نکات طلایی یادگیری زبان فرانسه

نکات طلایی یادگیری زبان فرانسه

نکات طلایی یادگیری زبان فرانسه | یادگیری زبان فرانسوی، مانند هر زبان دیگری مستلزم  حفظ و تکرار زیاد است. یک زبان فقط ترتیب کلمات و استفاده از دستور زبان برای کنار هم قرار دادن کنار هم نیست. لذا مهم است که بدانیم چگونه و به چه نحو زبان را روان تر  صحبت کنیم. جالب است بدانید که صحبت کردن به زبان فرانسوی به شما امکان صحبت کردن با  افرادی را می دهد که نه تنها در کشور فرانسه  هستند بلکه در کشورهای  بلژیک و لوکزامبورگ هم زندگی می کنند.  علاوه بر این، 263 میلیون نفر در سراسر جهان وجود دارند که  زبان فرانسوی را به عنوان زبان دوم صحبت می کنند  و بیشتر آنها در غرب آفریقا ساکن هستند. از این رو یادگیری زبان فرانسوی به شما بسیار کمک خواهد کرد. در اینجا می خواهیم به یک سری از نکات اشاره کنیم که برای یادگیری بهتر زبان بسیار مهم هستند. با ما همراه باشید.

 • مرور و تکرار کلید اصلی یادگیری.

  اگرچه یادگیری مطالب و واژگان جدید برای گسترش دایره لغات بسیار مهم است ولی این گاهی اوقات این امر به یکی از اشتباهات زبان آموزان تبدیل می شود. زبان آموزان به جای مرور و تکرار مطالب قبلی، روی مطالب جدید متمرکز می شوند و کلمات قبلی را از یاد می برند. برای یادگیری زبان فرانسوی می توانید هر روز قبل از خواندن واژگان و یادگیری مطالب و واژگان جدید، حداقل یک ساعت برای مرور کلمات قبلی وقت بگذارید. همیشه به خاطر داشته باشید که تمرین و تکرار کلید اصلی یادگیری هر زبانی است.

 • سعی کنید زبان فرانسوی را با فایل صوتی گوش دهید.

  آیا می دانستید که زبان فرانسوی نوشتاری و گفتاری تقریبا دو زبان مختلف هستند. در زبان فرانسوی قواعدی وجود دارد که به عنوان مثال دو حرف صدا دار با بی صدا در گفتار تلفیق می شوند و فقط از طریق شنیدن می توان کلمات جدید را یاد گرفت. ممکن است یک واژه در زبان فرانسوی نوشتار به یک صورت نوشته شود ولی در گفتار کاملا متفاوت باشد. برای این کار می توانید از مواد آموزش زبان فرانسه مانند نرم افزارها، اپلیکیشن ها، فیلم و دیگر ابزارهای چند رسانه ای، سایت های آموزش زبان فرانسه استفاده کنید. سایت من و زبان این امکان را برای سهولت یادگیری زبان آموزان فراهم کرده است تا علاوه بر یادگیری دستور زبان فرانسوی، با تلفظ صحیح واژگان فرانسوی آشنا شوید و تفاوت های نوشتاری و گفتاری آن را یاد بگیرید.

 • به طور منظم زبان را یاد بگیرید.

  اگر تمام روزهای هفته زبان فرانسوی را یاد می گیرید ، احتمال دارد که خودتان را خسته کنید ، و به احتمال زیاد ناامید می شوید و به مرور انگیزه خود را از دست می دهید. صرف کردن روزانه 30 دقیقه زمان برای یادگیری زبان فرانسه نه تنها یادگیری شما را بالا می برد بلکه باعث می شود تا اشتیاق و انگیزه شما برای یادگیری زبان بیشتر شود.

 • یادگیری خود را الویت بندی کنید.

  سعی کنید همیشه تنوع در کار خود داشته باشید و مطالب درسی خود را الویت بندی کنید. به عنوان مثال مواردی که ابتدا مهم هستند مانند واژگان را مرور کنید. زیرا بدون مرور کلمات، یادگیری مطالب جدید دشوار خواهد بود. این الویت بندی در یادگیری زمان ها هم بسیار کاربرد دارد. به عنوان مثال در اکثر اوقات، فرانسوی ها از زمان حال استفاده می کنند. بنابر این سعی کنید ابتدا زمان حال را خوب یاد بگیرید و سپس شروع به یادگیری بقیه زمان ها کنید. برای واژگان هم همین مسأله صدق می کند. ابتدا سعی کنید واژگان آسان و کلیدی را یاد بگیرید و سپس به یادگیری واژگان سخت و دشوار بروید.

 • واژگان فرانسوی را در جمله یاد بگیرید.

  یادگیری کلمات جدید فرانسوی به شما نه تنها کمک می کند تا با ساختار جمله آشنا شوید، بلکه با کاربرد کلمه در جمله های متفاوت هم آشنا شوید. به عنوان مثال یک کلمه از لحاظ معنایی در یک جمله ممکن است یک معنا را منتقل کند و در جمله دیگر ممکن است معنای دیگری بدهد. برای یادگیری  بهتر واژگان در جمله بهتر توصیه می شود از کتاب ها یا پادکست ها استفاده کنید که هر کدام ویژگی خود را دارند و نکات مربوط به تلفظ هم در آنها گنجانده شده است.

نکات طلایی یادگیری زبان فرانسه
نکات طلایی یادگیری زبان فرانسه
 • هر روز حداقل 30 کلمه و عبارت را یاد بگیرید.

  اگر یادگیری زبان را به صورت فشرده یاد می گیرید، حداقل 30 کلمه در روز یاد بگیرید. بدین صورت در عرض 3 ماه حدود 80٪ از زبان فرانسوی را یاد گرفته اید. یادگیری کلمات پر کاربرد نیز به شما کمک شایانی خواهد کرد. بنابراین با یادگیری کلمات پر کاربرد شروع کنید. حتما کلماتی را که قبلاً یاد گرفته اید ، تمرین کنید. رایج ترین و پرکاربرد ترین کلمات به عنوان مثال در زبان فرانسوی عبارتند از être (بودن)، avoir (داشتن)، je (من)، de (از، بوسیله، با)، ne (به معنی نه)، la (حرف تعریف مفرد مؤنث)، le (حرف تعریف مفرد مذکر)، tu (تو). همانطور که مشاهده می کنید، به دلیل اینکه زبان فرانسوی برای اسامی جنسیت مذکر و مؤنث قائل می شود، یادگیری حرف تعریف آنها نیز بسیار مهم است. برای اینکه بهتر کلمات مؤنث و مذکر در زبان فرانسوی را یاد بگیرید، می توانید از فلش کارد استفاده کنید.

 • ساختار زبان فرانسوی را به خوبی یاد بگیرید.

  برای یادگیری بهتر زبان فرانسوی باید با ساختار و دستور زبان فرانسوی کاملا آشنا شوید. چیزهایی که در ابتدای آموختن زبان فرانسه یاد می گیرید ، در سزوح بالتر به کمک شما می آیند. دستور زبان برای یادگیری هر زبانی مهم است. برای صحبت کردن روان ، باید باید با کاربرد افعال در جمله آشنا شوید. این بدین معنی است یک فعل را چگونه در زمان حال ، گذشته و آینده بکار ببرید. اگر نحوه قرار گیری فعل و فاعل در جمله را به درستی یاد بگیرید، می توانید جملات  درست بسازید.

 • سعی کنید متون فرانسوی بخوانید.

  برای آشنایی با زبان فرانسوی ، باید متون فرانسوی را بخوانید و سعی کنید به زبان فرانسوی بنویسید. این به شما کمک می کند تا از کلماتی که یاد گرفته اید استفاده کنید و آنها را در ذهن خود به خاطر بسپارید. کتاب های در سطح کودکان نیز برای شروع خواندن به زبان فرانسوی بسیار خوب هستند. این کتاب ها به دلیل اینکه دستور زبان و واژگان روان و ساده ای دارند، یادگیری را آسان تر می کنند. روش دیگر این است که کتاب های مورد علاقه خود را پیدا کنید که به زبان فرانسوی هستند. این کار به شما کمک می کند تا زبان فرانسوی را بهتر یاد بگیرید و انگیزه شما را برای یادگیری زبان بالا می برد. دلیل دیگر برای انتخاب یک کتاب ساده و روان برای تقویت خواندن و درک مطلب زبان انگلیسی اینست که شروع تقویت مهارت خواندن با یک کتاب سخت و چالش بر انگیز، انگیزه شما را برای یادگیری زبان کمتر می کند. سعی کنید یک ژورنال یا روزنامه به زبان فرانسوی بخوانید.

در کنار نکات مذکور، استفاده از  وب سایت های آنلاین زبان کمک شایانی به یادگیری زبان فرانسوی شما می کند. وب سایت من و زبان این فرصت عالی را برای شما زبان آموزان عزیز فراهم کرده است تا به صورت آنلاین زبان فرانسوی را بهتر یاد بگیرید. همانطور که قبلا به آن اشاره شد، به دلیل اینکه زبان فرانسوی به مانند دیگر زبان ها باید به صورت شنیداری – دیداری یاد گرفته شود، باید با استفاده از گوش دادن، مهارت های زبانی خود را تقویت کنیم. من و زبان علاوه بر اینکه مهارت های زبانی شما را تقویت می کند، تمارین متنوع من و زبان به گونه ای طراحی شده است که مهارت های زبانی افراد را از سطوح مبتدی تا سطح پیشرفته می سنجد. قابل توجه است که هزینه های این سایت کاملا مقرون به صرفه بوده و بر کلیه اقشار جامعه مناسب است.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید