مطالب جالب در مورد چین

حقایق جالب درباره چین

مطالب جالب در مورد چین | کشور چین یکی از کشورهایی است که تاریخچه کهنی بیش از 8000 سال دارد. این کشور همچنین جمعیت زیادی نزدیک به 5/1 میلیارد دارد. این بدین معنی است که از هر 5 نفر در دنیا، یک نفر چینی است! برخی از افرادی که به این کشور سفر کرده اند با شوک فرهنگی مواجه شده اند و با رفتارها و سنت هایی مواجه می شوند که برایشان بسیار عجیب غریب بوده است. همچنین وسعت بزرگی که این کشور دارد، شهرهای بزرگی مانند شانگهای و پکن دارد که در سالهای اخیر جمعیت آنها بسیار افزایش یافته است. علاوه بر این، مرتفع ترین قله دنیا یعنی اورست در مرز تبت و نپال وجود دارد. جالب است بدانید که چین از لحاظ جغرافیایی، دومین منطقه پست در زمین است. در این مقاله قصد داریم شما را با حقایقی جالب در مورد چین آشنا کنیم.

  • فوتبال برای اولین بار در چین اختراع شد! شاید باورکردن آن برای شما عجیب و سخت باشد ولی فوتبال برای اولین بار در چین اختراع شد! اکثر افراد بر این باورند که فوتبال در انگلیس اختراع شد ولی اینطور نیست.200 سال پیش ، بازی که بعداً به فوتبال (فوتبال) معروف شد در چین اختراع شد. اولین توپ فوتبال جهان یک توپ چرمی بود که از پر و مو پر شده بود. این بازی به نام بازی “Tsu Chu” نامیده می شد که به معنای لگد زدن به توپ بود. جالب بود، نه؟
مطالب جالب در مورد چین
مطالب جالب در مورد چین
  • حمل و نقل با موتور. در چین، حمل و نقل با موتور سیکلت، امری رایج است، بیشتر به این دلیل که سریع و آسان می توان در تمام نقاط ترافیکی با آن مانور داد. دیدن موتورهای بسیار در خیابان های شهرهای چین امری عادی است اما آنچه غیرعادی حمل بار زیاد با موتور است. حتی دیده شده است که چندین نفر از یک خانواده در خیابان روی یک موتور نقل مکان می کنند و حتی بار هم دارند! اینکه چگونه راننده می تواند تعادل موتور سیکلت را برقرار کند واقعاً کار بسیار سختی است. موتورسیکلت هایی دیده شده است که پر از بار، قفسه ای ازحیوانات، یا مواد غذایی بسیار بوده است.
مطالب جالب در مورد چین
مطالب جالب در مورد چین
  • رنگ در چین. رنگ ها نقش مهمی در زندگی روزمره مردم چین ایفاء می کنند. به عنوان مثال رنگ سیاه به عنوان رنگ بهشت ​​و مرگ در نظر گرفته می شود، اگرچه رنگ سفید رنگ رسمی عزاداری است. افرادی که در مراسم خاکسپاری در چین شرکت می کنند، همانطور که در بسیاری از کشورهای جهان مثل ایران پوشیده می شود، سیاه نیست بلکه سفید است! رنگ قرمز نمادی از آتش، شادی و موفقیت است. این برجسته ترین رنگی است که توسط مردم چین برای جشن هایی مانند تعطیلات، تولدها و عروسی ها استفاده می شود. پوشیدن قرمز در مراسم خاکسپاری ممنوع است. رنگ سبز با سلامتی، هارمونی و سعادت همراه است. رنگ سفید نماد روشنایی، رضایت و پاکی است.چینی های باستان هنگام عزاداری فقط سفید می پوشیدند. رنگ زرد با زمین ارتباط نزدیکی دارد و نماد زیبایی است.همچنین این رنگ نشان قهرمان است برعکس کشورهای غربی که رنگ زرد را نماد ترسو بودن را نشان می دهد.
مطالب جالب در مورد چین
مطالب جالب در مورد چین

یکی دیگر از مطالب جالب در مورد چین مهمان نوازی آن ها است.

  • چینی ها مردمی مهمان نواز. چیز جالبی در مورد چینی ها اینست که در ابتدای آشنایی کمی سرد به نظر می رسند ولی به محض اینکه با آنها آشنا شدید، بسیار مهمان نواز هستند. اگر آنها شما با آنها دوست شدید، آنها مردمی مهمان نوازی هستند و حتی انتظار داشته باشید که شما را به خانه برای شام یا ناهار دعوت کنند. مردم چین هر کاری انجام می دهند تا شما که مهمان آنها هستید را خوشحال کنند. همیشه انتظار داشته باشید که هر زمان که وارد خانه یا محل کار یک چینی می شوید، یک چای تازه و میان وعده های غذایی به شما پیشنهاد دهد!
چینی را روان صحبت کنید
چینی را روان صحبت کنید
  • فرهنگ مردم چین. چین با جمعیتی حدود 1و نیم میلیارد نفر، پرجمعیت ترین کشور در دنیا است. حدود یک سوم جمعیت این کشور در شهرها زندگی می کنند و بقیه مردم در حومه شهرها زندگی می کنند.هنر و صنایع دستی در چین سابقه طولانی دارد. هزاران سال پیش، چینی ها اولین کسانی بودند که از ابریشم، یشم، برنز، چوب وکاغذ برای خلق آثار هنری استفاده می کردند. همچنین هنر خوشنویسی در چین اختراع شده است. بسیاری از اعتقادات و فلسفه های مدرن چین مبتنی بر آموزه های یک مقام دولتی است که نزدیک به 3000 سال پیش زندگی کرده است یعنی کنفوسیوس. وی ارزش های اخلاقی مانند اخلاق، مهربانی، تعلیم و تربیت را به مردم آموخت.
چینی را روان صحبت کنید
چینی را روان صحبت کنید
  • کاراکترهای زبان چینی. کاراکترهای زبان چینی بیش از 3000 سال قدمت دارد. این کاراکترها نوعی هیروگلیف هستند که از سلسله شانگ سرچشمه گرفته است (قرن شانزدهم – یازدهم قبل از میلاد) و سپس به اشکال مختلف خوشنویسی تبدیل شده است. با این حال ، فقط حدود 3000 کلمه در زبان چینی امروزی استفاده می شود. کاراکترهای زبان چینی در حال حاضر از دو نوع است – ساده شده و سنتی. سبک ساده شده اغلب در سرزمینهای اصلی چین، سنگاپور و جوامع خارج از کشور چین در جنوب شرقی آسیا مورد استفاده قرار می گیرد، در حالی که نوع دوم اغلب در استان تایوان،هنگ کنگ، ماکائو و جوامع چینی خارج از کشور در آمریکای شمالی مورد استفاده قرار می گیرد. حالا ممکن است در این بین سؤال پیش آید که با این همه کاراکتر زبان چینی، چطور می توان آن را یاد گرفت؟ هیچ جای نگرانی وجود ندارد. زبان چینی از دور سخت به نظر می رسد. زمانیکه شروع به یادگیری آن کردید، جذب آن می شوید. من و زبان اینجا در کنار شما است- یکی از سایت های برتر آموزشی در حیطه آموزش آنلاین زبان که زیر نظر موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان فعالیت می کند. با من و زبان می توانید تجربه یادگیری زبان چینی را به سبک جدید و مهیج داشته باشید. این سایت با بهره از روش های جدید آموزشی، منابع شنیداری-دیداری جدید و همچنین یادگیری قدم به قدم و آسان، فرصت یادگیری زبان چینی را برای شما فراهم می کند. جالب است که بدانید پس از ثبت نام در این سایت و ورود به پنل کاربری خود، می توانید به مدت هفت روز به صورت رایگان از این سایت استفاده کنید تا تجربه شیرین من و زبان را بچشید.
مطالب جالب در مورد چین
مطالب جالب در مورد چین

سخن آخر مقاله مطالب جالب در مورد چین ، طبعیت چین است که در ادامه به آن پرداخته شده است.

  • طبیعت چین. و اما طبیعت چین. زیستگاه های متنوع چین محل زندگی صدها گونه از حیوانات و گیاهان است.بیش از 3800 گونه ماهی و صدها نوع دوزیست و خزنده در رودخانه ها، دریاچه ها و آبهای ساحلی این کشور زندگی می کنند. حیات وحش جنگلی چین توسط قطع درختان و پاکسازی (پاکسازی زمین های پر از درخت) مورد تهدید قرار گرفته است. گسترش بیابان ها در شمال نیز باعث کاهش زیستگاه های حیوانات شده است. ولی خبر خوب این است که دولت چین بیش از 1200 محل برای محافظت از گونه های گیاهی و جانوری ایجاد کرده است. به عنوان مثال، پاندا غول پیکر در کوهستان های مه آلود چین فقط می تواند زندگی کند وهیچ جای دیگر در کره زمین زندگی نمی کند. آنها معمولاً در جنگلهای ضخیم بامبو یافت می شوند. در این جنگل ها، برگ های سبزی وجود دارد که غذای پانداها را فراهم می کند. متأسفانه ، به دلیل از بین رفتن زیستگاه و شکار، این خرسهای زیبا در فهرست گونه های در معرض خطر قرار دارند و تخمین زده می شود که فقط حدود 1800 از آنها در طبیعت باقی بمانند.اگرچه این تعداد خیلی زیاد به نظر نمی رسد ولی خبر خوب اینست که از دهه 1970 تعداد پانداها در واقع 17٪ افزایش یافته است. امیدواریم با خواندن این مقاله مطالب جالبی را آموخته باشید.
چینی را روان صحبت کنید
چینی را روان صحبت کنید

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید