زبان ایتالیایی را قورت بده

زبان ایتالیایی را قورت بده

زبان ایتالیایی را قورت بده | اکثرا شنیده ایم که برخی می گویند انگلیسی یا ایتالیایی خود را در عرض چند هفته قورت دهید. ولی نیازی به قورت دادن آن نیست. می توانید آن را ببلعید. قبل از اینکه چیزی را قورت دهید، باید آن را به درستی بررسی کنید و ببینید که آیا قابل خوردن هست. زبان هم به مانند همین تشبیه صدق می کند. باید قبل از قورت دادن زبان بدانیم که اصلا چرا آن را یاد می گیریم. ایتالیایی یکی از زبان های زنده دنیا است و حدود 60 میلیون نفر در دنیا به این زبان صحبت می کنند. زبانی ساده و جالب که جزء زبان های لاتین بوده و پس از یادگیری آن می توانید دیگر زبان های لاتین را هم ببلعید! وقتی یکی از اطرافیان یا دوستان شما شروع به یادگیری زبان ایتالیایی می کند، این سؤال به ذهنتان خطور می کند اصلا به چه دلیل آنها ایتالیایی می خوانند؟ قصد مهاجرت دارند؟ برای تفریح می خوانند؟ برای تحصیل می خوانند؟ برای تقویت رزومه شغلی خود می خوانند؟ در این مطلب قصد داریم تا به دلایل یادگیری ایتالیایی اشاره کنیم. با ما همراه باشید.

زبان ایتالیایی را قورت بده
زبان ایتالیایی را قورت بده

ایتالیایی برای کسب و کار: اگر مشغول به کار در شرکت های تجاری-بازرگانی هستید یا حتی مدیر یک کسب و کار هستید و می خواهید زبان دومی را یاد بگیرید، ایتالیایی گزینه خوبی است. بر اساس تحقیقات انجام شده توسط شرکت کی‌پی‌ام‌جی، “ساخت ایتالیا” سومین مارک شناخته شده در جهان پس از کوکاکولا و Visa در جهان است. مارک های ایتالیایی  مانند لاواتزا (قهوه)، بنتونو(پوشاک)، گروه باریلا (پاستا و صنایع غذایی)، فراری (خودرو)، آرمانی (طراحی مد و لباس) و دیگر مارک ها به خاطر کیفیت استثنایی محصولاتشان در سراسر جهان مشهور هستند. ایتالیا امروز یکی از اقتصادهای برتر جهان است و بسیاری از کارفرمایان به دنبال افرادی هستند که به زبان ایتالیایی صحبت می کنند. بیش از 7000 بنگاه آمریکایی با ایتالیا تجارت می کنند و بیش از هزار شرکت آمریکایی در ایتالیا دارای دفاتر هستند ، از جمله شرکت های بزرگی مانند کرایسلر ، جنرال الکتریک ، اکسان‌موبیل، آی بی ام و سیتی‌بانک . از طرف دیگر، بسیاری از شرکتهای ایتالیایی هم دفاتر در ایالات متحده آمریکا دفتر دارند. این خود باعث می شود تا انگیزه شما برای یادگیری این زبان بیشتر شود.

ایتالیایی برای تقویت رزومه: یادگیری زبان ایتالیایی، فرصت های شغلی بی شماری برای افراد فراهم می کند. تسلط به زبان ایتالیایی شما بین بقیه کارجویان متمایز می کند و در زمینه های مختلف شغلی و حرفه ای نیاز بسیار کاربرد دارد. همچنین می توانید در بسیاری از شرکتهای ایتالیایی که دنبال بهبود روابط مشتری و شریک تجاری خود در ایران هستند، مشغول به کار شوید.همچنین می توانید به صورت خصوصی تدریس کنید یا در موسسات آموزشی مشغول به تدریس شوید یا به عنوان یک راهنمای تور مشغول به کار شوید و یا یک مترجم شوید. پس چرا رزومه خود را با مهارت های تسلط به زبان ایتالیایی تقویت نکنید؟

ایتالیایی برای سفر: ایتالیا یکی از کشورهای زیبا با مکان دیدنی معروف مانند ونیز، رم، برج کج پیزا، کولوسئوم، پمپئی، همیشه مقصد خوبی برای مسافرت بوده است. علاوه بر این ایتالیا دارای تاریخچه طولانی مدت، موزه های زیبا، غذاهای معروف است که این کشور را به یکی از مقاصد گردشگری جذاب در جهان تبدیل کرده است. زمانیکه به ایتالیا سفر می کنید و با افراد محلی به زبان خودشان ارتباط برقرار می کنید ، تجربه ای جالب و لذت بخش تر خواهید داشت و هر قسمت از سفر را آسان تر می کند. به عنوان مثال می توانید خودتان به زبان ایتالیایی غذای خود را در رستوران سفارش دهید. همچنین وقتی می توانید با افراد محلی ارتباط برقرار کنید می توانید با فرهنگ آنها از نزدیک آشنا شوید. بسیاری از مردم ایتالیایی مشتاق هستند تا اطلاعاتی را درباره کشور و فرهنگ خود را با مسافران و گردشگران به اشتراک بگذارند. اگر بتوانید به زبان ایتالیایی صحبت کنید ، بهتر است این فرصت را از دست ندهید. اگر قصد سفر به ایتالیا را دارید مطمئن باشید پس از یادگیری زبان ایتالیایی، عاشق آن می شوید. خوشبختانه من و زبان این بستر را برای شما عزیزان فراهم کرده است تا در قسمت یادگیری آنلاین ایتالیایی برای سفر، لغات و مکالمه های تخصصی برای مسافرت را یاد بگیرید و از قافله عقب نمانید و ایتالیایی خود را ببلعید!

ایتالیایی- زبانی گسترده و رایج: تقریبا 63 میلیون نفر در سراسر جهان ایتالیایی را به عنوان اولین زبان خود صحبت می کنند. این زبان به عنوان بیستمین زبان زنده در جهان شناخته شده است. زمانی که حدود 6500 زبان در دنیا وجود دارد، زبان بیستم رتبه بالایی به حساب می آید. ایتالیایی نه تنها زبان رسمی ایتالیا است، بلکه یکی از زبان های رسمی سوئیس و بخش هایی از کرواسی و اسلوونی هم ست. کسانی که به زبان ایتالیایی صحبت می کنند تقریباً در هر گوشه از دنیا زندگی می کنند ، از کانادا گرفته تا ونزوئلا و فیلیپین. اگر زبان ایتالیایی را یاد بگیرید، قادر خواهید بود با افراد مختلف در دنیا ارتباط برقرار کنید و دوستان بسیاری پیدا کنید. اگر علاقه مند به دوستی هستید و می خواهید با افراد بیشتری ارتباط برقرار کنید ، یادگیری ایتالیایی برایتان جذاب خواهد بود.

ایتالیایی زبان مُد: اگر علاقه مند به کار در صنعت مُد هستید ، ایتالیایی باید زبان اولی باشد که انتخاب می کنید. آیا می دانستید که بسیاری از مردم ، ایتالیا را پایتخت مُد جهان می دانند؟ مُدهای روز جهان مانند آرمانی، ورساچه و ولنتینو در ایتالیا هستند. برنامه های مختلف مُد سال  که از سال 1958 تا به حال در حال برگزاری است، کیفیت برگزاری نمایش های مُد در سطحی مشابه برنامه های شو مُد لندن ، پاریس و نیویورک را دارند. این که آیا شما می خواهید به عنوان یک طراح مُد ، خریدار، یک مدیر هنری یا حتی یک مُدل کار کنید ، صحبت کردن به زبان ایتالیایی می تواند برای حرفه شما در صنعت مُد بسیار مفید باشد. حتی اگر قصد ندارید برای حرفه خود به میلان نقل مکان کنید، تسلط به زبان ایتالیایی در رزومه کاری شما یک امتیاز عالی برای مشاغل صنعت مُد در سراسر جهان به حساب می آید.

ایتالیایی پر از هنر: ایتالیایی بهترین زبان برای عاشقان هنراست. در دنیای هنر مدرن، ایتالیای بسیار ارزشمند است و همچنین می تواند در مطالعه تاریخ هنر به شما کمک کند. تصور کنید که می توانید کتاب های لئوناردو داوینچی را بدون کمک یک مترجم بخوانید. اگر زبان ایتالیایی را یاد بگیرید، می توانید عنوان نقاشی های عالی مانند پریماورا یا تمثیل بهار را درک کنید ، بدون اینکه به یک مترجم نیاز داشته باشید. یا وقتی به رم سفر می کنید، می توانید از گالری های زیبای نقاشی ایتالیا بدون راهنما دیدن کنید. همچنین عاشقان موسیقی و موسیقی دان ها، عاشق ایتالیایی هم هستند. چرا موسیقی دان معروف- موتسارت – به جای آلمانی ، بسیاری از شاهکارهای موسیقی خود را به زبان ایتالیایی نوشت؟ این به دلیل بوده است که زبان ایتالیایی با موسیقی بسیار هماهنگ است.

ایتالیایی زبانی بدون کلام: ارتباطات غیر کلامی برای همه ما مهم است ، به ویژه زمانی که میان سخنی که گفته می شود و ارتباط غیر کلامی آن، یک ناهماهنگی وجود داشته باشد. به عنوان مثال فردی به زبان ایتالیایی ممکن است پچ پچ کند و بگوید که هوا گرم است ولی در واقع منظور او این نبوده است. در زبان ایتالیایی بیش از هر زبان دیگری از زبان بدن استفاده می شود تا با استفاده از آن ارتباط غیر کلامی با افراد برقرار شود. زبان ایتالیایی پر از ایماء و اشاره هایی است که فقط در ارتباط غیر کلامی تجلی پیدا می کنند.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید