یادگیری زبان چینی

یادگیری زبان چینی

یادگیری زبان چینی | آیا علاقه مند به یادگیری زبان چینی هستید، اما نمی دانید چطور و از کجا شروع کنید؟ یادگیری زبان دوم هیچ وقت کار ساده ای نبوده است و نیست، و برای موفقیت در آن باید به منابع آموزشی معتبر و به روزی دسترسی داشته باشید. ما به عنوان تیم متخصص من و زبان، در ادامه این مقاله به شما می گوییم که چطور قدم در این راه شیرین و جذاب گذارید. با مطالعه این نکات می توانید به راحتی روند یادگیری خود را آغاز کنید. پس بیایید ببینیم، بهترین راه برای یادگیری زبان چینی چیست…

گام اول: بررسی کنید که آیا زبان چینی مناسب شما هست یا خیر

واقع بین باشید، یادگیری زبان چینی برای هر کسی نیست و نیازمند صرف زمان زیادی می باشد تا در نهایت بتوانید در این زبان حرفه ای شوید. وب سایت من و زبان، به گونه ای برای شما طراحی شده است، که می توانید به صورت آنلاین زمان کمتری برای آن صرف کنید ولی منابع صوتی و تصویری دقیقی برای آن تعبیه شده است. با حضور در دوره های آموزشی زبان چینی سایت من و زبان، به خوبی می توانید با وجوه مختلف زبان چینی آشنا شوید و سعی کنید این زبان عجیب و جالب را یاد بگیرید.

گام دوم: به دنبال منابع آموزشی چینی باشید

رفع نیاز های آموزشی در یادگیری زبان چینی، نیازمند مواجه شدن با منابع چینی معتبر و متعدد می باشد. با یک جست و جوی ساده در اینترنت می توانید این منابع را پیدا کنید. اما خبر خوب این است که وب سایت من و زبان تنها مرجع آموزش زبان چینی به صورت حرفه ای و به زبان فارسی می باشد. با استفاده از این وب سایت می توانید مهارت های چهار گانه زبان چینی (صحبت کردن، نوشتن، شنیدن و خواندن) را در خود تقویت کنید.

یادگیری زبان چینی
یادگیری زبان چینی

گام سوم: روش پین یین (pinyin) را یاد بگیرید

وقتی که منابع آموزشی خود را پیدا کردید، باید نحوه تلفظ کلمات چینی را یاد بگیرید. حتما با کلماتی مانند Xi’an یا Qin Shihuang مواجه شده اید و نمی دانستید چطور آن را تلفظ کنید. راز تلفظ کلمات چینی و خواندن کاراکتر های چینی یادگیری روش پین یین می باشد. از این سیستم برای نوشتن کلمات چینی از حروف رومی استفاده می کنند، برای مثال 我是中国人 در سیستم پین یین به صورت wŏ shì zhōngguó rén نوشته می شود. هر کاراکتر در چینی بیانگر یک بخش می باشد و آن را می توان به صورت آوایی در سیستم پین یین بنویسید و هجی کنید. وقتی در حال یادگیری سیستم پین یین می باشید باید حواس تان باشد که کلمات مانند آنچه در زبان انگلیسی می باشد، خوانده نمی شود. برای مثال کلمه shi’ مانند کلمه انگلیسی she’ خوانده نمی شود بلکه بیشتری صدایی مانند sure’ می باشد. خبر خوب این است که ویدئو ها و اپلیکیشن های زیادی برای یادگیری پین یین موجود می باشد.

گام چهارم: شروع به صحبت کردن به زبان چینی کنید

برای اینکه هم بیشتر با سیستم پین یین آشنا شوید و هم تلفظ و مکالمه تان در زبان چینی تقویت شود، باید حتما با یک چینی زبان صحبت کنید. به کمک چینی زبانان خیالتان از نحوه تلفظ صحیح کلمات راحت می شود و با اصول مکالمات اولیه و عبارت های کاربردی به خوبی آشنا می شوید. به همین دلیل بسیاری از علاقه مندان به زبان چینی باید حتما در کلاس زبان ثبت نام کنند، اما خوشبختانه تیم متخصص من و زبان این کار را با طراحی دروس چینی با فایل های صوتی معتبر و مراحل آموزشی دقیق و منحصر به فردی برای شما ساده کرده است.

گام پنجم: در رفت و آمد های خود سعی کنید به منابع چینی گوش دهید

گوش دادن هرچه بیشتر به منابع صوتی چینی بسیار مهم می باشد. همه ما زبان مادری مان را نیز با گوش دادن به محیط اطراف مان یاد گرفتیم. به همین دلیل برای یادگیری زبان های خارجی نیز باید همین رویه را پیش گیرید. بهبود مهارت شنیدن، یک شبه رخ نمی دهدو نیازمند صرف وقت قابل توجهی می باشد. خوشبختانه وب سایت من و زبان این امکان ارزشمند را برای شما به همراه آورده است. در این وب سایت در طول انجام یادگیری و حل تمرین ها مدام در حال گوش دادن به فایل های صوتی چینی می باشید. در کنار این موارد می توانید پادکست های چینی دیگری هم فراهم کنید و در راه مدرسه، دانشگاه، محل کار و خانه به آن ها گوش دهید تا گوش تان به صدا های چینی عادت کند.

گام ششم: آوا های زبان چینی را به خوبی یاد بگیرید و به خاطر بسپارید

حتما شنیده اید که می گویند زبان چینی یک زبان آوایی است، از آنجایی که زبان چینی صدا های کمتری در مقایسه با زبان انگلیسی دارد، آوا ها برای بیان موارد مختلف با صدا هایی که هم بخش می باشند، ضروری می باشند. پس به این حرف ها که ممکن است بشنوید “آوا های زبان چینی مهم نیستند” اصلا گوش ندهید. تجربه نشان داده است که صحبت کردن با لحن و آوایی مناسب از ضروریات این زبان است. چینی ها اگر نتوانند آوا و لحن صحیح را در کلام تان بگیرند، نمی توانند با شما به درستی ارتباط بر قرار کنند. استفاده از لحن و آوای نا درست در زبان گفتاری چینی مانند این است که در زبان فارسی یک جمله پرسشی را به حالت یک جلمه خبری بیان کنید. می بینید که چقدر ممکن است منظورتان را متفاوت ادا کنید. به مانند دیگر مهارت های زبان، مهارت صحبت کردن با لحن و آهنگ صحیح نیز تنها با گوش دادن به نحوه صحبت کردن چینی زبان ها و تمرین های شنود می باشد. با شرکت در آموزش آنلاین زبان چینی در سایت من و زبان می توانید به خوبی با این مهارت آشنا شده و آن را در خود تقویت کنید.

گام هفتم: کاراکتر های چینی را یاد بگیرید

پیشنهاد ما به شما این است که وقتی اصول مقدماتی زبان چینی را آموختید به سراغ یادگیری کاراکتر های چینی بروید. برای این کار بهتر است ابتدا با سیستم پین یین آشنا شده باشید. به محض اینکه یادگیری کاراکتر های چینی را شروع کردید، خواهید دید که چطور این کاراکتر ها برای حفظ و به خاطر سپردن کلمات جدید به کارتان می آید. وقتی به خوبی با این کاراکتر ها آشنا شدید، به راحتی می توانید دایره لغات چینی تان را تقویت کنید.

یادگیری زبان چینی
یادگیری زبان چینی

گام هشتم: از چینی زبانان تقلید کنید.

وقتی دارید یک زبان دیگری را یاد می گیرید، باید روش افرادی که زبان مادری شان برای مثال چینی است، برای بیان کلام از آن استفاده می کنند را تقلید کنید. تکنیک خوبی برای تلفظ و صحبت کردن این است که صدای خود را ضبط کنید و بارها آن را برای خودتان تکرار کنید و به صدای خود گوش دهید. با این کار می توانید نحوه بیان جملات چینی از زبان خود را با یک چینی زبان مقایسه کنید و ایرادات احتمالی در تلفظ تان را کشف کنید. برای شروع این کار را با سرعت کم آغاز کنید.

گام نهم: هر روز زبان چینی را تمرین کنید

باید هر روز در حدود 30 دقیقه زبان چینی تمرین کنید. مدت زمان تمرین شما، باید به گونه ای باشد که برایتان لذت بخش و جالب باشد. هرچه بیشتر مطالعه کنید سریع تر می توانید به این زبان مسلط شوید. اما هرچه بیشتر از یادگیری زبان چینی لذت ببرید، تمایل تان به مطالعه این زبان بیشتر می شود. بهتر است یادگیری زبان چینی را به یک عادت روزمره برای خود تبدیل کنید.

حرف آخر

آخرین نکته ای که باید به خاطر داشته باشید، تداوم در یادگیری می باشد. به محض اینکه شیوه آموزشی خاص خود را پیدا کردید، به همان بچسبید و از همان پیروی کنید. وقتی از یک برنامه روزانه منظم پیروی کنید، آنچه که فرا گرفته اید، را بهتر به خاطر خواهید سپرد و به همین ترتیب دانش زبان چینی تان روز به روز بیشتر خواهد شد. اگر هنوز مشتاق یادگیری نکات مهم فراگیری زبان های خارجی می باشید می توانید یک سری به دیگر مقالات ما بیاندازید. ضمن اینکه شروع آموزش زبان چینی را در وب سایت من و زبان فراموش نکنید و از همین الان آن را شروع کنید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید