نکات مهم برای یادگیری زبان آلمانی

نکات مهم برای یادگیری زبان آلمانی

نکات مهم برای یادگیری زبان آلمانی | یادگیری زبان های خارجی نیازمند اراده و تلاش مستمر است. هر فردی با یک هدف و آرزوی به خصوص به یادگیری زبان خارجی می پردازد. امروزه یکی از زبان هایی که طرفداران زیادی دارد زبان آلمانی است. یکی از مهمترین چالش های پیش روی شما تصمیم گیری در مورد روش یادگیری است.

هدف خود از یادگیری زبان آلمانی را مشخص کنید

قبل از اینکه شروع به مطالعه و یادگیری زبان آلمانی بکنید، باید هدف و دلیل اصلی خود برای یادگیری زبان آلمانی را مشخص کنید. از جمله دلایلی که شما را ترغیب به یادگیری زبان آلمانی می کند عبارتند از:

  • مکالمه با دوستانی که آلمانی هستند.
  • برای پیدا کردن شغل در یک شرکت آلمانی (آلمان یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان است)
  • صحبت با بومیان آلمانی در هنگام سفر به قلب اروپا
  • برای خواندن ادبیات کلاسیک آلمانی
  • آشنایی و مطالعه فرهنگ آلمان
 نکات مهم برای یادگیری بهتر زبان آلمانی
نکات مهم برای یادگیری بهتر زبان آلمانی

با زبان آلمانی زندگی کنید

زبان آلمانی را به محل زندگی تان بیاورید. زبان تلفن و لپ تاپ خود را به آلمانی تغییر دهید. فیلم های آلمانی تماشا کنید و به طور مداوم آهنگ های آلمانی گوش کنید تا گوش شما به آلمانی عادت کند. هم چنین می توانید کتاب ها و مقالات آلمانی بخوانید تا نوشتار و خواندن آلمانی را تقویت کنید.

برای یادگیری زبان آلمانی صبور باشید

یادگیری هر زبانی نیاز به زمان دارد و باید در معرض آن زبان قرار بگیرید. هر زبان آموز باید گرامر و واژگان را مطالعه کند، اما هر چه بیشتر به ذهن بسپارید، یادگیری طبیعی تر و لذت بخش تر خواهدبود.

 به آلمان سفر کنید

هنگامی که مهارت و توانایی آلمانی شما در سطح متوسط است توانایی توجه به جزئیات، انتخاب الگوهای موجود در زبان و یادآوری آنچه در اطراف خود می شنوید، گسترش می یابد. مطالعات نشان داده اند که رفتن به آلمان به عنوان یک مبتدی خیلی زود است و اگردر سطح پیشرفته باشید و به آلمان بروید، خیلی دیر است. شما به عنوان یک زبان آموز که در سطح پیشرفته هستید بیشترین پیشرفت را خواهید کرد.

ساختار اصلی جمله را بیاموزید

ساختار زبان آلمانی بسیار به انگلیسی شبیه است، پس پی بردن به ساختار اصلی جملات کار دشواری نیست. ساختار جملات را آنالیز کنید و رفته رفته می توانید ساختار جملات پیچیده تر را یاد بگیرید.

گوش دهید و تکرار کنید

! کتابهای صوتی آلمانی، موسیقی آلمانی (آهنگ هایی که اغلب به صورت آنلاین در دسترس هستند) و رادیو به زبان آلمانی گوش کنید. در ابتدا، ممکن است درک آن مبهم باشد، اما اگر بیشتر به ذهن بسپارید، شروع به جداسازی کلمات، عبارات و سپس مضامین می کنید. آنچه را که می شنوید، همیشه تکرار کنید. تکرار در تثبیت یادگیری نقش بسیار مهمی دارد.

در مورد دستور زبان استرس نداشته باشید.

برخی از افراد نمی توانند آلمانی صحبت کنند چون می ترسند اشتباه کنند، درحالیکه بعضی افراد دیگر از صحبت کردن خجالت نمی کشند و همین باعث می شود که صحبت کردنشان بهتر می شود و با تمرین بیشتر به طور مستمر پیشرفت کنند و از زبان لذت ببرند. نگران نباشید. گرامر و لهجه شما با گذشت زمان بهتر می شود.

مهارت خواندن را تقویت کنید

خواندن آلمانی به شما کمک می کند تا دستور زبان، نحو، واژگان و همچنین قوانین هجی و تلفظ شما تقویت شود. خواندن متون آلمانی همچنین می تواند درک شما از فرهنگ آلمانی را تقویت کند و اطلاعات شما در این زمینه بالا برود.

مهارت نوشتن خود را تقویت کنید

نوشتن به زبان آلمانی به شما کمک می کند تا درک بهتری از نظام زبان داشته باشید. همچنین این اعتماد را در شما تقویت می کند که بتوانید از زبان آلمانی به عنوان یک ابزار ارتباطی استفاده کنید. می توانید خاطرات روزانه خود را بنویسید و هر روز بیشتر پیشرفت کنید.

فیلم های آلمانی را تماشا کنید

فیلم ها را با زیرنویس آلمانی مشاهده کنید. جملات و کلمات را آنالیز و تکرار کنید. این روش خوبی برای یادگیری واژگان اساسی و یادگرفتن تلفظ صحیح آنها می باشد. با تماشای فیلم هم لذت می برید و هم گوش شما به زبان آلمانی عادت می کند.

لیست “کارها” را به زبان آلمانی بنویسید

با نوشتن کارها و وظایف روزانه خود در لیست، شما به سرعت بسیاری از اصطلاحات اساسی و اصطلاحاتی را که زیاد استفاده میشوند مانند اصلاحات و کلمات مربوط خرید مواد غذایی را به خاطر خواهید آورد. از جملات کامل استفاده کنید و هرموقع که نیاز باشد از دیکشنری به عنوان راهنما استفاده کنید.

یادگیری ایتالیایی با من و زبان

یادگیری با سایت من و زبان هزینه بسیار کمی دارد، بدون آگهی است و توسط تیمی از متخصصان، مربیان و طراحان زبان ساخته شده است – بنابراین ما برای شما تجربه یادگیری با کیفیت عالی با بهترین قیمت را تضمین می کنیم.

 نکات مهم برای یادگیری بهتر زبان آلمانی
نکات مهم برای یادگیری بهتر زبان آلمانی

برای یادگیری تلفظ وقت بگذارید

تلفظ مهم است و وقت گذاشتن برای درست تلفظ کردن به شما کمک می کند که زبان گفتاری را بهتر درک کنید و هنگام صحبت کردن اعتماد به نفش بیشتری داشته باشید. اگر به آلمان سفر کنید و با افراد آلمانی صحبت کنید، تلفظ صحیح شما باعث می شود که آنها به صحبت کردن با شما ادامه بدهند.

یادگیری را با دستور زبان شروع نکنید

بزرگترین خطر هنگام یادگیری این است که نا امید شوید. ممکن است شما به دلیل دشوار بودن این زبان نا امید شوید و علاقه خود را از دست بدهید و تلاش خود را متوقف کنید. هنگامی که شما درگیر دستور زبان هستید، رویای صحبت کردن و درک آلمانی می تواند بسیار دور از ذهن به نظر برسد. اولین ابزاری که باید به دنبال آن باشید، چیزی است که به سرعت به شما اعتماد به نفس بدهد تا کم کم شروع به صحبت کنید.

پادکست های آلمانی را گوش دهید

 تفاوت جدی بین گوش دادن فعال و غیر فعال وجود دارد، هنگامی که در حال رانندگی یا انجام کارهای شخصی خود هستید می توانید به پادکست های آلمانی گوش دهید و اگر می خواهید تلفظ خود را بهبود بخشید به نحوه تلفظ سخنرانان، مکث و محل تأکید آنها توجه کنید.
تعهد و نظم و انضباط همیشه عوامل مهمی خواهند بود، اما درگیری واقعی همان چیزی است که به شما کمک می کند تا اطلاعات را حفظ کرده و پتانسیل یادگیری خود را به بالاترین حد برسانید. آنچه را که می توان ازدوره آنلاین آلمانی من و زبان انتظار داشت عبارتند از:

  • هر چهار جنبه یادگیری زبان – گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن را با دروس چندرسانه ای کاملاً تعاملی در بر می گیرد. ویژگی تشخیص گفتار حتی به شما در بهبود تلفظ کمک می کند.
  • سرعت یادگیری را برای خود مشخص کنید و با دوره های موضوع محور، آن چیزهایی را یاد بگیرید که برای شما مفید هستند.

با من و زبان یک درس رایگان آلمانی را امتحان کنید و ببینید که چقدر یادگیری میتواند لذت بخش باشد.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید