لغات در یادگیری زبان انگلیسی

لغات در یادگیری زبان انگلیسی

لغات در یادگیری زبان انگلیسی | آیا یادگیری زبان انگلیسی به اندازه زبان مادری آسان است؟
یک بزرگسال دقیقا مانند یک کودک که زبان مادری را یاد می گیرید، می تواند زبان دوم یا به عنوان مثال زبان انگلیسی را خیلی راحت بیاموزد و بر آن مسلط شود. یک کودک را در نظر بگیرید، زمانی که یک کلمه جدید را می شنود بدون توجه و دانستن معنای آن، کلمه را تکرار می کند و به تنها چیزی که دقت می کند تلفظ درست آن است و تا جایی که می تواند سعی می کند آن را درست بیان کند.
کودک پس از بیان کلمه در مرحله بعد سعی می کند که به دنبال معنای آن باشد. تا به حال به این موضوع فکر کردید که چطور او که هیچ زبانی را نمی داند به عنوان مثال معنای کلمه “شهربازی” را درک می کند؟ سوال جالبیست، کودک معنای آن را تصور می کند، ذهن انسان معنی تصویری کلمات را برای صحبت کردن استفاده می کند. زمانی که می گوییم یادگیری زبان انگلیسی سخت نیست و آن را می توان زبان مادری تان بیاموزید، دقیقا به این موضوع اشاره می کنیم. هنگامی که می گویند باید به انگلیسی فکر کنید، منظور این است به جای این که به فارسی در ذهن تان ترجمه کنید، مفهوم را تصور کنید.

لغات در یادگیری زبان انگلیسی
لغات در یادگیری زبان انگلیسی

آیا محل ذخیره کلمات در مغز به روش آموختن بستگی دارد؟

این که یک کلمه انگلیسی که نوشته شده را بخوانید و سپس آن را در ذهن تان به فارسی ترجمه کنید، در مکالمه انگلیسی بی فایده است؛ برای این که این لغت انگلیسی را در زمان مکالمه استفاده کنید باید دقیقا برعکس این مسیر رفت. در حقیقت لغت مورد نظر باید از حافظه اطلاعات شما که در ناحیه دیگری از مغز شماست از فارسی به انگلیسی ترجمه شود و سپس به سمت بالای گوش شما هدایت شده در آن جا با تصویر مناسب همراه شده و پردازش شود در آخر برای حنجره فرستاده شود! قطعا می گویید “این مسیر که بسیار طولانیست! آیا اصلا به موقع به زبان مان می رسد؟!؟”
حال متوجه شدید که چرا استفاده از کلمات انگلیسی برای تان دشوار است؟ این همه دشواری و تلاش برای استفاده از یک کلمه انگلیسی، خوب معلوم است که ذهن شما ترجیح می دهد که کلمات ساده انگلیسی که سالهاست می داند را استفاده کند تا کلماتی که در قسمت دیگری از مغز در کنار باقی اطلاعات دور از دسترس بخش زبان قرار دارند را پردازش کرده و به بخش زبان ارسال کند.
اما سوال اصلی این است، چطور می توان لغات اگلیسی را در حافظه زبان قرار دهیم؟ پاسخ باین سوال کاملا مشخص است. برای این کار باید ابتدا لغات را بشنوید سپس تکرار کنید و در نهایت برای معنی آن تصویری را مجسم کنید. حتی اگر واژه موردنظر یک فعل است، انجام دادن آن را تصور کنید. اگر یک صفت است که دربارهکیفیت صحبت می کند، آن را حس کنید. فراموش نکنید، هرگز تلاش نکنید آن را با معنی فارسیش معادل کنید، انگلیسی را به شکل تجمسی یاد بگیرید و سپس با آن کلمه شروع به جمله سازی کنید.
وب سایت آموزش آنلاین زبان من و زبان یکی از وب سایت های معتبر در بحث آموزش زبان است که در حال حاضر با این روش پیش می رود. اگر علاقه مند به یادگیری زبان انگلیسی هستید می توانید وارد وب سایت شده، ثبت نام کنید، سپس آموزش زبان انگلیسی را آغاز کنید. شیوه آموزش من و زبان دقیقا به این شکل است که تمامی واژه ها را همراه با یک تصویر مرتبط در اختیار شما می گذارد. این روش به شما کمک می کند که یک لغت را با تصویر آن به ذهن بسپارید. همچنین می توانید هریک را به بخش فلش کارت ها اضافه کنید تا در طول روز به تکرار آن ها بپردازید. پس با این روش می توانید به لغات در یادگیری زبان انگلیسی هم بپردازید.

با چند روش ساده لغات انگلیسی را به خاطر بسپارید

 1. لیست تهیه کنید
  واژه های انگلیسی همیشه اطراف شما هستند. این که بنشینید و در دیکشنری به دنبال معانی لغات بگردید، اصلا راه درستی برای بخاطر سپردن آن ها نیست، این راهی معقول برای پیدا کردن لغات جدید است! لغات جدید را معمولا از طریق چت کردن با افراد انگلیسی زبان در فضای مجازی، یا از طریق دیدن فیلم و سریال، خواندن کتاب های انگلیسی و … می توانید پیدا کنید. پس هر بار که لغت جدیدی می بینید، یادداشت کنید و هر روز چند دقیقه آن ها را مرور نمایید.
 2. یک وبلاگ انگلیسی بسازید
  سرزدن به سایت ها یا وبلاگ های زبان انگلیسی راه بسیار خوبی برای یادگیری لغات است اما وبلاگ نویسی آن هم به زبان انگلیسی یک راه بسیار بهتر است! از وردپرس یا وبلاگ ساز های موجود استفاده کنید. می توانید یک موضوع خاص که به آن علاقه دارید مثل مد، سینما و … انتخاب کنید، یا می توانید راجب هر چیزی که می خواهید به انگلیسی مطلب بنویسید. این کار موجب می شود که در نهایت به کمک این وبلاگ با سایر کاربران نیز ارتباط برقرار کنید و نظرات آن ها را پاسخ بدهید حتی می توانید از دیگر فضاهای مجازی نیز برای برقراری این ارتباط استفاده کنید.
 3. سعی کنید لغات را به تنهایی به یاد نیاورید
  همیشه سعی کنید لغات جدیدی را که می خواهید به ذهن بسپارید، در جملات و مکالمات تان بگنجانید و از این طریق آن ها را یاد بگیرید. آمار ها و تحقیقات علمی ثابت کرده است که به یاد آوری کلمات به کمک همین جملات و مکالمات بسیار آسان تر است. از سوی دیگر برخی کلمات سنگین یعنی آن هایی که تلفظ سخت یا تعداد کاراکتر بیشتری دارند، وجود دارند که همیشه مشکل ساز هستند. در این شرایط تنها باید سعی کنید که آن ها را به کمک هم معنی ها یا گروه بندی کردن به یاد بیاورید.
 4. از من و زبان استفاده کنید
  یکی دیگر از راه های اسان برای به خاطر سپردن کلمات استفاده از ابزارهایی است که به کمک تکنولوژی در دسترس تان قرار دارد. وب سایت من و زبان به شما کمک می کند که به خوبی زبان انگیسی را بیاموزید و مشکلی در حفظ کردن لغات و استفاده ی آن ها در مکالمات تان نداشته باشید. سایت من و زبان به گونه ای طراحی شده که هر فرد هرچقدر که می خواهد می تواند تمرین کند تا نکته، گرامر یا لغتی را به ذهن بسپارد.

چرا شما به مکالمه زبان انگلیسی مسلط نشوید؟!؟

صحبت کردن به زبان انگلیسی و مکالمه کردن مانند یک زبان مادری و بومی شدنی است، کار سخت و دشواری نیست اما متاسفانه بسیاری از زبان آموزان پس از گذشت مدت ها و از این کلاس به آن کلاس رفتن، هنوز هم به این امر مسلط نشدند، می دانید چرا؟ به این دلیل که اهمیت تمرین و تکرار را دست کم می گیرند. اگر قصد دارید خیلی روان به زبان انگلیسی صحبت کنید به جای اعتماد به هر روش یادگیری زبان به یک روش معتبر و قابل اطمینان روی بیاورید.
کارشناسان من و زبان به همین دلیل به طراحی وب سایت آموزش آنلاین زبان خارجی پرداختند. همان طور که گفتیم یکی از روش های مهم در یادگیری زبان و تسلط بر آن تمرین و تکرار مداوم است که بسیاری از افراد آن را جدی نمی گیرند و به جای آنبه متدهای عجیب و غریب روی می آورند؛ یادگیری مکالمه زبان انگلیسی در خواب، یادگیری مکالمه زبان انگلیسی در حالت هیپنوتیزم! یادگیری مکالمه زبان انگلیسی با امواج آلفا! ما قصد بی احترامی یا زیر سوال بردن این متد ها را نداشته و نداریم، اما آیا واقعا فکر می کنید اکثریت افرادی که به سرعت به موفقیت در مکالمه انگلیسی می رسند از این متدها استفاده کردند؟ یا ان هایی که بهتر و سریع تر از ما زبان یاد می گیرند، استعداد خاصی دارند؟ نه نمی توان این طور گفت، آن ها یک روش مناسب را انتخاب کرده و براساس آن پیش می روند.
رسیدن به موفقیت سخت نیست، تنها به نظم و تمرین روزانه نیاز دارد؛ دقیقا کاری که وب سایت من و زبان انجام می دهد! در حقیقت سوال از شما این است، آیا از لحاظ روانی مصمم و آماده ایجاد نظم در زندگیتان هستید که حقیقتا یک بار و برای همیشه بر مکالمه زبان انگلیسی تسلط پیدا کنید؟ اگر پاسخ تان مثبت است ادامه مقاله را از دست ندهید.

لغات در یادگیری زبان انگلیسی
لغات در یادگیری زبان انگلیسی

بهترین راه برای تسلط بر زبان انگلیسی

 1. از لغاتی که در طول روز می آموزید یک لیست تهیه کنید (وب اسیت من و زبان با ارائه فلش کارت ها این کار را برای تان راحت کرده.)
 2. لغات را بارها و بارها گوش دهید و چندین بار بلند آن را تکرار کنید یعنی با صدای خودتان آن را بشنوید.
 3. پس از آن که غات را یکبار شنیدید بهتر است یکبار دیگر آن ها را گوش کنید و معنای آن ها را تصور کنید (بدون توجه به معنای فارسی آن).

این 3 مرحله اصلا سخت نیست و میتوانید به راحتی آن را انجام دهید، همان طور که گفتیم من و زبان دقیقا براین اساس پیش می رود و درصورت تمایل می توانید از آن برای یادگیری زبان انگلیسی کمک بگیرید.
چطور متوجه شوید که به لغات در یادگیری زبان انگلیسی مسلط شدید و آن را آموختید؟
احتمالا این سوال بسیاری از شماست. شما هر مقداری که با یک تصویر ارتباط حسی بهتری برقرار کنید، لغت معنی آن تصویر را بهتر می توانید در مکالمه استفاده کنید، اگر تصویری از یک لغت بامزه نیست یا شما را جذب نمی کند، باید بیشتر به تکرار آن بپردازید و آن را مرور کنید تا در حافظه تان تثبیت شود.
این را به یاد داشته باشید که هرچقدر بتوان یک تصور را بهتر حس کرد، بهتر می توان به خاطر سپرد! کمی صبور باشید و برای یادگیری زبان انگلیسی وقت بگذارید. به این فکر کنید که چقدر می تواند لذت بخش باشد که خیلی روان و راحت به زبان انگلیسی در مورد مسائل مختلف صحبت کنید و دیگران هم از قدرت بیان شما لذت ببرند و با علاقه به صحبت های شما گوش دهند. به همین دلیل شما باید مطمئن شوید که همه کلمات را در حافظه زبانی فعال و سپس تثبیت می کنید، در نتیجه هر روز بخشی از وقت خود را به یادگیری زبان و تکرار لغات آن بپردازید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید