آموزش زبان فرانسه

آموزش زبان فرانسه

فرانسوی (Français) یک زبان عاشقانه است که توسط 136 میلیون نفر در سراسر جهان به عنوان زبان اول صحبت می شود. در مجموع 500 میلیون نفر آن را به عنوان زبان اول یا دوم صحبت می کنند. علاوه بر این، حدود 200 میلیون نفر زبان فرانسه را به عنوان زبان خارجی یاد می گیرند.

جوامع فرانسوی زبان در 56 کشور و سرزمین حضور دارند. بیشتر فرانسه زبانان در فرانسه زندگی می کنند و بقیه در کانادا به ویژه استان کبک زندگی می کنند و اقلیت هایی در استان های آتلانتیک، انتاریو و غرب کانادا و همچنین بلژیک، سوئیس، موناکو، لوکزامبورگ و ایالات متحده وجود دارند.

همچنین اکثر افرادی که فرانسوی را به عنوان زبان دوم صحبت می کنند در فرانکوفون آفریقا زندگی می کنند و تعداد آن ها از بومی زبان ها بیشتر است. زبان فرانسه یکی از شش زبان رسمی سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا، ناتو و مهم ترین زبان های دیپلماتیک به شمار می رود. این زبان پیشینه ای بسیار غنی در فرهنگ، هنر، دیپلماسی و ادبیات دارد. در ایران نیز زبان فرانسوی بعد از انگلیسی دومین زبان محبوب و افراد بسیاری متقاضی یادگیری زبان فرانسه هستند.

علاوه بر این، از قرن 17 تا اواسط قرن 20، فرانسوی به عنوان زبان برجسته بین المللی دیپلماسی و امور بین الملل و همچنین یک زبان رسمی در میان طبقات تحصیل کرده اروپا ارائه شد. از زمان ظهور ایالات متحده آمریکا به عنوان قدرت اصلی، جایگاه و قدرت زبان فرانسه توسط زبان انگلیسی کم رنگ تر شد.

در نتیجه جاه طلبی های گسترده استعماری فرانسه و بلژیک، بین قرن 17 و 20، فرانسوی به آمریکا، آفریقا، پولینزیا، آسیای جنوب شرقی و کارائیب معرفی شدند. فرانسوی بر بسیاری از زبان ها در سراسر جهان از جمله انگلیسی تأثیر گذاشته است. زبان انگلیسی حدود یک سوم از واژگان خود را از این زبان گرفته است.

آموزش زبان فرانسه به صورت آنلاین یکی از بهترین و به صرفه ترین روش های یادگیری می باشد. این زبان از نظر ریشه ای نقاط اشتراک زیادی با زبان انگلیسی دارد. در زبان فرانسه اسامی جنسیت گرامری دارند، یعنی در این زبان اسامی مذکر یا مونث می باشند. همچنین برای هر یک از جنسیت ها حرف تعریف وجود دارد. حرف تعریف le نشان دهنده اسامی مذکر و حرف تعریف la نشان دهنده مونث بودن است و les نشان دهنده اسامی جمع است.

چرا باید زبان فرانسه را یاد بگیریم؟

از آن جایی که زبان فرانسه توسط میلیون ها نفر در سر تا سر دنیا صحبت می شود و یکی از زبان های رسمی سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپاست بنابراین جایگاه و ارزش ویژه ای در میان زبان های دنیا دارد. هر کس برای یادگیری زبان فرانسه هدف خاص خود را دارد. در ادامه می خواهیم به دلایل یادگیری زبان فرانسه بپردازیم:

امروزه افراد زیادی به دنبال این هستند که به کشور های خارجی مهاجرت کنند. یکی از پیش نیاز های مهاجرت به هر کشوری یادگیری زبان آن کشور است. برای مهاجرت به فرانسه و کشور های مانند کانادا که زبان فرانسه زبان اصلی و رسمی آن هاست، بسیار اهمیت دارد. برای ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور ها و توانایی برقراری ارتباط با دوستان و اساتید دانشگاه، هم چنین برای کار کردن در شرکت ها و از همه مهم تر برای قرار گرفتن در اجتماع به این زبان نیاز دارید.

برای سفر به کشور های فرانسه زبان و بسیاری از کشور های اروپایی و کانادا یادگیری زبان فرانسه به شما کمک می کند تا سفر بهتر و تجربه لذت بخش تری داشته باشید. هنگام سفر مطمانا برای این که بتوانید با مردم آن جا ارتباط برقرار کنید و برای رفع اساسی ترین نیاز ها باید بتوانید به زبان فرانسوی صحبت کنید و بنابراین قبل از اینکه تصمیم به سفر بگیرید، می توانید فرانسوی را به صورت آنلاین یاد بگیرید.

افراد زیادی هستند که به دنبال یادگیری زبان های خارجی متنوعی هستند. این افراد دوست دارند زبان های زنده دنیا را یاد بگیرند و به آن تسلط داشته باشند. فرانسوی یک از همین زبان های شیرین دنیاست که علاقه مندان بسیاری دارد.

برای موفق شدن در دنیای بیزنس و کار تسلط به زبان های خارجی و به خصوص زبانی که بیشتر از همه به آن نیاز دارید، بسیار مهم است. اگر می خواهید به اهداف بلند مدت و بین الملی در شغل خود برسید فراموش نکنید یادگیری زبان فرانسه بسیار تاثیر گذار است.

اهمیت زبان فرانسه

در دنیای مدرن امروز تنها دانستن یک زبان کافی نیست، دانشجویان، تاجران و … که می توانند به چندین زبان صحبت کنند موقعیت های شغلی و تحصیلی بهتری پیش روی خود خواهند داشت. فرانسه با دارا بودن مراکز بزرگ تجاری، تفریحی و … به عنوان پنجمین قطب اقتصادی جهان در سطح بین الملل می باشد.

نتیجتا، نیروهای متخصصی که به زبان فرانسه تسلط بیشتری دارند، شانس بیشتری برای جذب شدن در شرکت های بزرگ فرانسوی در سطح بین الملل خواهند داشت. در حال حاضر جمعیتی بالغ بر 200 میلیون نفر در جهان به زبان فرانسه صحبت می کنند و در واقع این زبان، زبان اداری و رسمی 68 کشور جهان میباشد. از جمله این کشورها فرانسه، بلژیک، سوییس، موناکو، ماداگاسکار، رومانی، لوگزامبورگ، لبنان، مراکش و ….. میباشد. 

اگر قصد مهاجرت دارید و می خواهید که به کانادا یا کشورهای فرانسوی زبان مهاجرت کنید، یادگیری زبان فرانسه و تسلط بر آن یکی از الزامات برنامه مهاجرت به کشورهای فرانسه زبان است. داوطلبین مهاجرت بایستی در جلسه مصاحبه، قادر به درک و پاسخگویی سوالات به زبان فرانسه باشند و مصاحبه شفاهی را مدیریت کنند.

یکی دیگر از دلایل اهمیت زبان فرانسه این است که این زبان، زبان بین المللی آشپزی، تئاتر، هنرهای زیبا، معماری، و هنرهای تصویری می باشد.

در واقع کشور فرانسه، نخستین مقصد و انتخاب توریستها می باشد، سالانه بیش از 80 میلیون به مقاصد مختلفی از جمله گردشگری، مهاجرت، تحصیل، تجارت، کسب و کار و فرهنگی به فرانسه سفر می کنند. قطعا در چنین مواقعی دانستن زبان فرانسه، لذت سفر به پاریس و مناطق دیگر را چند برابر میکند. 

یادگیری زبان فرانسه به آموزش و یادگیری دیگر زبانها نیز مانند اسپانیایی، لاتین، ایتالیایی و پرتغالی کمک شایانی می کند. عبارت معروفی وجود دارد که بیان می کند که زبان فرانسه زبان روشنفکران است. در واقع این عبارت به تمامی فلاسفه ای اشاره دارد که تفکر و ایده حقوق بشر را در جهان طرح ریزی کرده اند. همچنین، زبان فرانسه، زبان افراد به نامی مانند دکارت، ماری و پییر کوری لویی پاستور و … می باشد .

بر خلاف باور عموم که اظهار می دارند زبان فرانسه سخت است، یادگیری این زبان فرآیند بسیار هیجان انگیزی است. در حقیقت زبان فرانسه زبانی است که اصول و قواعد خاص خود را دارد اما غنای این زبان باعث گستردگی کلام و راحتی یادگیری آن می شود. در واقع زبان آموز خیلی سریع بعد از یادگیری چند درس از این زبان قادر به برقراری ارتباط و صحبت کردن خواهد شد. 

زبان فرانسه به سبب آهنگین بودن و شیوایی آن نزد کودکان بسیار محبوب است. 

بازار کار و آینده شغلی زبان فرانسه چگونه است ؟

قبلا گفتیم که صرف داشتن لیسانس زبان فرانسه تضمین کننده موقعیت کاری مناسب نیست بلکه زبان آموزان فرانسه بایستی علاوه بر یادگیری قواعد و دستور زبان فرانسه بتوانند خیلی سلیس به زبان فرانسه صحبت کرده و کلیه ی نیازهای روزانه ی خود را برطرف سازند. در واقع تمامی زبان آموزان زبان فرانسه به منظور یادگیری زبان فرانسه بایستی پشتکار داشته و بتوانند در کنار آموزش زبان فرانسه به مطالعات آزاد بپردازند و به مرور متوجه پیشرفت خود در این زمینه شوند. 

اگر زبان آموزان فرانسوی بتوانند به صورت موفق عمل کرده و تسلط کامل بر این زبان پیدا کنند، نهایتا خیلی سریع می توانند جذب بازار کار در عرصه ها ی مختلف شده و به درآمد مورد نظرشان برسند. در واقع در صورت تبحر کافی در زبان فرانسه می توانند به صورت آزاد به کار ترجمه پرداخته و یا اینکه به عنوان راهنمای تور برای افراد فرانسوی زبان در کشور خودشان مشغول به کار شوند که این شغل بسیار جذاب و منحصر به فرد است. زبان آموزان فرانسوی علاوه بر فرصت های شغلی فوق میتوانند در آموزشگاه های آزاد زبان تدریس کنند . 

نکته ی مهمتر این است که یاد گیری زبان فرانسه بسیار تاثیر گذار در زندگی شخصی است چرا که به واسطه ی تسلط بر زبان فرانسه میتوان تازه ترین اطلاعات به روز را به دست آورد و در واقع امکان انتخاب از میان کتب و رسانه های گروهی برای هر فرد ایجاد می شود . 

موقعیت‌ شغلی‌ در ایران

یک زبان آموز فرانسه میتواند در صدا سیما، مطبوعات، صنعت توریسم و یا … مشغول به کار شود و اگر تسلط و تبحر کافی بر این زبان داشته باشد، به صورت آزاد به کار ترجمه می پردازد. با توجه به اهمیت یادگیری زبان فرانسه و ارتقا شغلی به واسطه ی تسلط بر این زبان، سایت من و زبان بستر مناسبی برای یادگیری آنلاین زبان فرانسه بوده و هر فرد از طریق ثبت نام در این سایت می تواند خیلی زود و سریع با صرفه جویی در زمان و هزینه به یادگیری زبان فرانسه بپردازد و در اسرع وقت به یک فرانسه زبان تبدیل شود.

با ثبت نام در سایت من و زبان ضمن صرفه جویی در هزینه های گزاف و مدیریت زمان می توانید در کنار اشتغال، تحصیل، تجارت، و ….. به راحتی به یادگیری زبان فرانسه اهتمام ورزیده و خیلی راحت زبان فرانسه را یاد بگیرید . 

آموزش زبان فرانسه

 یادگیری زبان فرانسه برای مهاجرت چقدر اهمیت دارد؟ 

دنیا با پیشرفت در حوزه های فناوری اطلاعات و البته روش های حمل و نقل  بسیار کوچکتر از قبل شده است. به همین دلیل افراد هم، بیش از گذشته تمایل به کار و تحصیل در کشور های دیگر پیدا کرده اند. اولین نیازی که در این میان برای این افراد پیش می آید، یادگیری زبان است. برای مهاجرت به کشور های فرانسه و کانادا یکی از واجبات، یادگیری زبان فرانسه است. کشور کانادا یک کشور دو زبانه است که در آن زبان های انگلیسی و فرانسوی، هر دو زبان های رسمی و اداری این کشور می باشند. اما برای مهاجرت به کشور فرانسه، اگر می خواهید از موفقیت بیشتری در کار و زندگی در این کشور بهره مند شوید، بهترین کار یادگیری این زبان شیرین می باشد.  

مهاجرت، یک فصل جدیدی در زندگی افرادی است که قصد ترک کشور مادری شان را می کنند. برای حذف چالش هایی که بر سر مهاجرین قرار می گیرد، اولین نیاز یادگیری زبان کشوری است که قصد ورود به آن را دارید. همانطور که گفتیم مهاجرینی که قصد مهاجرت به کشور های کانادا، فرانسه و یا کار در برخی از کشورهای افریقایی را دارند باید به این زبان شیرین و جذاب مسلط شوند. فراموش نکنید که یادگیری یک زبان خارجی آنقدرها هم کار راحتی نیست. قبل از مهاجرت باید مهارت زبان را در خود تقویت کنید. چون ورود به هر کشوری بدون آشنایی با زبان می تواند برای فرد بسیار چالش برانگیز باشد. شما با مهاجرت قرار است سال های زیادی در یک کشور بیگانه با زبانی متفاوت کار و زندگی کنید. 

اولین و مهمترین ابزار ارتباطی با دیگر انسان ها، زبان است. بدون زبان در واقع نمی توانید خیلی از نیازهای خود را برطرف کنید. هر فردی دلایل خود را برای یادگیری یک زبان جدید دارد، اما در این میان مهاجرین دلیل بسیار محکم تری برای یادگیری زبان دارند. به همین خاطر بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به کشور های دیگر را دارند، ابتدا به فکر تقویت زبان خود هستند تا بتوانند در کشور مقصد، به خواسته ها و اهداف شان دست یابند. بنا به دلایل زیر مهاجرین به کشور های کانادا، فرانسه و برخی از دیگر کشورها باید زبان فرانسه را یاد بگیرند، پس آموزش زبان فرانسه را جدی بگیرید: 

یافتن شغلی مناسب

بعد از اخذ اقامت هر کشوری، مهمترین کار یافتن شغل و داشتن یک منبع درآمد می باشد. تا زبان فرانسه بلد نباشید، نمی توانید در هیچ جایی شغلی مناسب برای خود بیابید.

پیدا کردن دوست

مهاجرین برای اینکه از غم غربت خود بکاهند، نیاز به دوستان زیادی دارند. این دوستان می تواند از میان همکاران، همسایگان و ... باشد. برای برقراری ارتباط با این افراد، باید بر زبان فرانسه مسلط باشید.

ادامه تحصیل و یا فراگیری مهارت های جدید

با آموزش زبان فرانسه، شغل پیدا می کنید و می توانید در کنار آن مهارت های دیگر هم یاد بگیرید. مثلا راحت تر می توانید از دستگاه های الکترونیک فرانسوی استفاده کنید یا برنامه های تلویزیون فرانسه ببینید.

آموزش زبان فرانسه

‌بهترین شیوه های یادگیری زبان فرانسه کدامند؟

برای یادگیری زبان فرانسه در مدت زمان کوتاهی، باید روش های یادگیری این زبان را بدانید تا بتوانید در آن موفق تر باشید. قبل از معرفی این روش ها توصیه تیم متخصص من و زبان این می باشد که هدف خود را از یادگیری زبان فرانسه مشخص کنید. در ابتدای شروع دوره آموزش زبان فرانسه باید از خود بپرسید: “چرا باید این زبان را یاد بگیرم؟”، “تا چند وقت دیگر باید، بر زبان فرانسه مسلط شوم؟” با ارائه این پرسش ها ذهن خود را به گونه ای برنامه ریزی و آماده سازی می کنید که برای دست یابی به هدف تان، به خوبی آماده می شوید. 

شاید برای مهاجرت و یا تحصیل در کشور های فرانسوی زبان، قصد یادگیری این زبان را دارید، و یا می خواهید تنها برای سرگرمی و اضافه کردن بر دانش و معلومات خود یک زبان دیگر یاد بگیرید. فرقی نمی کند، به هر حال هر کسی از یادگیری هر زبانی هدف و مقصودی دارد، اما مهم این است که این هدف را برای خود مشخص کنید و با ثبات قدم برای دست یابی به آن، قدم در راه یادگیری زبان فرانسه گذارید. 

برای اینکه سریع تر دایره لغات خود را در زبان فرانسه افزایش دهید، بهترین و مهمترین کار این است که روی کلماتی تمرکز کنید که در مکالمات و کاربرد های روزمره این زبان، بیشتر استفاده می شود. اما از کجا این کلمات را پیدا کنید؟ با مراجعه به وب سایت من و زبان و شرکت در دوره های آموزش زبان فرانسه آنلاین می توانید به راحتی با عبارت ها و کلمات روزمره و متداول این زبان، آشنا شوید. 

یکی از بهترین روش های یادگیری زبان فرانسه بهره مندی از منابع آموزشی معتبر و البته نزدیک به زبان اصلی می باشد. در این مورد خاص هم وب سایت آموزشی من و زبان، محتوایی که برای شما فراهم کرده است کاملا به روز و مطابق با استاندارد های آموزشی بین المللی می باشد. اهمیت منابع آموزشی در یادگیری زبان خیلی زیاد است چرا که نوع محتوا در استفاده شما از این زبان در آینده بسیار تاثیر گذار خواهد بود. پس اگر از منابع نا معتبری استفاده کنید وقتی در محیط واقعی و در مواجه با فرانسوی زبان ها قرار می گیرید، خواهید دید که آنچه یاد گرفته اید، با آنچه که در واقعیت رخ می دهد، بسیار متفاوت است. 

اگر می خواهید زبان فرانسه را خیلی سریع تر یاد بگیرید، توصیه ما به شما این است که زبان تمامی دستگاه های هوشمند و الکترونیک تان را به زبان فرانسه تغییر دهید. یا به تعبیری محیط اطراف خود را به زبان فرانسه احاطه کنید.  همچنین می توانید دروس و مراحل یادگیری زبان فرانسه در من و زبان را هم نیز به صورت روزانه بگذرانید تا هر روز خود را به زبان فرانسه گره زده باشید. به این طریق ذهن و مغز شما برای یادگیری این زبان آماده و فعال تر خواهد شد. 

آیا موقعیت مکانی در یادگیری زبان تاثیر گذار است؟

نمی توان از نقشی که موقعیت مکانی در یادگیری زبان دارد چشم پوشید. و اما منظور از موقعیت مکانی چیست؟ برای مثال در نظر بگیرید که قصد این را داشته باشید که به یادگیری زبان فرانسوی بپردازید، طبیعتا اگر در مکانی باشید که زبان رسمی مردم آن فرانسوی باشد و یا فرانسوی زبان هایی در آن وجود داشته باشند سرعت یادگیری شما افزایش پیدا می کند و تاثیر بسزایی در مکالمه شما خواهد داشت. چرا که شما در تمامی اوقات با فرانسوی در ارتباط خواهید بود و به منظور پاسخ دهی به نیازهای خود می توانید از فرانسوی استفاده کنید. 

ممکن است بگویید اگر شانس و امکان رفتن به همچنین کشوری برای ما وجود نداشته باشد، چه باید کرد؟ نگران نباشید. برای شما نیز راه حلی وجود دارد. می توانید فضای اطراف خود را به طور ساختگی غرق زبانی کنید که مد نظر شما است. برای شروع می توانید از یک روش کلی برای یادگیری زبان استفاده کنید. 

کارشناسان ما با استفاده از جدیدترین متدهای روز روشی نوین برای یادگیری زبان در اختیار شما قرار داده اند. اما در کنار یادگیری محتوای آموزشی که در اختیار دارید نیز، مهم است که برای اوقات تفریح خود نیز برنامه ریزی داشته باشید. برای مثال  می توانید روزانه زمانی را برای تماشای فیلم های فرانسوی زبان و یا حتی انیمیشن های موجود به این زبان اختصاص دهید. چنانچه می گویید به اندازه کافی در این زمینه مسلط نیستید، می توانید فیلم ها را به همراه زیرنویس تماشا کنید.

علاوه بر تماشای فیلم، زمانی را نیز می توانید به مطالعه کردن اختصاص دهید. برای مثال می توانید کتاب داستان و یا رمانی که به آن علاقمند هستید را انتخاب کنید و از این طریق نیز با لغات و ساختارهای جدید آشنا شوید. البته هنگامی که به مطالعه کردن می پردازید لازم نیست برای هر لغتی که با معنای آن آشنایی ندارید به سراغ دیکشنری بروید! به مطالعه خود ادامه دهید و امکان دارد در ادامه متن با معنای کلماتی که برای شما مبهم هستند در بطن متن آشنا شوید. 

امروزه شبکه های اجتماعی فاصله های بین افراد را از میان برداشته است و می توانید به راحتی با کل دنیا در ارتباط باشید. داشتن دوستانی که زبان مادری شان، زبانی است که مورد نظر شما می باشد بسیار خوب است. می توانید با هم معامله کنید! شما به دوست تان زبان خود را بیاموزید و او نیز زبان مادری خود را به شما بیاموزد. زمانی را به صحبت کردن با همدیگر اختصاص دهید و بر مهارت های خود کار کنید.

از این طریق شما تمام تلاش خود را برای قرار گرفتن در فضایی که زبان مورد نظر شما موجود است کرده اید. حتی روشی بسیار پرکاربرد این است که برای بار اول فیلم را با زیرنویسی تماشا کنید که به زبان مادری تان است و برای بار بعدی به همراه زیرنویس اصلی ببینید. از این طریق علاوه بر اینکه دامنه لغات خود راگسترش می دهید با ساختارهای متفاوت نیز آشنا می شوید. مهارت شنیداری تان نیز تقویت می شود.

آیا برای صحبت کردن به زبان فرانسه ابتدا باید گرامر را یاد گرفت؟

گرامر قسمت مهمی از یادگیری یک زبان را تشکیل می دهد، گروهی از افراد علاقه زیادی به یادگیری آن دارند و تمام تلاش خود را برای یادگیری آن می کنند، گروهی نیز به طور کلی از یادگیری گرامر فراری هستند و با نفرت به آن فکر می کنند. اما به حال واقعیتی است که باید بپذیرید و آن را بیاموزید.

اهمیت یادگیری گرامر

به منظور اینکه کاملا درستی داشته باشید و بتوانید کلمات را با نظم خاصی در کنار هم قرار دهید و کلام و نوشته ای دقیق داشته باشید بایستی گرامر را بدانید. در واقع گرامر مجموعه قوانینی است که با استفاده از آن می توانید به زبان مورد نظر خودتان صحبت کنید یا بنویسید. 

اگر زبان را به مثابه یک بازی در نظر بگیریم، گرامر درواقع قوانین آن است. شما می توانید ابتدا به یادگیری قاعده یک بازی بپردازید و بعد از آن شروع به بازی کنید می توانید نیز در طول بازی قوانین را یاد بگیرید. این که کدام راه را انتخاتب کنید به خودتان بستگی دارد. اما یادآوری یک چیز ضروریست! آیا برای اینکه زبان مادری تان را بیاموزید در ابتدا قواعد آن را آموختید یا قواعد را در بطن گفتگوهای روزانه و دیده ها و شنیده های تان آموختید؟ مسلما هیچ کس نخواهد گفت ابتدا قواعد را آموختم!

بنابراین اگر یادگیری گرامر به تنهایی شما را کلافه می کند این مژده را به شما می دهم که نیازی به یادگیری آن به صورت مجزا نیست، کافی است شروع کنید، بیشتر بشنوید و فیلم هایی که به زبان مورد نظرتان است را تماشا کنید و با دیگران صحبت کنید. می توانید در کلاس های مکالمه شرکت کنید و اجازه صحبت کردن به خودتان بدهید. نگران اشتباهات احتمالی خود نباشید. هیچ کس به طور کامل مبرا از اشتباه نیست. پس جرات به خرج دهید و شروع کنید. 

پیشنهاد دیگری که به زبان آموزان می شود این است که زمان زیادی را صرف مطالعه کتاب های فرانسه زبان کنند. با این کار خودتان را در حجم زیادی از اصطلاحات و نوشته های فرانسه غرق می کنید و گرامر را به صورت غیر مستقیم می آموزید. 

با توجه به آنچه گفته شد یادگیری زبان و گرامر به صورت غیر مستقیم به شما کمک می کند تا گرامر را از طریق صحبت کردن و یا مطالعه بیاموزید و با کاربرد قواعد مختلف در جایگاه های متفاوت آشنا شوید و در حین صحبت کردن و یا نوشتن از آن استفاده کنید.

متد یادگیری زبان فرانسه چقدر اهمیت دارد؟

زبان فرانسوی یکی از زبانهای زنده دنیا است که بیش از 300 میلیون نفر در دنیا به این زبان صحبت می کنند. این زبان نه تنها در فرانسه بلکه در 29 کشور دیگر هم صحبت می شود. اما چگونه باید این زبان را دقیقا یاد گرفت؟ آیا اصلا با متد خاصی می توان زبان فرانسوی را یاد گرفت؟ آیا اصلا اهمیت دارد که آموزش زبان فرانسه با متد خاصی انجام شود؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که بله. یادگیری زبان فرانسوی نیاز به متد و روش دارد و بسیار حائز اهمیت است. اما چرا و به چه دلیل؟ در بخش های زیر به بررسی دلایل اهمیت یادگیری زبان فرانسوی با متد می پردازیم.

یادگیری علمی و با اسلوب. یادگیری هر مطلب به ویژه یادگیری زبان باید بر اساس اسلوب و چارچوب خاصی باشد. این نوع یادگیری یعنی یادگیری قانونمند به مغز این امکان را می دهد تا زبان را بهتر یاد بگیرد و کلمات، عبارات، اصطلاحات و حتی دستور زبان را بهتر به خاطر بسپرید. با این کار برخی از کلمات که به خاطر سپردن آنها سخت است، می توانید آنها را به ذهن خود بسپارید.

زمانیکه از متد یادگیری زبان خاصی استفاده می کنید با سبک های یادگیری خود هم آشنا می شوید و سعی می کنید خود را در آن زمینه قوی تر کنید. سبک یادگیری به این معنی است که هر فردی به روشی خاص زبان را یاد می گیرد. به عنوان مثال فردی  حافظه شنیداری قوی دارد و با شنیدن بهتر زبان را یاد می گیرد پس می تواند با گوش دادن و مهارت شنیداری قوی که دارد، زبان خود را هم قوی کند. انواع سبک های یادگیری عبارتند از دیداری، شنیداری، حرکتی (زبان آموز از طریق انجام حرکات چیز یاد می گیرد)، کلامی، اجتماعی ، منطقی و انفرادی. از این رو برخی از افراد هستند که  می توانند در جمع زبان را بهتر یاد بگیرند و برخی به طور انفرادی. برخی به صورت کلامی و برخی به صورت غیر کلامی.

به دلیل اینکه یادگیری زبان فرانسوی از روی اصول و اسلوب بوده و به صورت برنامه ریزی شده پیش می رود، مطمئنا نتیجه بهتری خواهد داشت و از این رو شوق و اشتیاق زبان آموز برای یادگیری زبان بیشتر می شود و روند یادگیری او هم ادامه دار خواهد بود و پس از مدتی از یادگیری زبان دلسرد نخواهد شد.

چرا با وجود منابع آموزشی زیاد، باز هم زبان فرانسه یاد نمی گیریم؟

این سؤالی است که برای اکثر زبان آموزان پیش می آید و در نیمه راه با خود می گویند که چرا با این همه منابع آموزشی زبان که در دسترس داشتم، باز هم زبان را آن طور که باید مسلط به آن شوم، یاد نمی گیرم؟ آیا اشکال از خود من بوده است؟ آیا من راه را اشتباه رفته ام؟ آیا زبان فرانسوی سخت بوده است؟ در پاسخ به این سؤالات می توان گفت که شاید روش درستی برای یادگیری زبان استفاده نکرده اید یا برنامه خاصی برای یادگیری زبان نداشته اید و یا اینکه عوامل درونی و بیرونی (محیط یادگیری، محل یادگیری، زمان یادگیری، غیره) باعث شده است تا زبان فرانسوی را به درستی یاد نگیرید. در بخش های زیر می خواهیم به بررسی این عوامل بپردازیم.

نداشتن هدف یکی از دلایل اصلی موفق نبودن در یادگیری زبان جدید است. برخی از زبان آموزان بدون داشتن هدف شروع به یادگیری زبان فرانسوی می کنند و در اواسط راه به دلیل اینکه هدف و برنامه ای خاص برای یادگیری زبان فرانسوی ندارند، شوق و اشتیاق اولیه خود را از دست می دهند. 

همانطور که در بالا بدان اشاره شد، نداشتن متد خاص می تواند یکی از عواملی باشد که زبانی جدید را یاد نمی گیرید. شیوه یادگیری زبان باید اصولی باشد و طبق برنامه پیش برود، در غیر این صورت فقط زمان خود را هدر داده اید. 

یکی از دلایل اصلی اینکه باز هم زبان فرانسوی را یاد نمیگیریم اینست که کمتر به زبان فرانسوی صحبت می کنیم. شاید با خود بگویید که من در خارج از کشور نیستم و با افراد بومی زبان در ارتباط نیستم. برای این کار هم راه حل هایی وجود دارد. نگران نباشید. می توانید در شبکه های اجتماعی دوستان فرانسوی زبان پیدا کنید یا اگر نتوانستید می توانید صدای خود را ضبط کنید. این کار بهتر است زیرا بعدا می توانید صدای خود را بررسی کنید و نقاط ضعف و قوت خود را پیدا کنید.

امروزه افراد به دلیل مشغله های زیادی که دارند، فرصت کافی برای یادگیری یک زبان را ندارند و از یادگیری زبانی جدید غافل می شوند و حتی اگر هم می خواهند زبانی جدید را یاد بگیرند، زمان مناسبی برای آن در نظر نمی گیرند. به عنوان مثال، فرد شاغل است و از سر کار آمده است و در آخر شب زمانی را برای یادگیری اختصاص می دهد که آخر شب ذهن خسته بوده و دیگر آن کارآیی و بازدهی که در اول روز داشته است را ندارد. این خود باعث می شود که فرد از یادگیری زبان دلسرد شود و به طور ناخودآگاه از یادگیری آن منصرف شود. برای این کار چند راه خوب وجود دارد که در بخش بعدی به معرفی آن می پردازیم.

یک راه برای بالا بردن بازدهی یادگیری زبان و اختصاص زمان مناسب برای یادگیری زبان با وجود مشغله های زیاد، استفاده از یک منبعی است که همیشه و همه جا در دسترس است و شما می توانید از آن برای یادگیری زبان خود استفاده کنید. این منبع یک دیکشنری هست؟ یک فایل صوتی؟ یک پادکست یا ویدئو؟ کتاب صوتی؟ بله . همه این موارد می تواند باشد؟ اما چگونه؟ چطور می توان همه این موارد را یک جا با خود در همه جا همراه داشت؟ در پاسخ به این سؤال می توان گفت: استفاده از منابع آنلاین که همیشه در دسترس هستند. وب سایت من و زبان زیر نظر موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان بوده و یکی از سایت های آموزش آنلاین زبان فرانسوی است که نه تنها فرانسوی بلکه دیگر زبانهای زنده دنیا مانند انگلیسی، چینی، آلمانی، ایتالیایی و ترکی را هم به صورت آنلاین آموزش می دهد.

آموزش زبان فرانسه

نت برداری در یادگیری زبان فرانسه چه اهمیتی دارد؟

نت برداری از جمله مهارت هایی است که نه تنها در یادگیری زبان فرانسه به شما کمک می کند بلکه در هر کار دیگری که به نوشتن یادداشت نیاز داشته باشید به دردتان می خورد. در نت برداری به این موضوع توجه داشته باشید که باید این کار را با هدف یادگیری انجام دهید، بنابراین باید تکنیک های مربوط به یادداشت برداری در آموزش زبان فرانسه را یاد بگیرید. یادداشت برداری نوعی استراتژی برای یادگیری بهتر است و موضوع مهم توجه به درک درست موضوع و نحوه نوشتن است.
 
اگر یادگیری زبان فرانسه را به تازگی شروع کرده اید و هنوز در سطوح اولیه هستید می توانید برای یادداشت برداری از زبان مادری خود استفاده کنید و لزومی ندارد که از همان ابتدا همه نت برداری ها به زبان فرانسه باشد. نحوه نت برداری با توجه به اینکه در حال تمرین کدام یک از مهارت های چهارگانه زبان یعنی مهارت نوشتن، خواندن، صحبت کردن و شنیدن باشید کمی متفاوت است. به عنوان مثال در هنگام تمرین برای مهارت نوشتن کلمات کلیدی را باید به شکل فهرست و در زیر هم بنویسید. اما در نت برداری برای مهارت خواندن فقط کافی است ایده اصلی را در حاشیه پاراگرافی که می خوانید بنویسید.

چرا دیر زبان فرانسه را یاد می گیریم؟

دلایل مختلفی برای دیر یاد گرفتن یک زبان وجود دارد. گاهی این دلایل به شرایط محیطی مربوط می شوند و گاهی دلایل درونی و شخصی دارند. برای مثال به دلیل داشتن تصورات اشتباه زیر یا به سمت یادگیری زبان فرانسه نمی رویم یا باعث می شود که این زبان را دیر یاد بگیریم:

البته تاثیر عوامل محیطی بر دیر یاد گرفتن زبان خارجی را نیز باید در نظر گرفت. یکی از این عوامل روش تدریس نادرست است. برای مثال تمرکز بر یادگیری گرامر یا اصرار به حفظ کردن لغات زیاد نه تنها کمکی به یادگیری زبان فرانسه نمی کند بلکه زبان آموز را از یادگیری نامید و خسته نیز می کند. دو دلیلی اصلی وجود دارد که بر دیر یادگرفتن زبان فرانسه تاثیر می گذارند . این دلایل عبارتند از:

استفاده از یک روش یادگیری

زمانی که فقط یک روش یادگیری زبان را امتحان می کنید و اصرار دارید که تا انتهای یادگیری آن زبان از همان روش استفاده کنید، خودتان را مزیت های سایر روش های یادگیری محروم می کنید. برای مثال استفاده از روش آنلاین آموزش زبان فرانسه با توجه به سبک زندگی این روزها روش مناسبی برای صرفه جویی در زمان و هزینه است که به یادگیری سریع و آسان زبان فرانسه به شما کمک می کند.

صحبت نکردن به زبان فرانسه

همیشه زبان آموزان با ترس از اشتباه کردن در به کار بردن گرامر و کلمات درست و به طور مشخص ترس از تلفظ اشتباه روبرو هستند. همین موضوع برای بسیاری از افراد در یادگیری زبان فرانسه سدی ایجاد می کند که در حقیقت فقط در ذهن زبان آموز است و باعث دیر یاد گرفتن زبان دوم می شود. قبل از یادگیری هر زبانی باید این موضوع را در گوشه ذهن خود داشته باشید که اشتباه کردن جزئی جدا نشدنی از فرایند یادگیری زبان است.

وب سایت من و زبان چه کمکی به یادگیری زبان فرانسه می کند؟

از آنجایی که جمعیت کشورهای زیادی به زبان فرانسه تسلط داشته و از آن به عنوان زبان اصلی و یا زبان دوم خود استفاده میکنند، لذا بر آن شدیم که راهی کاملا آسان سریع و هدفمند برای یادگیری زبان فرانسه به شما معرفی کنیم. شیوه ای کاملا آسان با صرفه جویی در زمان و هزینه، اگر می خواهید به فرانسه سفر کنید، اگر می خواهید در یکی از دانشگاه های فرانسه زبان ادامه تحصیل دهید، اگر می خواهید به فرانسه سفر کنید و یا می خواهید در اسرع وقت زبان فرانسه یاد بگیرید و یا اینکه دوست دارید به صورت آنلاین زبان فرانسه را یاد بگیرید، سایت من و زبان آماده ارایه  خدمات آنلاین به شما کاربران گرامی خواهد بود. با ما همراه باشید و خیلی سریع و آسان از امکانات آموزش زبان فرانسه استفاده کنید.