یادگیری زبان ایتالیایی

یادگیری زبان ایتالیایی

یادگیری زبان ایتالیایی | روش های مختلفی برای یادگیری زبان دوم وجود دارد که هر کس متناسب با نیاز و علاقه خود یکی از آنها را انتخاب می کند. کلاس آموزش زبان که بیشتر افراد یادگیری یک زبان خارجی را از آنجا شروع می کنند معمولا کلاسی است با چندین زبان آموز و یک معلم. حتی اگر آن معلم در کار خود بسیار هم خوب باشد احتمالا اکثر زبان آموزان تسلط کافی را به زبانی که آموزش دیده اند پیدا نمی کنند. بنابراین این پرسش مطرح می شود که اشکال کار کجاست؟ آیا یادگیری زبان دوم به خودی خود کار دشواری است یا دلیل دیگری برای این موضوع وجود دارد. در واقع اگر از نزدیک به مسئله نگاه کنیم متوجه می شویم که در کلاس این معلم است که بیشتر صحبت می کند و زبان آموزان فرصت کمی برای صحبت کردن دارند. بعضی از زبان آموزان نیز به دلیل ترس از صحبت کردن در جمع خود را در کلاس پنهان می کنند و از صحبت کردن خودداری می کنند. بسیاری از آنها در امتحان پایانی قبول می شوند اما تسلط مناسب بر زبانی که آموزش دیده اند را بدست نمی آوردند.
اگر این شیوه آموزش زبان برای شما آشنا است، احتمالا به این نتیجه رسیده اید که توانایی یادگیری زبان دوم را ندارید. این باور اشتباه است و به جای اینکه اشکال را از جانب خودتان بدانید بهتر است شیوه آموزش و یادگیری خود را تغییر دهید. یکی دیگر از این روش ها روش غوطه وری است.

آیا غوطه وری زبانی بهترین روش آموزش زبان ایتالیایی است؟

بسیاری از کارشناسان زبان غوطه وری را به عنوان سریعترین راه برای تسلط به زبان ایتالیایی توصیه می کنند. یعنی به ایتالیا بروید، با یک خانواده ایتالیایی زندگی کنید و در نتیجه همه تعاملات تان با افراد به زبان ایتالیایی است. ایده اصلی پشت این روش این است که چون گزینه دیگری وجود نخواهد داشت مجبور به یاد گیری می شوید.
اما سوالی که به ذهن می رسد این است که آیا این روش واقعا به همین سادگی است؟ افراد زیادی برای یادگیری یک زبان از روش غوطه وری استفاده کرده اند اما به نتیجه ای نرسیده اند. این روش شاید برای بعضی از افراد مفید باشد اما برای همه اینطور نیست. حضور فیزیکی در محیط دیگر به خودی خود ابزاری برای یادگیری زبان جدید محسوب نمی شود. برای یادگیری بهتر زبان دوم شیوه هایی وجود دارد که در زیر به آن اشاره شده است.

یادگیری زبان ایتالیایی
یادگیری زبان ایتالیایی

فیلتر مغز را خاموش کنید

مغز ما در تمرکز روی جزئیات باورنکردنی عمل می کند، دلیل آن شاید این باشد که مغز در نادیده گرفتن موضوعات خیلی بهتر از توجه به آنها است. به همین دلیل است که می توانید در یک کافه پر سروصدا صحبت کنید بدون اینکه حواس تان پرت شود. مغز مکالمات را از سر و صدا جدا می کند. مشکل که هنگام یادگیری یک زبان جدید به وجود می آید این است که مغز با صداهای جدید ناآشنا است و با آن مثل صدای پس زمینه برخورد می کند و به شما می گوید که این صدا مزاحم است و آن را نادیده بگیرد.
هر چه ایتالیایی را بیشتر بشنوید ذهن تان این فیلتر را کمتر انجام می دهد و در واقع تنها راه حل غلبه بر این مسئله همین کار است. هر چیزی که به زبان ایتالیایی است از موسیقی پاپ ایتالیایی گرفته تا اپرا را گوش کنید. فیلم های ایتالیایی را در تماشا کنید. به رادیو و برنامه های تلویزیونی که به زبان ایتالیایی است گوش کنید. اگر به این منابع دسترسی ندارید از سایت های آنلاین معتبر مثل سایت من و زبان حداقل برای ده دقیقه در روز استفاده کنید. از اینکه ایتالیایی را متوجه نمی شوید نترسید به مرور و با گذشت زمان همه چیز برایتان آسان تر خواهد شد. مهمترین مزیتی که از شنیدن دائم ایتالیایی بدست می آورید یک جریان پیوسته از یادگیری زبان ایتالیایی است.

چطور ایتالیایی را بهتر بشنویم؟

هیچ دو زبانی تلفظ های دقیقا یکسانی ندارند. برای تلفظ صداها در زبانهای مختلف تفاوت هایی وجود دارد که باید به آنها توجه داشته باشید. اگر می خواهید تلفظ کلمات برایتان آسان تر شود حتی قسمت های متفاوتی از عضلات صورت و حالت زبان را نیز باید در نظر بگیرید. مثلا انگلیسی زبانان هنگام صحبت کردن، دهان خود را خیلی حرکت نمی دهند. اما ایتالیایی زبان ها دهان خود را کاملا باز می کنند و کلمات را به طور واضح ادا می کنند.
تنها راه یادگیری فقط تمرین و تمرین است تا عضلات مورد نیاز برای تلفظ کلمات تقویت شوند و آواها را بتوان به سرعت و صحیح ادا کرد. به همین دلیل دیدن مکالمات افراد بومی بسیار مفید است. به حالت دهان افراد ایتالیایی زبان خوب دقت کنید تا متوجه شوید برای تلفظ کلمات حالت دهان شما باید چطور باشد. مغز شما نه تنها باید با صداهای عجیب و غریب جدید آشنا شود، بلکه باید لب، زبان و گلوی شما نیز به تلفظ آواهای جدید عادت کنند.

چرا ایتالیایی یاد بگیریم؟

پاسخ های زیادی به این سوال وجود دارد. آیا می خواهید فیلم های فدریکو فلینی را بدون زیرنویس ببینید و از تماشای آن به زبان اصلی لذت ببرید؟ آیا می خواهید بدون راهنما در تاکستان های توسکانی گشت و گذار کنید؟ آیا می خواهید جدیدترین قوانین ایتالیایی را خودتان بخوانید؟ آیا می خواهید اپرا بخوانید؟ آیا در سفر به میلان یا رم هستید و می خواهید مسیرهای مناسب را بررسی کنید؟ یا اینکه هیچ دلیلی وجود ندارد. در هر صورت هر کس برای یادگیری زبان ایتالیایی دلیل خود را دارد.
دلیل داشتن برای یادگیری هر زبان امری ضروری است زیرا به شما کمک می کند با انگیزه و متمرکز باشید. مثلا اگر می خواهید ایتالیایی را برای گشت و گذار در فرهنگ این کشور یاد بگیرید، علاوه بر کلمات و عباراتی که باید برای ارتباط برقرار کردن بدانید، واژگان و اصطلاحات اصلی در مورد آنچه برای شما مهم است را نیز باید یاد بگیرید.

یادگیری زبان ایتالیایی
یادگیری زبان ایتالیایی

ذهنیت خود را برای یادگیری ایتالیایی آماده کنید

اگر می خواهید واقعاً به زبان ایتالیایی صحبت کنید، باید آماده اشتباه کردن باشید و از آن نترسید. یادگیری به معنای تلاش، شکست و تلاش دوباره است. نکته اصلی در یادگیری زبان ایتالیایی تلاش مداوم برای صحبت کردن به این زبان است، مهم نیست که در ابتدا چقدر اشتباه می کنید یا گیج می شوید. نباید اجازه دهید اشتباه کردن دلیلی برای دلسرد شدن شما باشد. مطالعات روانشناختی اخیر در مورد نحوه یادگیری به این نتیجه رسیده اند که ساده ترین و مهمترین نکته در یادگیری زبان جدید آرام بودن است. مهم نیست که چه روشی را برای یادگیری انتخاب می کنید، تمرین روزانه و مداوم همیشه نتیجه مثبت به همراه دارد.

بهترین روش یادگیری زبان ایتالیایی

بهترین روش یادگیری ایتالیایی شیوه ای است که بتوان بدون حواس پرتی و یا از دست دادن انگیزه به یادگیری زبان ایتالیایی پرداخت. روشی که همیشه در دسترس باشد و هر وقت که تمایل دارید از آن استفاده کنید. سایت آنلاین من و زبان با به کار گیری شیوه آموزشی موثر برای یادگیری زبان ایتالیایی همیشه و هر زمان که تمایل داشته باشید در اختیار شما است. در این سایت آموزش صوتی، گرامر و تست ها به شیوه ای است که برای زبان آموز لذت بخش است. بنابراین صرف نظر از نحوه یادگیری، من و زبان برای همه افراد علاقمند به یادگیری زبان ایتالیایی مناسب است.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید

 • سید محسن

  الان توی دوره های انلاین شما چه محتویاتی هست برای ایتالیایی؟ ینی منظورم اینه چقدر شنیداری چقدر گفتاری و چقدر بقیه حضور دارن توش؟ چون اینا واسه هر هدفی متفاوته.

  پاسخ
  • مدیر

   درود بر شما. مطالب شنیداری و نوشتاری هستن.

   پاسخ