نکات برتر یادگیری زبان انگلیسی

نکات برتر یادگیری زبان انگلیسی

نکات برتر یادگیری زبان انگلیسی | امروزه یکی از مهم ترین مهارت های که برای پیداکردن شغل، مهاجرت به کشورهای دیگر، تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور و سفر مورد نیاز است، تسلط به زبان انگلیسی است. زبان انگلیسی زبان رسمی دنیاست و بیش از صدها کشور به این زبان صحبت می کنند. اگر بخواهید در کسب و کار خود پیشرفت کنید و قراردادهای خارجی ببندید یا اینکه اگر قصد شرکت در سمینارها و دوره های آموزشی اساتید خارج از کشور را داشته باشید باید به زبان انگلیسی مسلط باشید. یادگیری زبان انگلیسی یک مزیت محسوب می شود.
این روزها افراد زیادی وقت خود را صرف یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم می کنند. بسیاری از کشورها زبان انگلیسی را در برنامه درسی مدرسه خود قرار می دهند و کودکان در سن کم و جوانی شروع به یادگیری زبان انگلیسی می کنند. یادگیری زبان انگلیسی می تواند به شما در پیشرفت زندگی چه از نظر شخصی و چه از نظر حرفه ای کمک کند. شما می توانید فرصت های شغلی خود را افزایش داده و شروع به ملاقات با افراد در سراسر جهان کنید. انگلیسی یک زبان سرگرم کننده برای یادگیری است و حتی اگر یادگیری آن را نسبتاً آسان در نظر بگیرید، با 750000 کلمه ای که این زبان دارد ممکن است از آن بترسید، یادگیری سریع انگلیسی شاید غیرممکن به نظر می رسد اما ما در ادامه این مقاله به شما می گوییم که تا زمانی که شما استراتژی صحیحی نداشته باشید، این گونه نیست.

وقتی تصمیم به یادگیری زبان انگلیسی دارید، مهم است که انگیزه خود را حفظ کنید و تسلیم نشوید. یادگیری زبان انگلیسی هم مانند هر کاری، ممکن است گاهی اوقات کمی دشوارتر باشد، بنابراین روش های خود را تغییر دهید و از اشتباه کردن نترسید تا به مرحله ای که می خواهید در آن باشید، برسید.
در اینجا، ما چند روش آسان برای یادگیری زبان انگلیسی را پیشنهاد می کنیم که می توانید در هر زمانی چه در خانه، محل کار یا سفر از آن ها استفاده کنید، بعد از مدتی وقتی پیشرفت خود را ببینید اعتماد به نفستان افزایش می بابد یادیری لذت بخش تر خواهد بود.

در اینجا نکات برتر یادگیری زبان انگلیسی به شما ارائه می شود:

همه منابعی را که در دسترس دارید، بخوانید.

ادبیات کلاسیک، مقاله های آکادمیک، روزنامه ها، وب سایت ها، ایمیل، رسانه های اجتماعی و بروشورها اگر به زبان انگلیسی هستند، آن ها را بخوانید. زیرا تمامی این موارد کلمات جدیدی زیادی برای یادگیری دارند که می توانید از آن ها استفاده کنید. با این کار سطح واژگان شما پیشرفت سریعی خواهد کرد. با مطالعه مجدد روزنامه ها یا کتاب ها دوباره این واژگان در ذهن شما تکرار خواهند شد و بعد از مدتی ثبیت می شوند. از طرف دیگر، یادگیری کلمات و اصطلاحات جدید به شما در تقویت مهارت ها دیگر مثل خواندن، نوشتن و صحبت کردن کمک می کند. اما فراموش نکنید که بدون تکرار این کلمات، وقتی را که صرف کرده اید، تلف می شود. پس تا می توانید کلماتی را که یاد گرفته اید تکرار و تمرین کنید

از واژگان جدید یادداشت بردارید.

هنگام یادگیری، ما اغلب از کلمه جدید آنقدر لذت می بریم که فراموش کردن آن غیرممکن به نظر می رسد. اما این طور نیست. بهتر است کلمه ای را که برای اولین بار با آن مواجه می شوید در دفترچه خود یاداشت کنید تا روی برچسب بنویسید و به دیوار بچسبانید تا با دیدن مجدد آن، کلمه در ذهنتان ثبت شود. حتی می توانید کلماتی را که یاد گرفته اید نیز در قالب جملات استفاده کنید.

با افراد واقعی به زبان انگلیسی صحبت کنید

اگر زبان را برای برقراری ارتباط با دیگران استفاده نکنید پس چه فایده ای دارد؟ با توجه به پیشرفت فناوری و گسترش شبکه های اجتماعی فراوان می توانید از زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط با افراد مختلف در سراسر دنیا بهره ببرید. استفاده از زبان به این شکل و در مکاملات بهتر از هر روش دیگری باعث می شود که زبان و مفاهیمی که آموخته اید ملکه ذهنتان شوند. خیلی از افراد هستند که می گویند متوجه می شوند اما نمی توانند صحبت کنند. این مسئله ای است که بسیاری از زبان آموزان با آن درگیر هستند. اما باید بتوانید که از این مسئله عبور کنید. تا آنجاییکه می توانید با افراد مختلف انگلیسی صحبت کنید. مهم نیست که چقدر انگلیسی بلد هستید، هر چقدر که مفاهیم زبان انگلیسی را آموخته اید از آنها در مکالمات واقعی بهره ببرید، چرا که استفاده از زبان در مکالمات بهترین روش برای یادگیری کامل زبان انگلیسی می باشد.

نکات برتر یادگیری زبان انگلیسی

از پادکست ها یا ویدئوهای انگلیسی یوتوب استفاده کنید

با گسترس هر چه بیشتر فناوری دسترسی ما به مطالت و محتوای مختلف ساده تر و ساده تر می شود. در گذشته دسترسی به محتوای آموزشی و انگلیسی بسیار سخت تر از اکنون بود. یکی از مواردی که می تواند در یادگیری بهتر زبان انگلیسی به شما کمک کند گوش دادن به پادکست ها است. پادکست ها فایل های صوتی هستند که می توانند چند دقیقه یا چند ساعت باشند. شما می توانید به این فایل های صوتی به راحتی با استفاده از تلفن هوشمند خود دسترسی داشته باشید. می توانید این فایل های ذخیره و هر وقت که خواستید پخش کنید. به عنوان مثال یکی از بهترین کاربردهای پادکست برای یادگیری زبان انگلیسی گوش دادن به آن ها هنگام رانندگی یا انجام کاری است. مثلا هنگامی که می خواهید از خانه به محل کار روید می توانید یک پادکست نیم ساعته یا یک ساعته گوش کنید. پادکست ها موضوعات بسیار متنوعی دارند، از سبک زندگی گرفته تا موضوعات تاریخی و سیاسی و غیره. پس می توانید موضوع مورد علاقه خود را انتخاب کرده و هر کاری که انجام می دهید به پادکست آن نیز گوش کنید.
همچنین استفاده از ویدئوهای یوتوب نیز گزینه ی بسیار مناسبی می باشند. جدا از ویدئوهای آموزشی که در یوتوب به وفور یافت می شوند، انواع دیگری از ویدئوها با موضوعات مختلف نیز به زبان انگلیسی وجود دارند. موضوعاتی مانند سبک زندگی، ادبیات، سینما و غیره. می توانید با نگاه کردن به این ویدئو ها علاوه بر یادگیری هر چه بیشتر در مورد موضوع مورد علاقه تان، در کنار آن به یادگیری زبان انگلیسی نیز بپردازید.

سفر خارجی بروید

بهترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی این است که خود را در محیطی انگلیسی زبان قرار دهید. همانطور که می دانید انگلیسی زبانی است که تقریبا در همه جای دنیا صحبت می شود و به همین دلیل کشورهای زیادی وجود دارند که می توانید از میان آن ها به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کنید. با سفر به این کشورها می توانید با قرار دادن خود در محیطی انگلیسی زبان هر چه بیشتر و بهتر به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید.

از دوستان خود کمک بگیرید

شما هم دوستانی دارید که در شبکه های اجتماعی پست های انگلیسی زبان می گذارند؟ پس دیگر بی توجه از کنار این پست ها نگذرید. آن ها را بخوانید و کامنت بگذارید تا با دوستانتان به زبان انگلیسی وارد مکالمه شوید. این پست ها ممکن است مطالب بسیار جالبی داشته باشند. پس دفعه بعدی که یک پست انگلیسی از دوستتان در یک شبکه اجتماعی دیدید، از کنار آن به سادگی نگذرید.

تا آنجا که می توانید سوال بپرسید

بهترین چیز در مسیر مسلط شدن به زبان انگلیسی کنجکاوی است. در حین یادگیری زبان انگلیسی قطعا سوالات بسیار زیادی در ذهن شما شکل خواهند گرفت. ساده از کنار آن ها نگذرید. کنجکاو باشید که پاسخ این سوال ها را پیدا کنید. به عنوان مثال اگر به کلاس می روید تمام سوالات خود را از مدرس خود بپرسید. اما اگر به تنهایی انگلیسی یاد می گیرید، به عنوان مثال با کمک یک نرم افزار یا یک وبسایت، در آن صورت می توانید با کمک اینترنت پاسخ تمام سوالاتی را که در حین یادگیری آنلاین زبان انگلیسی به ذهنتان می آیند پیدا کنید.

نکات برتر یادگیری زبان انگلیسی

یک فرد معروف را برای خود به عنوان الگو قرار دهید

می توانید روش یادگیری زبان انگلیسی خود را کاملا خلاقانه کنید. یک فرد معروف انگلیسی زبان، مانند یک خواننده، بازیگر یا هر فرد معروف دیگری که محبوب شما است را انتخاب کنید. حالا می توانید به اینترنت رجوع کنید و مصاحبه های مختلفی را که آن فرد انجام داده پیدا کنید و یا مطالبی را که در مورد آن فرد هستند. همچنین می توانید ویدئوهای مربوط به این افراد را مشاهده کنید. انتخاب یک فرد معروف انگلیسی زبان که مورد علاقه شما نیز هست می تواند باعث شود که انگیزه کافی به دست آورید تا مطالب انگلیسی بخوانید و ویدئوهای آموزش زبان انگلیسی مشاهده کنید. این طور انگیزه ی مضاعفی برای یادگیری زبان انگلیسی به خود می دهید.

یادگیری زبان انگلیسی را با چیزی که واقعا نیاز دارید شروع کنید

افراد دلایل مختلفی برای آغاز یادگیری زبان انگلیسی دارند. اگر یادگیری زبان انگلیسی را به خاطر دلیلی شروع کنید که واقعا به آن نیاز دارید در آن صورت این مسئله باعث می شود که همواره انگیزه لازم برای یادگیری بیشتر و بهتر را داشته باشید.

وقتی که یادگیری خوب پیش نمی رود خود را مجازات نکنید

در طول یادگیری زبان انگلیسی به لحظاتی بر خواهید خورد که یادگیری به کندی پیش می رود و دچار مشکلاتی خواهید شد. در این مواقع نباید خود را سرزنش کنید و بگویید که من انگلیسی بلد نیستم یا هیچ وقت نخواهم یاد گرفت. به هیچ عنوان از این جملات استفاده نکنید. این جملات تنها باعث می شوند که یادگیری شما کندتر پیش رود. در حین یادگیری زبان انگلیسی همواره به یاد داشته باشید و به خود بگویید که من هر روز بیشتر از روز قبل انگلیسی یاد میگیرم. داشتن چنین طرز فکری به یادگیری هر چه بیشتر و بهتر زبان انگلیسی کمک می کند.

همانطور که در بالا حال که نکات برتر یادگیری زبان انگلیسی گفته شد یادگیری زبان انگلیسی نیاز به روشی درست دارد. این روز ها مردم هزینه زیادی برای ثبت نام در کلاس زبان یا کلاس های خصوصی می پردازند. علاوه بر هزینه، وقت زیادی صرف رفت و آمد می کنند و حتی بعضی از کارمندان و دانش آموزان ممکن است نتوانند در همه جلسات کلاس شرکت کنند و در نهایت به آن هدفی که می خواهند، نمی رسند. بنابراین بسیاری از افراد برای این که بتوانند در هر زمان و مکانی به یادگیری زبان انگلیسی بپردازند از آموزش آنلاین زبان انگلیسی استفاده می کنند.
نرم افزارها و وبسایت های زیادی برای آموزش آنلاین زبان انگلیسی وجود دارد اما این که کدام یک شما را به نتیجه دلخواهتان می رسانند جای بحث دارد. وبسایت من و زبان، معتبرترین وبسایت آموزش زبان که 6 زبان زنده دنیا از جمله ترکی، ایتالیایی، آلمانی، فرانسوی، انگلیسی و چینی را با استفاده از به روزترین متد های دنیا به زبان فارسی آموزش می دهد. شما با عضویت در این وبسایت می توانید بدون هیچ گونه محدودیت زمانی و مکانی به یادگیری زبان انگلیسی و دیگر زبان ها بپردازید. این امکان برای شما فراهم شده است که بعد از 48 ساعت پس از خرید بسته در صورت عدم رضایت می توانید وجه خود را پس بگیرید. پس اگر رویای یادگیری زبان انگلیسی را در سر دارید و می خواهید با صرف هزینه ای معقول به هدف خود برسید. پس فرصت را از دست ندهید و با مشاوران ما تماس بگیرید تا آن ها اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید