یادگیری زبان از خانه

یادگیری زبان از خانه

یادگیری زبان از خانه | همیشه این سوال در ذهن همه وجود دارد که افراد چگونه می توانند در عرض 3-4 ماه زبان دومی را یاد بگیرند، افرادی که به دنبال یادگیری زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری در این مدت کم هستند، معمولا یا مصاحبه یا آزمون داشته و یا وقت سفارت دارند. در این مقاله قصد داریم که نتیجه جدید ترین تحقیقات از معتبر ترین موسسه های زبان دنیا را برایتان بازگو می کنیم. تمامی مطالب این نوشته مربوط به سال 2020 است. در هر سطحی از زبان آموزی که باشید، متوسط، مبتدی، کلاس بروید و یا به یادگیری زبان در خانه مشغول باشید، هیچ روش جادویی برای یادگیری زبان دوم وجود ندارد که مثلا صبح از خواب بیدار شوید و ببینید که می توانید به زبان دیگری صحبت کنید. اما برای یادگیری سریعترزبان، چه از طریق یادگیری زبان در خانه و یا چه یادگیری آنلاین زبان و یا شرکت در کلاس های آموزشی زبان، تکنیک های خاصی وجود دارد که سرعت یادگیری شما را گاها تا 55 درصد افزایش می دهد. در این مقاله قصد داریم که تکنیک های یادگیری بهتر و سریعتر زبان را برایتان شرح دهیم. با ما همراه باشید.

یادگیری زبان از خانه
فرآیند یادگیری زبان به طور کلی چقدر طول می کشد؟

همانطوری که در مقاله های قبلی در این مورد توضیح دادیم، یادگیری زبان ها برای فارسی زبانانی که انگلیسی بلد نیستند، کمی مشکل تر از دیگر زبان آموزان می باشد. گاها بین 3 ماه تا 12 ماه زمان می برد که یک نوآموز به درجه ی متوسط زبان برسد. در واقع بستگی به میزان مطالعه و تمرین این فرد مدت زمان یادگیری کاهش یا افزایش می یابد.

یادگیری زبان از خانه
بهترین تکنیک های یادگیری زبان کدامند؟

  1. قبل از هر چیز یک هدف برای خود تعریف کنید.
   همواره به یاد داشته باشید که هدفتان از یادگیری زبان انگلیسی و یا هر زبان دیگری بسیار مهم و قابل بررسی است. در واقع اینکه چرا تصمیم گرفته اید یادگیری زبان انگلیسی را شروع کنید، پاسخ به این سوال خود می تواند انگیزه ی بسیار مناسبی برای یادگیری زبان انگلیسی باشد. به عنوان مثال، کسب نمره ی عالی در آزمون آیلتس، توانایی درک فیلم های زبان اصلی بدون داشتن زیر نویس، توانایی مکالمه کردن با یک دوست انگلیسی زبان، سفر به کشورهای خارجی بدون راهنمای تور، مهاجرت ، تحصیل و یا کار در کشورهای خارجی، همه می توانند به نوعی به عنوان هدف یادگیری زبان تعریف شوند.
   بسیاری از هدفهای دیگر نیز وجود دارد که شما می توانید به عنوان هدف و انگیزه ی اصلی خود از یادگیری زبان آنها را عنوان کنید.
   بعد از مشخص کردن هدف تان آن را بر روی یک کاغذ سفید A3 نوشته و درجایی نزدیک نصب کنید.
  2. از جدید ترین روش یادگیری و حفظ کلمات استفاده کنید.
   بدین ترتیب که اولین بار که مطلب جدید یا لغتی را یاد می گیرید، اگر همان مطلب را در 24 ساعت آینده مرور کنید، تا 80 درصد آن را یاد می گیرید. بعد از گذشتن یک هفته از یادگیری مطلب، تنها با پنج دقیقه مرور می توانید تمامی مطالب را بدون فراموشی به یاد بیاورید. این مطلب یاد گرفته شده تا 30 روز کاملا در ذهن شما باقی می ماند. بعد از 40 روز اگر مجددا همان مطالب را مرور کنید، حافظه ی بلند مدتان فعال شده و ماندگاری مطالب در ذهن تان به 6 ماه می رسد. پس فراموش نکنید که حتما همان روزی که مطلب یا لغتی را یاد می گیرید، یکبار آن را مرور کرده، هفته ی بعد هم یکبار و نهایتا 40 روز بعد هم یک بار دیگر مطلب جدید را مرور کنید، بدین ترتیب به راحتی ماندگاری آموزه ها در ذهن تان تضمین خواهد شد.
  3. حداقل روزی 4 ساعت تمرین کنید.
   برای اینکه بتوانید در عرض 3 تا 4 ماه به زبانی مسلط شوید، بایستی پشتکار داشته باشید. به عبارت دیگر بایستی در روز حدود 8 تا 14 ساعت تمرین کنید. بهتر است که 1 ساعت مکالمات ساده را مرور کنید، 1 ساعت لغت بخوانید و یک ساعت روبروی آینه مکالمات را تکرار کرده و لحن و آوای خود را تصحیح کنید. سپس دو ساعت به فایل های صوتی انگلیسی گوش دهید، 2 ساعت متون انگلیسی را بخوانید و به همین منوال ادامه دهید. اگر مکالمه و صحبت کردن بیشتر برایتان اهمیت دارد، به فایل های صوتی برای مدت زمان بیشتری گوش دهید. برای بعضی افراد دو ساعت گوش دادن به مطالب و فایل های صوتی در روز کافی است؛ اما اگر دوست دارید که یادگیری زبان انگلیسی را خیلی سریع تجربه کنید، بهتر است از روش بالا استفاده کنید.
  4. گوش دادن به موسیقی های بی کلام ویژه که قدرت تمرکز را بالا می برد.
   مطابق با تحقیقات اخیر، هنگام مطالعه، گوش دادن به موسیقی و یا سکوت تمرکز را افزایش می دهد. بسیاری از افراد بر این باور هستند که گوش دادن به نوع خاصی از موسیقی می تواند قسمت غیر فعال مغزتان را فعال کند. برای انجام این کار باید از موسیقی مورد نظر به عنوان موسیقی متن استفاده کرده و درجه صدای آن را در حد یک یا دو نگه دارید و سپس به تمرینات زبان آموزی ادامه دهید.
  5. خلاصه نویسی و تفسیر کنید.
   این روش، یکی از جدید ترین و مهم ترین متدهای ارایه شده در زبان آموزی است که سرعت یادگیری و کیفیت یادگیری را به طرز چشم گیر و بی نظیری افزایش می دهد. به منظور انجام این کار تنها کافی است که هر وقت که دو یا سه پاراگراف را مطالعه کردید، در حد 3 یا چهار خط به زبان خودتان آن را خلاصه نویسی کنید. برای این کار همیشه در کنار توضیحات جزوه تان، جای خالی در نظر بگیرید تا بتوانید تفسیر خودتان از موضوعات و یا خلاصه نویسی را بنویسید. بعد از آن هنگام مطالعه ی مجدد 3- 4 خط خلاصه نویسی تان را مرور کرده و تاثیر آن را به روشنی ببینید.

   یادگیری زبان از خانه

  6. چشم، گوش و زبانتان را به زبان انگلیسی عادت دهید.
   به طورروزانه، در هر شرایطی حداقل به دو یا سه مکالمه گوش داده و یا مکالمات را تکرار کنید و با زبان آموزان دیگر صحبت کنید. نگذارید که گوش و چشم تان از عادت کردن به زبان انگلیسی غافل شود. می توانید از فایل های صوتی موجود در سایت های آموزش آنلاین زبان مانند سایت من و زبان استفاده کنید. در این سایت 6 زبان زنده ی دنیا به علاقمندان ارایه می شود با ثبت نام در سایت من و زبان به راحتی می توانید یادگیری آنلاین زبان را دنبال کرده و به تعداد زیادی فایل های صوتی مکالمه گوش فرا دهید.
  7. با صدای بلند متون زبان انگلیسی را بخوانید.
   یک راه آسان و بی نظیر برای بهبود صحبت کردن به انگلیسی این است که هر زمانی که دوست دارید متن انگلیسی را با صدای بلند و رسا برای خود بخوانید. اگر در خواندن اشتباه نکنید، این پروسه به شما کمک می کند که راحت تر بتوانید انگلیسی صحبت کنید. برای بلند خواندن از متون کتاب ها و یا روزنامه استفاده کنید. حتی اگر تمامی لغات را متوجه نمی شوید اصلا اشکالی ندارد، با این کار می توانید مغزو زبان تان را عادت دهید که گفتن کلمات انگلیسی را به راحتی تمرین کرده و خیلی آسانتر جملات انگلیسی را بگویید. مزیت دیگری که بلند خواندن دارد این است، چون از کلمات انتخابی خودتان استفاده نمی کنید، دایره لغاتتان افزایش پیدا می کند.
  8. زیاد با خودتان صحبت کنید.
   هنگامی که در حال انجام کارهای روزانه هستید، می توانید با خودتان انگلیسی صحبت کنید. این کار باعث می شود که به کلمات و جملات انگلیسی فکر کنید. شاید به نظرتان برسد که این روش کمی غیر معمول است، اما تاثیر بسیاری در یادگیری داشته و کمک کننده است. فقط کافی است که یک بار امتحان کنید.
  9. چیزی را که مشاهده می کنید به زبان انگلیسی بگویید.
   ممکن است که در حال نگاه کردن به تلویزیون و یا پنجره باشید، فورا هر چیزی را که مشاهده می کنید به زبان انگلیسی بگویید. مثلا مردی که سوار دوچرخه است، تیشرت قرمز پوشیده و کلاه سرش است، سعی کنید همه ی این ها را به زبان انگلیسی بگویید. شاید این یک کار بسیار ساده به نظر برسد اما به مرور متوجه خواهید شد که چگونه هماهنگی بین ذهن و زبان تان را افزایش می دهد. بعد از مدتی که این کار را انجام دادید متوجه می شوید که دیگر لازم نیست، جملات را در ذهن تان ترجمه کنید. به راحتی می توانید بدون فکر کردن به معنی جملات، کلمات را کنار هم گذاشته و در مکالمات انگلیسی شرکت کنید. در واقع خواهید دید که راحت تر می توانید افکارتان را ابراز کرده و جمله بسازید. در مورد اشتباهاتی که ممکن است هنگام گفتن جملات مرتکب شوید، اصلا نگران نباشید، مهم ترین هدف اینگونه تمرینات، تسلط پیدا کردن بر موضوع و روان صحبت کردن است. اگر دوست دارید که از تعداد اشتباهات خود کم کنید، می توانید صدای خود را ضبط کرده و دوباره به آن گوش دهید و تصحیح کنید و مجددا تکرار کنید، این کار باعث می شود خیلی سریع و روان به زبان انگلیسی صحبت کنید.
  10. یک شریک مکالمه برای خود پیدا کنید.
   بهترین راه یادگیری زبان انگلیسی تمرین کردن با فرد دیگری است. اول از همه بایستی بگوییم که وجود یک شریک در زبان آموزی، اول از همه به شما انگیزه داده و حس رقابت و یادگیری سریع تر را در شما بر می انگیزد و شما را در انجام تکالیف تان مسئولیت پذیر تر کند، دوم اینکه تمرین مکالمه با افراد دیگر به راحتی می تواند مهارت شنیدن، صحبت کردن شما را تقویت کرده و افزایش دهد. مطمئنا می توانید با خودتان انگلیسی صحبت کنید، اما وجود شخص دیگری برای تمرین مکالمات کمک بسیار ویژه ای در یادگیری زبان است.
   از دیگر مزایای داشتن شریک مکالمه این است که اگر حتی زبان انگلیسی اش کامل نباشد می تواند اشتباهات شما را گوشزد کرده و کمک کند که آنها را تصحیح کنید. نهایتا مطالعه با دوستانتان مطمئنا می تواند بسیار دلگرم کننده تر باشد.
  11. در سایت من و زبان (یادگیری آنلاین زبان) ثبت نام کنید.
   اگر به دنبال یادگیری زبان به طور موثر و منظم هستید و وقت کافی برای شرکت در کلاس های آموزشی ندارید و یا شاغل هستید و نمی توانید از کلاس های آموزشی حضوری بهره ببرید، کافیست که به سایت من و زبان مراجعه کرده و یادگیری زبان در خانه را آغاز کنید.
   سایت من و زبان با بهره گیری از جدید ترین تکنیک ها و ترفندهای آموزشی بین المللی، شش زبان زنده دنیا را به صورت یادگیری آنلاین زبان آموزش داده و خیلی سریع می توانید به زبان مورد نظرتان مسلط شوید. پس با ما باشید و یادگیری زبان در خانه را با سایت من و زبان تجربه کنید.
   درنگ نکنید و اگر نیاز دارید که زبان دلخواه تان را خیلی سریع یاد بگیرید، با سایت من و زبان همراه شوید. ما با ارایه ی خدمات بی نظیر و تکنیک های آموزشی جدید، همواره در کنارتان خواهیم بود که یادگیری آسان و سریع زبان مورد نظرتان را تجربه کنید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید