یادگیری زبان چینی برای افراد مبتدی

یادگیری زبان چینی برای افراد مبتدی

یادگیری زبان چینی برای افراد مبتدی | بسیاری از افراد بر این باورند که چینی سخت ترین زبان در جهان است. ممکن است برخی هم با این موضوع موافق نباشند، اما واقعیت این است که چینی برای مبتدیان آسان نیست. برای شروع یادگیری زبان چینی، باید خود را به طور جدی آماده کنید. اما چگونه  واقعا با اینکه فردی مبتدی هستید، زبان چینی را به راحتی یاد بگیرید؟ چینی زبانی است که بیش از 5000 کاراکتر دارد و یادگیری آن را سخت می کند. ولی نیازی به نگرانی نیست. زبان چینی در حالیکه سخت است، یادگیری مرحله به مرحله آن آسان  است. در این مقاله می خواهیم روش های یادگیری آسان زبان چینی برای افراد مبتدی به شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

یادگیری زبان چینی برای افراد مبتدی
یادگیری زبان چینی برای افراد مبتدی
  • به معنی کاراکترها توجه کنید. در اولین ماه یا ماه های یادگیری زبان چینی، ممکن است کمی خسته شوید. یادگیری هر زبانی در ابتدا ممکن است سخت به نظر آید. چینی هم از این قضیه مستثنی نیست. ابتدا باید کاراکترهای زبان چینی را به درستی یاد بگیرید. شاید کلمه و کاراکتر چیزی را به شما یادآوری کند؟ زبان نوشتاری چینی حالت تصویری دارد و برخی از آنها را می توان با تصویری که دارند حفظ کرد. این امر می تواند به بسیاری از افراد در یادگیری واژگان جدید کمک زیادی کند. این نوع یادگیری برای زبان چینی بسیار مفید است. به عنوان مثال نمونه ای از علامات شناسی در چینی این کلمه است: “استراحت کنید”(休 (xiū . در اینجا شما می توانید یک فرد (کاراکتر سمت چپ) را در حال استراحت در زیر درخت (کاراکتر سمت راست) تصور کنید که در حال استراحت است. این مثال فقط یکی از صدها مثال در زبان چینی است. به همین راحتی.
  • به ریشه کلمات دقت کنید. چینی به مانند زبان های دیگر دارای ریشه کلمه است. در واقع ریشه کلمه، به مانند آجرهای یک ساختمان است. با استفاده از ریشه فعل می توان معنی کاراکترهای چینی را حدس زد. حتی می توان تلفظ آن را هم حدس زد. دلیل اینکه یادگیری زبان چینی در ابتدا سخت است اینست که هر کاراکتر از زبان چینی شبیه به مجموعه ای از خطوط به نظر می رسد.به عنوان مثال واژه “قلم مو” که در زبان چینی به صورت (“笔(bǐ می شود. این کاراکتر از دو ریشه تشکیل شده است: بامبو و پشم. اگر یک چوب بامبو را به یک پشم ببندیم، یک قلم مو بدست می آید که شکل آن به مانند کاراکتر آن در زبان چینی است. یعنی یک رابطه تصویری کلمه و معنی آن وجود دارد. جالب بود، نه؟
  • اسامی را یاد بگیرید. اسامی در زبان چینی بسیار ساده هستند. اسامی چینی بر خلاف بقیه زبان ها، جنسیت یا حرف تعریف ندارند و هیچ فرقی بین جمع و مفرد وجود ندارد. برای بیان اسامی قابل شمارش در زبان چینی، اعداد یا حروفی که برای شمارش استفاده می شوند (مانند 辆 که برای شمارش وسایل نقیله به کار می رود و 个 که کاربرد کلی دارد.) و به اسم اضافه می شوند. به عنوان مثال (女人 (nǚ rén به معنای ” یک زن” است و  三个女人 در زبان چینی به معنای “سه زن” است.
  • به افعال توجه کنید. حالا که یادگیرفتیم چگونه از اسامی استفاده کنیم، برای اینکه بتوانیم جملات بسازیم، باید به افعال توجه کنیم. خبر خوب اینست که در زبان چینی افعال با شخص (اول شخص، دوم شخص و سوم شخص) و زمان تغییر نمی کنند. کلمات چینی چه به حالت فعل یا اسم باشند، هیچگاه شکلشان تغییر نمی کند. برای اینکه زمان ، وجه و شخص فعل نشان داده شود، به آخر کلمات، کاراکترهای خاصی اضافه می شود.
  • به زمان افعال توجه کنید. همانطور که قبلا به آن اشاره شد، در زبان چینی با اضافه کردن کاراکتر به یک کلمه، می توان زمان آن را نشان داد. به عنوان مثال برای زبان حال استمراری، باید از ریشه فعل استفاده کنیم و برای نشان دادن حالت استمراری آن، کاراکتر (着 (zhe را قبل از فعل می گذاریم. ترتیب کلمات در جمله در زبان چینی به صورت فاعل+فعل+ مفعول است که به مانند زبان انگلیسی است. برای ساختن زمان گذشته در زبان چینی از کاراکتر 了 استفاده می شود که بعد از فعل می آید مانند (那匹马跳了 (nà pǐ mǎ tiào le که به معنی “اسب پرید.” است. همچنین برای زما ن آینده از کاراکترهای (将要/要 (jiāng yào/yào استفاده می کنیم که بعد از فعل می آیند. مانند (那匹马将要跳. (nà pǐ mǎ jiāng yào tiào که به معنی “قرار است اسب بپرد.” است.
  • صفات را به خاطر بسپارید. اگر می خواهید اسامی را توصیف کنید، از صفت استفاده می شود. صفات درست قبل از اسم می آیند مانند
    (这件蓝色的衬衫是新的. (zhè jiàn lán sè de chèn shān shì xīn de. که به معنی “پیراهن آبی، جدید است. که در این جمله 蓝色 (آبی) قبل از 衬衫 (پیراهن) می آید. کافیست محل قرارگیری صفت را درجمله یاد بگیرید که در آن صورت یادگیری این زبان را ساده تر می کند. در کنار یادگیری این موارد، استفاده از منابع دیگر مانند اینترنت، شبکه های اجتماعی، تالارهای گفتگو و سایت های آموزش آنلاین زبان چینی به شما کمک شایانی خواهد کرد. آیا می خواهید زبان چینی خود را قوی کنید؟ من و زبان این فرصت طلایی را برای شما فراهم کرده است. من و زبان دنیایی از یادگیری جذاب زبان های زنده روز دنیا به ویژه چینی است. سایت من و زبان زیر نظر موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان فعالیت می کند و یکی از سایت های معتبر است که آموزش آنلاین زبان را به طور تخصصی آموزش می دهد. یکی از ویژگی های این سایت، مرحله به مرحله بودن یادگیری زبان است که از سطح مبتدی تا پیشرفته است.همچنین میتوانید پس از ثبت نام به مدت 7 روز به طور رایگان از این سایت استفاده کنید. در من و زبان می توانید تجربه جدیدی از یادگیری زبان داشته باشید. طعم شیرین زبان چینی را با من و زبان بچشید!
  • طرز صحیح منفی کردن جملات را یاد بگیرید. برای اینکه در زبان چینی جمله ای را منفی کنید، کافیست کاراکتر 不/bù را بعد از افعال یا صفات بیاورید. زمانیکه 不/bù قبل از کلمه دارای آوا مانند 是/shì می آید باید آوای آن را هم عوض کرد یعنی bú).不是) که به صورت bùshì خوانده می شود.
  • پین یین را خوب یاد بگیرید. پین یین روش نوشتن کاراکترهای چینی به زبان لاتین است مانند 是 که می شود shì. این روش یا به عبارتی دیگر، مبتنی بر تلفظ کلمات است. به عنوان مثال 我是中国人 در سیستم پین یین به صورت wŏ shì zhōngguó rén  نوشته می شود تا بتوان آن را به راحتی تلفظ کرد. اگر آشنایی جرئی و سطحی با حروف لاتین داشته باشید می توانید پین یین را به راحتی باد بگیرید. هر کاراکتر در زبان چینی بیانگر یک هجا است و می توان آن را به آسانی تلفظ کرد. برای افراد مبتدی، ممکن است در ابتدا پین یین گیج کننده به نظر برسد ولی با گذشت زمان می توان آن را یاد گرفت. زمانی که پین یین به خوبی فرا گرفته شود، یادگیری زبان چینی هم تا حدی آسان تر می شود. راز تلفظ درست کلمات چینی، یادگیری پین یین است.خبر خوب اینست که در من و زبان، برای یادگیری بهتر، پین یین هر عبارت نوشته شده است و یادگیری زبان چین را برای شما آسان تر می کند.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید