یادگیری زبان چینی و کسب و کار

یادگیری زبان چینی و کسب و کار

یادگیری زبان چینی و کسب و کار | بارها و بارها این استدلال مطرح شده است که یادگیری زبان چینی برای افراد خارجی بسیار دشوار است اما از دید یک تاجر که به این موضوع نگاه کنید مزایایی که از یادگیری زبان چینی در کسب و کار خود بدست می آورید از میزان انرژی و زمانی که برای یادگیری این زبان می گذارید بیشتر ارزش دارد. به عبارت دیگر این یک معامله پر سود است.
یادگیری زبان چینی برای بسیاری از کسب و کارها که به نوعی با چین در ارتباط اند مفید است. اما از آنجایی که یادگیری این زبانی کمی مشکل است بسیاری از زبان آموزان از این کار صرف نظر کرده یا حتی به این فکر کنند که آیا وقت و انرژی گذاشتن برای یادگیری زبان چینی ارزشش را دارد یا خیر. بسیاری از کسانی که یادگیری زبان چینی را سخت می دانند و تصور می کنند که اساسا یادگیری آن غیر ممکن است، در واقع افرادی هستند که یا به این زبان علاقه ای ندارند یا آموزش زبان چینی به درد حرفه آنها نمی خورد.
اگر در مورد اقتصاد چین در گوگل سرچ کنید مطالب زیادی را پیدا خواهید کرد که در آنها به رشد سریع و شگفت انگیز اقتصاد این کشور اشاره شده است. این سرعت آنقدر زیاد است که در حال جلو زدن از اقتصاد آمریکا است. همین یک دلیل کافی است تا این پرسش مطرح شود که آیا یادگیری زبان چینی برای افراد فعال در زمینه های تجاری لازم نیست؟ برای پاسخ به این پرسش جنبه های مختلف یادگیری زبان چینی را در این مقاله به طور خلاصه بررسی می کنیم.

کسب و کار در چین
کسب و کار در چین

زبان چینی پرگویش ترین زبان روی زمین
چینی زبان رسمی پرجمعیت ترین کشور روی کره زمین است. این بدان معناست که این زبان پرکاربردترین زبان در بین سایر زبان ها است. علاوه بر این میلیون ها نفر دیگر به زبان چینی صحبت می کنند که ساکن تایوان یا سایر کشورها در سرتاسر جهان هستند و از این زبان برای انجام امور مربوط به کسب و کار خود استفاده می کنند.

یادگیری زبان چینی برای ایجاد روابط تجاری محکم تر
ایجاد یک رابطه قوی با شرکای تجاری چینی معمولا از جلسات مذاکره رسمی آغاز می شود و از بسیاری جهات خود معامله است. یادگیری زبان شرکای تجاری چینی همیشه مزیت خاصی را برای هر کسی که مایل به یادگیری یک زبان به خاطر کسب و کار باشد ایجاد می کند. یادگیری زبان شریک تجاری کلیه امور مربوط به کسب و کار را آسان تر می کند.

با یادگیری زبان چینی دیگر نیازی به مترجم ندارید
زمانی که زبان چینی را به خوبی یاد گرفتید دیگر نیازی به مترجم ندارید و خیالتان بابت درست انجام شدن امور راحت تر می شود چرا که ممکن است مترجم منظور شما را به درستی به شریک تجاریتان منتقل نکند و بدون اینکه شما حتی متوجه چیزی شوید بسیاری از فرصت های خوب را از دست بدهید. البته آشنایی کم با زبان چینی در اکثر موارد به این معنی نیست که نیازی به مترجم نداریم اما می توانید تا حدودی به شما کمک کند تا در حین مذاکرات تجاری برخی از اشتباهات را انجام ندهید.

کمک مالی دولت برای آموزش زبان چین
دولت چین به منظور آسان تر کردن یادگیری زبان چینی برای خارجیان به مدارس و دانشگاه های خارج از این کشور که زبان چینی آموزش می دهند به خصوص مدارس و دانشگاه های آمریکایی مبلغ قابل توجهی کمک مالی اعطا می کند. موسسه کنفسیوس مسئول این کار است و هر ساله به تعداد مراکز آموزشی که از این کمک هزینه برای آموزش این زبان استفاده می کنند اضافه می شود. علاوه بر این به دلیل افزایش علاقه به زبان چینی تعداد آموزشگاهای آموزش زبان چینی بسیار زیاد شده است و به این ترتیب یادگیری این زبان تقریبا در دسترس همه علاقمندان به این زبان قرار دارد.

چینی ها انگلیسی را خوب حرف نمی زنند
این تصور غلط در ذهن برخی از افراد وجود دارد که فکر می کنند به دلیل افزایش مراودات تجاری چین با کل دنیا چینی ها انگلیسی را یاد گرفته اند و از زبان انگلیسی برای انجام امور بین المللی خود استفاده می کنند. شاید این موضوع در شهرهای بزرگ تا حدودی درست باشد اما دسترسی به بسیاری از فرصت های تجاری تنها به شهرهای بزرگ محدود نمی شود. چین کشور بسیار بزرگی است و بسیاری از نمایشگاه ها در شهرهای مختلف چین برگزار می شود.
معمولا هر چه از پایتخت دور می شوید پیدا کردن افرادی که بتوانند با زبان انگلیسی با شما ارتباط برقرار کنند سخت تر یا تقریبا غیر ممکن می شود. تصور کنید که به نمایشگاهی در یکی از چنین شهرهایی رفته اید و نمی توانید کسی را پیدا کنید که با او انگلیسی صحبت کنید. این دقیقا همان جایی است که حتما با خودتان فکر می کنید چرا چینی یاد نگرفته ام.

یادگیری زبان چینی شما را چینی نمی کند
وقتی زبان چینی را به قصد تجارت با شرکت های چینی یاد می گیرید ممکن است این تصور در شما شکل بگیرد که پس از مدتی رفت و آمد به چین و یا حتی زندگی در آنجا شما را به عنوان یک چینی نگاه می کنند. اما واقعیت چیز دیگری است. حتی پس از سال ها زندگی در چین باز هم به عنوان یک چینی دیده نمی شوید. بنابراین با وجود آنکه یادگیری زبان چینی برای انجام معاملات بین المللی با شرکت های چینی ضروری است شما را به یک چینی تبدیل نمی کند.

زبان چینی گویش های مختلفی دارد
چینی یا ماندارین استاندارد همان چیزی است که بیشتر زبان آموزان چینی یاد می گیرند. چینی استاندارد چیزی است که به طور رسمی در پکن و در بیشتر مناطق چین به آن صحبت می شود. اما هرچه بیشتر از پایتخت این کشور دورتر می شوید چینی استاندارد تغییر پیدا می کند. البته چینی استاندارد را همه چینی ها متوجه می شوند و از این بابت شما با مشکلی مواجه نخواهید شد. اما شاید در صورتی که بخواهید به مناطق روستایی کشور چین سفر کنید به طور کامل لهجه و گویش آنها را متوجه نشوید.
با توجه به جنبه های مختلفی که برای یادگیری زبان چینی در ذهن شکل می گیرد، شاید هنوز برای یادگیری این زبان احساس شک و تردید داشته باشید. یادگیری زبان چینی قطعا برای افرادی که قصد تجارت با کشورهای چینی را دارند و یا می خواهند در چین زندگی کنند کاملا ضروری است. ممکن است به این فکر کنید که یادگیری زبان چینی را باید از کجا شروع کرد.
آیا باید به کلاس رفت یا معلم خصوصی گرفت. اگر فرصت زیادی برای یادگیری زبان چینی ندارید اما یادگیری آن ضروری است چه کاری می توانید انجام دهید؟ آیا روشی وجود دارد تا هر زمان که بخواهید به آموزش دسترسی پیدا کنید؟ جواب این پرسش ها را می توانید در سایت من و زبان که یک سایت آموزش آنلاین زبان است پیدا کنید و زبان چینی برای کسب و کار را با روش اصولی یاد بگیرید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید