روش های خلاقانه برای یادگیری زبان ایتالیایی

روش های خلاقانه برای یادگیری زبان ایتالیایی

روش های خلاقانه برای یادگیری زبان ایتالیایی | یادگیری های قدیمی و سنتی زمانی که صحبت از یادگیری زبان ایتالیایی می شود از اهمیت ویژه ای برخوردار می شوند، اما برای یادگیری زبان خارجی روش های زیادی وجود دارد که هر کدام مزایای خاص خودشان را دارند. تصور کنید یک ایتالیایی زبان با شما صحبت می کند و شما برای اینکه از صحبت های او زبان ایتالیایی را بیاموزید، با دفترچه ای مقابل او بیاستید و صحبت های او را یادداشت کنید. بله عجیب است. پس روش های یادگیری زبان های خارجی به این راحتی ها هم نیست. پس این حرف ها را کنار بگذارید و در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا ببینیم چطور می توان با روش های جالب و خلاقانه زبان ایتالیایی را بیاموزیم.
زبان ایتالیایی زبانی پر از تناقضات می باشد و همین موضوع باعث جذابیت این زبان شده است. یادگیری این زبان چیزی فراتر از مطالعه صرف فعل ها و جداول زمان های مختلف است. در زبان ایتالیایی موضوعات زیادی برای یادگیری وجود دارد در نتیجه به روش های مختلفی هم می توانید این زبان جذاب را فرا گیرید. گاهی اوقات یک تغییر کوچک در یادگیری می تواند منجر به یادگیری های عمیق و جذابی شود.

بیایید با هم ببینیم چه روش های جالبی برای یادگیری زبان ایتالیایی وجود دارد.

روش های خلاقانه برای یادگیری زبان ایتالیایی
روش های خلاقانه برای یادگیری زبان ایتالیایی
 1. فرهنگ و تمدن ایتالیایی را بشناسید:

  حتما تا به حال هزار بار شنیده اید که برای یادگیری هر زبان خارجی بهترین کار آشنایی با فرهنگ و تمدن آن زبان و کشور می باشد. اما واقعا باید این موضوع را جدی بگیرید و خیلی عمیق تر و دقیق به بررسی تاریخ و فرهنگ ایتالیا بپردازید تا عمیقا زبان آن را درک کنید و یا با آن آشنا شوید. به همین دلیل است که همواره رمز موفقیت در هر کاری تکرار و تکرار است. این بخش مهمترین بخش یادگیری هر زبانی است که ایتالیایی نیز شامل آن می شود. اما چطور با تاریخ و فرهنگ این زبان آشنا شویم؟ بهترین کار مطالعه متون تاریخی و فرهنگی کشور ایتالیا می باشد تا به خوبی با زبان ایتالیا آشنا شوید. برای مثال در این روش با کلماتی آشنا می شوید که شاید در زبان های دیگر نیز به کار رود به همین دلیل یادگیری آن ها ساده تر می شود. همچنین با آشنایی با کاراکتر ها و شخصیت های تئاتر و نمایشنامه ضمن آشنایی با ویژگی های ادبی ایتالیا خیلی راحت تر و سریع تر می توانید این زبان را فرا گیرید. شرط می بندم دیگر هرگز این کلمات را فراموش نخواهید کرد. وقتی متون تاریخی و ادبی ایتالیا را می خوانید مطالب بسیار زیادی برای یادگیری خواهید داشت و این یک مزیت بزرگ است. آشنایی با فرهنگ ایتالیا باعث می شود با روش های ارتباطاتی ایتالیا نیز آشنا شوید. آشنایی با ارزش های فرهنگی ایتالیا به شما کمک می کند تا مکالمات راحت تر و عادی تری با ایتالیایی زبان ها داشته باشید زیرا وقتی با فرهنگ و تاریخ آن ها، باورها و تابوها آشنا باشید راحت تر می توانید با ایتالیایی ارتباط برقرار کنید. فراموش نکنید که هیچ چیز بدتر از این نیست که به طور ناخواسته در مکالمات به دلیل بی اطلاعی از فرهنگ یک کشور، به طرف مقابل تان بی احترامی و یا توهین کنید.
  برای مثال کلمه “ciao” یک عبارت متداول در سراسر جهان می باشد که زمان ملاقات با افراد جدید از آن استفاده می شود،( روش های خلاقانه برای یادگیری زبان ایتالیایی ) اگر از فرهنگ و تمدن ایتالیا آشنا نباشید نمی دانید که این کلمه ریشه ایتالیایی دارد. یادگیری درباره فرهنگ و تمدن ایتالیا نه تنها مهارت های زبانی شما را تقویت می کند بلکه شما را از قرارگیری در بسیاری از موقعیت های خجالت آور، نیز در امان نگه می دارد.
  اگر نمی دانید یادگیری زبان ایتالیایی را از کجا شروع کنید پیشنهاد ما شروع دوره های آموزشی وب سایت من و زبان است. در این سایت تلاش تیم ما بر این بوده است که تاریخ و تمدن ایتالیا را نیز در درس ها بگنجانیم و به کمک آن اصطلاحات و عبارات متداول را به شما زبان آموزان عزیز، آموزش دهیم.

 2. اصطلاحات، ضرب المثل ها و عبارات محاوره ای را تمرین کنید:

  اینکه یادگیری زبان را با لیستی از لغات جدید آغاز کنید، اصلا ایده خوبی نیست. باید نگاه تان به زبان مانند یک موسیقی باشد. برای اینکه بتوانید این موسیقی را به بهترین شکل بنوازید باید ساز های مختلفی را آموزش ببینید. برای یادگیری زبان نیز باید قسمت های مختلف زبان را بررسی کنید، مانند اصطلاحات و ضرب المثل ها. همیشه این بخش های زبان برای زبان آموزان جذاب و جالب می باشد. چون معنای این عبارات با آنچه به نظر می رسند بسیار متفاوت است.
  این اهمیت را می توانید در زبان فارسی خودمان هم ببینید. برای مثال ضرب المثل آب در هاون کوبیدن به معنای واقعی آب را در هاون کوبیدن نمی باشد. بلکه معنای ضمن دارد و آن هم کار بیهوده کردن است. هر زبانی این ویژگی خاص و جالب را دارد. پس هیچ چیز بهتر این نمی باشد که با این اصطلاحات آشنا شوید. زیرا در صورت ندانستن این موارد گاها حتی متوجه صحبت های روزمره ایتالیایی ها نمی شوید
  که خود جزئی از روش های خلاقانه برای یادگیری زبان ایتالیایی می باشد.
  پس اگر با این اصطلاحات آشنا شوید، هم ایتالیایی ها را بهتر درک می کنید هم دامنه لغات شما بیشتر می شود و به این روش خیلی روان تر و عادی تر به زبان ایتالیایی صحبت می کنید. اگر می خواهید با این عبارات بیشتر آشنا شوید حتما دروس آموزش زبان ایتالیایی وب سایت من و زبان را مطالعه کنید.

 3. از صحبت کردن نترسید:

  وقتی یک زبان جدیدی را یاد میگیرید نمی توانید اهمیت مکالمه را کم کنید. هر کسی که زبان جدیدی را یاد می گیرد به این هدف وارد این کار می شود که بتواند با آن مکالمه روان و سلیسی داشته باشد. فراموش نکنید تنها راه موفقیت در این کار این است که تا می توانید صحبت کنید و از صحبت کردن با افراد و خصوصا ایتالیایی زبان ها نهراسید.
  حرف زدن کاری است که همه آدم ها هر روزه در سراسر جهان آن را انجام می دهند. پس صحبت کردن امری خیلی عادی است و فکر نکنید که اگر یک زبان آموز تازه کار هستید نباید صحبت کنید تا زمانیکه به سطح مطلوبی برسید. فراموش نکنید تنها زمانی به این سطح مطلوب می رسید که بارها و بارها صحبت کردن به زبان ایتالیایی را تمرین کرده باشید.
  دسته سوم از روش های خلاقانه برای یادگیری زبان ایتالیایی است که در ادامه بیشتر با دیگر موضوعات آشنا می شویم.

 4. از اشتباه کردن نهراسید:

  همانطور که در بالاتر هم گفتیم، تا اشتباه نکنید و تا بارها و بارها ایتالیایی حرف زدن را تمرین نکنید، نمی توانید در این کار به مهارت دست پیدا کنید. این اشتباهات حتی در زبان مادری مان نیز اتفاق می افتد. برای بسیاری از ما شده است که در گفت و گو به زبان فارسی هم بی اختیار اشتباه کرده ایم. همه ما با اشتباه کردن و تصحیح اشتباهات مان آموخته ایم. وقتی از صحبت کردن نهراسید ایرادات و اشتباهات شما نیز مشخص می شود و آن وقت می توانید در صدد رفع آن ها برآیید و به مرور مهارت شما در صحبت کردن تقویت می شود. در وب سایت من و زبان این امکان را دارید که آنچه را که آموخته اید با دیگر کاربران به اشتراک گذارید و بازخوردی که از آن ها دریافت می کنید را در جهت بهتر شدن، به کار گیرید.

 5. با وب سایت من و زبان ایتالیایی بیاموزید:

  همانطور که در بالاتر هم اشاره کردیم، تیم متخصص من و زبان تمام سعی خود را کرده است که با ارائه منابع آموزشی معتبر و به روز و ایجاد محیط آموزشی جالب و خلاقانه، بهترین خدمات آموزشی را به زبان آموزان خود ارائه دهد. از نکات مهم و جالب من و زبان این است که شما تمامی آموزش ها را به زبان فارسی دریافت می کنید. همچنین با انجام آزمون های مختلف می توانید از روند یادگیری خودتان نیز مطلع و مطمئن شوید.

روش های خلاقانه برای یادگیری زبان ایتالیایی
روش های خلاقانه برای یادگیری زبان ایتالیایی

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید