و تکرار بپردازید. این دقیقا چیزی است که این روزها افراد زیادی به دنبال آن هستند، پس دست بجنبانید و برای شروع یادگیری زبان فرانسوی در این وب سایت ثبت نام کنید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید