بهبود مهارت های صحبت کردن به زبان انگلیسی

بهبود مهارت های صحبت کردن به زبان انگلیسی

بهبود مهارت های صحبت کردن به زبان انگلیسی | انگلیسی یک زبان کمکی (lingua franca) در جهان است، زبانی مشترک که افراد در سرتاسر دنیا با زبان های مختلف بومی می توانند از آن برای برقراری ارتباط استفاده کنند.
به لطف یادگیری زبان انگلیسی ، افرادی که زبانهای بومی کاملاً متفاوتی دارند – شاید هندی ، فرانسوی و ژاپنی – می توانند در کنار هم بنشینند و مکالمه کنند.
زبان انگلیسی اکنون در کلیه ی فرهنگ ها و کشورها در سطح بین الملل وجود دارد و توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی، افق های بی نظیری را در حرفه و زندگی اجتماعی شما خواهد گشود.
هرچه به زبان انگلیسی مسلط تر باشید، مکالمات جالب ، هیجان انگیز و ادبی تری می توانید داشته باشید.
تسلط به صحبت کردن به زبان انگلیسی، تمامی جوانب زندگی مانند مسافرت ، تحصیل و کار در خارج از کشور را ممکن می سازد ، نه تنها در ایالات متحده بلکه بسیاری از کشورهایی که انگلیسی در آن صحبت می شود.
با تسلط بر زبان انگلیسی می توانید دنیا را از آن خود کنید و بر آن مسلط شوید ، از این طریق می توانید بر اخبار روز ، حوادث،اکتشافات ،رویدادها و ….. که در زمین اتفاق می افتد خبر دار شده و همیشه به روز بوده و اطلاعاتتان تازه و جدید باشد.
خبر خوب دیگر این است که شما می توانید مهارت های مکالمه انگلیسی را بدون رفتن سر کلاس حضوری و یا کلاس های آموزشی گاها زمان بر و پر هزینه ،بهبود ببخشید.در واقع این امکان برایتان وجود دارد که به صورت آنلاین در روند یادگیری زبان انگلیسی شرکت کرده و به راحتی بر آن تسلط پیدا کنید.


تلفظ صحیح کلمات کلید فصاحت و درک است ، اما همه چیز نیست. این مقاله راهنمای شما برای رسیدن به مهارت مناسب ارتباطی و مکالمه به زبان انگلیسی خواهد بود پس با ما همراه باشید.
برای اینکه بتوانید به راحتی به زبان انگلیسی صحبت کرده و بر آن تسلط پیدا کنید، به واژگان متنوع و تلفظ صحیح نیاز دارید.پس هر روز دایره لغات خود را افزایش دهید و کلمات جدید را به شکل روزانه بیاموزید.
یادگیری و حفظ کلمات جدید روز به روز ، روشی مناسب برای گسترش واژگان شما است. در واقع تعهد به یک هدف مناسب مثلا یادگیری سه کلمه یا نهایتا ده کلمه در روز می تواند خیلی سریع شما را به هدفتان که تسلط بر مکالمه به زبان انگلیسی است نزدیکتر کند.
حتی اگر تنها یک کلمه روزانه یاد بگیرید ، بازهم ارزش تلاش دارد. با یادگیری یک کلمه هر روز ، بعد از یک سال 365 کلمه انگلیسی جدید را یاد خواهید گرفت.
حتما تعداد کلمات و شماره ی واژگانها را جلوی آنها بنویسید.اگر با کس دیگری زبان انگلیسی را یاد می گیرید و به اصطلاح شریک یادگیری دارید ، آن را با او در میان بگذارید تا بتواند پیشرفت شما را بررسی کند.
بسته به عادت روزانه شما ، برخی منابع برای یادگیری زبان انگلیسی بسیار خوب هستند مانند اخبار ، آهنگ ها و برنامه های تلویزیونی. اگر عاشق گوش دادن به موسیقی هستید به شعرها و کلماتشان توجه کنید و روی کلماتی که معنی آنها را نمی دانید تمرکز کنید. آهنگ ها غالباً حاوی واژگان و اصطلاحات مفیدی هستند، بنابراین برای یادگیری زبان انگلیسی منبعی بسیار خوب تلقی می شوند. همین کار را می توانید با فیلم های زبان اصلی انجام دهید.
همواره سعی کنید، کلمات را در عبارات مصطلح و روزمره بیاموزید،خیلی مهم است که کلمات را به صورت گروهی یاد بگیرید. به عنوان مثال ، شما به نوشیدنی ها به عنوان یک لیوان آب پرتقال ، یک فنجان چای ، یک فنجان قهوه و غیره اشاره می کنید پس بهتر است این عبارات را با همان ترتیب یاد گرفته و حفظ کنید.
همچنین می توانید کلمات مرتبط با این عبارات را یاد بگیرید و بر دایره ی لغات خود بیفزایید. مثلا برای کلمه ی فصل ،چهار فصل موجود است که بایستی در کنار یادگیری کلمه ی فصل کلمات بهار تابستان و پاییز و زمستان را نیز یاد بگیریم.این روش بسیار مناسبی برای یادگیری لغات بیشتر و افزایش دامنه لغات است.
یکی دیگر از راه های تسلط و یادگیری مهارت صحبت کردن به زبان انگلیسی، تمرین کردن و بهبود تلفظ کلمات به زبان انگلیسی است.
ممکن است کلمات زیادی را بلد بوده و معانی آن ها را بدانید ، اما اگر نتوانید آنها را به درستی بیان کرده و تلفظ کنید ، کلامتان درک نمی شود.
اگر برایتان سخت است که به تنهایی به دیکشنری ها مراجعه کرده تا تلفظ لغات را یاد بگیرید بایستی از دیکشنری های آنلاین و گویا استفاده کنید.
هنگام استفاده از فرهنگ لغت های آنلاین مانند Macmillan و Merriam-Webster ، از بلندگوی آنها استفاده کرده تا تلفظ هر کلمه ای را که در مورد آن مطمئن نیستید را بررسی کنید. آموزش های مختلف تلفظ انگلیسی در YouTube یا پادکست ها مانند Pod یاAmerican English وجود دارد که به شما جنبه های مختلف تلفظ انگلیسی و آمریکایی را آموزش می دهد.
برای یادگیری تلفظ های انگلیسی می توانید سایت های برنامه های سرگرم کننده و چالش بر انگیز را بررسی کنید.در این سایت ها که کلیپها و برنامه های خاص در آنها موجود است می توانید به راحتی تلفظ کلمات را شنیده وبه ذهن بسپارید.
برای اینکه بتوانید به راحتی بر صحبت کردن به زبان انگلیسی تسلط پیدا کنید،بایستی بتوانید جریان طبیعی زبان انگلیسی را بیاموزید.اگر بتوانید به راحتی کلمات را بیان کنید،بسیار عالی است،اما راز صحبت کردن روان در جریان جملات نهفته است. هر وقت یک قطعه شعر می خوانید ، به یک آهنگ ملودیک گوش می دهید یا یک کلیپ خنده دار تماشا می کنید ، به موارد زیر توجه کنید:
توجه کنید که چگونه بومیان کلمات کلمات را به یکدیگر پیوند می دهند: پیوستن دو صدا به یکدیگر یا ایجاد صدا برای ناپدید شدن یا تغییر صدا برای تلفظ بهتر.
یکی دیگر از اصول برقراری جریان در مکالمات روان زبان انگلیسی رعایت کردن استرس یا فشار بر کلمات است.همیشه در یک کلمه هجاهای استرس وجود دارد و همچنین دربعضی کلمات یک جمله.
داشتن ریتم در جمله نیزنتیجه کلی استرس ، تبدیل کلمات به یکدیگر و پیوند است. فراز و نشیب در بیان کلمات ، ویژگی موسیقیایی زبان انگلیسی است.

بهبود مهارت های صحبت کردن به زبان انگلیسی

تکنیک های بهبود مهارت های صحبت در زبان انگلیسی

اکنون که تا حدودی زبان انگلیسی را یاد گرفته اید ، می توانید برخی تکنیک ها را برای تسریع (بهبود) مهارت صحبت کردن زبان انگلیسی خود استفاده کنید.

 • تقلید
  به طور خلاصه ، این تکنیک مربوط به تقلید است. شما گوش می دهید که چگونه یک گوینده بومی چیزی می گوید و سعی می کنید آن را تقلید کنید.
  فیلم مورد علاقه خود را با زیر نویس انتخاب کنید. مطمئن شوید که دیدن این فیلم برایتان لذت بخش خواهد بود و می توانید از آن لذت ببرید چرا که باید بارها آن را تکرار کنید.
  یک بار به فیلم گوش دهید و زیرنویس ها را بخوانید تا از محتوای کلی و جریان آن به خوبی آگاه شوید. در حالی که فیلم را دوباره تماشا می کنید جمله ی راوی را مجددا تکرار کنید و درست مانند او از تلفظش تقلید کنید.مجددا به صدای فیلم گوش کنید. مکث کنید و سپس مجددا تکرار کنید و در صورت تمایل صدایتان را ظبط کنید.
  الگوی گفتار را به بهترین شکل ممکن کپی کنید. اگر تصمیم دارید تمرین خود را ضبط کنید ، می توانید صدای فیلم و صدای خود را با یکدیگر مقایسه کنید. یا در غیر این صورت ، فقط به صدای خودتان گوش دهید و به تفاوت یا شباهت گفتارتان به لحن فیلم دقت کنید.این مرحله را تا آخر فیلم تکرار کنید.
 • صحبت کردن با خود
  با خود با صدای بلند به انگلیسی صحبت کنید.مثلا به انگلیسی بگویید باید یک لیوان آب بخورم یا امروز باید لباسشویی را به کار اندازم و لباسهایم را بشویم. یا اینکه یک کتاب را انتخاب کنید و چند صفحه را با صدای بلند بخوانید. این تمرین ممکن است خواندنتان را کند تر کند اما مهارت صحبت کردن شما را سرعت می بخشد.
  در این مسیر می توانید صدای خود را ضبط کنید به آن گوش دهید و مراقب تلفظ های اشتباه باشید. در صورت امکان ، می توانید از یک انگلیسی زبان نیز کمک بگیرید.
  اینجاست که شاید کمی مقاومت کنید. بسیاری از افراد صدای خودشان را دوست ندارند و باید واقعاً تمرکز کنند تا بتوانند از این روش استفاده کنند.
  هنگامی که روش تکرار کردن یک جمله را یاد گرفتید ، آن عبارت را بارها و بارها و در طولانی مدت تکرار کنید. در اینجا چیز مهمی وجود دارد: از این روش برای تک کلمات استفاده نکنید – از جملات و عبارات استفاده کنید.چرا که هنگام استفاده از جملات ، چیزهای بیشتری را یاد می گیرید. شما گرامر و ساختار جمله را در یک جمله خاص یاد می گیرید و این بسیار قدرتمندتر از یادگیری قوانین دستور زبان است. علاوه بر این ، این نوع یادگیری به شما کمک می کند که چگونه واژگان را در متن یاد بگیرید.
  و این تکرار جملات و ایجاد تغییرات در عبارات باعث می شود که تسلط شما به صحبت کردن به زبان انگلیسی به طرز چشمگیری بهبود یابد.
 • به زبان انگلیسی فکر کنید
  اگر قبلاً به زبان انگلیسی فکر کرده باشید ، طرح پرسش و پاسخ در مکالمات روزمره زمان کمتری می برد و در این بین هیچ ترجمه ای لازم نیست!
  یک راه خوب برای فکر کردن به زبان انگلیسی ، نگه داشتن دفتر خاطرات در جایی است که افکار روزانه خود را به زبان انگلیسی می نویسید. لزومی ندارد که متن هایتان کامل باشد ، عادت خاطره نوشتن به زبان انگلیسی به شما کمک می کند بیشتر به کلمات انگلیسی و نحوه ی کاربرد آنها فکر کنید.
  و نکته ی بسیار مهم اینکه بایستی راهکار صحبت کردن آسان را برای خود پیدا کنید.

تمرین هایی که به شکل کاملا آگاهانه برای تسلط بر مکالمه زبان انگلیسی انجام می دهید مانند تمرین فوتبال است هر دو برای پیشرفت بیشتر نیازمند تمرین بیشتر هستند.
یکی از متداول ترین سؤالاتی که در این بین پیش می آید این است که چگونه می توانم تمرین بیشتری در صحبت کردن به زبان انگلیسی داشته باشم؟
برای پاسخ به این سوال بایستی بگویم که سه راه وجود دارد:

 1. گرفتن معلم زبان انگلیسی
 2. مراجعه به سایت یادگیری زبان انگلیسی مانند سایت من و زبان
 3. پیوستن به گروه های شبکه های اجتماعی و صحبت با انگلیسی زبانان و افراد بومی

پیوستن به سایت آموزش آنلاین زبان انگلیسی هم می تواند بسیار سرگرم کننده و هم آموزنده باشد.در واقع با صرفه جویی در زمان و هزینه می توانید خیلی راحت به اهداف خود یعنی یادگیری زبان انگلیسی دست یابید.
یکی دیگر از راه های پیشنهادی گرفتن معلم است ، اینجاست که می توانید فردی را برای آموزش زبان انگلیسی در نظر بگیرید که هم بومی بوده و هم تمایل داشته باشد که به زبان شما تسلط پیدا کند در این صورت می توانید نیمی از وقتتان را به زبان انگلیسی اختصاص داده و نیمی دیگر را به یاد دادن زبان فارسی به معلم انگلیسی زبانتان.
بهتر است که با معلمتان دوست شده و ساعاتی را در کنار هم بگذرانید با هم به باشگاه ، رستوران ، خرید و …. بروید و تمرینات مکالمات طبیعی روزمره را انجام دهید یا اینکه افرادی را در شهرخود و یا به صورت آنلاین پیدا کرده و با آنها زبان انگلیسی را تمرین کنید.
این کار را حتما انجام دهید چرا که تمرین آموزش مکالمات موردنیاز شما دارای اهمیت است. نداشتن مکالمات طبیعی مانند تمرین فوتبال است بدون بازی کردن در زمین واقعی.
پس با ما همراه باشید و با استفاده از دروس سایت من و زبان تسلط خود بر زبان انگلیسی را بیشتر کنید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید