یادگیری هم زمان چند زبان

یادگیری هم زمان چند زبان

یادگیری هم زمان چند زبان | احتمالا خیلی برای تان پیش آمده که در طول یادگیری زبان انگلیسی و یا حتی پیش از شروع آن به این موضوع فکر کردید که هم زمان به فراگیری یک، دو یا حتی سه زبان دیگر بپردازید. حال ممکن است علت انجام این کار متفاوت باشد، شاید به یادگیری زبان های مختلف علاقه دارید و یا به دلیل موفق بودن در شغل تان یا استخدام شدن نیاز دارید که به جز انگلیسی به زبانی دیگر نیز تسلط داشته یا حتی احتمال دارد که یکی از متقاضیان مهاجرت باشید.
دلیل تان هرچه باشد، مهم نیست. مهم این است که بتوانید هم زمان به یادگیری چند زبان خارجی بپردازید. اولین سوالی که برای شما یا هرکس دیگری که چنین قصدی دارد، پیش می آید این است که چطور دو یا سه زبان رو هم زمان یاد بگیرم، آن هم در مدتی کوتاه؟ هدف ما در این مقاله نیز همین است، قصد داریم در ادامه بگوییم که آیا ممکن است دو، سه یا حتی ده زبان رو هم زمان یاد گرفت؟

یادگیری هم زمان چند زبان
یادگیری هم زمان چند زبان

برای یادگیری زبان خارجی به چه نیاز داریم؟
همه شما برای قدم گذاشتن در این راه و پیش از شروع یادگیری باید بدانید که به چه چیزهای پایه ای نیاز دارید. برخی از افراد از همان روز اول که تصمیم به فراگیری زبان خارجی می گیرند، به دلیل انگیزه ای که دارند، تمایل دارند دو یا سه تا زبان رو هم زمان یاد بگیرند. اما پیش از این که کاری را شروع کنید باید بدانید که برای یادگیری زبان به چه چیزی نیاز دارد؟
صبر: اهمیت زمان در فراگیری زبان برهیچکس پوشیده نیست. متاسفانه این روزها افراد زیاد یا بهتر بگوییم کلاهبرداران بسیاری وجود دارند که با دیدن بالا رفتن تب آموزش زبان، قصد دارند با تبلیغات دروغین و ایجاد باورهای غلط این طور به زبان آموزان نشان دهند که یادگیری زبان کاری ندارد و می توان حتی آن را در یک تا سه روز فرا گرفت!!!! همه دوست دارند که زبان را در خیلی سریع یاد بگیرند حتی در یک هفته!  اما آیا واقعا این موضوع به این راحتی هاست؟ آیا واقعا این امکان وجود دارد که در چند روز مثلا یک هفته به تسلط زبان رسید؟
بیاید صادق باشیم، همچین باوری تقریبا یک جوک بزرگه. شما برای تسلط به زبان باید زمان بیشتری صرف کنید، به عبارتی باید صبر داشته باشید. شما می توانید با استفاده از روش های اصولی و نوین آموزشی زمان یادگیری تان را از چند سال به چند ماه تبدیل کنید، اما نه به چند روز یا یک هفته! برای مثال می توانید از وب سایت آموزش زبان خارجی من و زبان استفاده کنید. در دسترس بودن این وب سایت به شما کمک می کند که هر روز چند دقیقه از وقت تان را برای یادگیری زبان اختصاص دهید تا سریع تر نتیجه بگیرید.
ساخت هسته زبان: این یعنی چه؟ هسته ی زبان یعنی ایجاد یک شبکه از الگوهای مختلف زبان در ذهن تان. به بیان دیگه یعنی شما به حدی می رسید که بتوانید کمی به زبان مورد نظر صحبت کنید و یا به عبارتی، زبان را وارد زندگی تان کنید. بگذارید برای درک بهتر یک مثال بزنیم، معمولا اشخاصی که بتوانند داستان های ساده کودکان یا به طور کلی مطالب ساده را بخوانند، در ابتدای راه ساختن هسته زبان قرار دارند. البته منظور از این هسته تنها دانستن لغات، گرامر، و فونتیک نیست بلکه رنگ ها، تصاویر و احساسات هم جزئی از هسته ی زبان هستند. برای ساختن این هسته نیاز دارید به زبان متمرکز باشید. در حقیقت بین تمرکز و ساخت هسته زبان رابطه ای مستقیم وجود دارد.
بهینه سازی زمان: شما به عنوان یک زبان اموز باید توانایی این را داشته باشید که زمان خود را مدیریت کنید. حتی این موضوع زمانی مهم تر می شود که قصد دارید زبانی دیگر را نیز به طور هم زمان بیاموزید. چرا که در یادگیری زبان خارجی، برنامه ریزی اهمیت ویژه ای دارد. البته اشتباه نکنید، برنامه ریزی فقط به این معنا نیست که چطور و چگونه یک کار رو انجام بدهید. بلکه باید بدانید کی و به چه شیوه ای آن ها را عملی کنید. پس اگر در تصمیم تان راسخ هستید، باید در طول یک روز کمی برای خودتان زمان بخرید و آن را به یادگیری و آموزش زبان اختصاص دهید.
یادگیری دو یا چند زبان بصورت هم زمان.
حال که دانستید برای یادگیری به چیزهایی نیاز دارید، اجازه دهید قبل از شروع به بررسی و آنالیز چند نقل قول از زبان آموزان معروف و حرفه ای بپردازیم:
اولی ریچاردز: «برای یادگیری زبان نیاز است که نسبت به آن صد در صد تمرکز داشته باشیم. ابتدا به این نیاز داریم که خودمان را در شرایط زبان قرار بدهیم، و به ذهن فرصت بدهیم که با زبان ارتباط برقرار کند. هر چه تمرکز بر زبان بیشتر باشد، سرعت پیشرفت نیز بیشتر می شود.»
لوکا لامپاریلو: « من در طول 20 سال، هرگز قصد نداشتم دو زبان رو هم زمان یاد بگیرم زیرا هیچ وقت عجله ای برای یادگیری زبان نداشتم، اگر می خواستم زبانی یاد بگیرم حتما به یک زبان علاقه داشتم و نیازی نمی دیدم در کنار آن، زبان دیگری بخوانم و زمانی که اقدام به یادگیری دو زبان با هم کردم، متوجه شدم که ایجاد هسته زبان در این حالت به شدت سخت است.»
ولادمیر اسکولتتی: «به هیچ وجه یادگیری دو زبان به شکل همزمان رو پیشنهاد نمی کنم، زیرا کارتان دوبرابر خواهد شد. شما نیاز دارید برای هر دوی آن ها وقت بگذارید و مدام بازگردید و آن ها را دوره کنید که این کار وقتگیر و حوصله سر بر است.»
استیو کافمن: « یادگیری دو زبان دقیقا مانند داشتن دو شغل تمام وقت است.»
خوب، حال که این توصیف ها را شنیدید، بیایید چند نکته را با هم مرور کنیم. ایتدا قصد داریم از سختی های این کار بگوییم و سپس راهی به شما پیشنهاد کنیم که با آن، خیلی آسان دو زبان را به طور هم زمان یاد بگیرید.
یادگیری دو زبان به طور هم زمان سبب می شود که تمرکز در یادگیری کمی پایین بیاید. همان طور که در ابتدا به آن اشاره شد برای ساختن هسته ی زبان به تمرکز نیاز است. البته پایین آمدن تمرکز هنگام یادگیری دو زبان هم زمان، طبیعی است. مهم این است که از روش یادگیری استفاده کنید که این تمرکز را تا حدی بالا ببرید. خیلی از افراد دوست دارند که خیلی سریع زبان ها را یاد بگیرند که خوب با قدم گذاشتن در راهی اشتباه اصول اولی هر زبان زیر پا گذاشته می شود و زبان آموزان دچار استرس می شوند. شاید هم یادگیری دو زبان به معنای دوبرابر شدن امور باشد اما با مدیریت و سازماندهی زمان می توانید به کارهای تان برسید؛ بدون داشتن استرس.
شاید این مواردی که گفتیم کمی سخت باشند اما فرض را براین می گیریم که شما هیچ راهی ندارید و باید حداقل دو زبان را به طور هم زمان فرابگیرید. همان طور که ذکر شد برای این هم راهی وجود دارد. کافیست با استفاده از شیوه ای نوین و اصولی یادگیری تان را آغاز کنید. برای موفقیت در این را تنها کافیست چند ترفند را بدانید:
حداکثر دو زبان نه بیشتر!!!
اگر باز به نظر استیو کافمن باز گردیم. داشتن دو شغل تمام وقت امکان پذیر نیست چه برسد به سه یا بیشتر. برای ساختن هسته ی زبان نیاز دارید بر زبان یا زبان های موردنظر متمرکز شوید و این تمرکز باعث میشه ذهن شما با زبان مورد نظر ارتباط برقرار کند و به اصطلاح هسته ی زبان را بسازد. پس ذهن را گیج نکنید. سعی کنید حداکثر دو زبان را با هم فرابگیرید.
زبان هایی رو انتخاب کنید که کمی از هم متمایز باشند.
به عنوان مثال سعی کنید زبان ایتالیایی و اسپانیایی را هم زمان شروع نکنید. زیرا از لحاظ ساختار، لغات و الگوها این دو زبان شباهت بسیاری بایکدیگر دارند و کار کردن این دو زبان کنار هم یعنی گیج کردن ذهن. پس زبان هایی را انتخاب کنید که کمی با هم متفاوت باشند و ذهن بتواند راحت این تمایزها را درک کند و در نتیجه یاد بگیرد. البته در مواردی هم استثنا وجود دارد.

یادگیری هم زمان چند زبان
یادگیری هم زمان چند زبان

یک زبان سخت و یک زبان آسان
این که کدام زبان سخت یا آسان است به خود شما به عنوان یک زبان آموز بستگی دارد. برای مثال اگر فردی ایتالیایی باشد، از نظرش زبان اسپانیایی نیز آسان است. اگر بخواهیم مثال دیگری بزنیم، می توانیم به ارتباط فارسی و عربی نیز اشاره کنیم. پس اگر می خواهید دو زبان یاد بگیرید سعی کنید یکی برای تان آسان تر باشد و یکی سخت تر، چرا؟ به مورد بعدی توجه کنید.
هشتاد درصد زمان رو صرف زبان سخت کنید و 20 درصد باقی را برای زبان آسان بگذارید.
با این کار بازده بهتری دارید. چرا که زبان آسان در ذهن تان پیش زمینه هایی دارد اما در زبان سخت تر شما باید از صفر شروع کنید. پس نیاز است که زمان بیشتری برای آن صرف کنید. به زبان ساده تر، برای چیزی که سخت تر است باید بیشتر تلاش کنید.
برای هر دو زبان هر روز وقت بگذارید.
همیشه در راه یادگیری نظم و تداوم را رعایت کنید. به یاد داشته باشید که فراگیری زبان نیز دقیقا مانند دوی ماراتن است؛ باید کم کم پیش بروید تا به مقصد برسید. پس سعی کنید انرژی تان را در این مسیر به خوبی تقسیم کنید و کم کم تا رسیدن به مسیر بدوید. وب سایت من و زبان به خوبی می تواند در این مورد نیز شما را همراهی کند. با استفاده از این وب سایت می توانید نظم لازم در یادگیری را رعایت کنید. محیط آسان و ساده ی من و زبان شما را گیج نمی کند و وقت زیادی هم از شما نمی گیرد. پس همین حالا وارد این وب سایت شوید و یادگیری زبان خارجی یا بهتر بگوییم زبان های خارجی را آغاز کنید.

اگر آنلاین بیاموزید می توانید…

یادگیری آنلاین زبان خارجی می تواند ایده بسیار جالبی باشد. بسیاری از افراد علاقه به یادگیری زبان دارند آن هم به طور همزمان، اما متاسفانه فرصتی برای شرکت در کلاس های حضوری ندارند. ممکن است این مشغله ناشی از کار زیاد، شرایط زندگی، دور بودن به محل آموزشگاه و عواملی از این قیبل باشد. اما این ها توجیهی برای کنار گذاشتن پروسه یادگیری زبان نیست و باید همیشه به دنبال بهترین روش ها برای غلبه بر مشکلات بود.
در چند سال اخیر به دلیل تغییر در شکل زندگی، افراد بسیاری متقاضی شرکت در کلاس های مجازی و یادگیری به شکل آنلاین می باشند. ما هم امروز با این مطلب می خواهیم به شما یک راه عالی برای یادگیری آنلاین زبان خارجی آن هم به طور همزمان را بگوییم. بله درست شنیدید، علاقه مندان به زبان های خارجی می توانند به راحتی در خانه به زبان مورد علاقه شان مثل انگلیسی، آلمانی، فرانسه، چینی، ایتالیایی و ترکی مسلط شوند بدون این که نیاز به صرف وقت و هزینه ای گزاف داشته باشند.
دیگر وقت آن رسیده که روش های سنتی آموزش زبان را کنار بگذارید و به روش های نوین و آنلاین روی بیاورید. همان طور که اشاره کردیم بسیاری از افراد تنها به دلیل مشغله ی بسیاری که دارند از یادگیری زبان و رفتن به کلاس های حضوری فراری هستند. اما دیگر زمان این بهانه ها به سر آمده، با وب سایت من و زبان می توانید در خانه بنشینید و به یادگیری هر تعداد زبانی که می خواهید بپردازید.
من و زبان وب سایت آموزش آنلاین زبان است که با ارائه 6 زبان زنده دنیا مثل انگلیسی، آلمانی، ایتالیایی، ترکی، چینی، فرانسه به شما عزیزان و علاقه مندان به زبان های خراجی این فرصت را می دهد که هر ساعت از شباتنه روز که خواستید به یادگیری آن ها بپردازید. تنها کافیست وارد وب سایت شده و ثبت نام کنید، سپس دوره یا دوره های زبان موردنظرتان را خریداری کرده و آموزش را شروع کنید. به کک من و زبان به این موضوع پی می برید که دیگر یادگیری همزمان چند زبان خارجی کابوس نیست و امری ممکن می باشد.
محیط آموزش آنلاین من و زبان، می تواند برای یادگیری غیررسمی، ایده آل و قابل تنظیم باشد. در واقع این نوع آموزش می تواند تمام نیازهای شما زبان آموزان را برطرف کرده و به شما کمک کند تا هر روز دقایقی را به آموزش بپردازید. فرقی ندارد که کجا هستید، در خانه یا محل کار، در دانشگاه یا در سفر؛ وب سایت من و زبان همیشه در دسترس شماست تا بدون محدودیت آموزش ببینید و به یک انگلیسی زبان، آلمانی زبان، ایتالیایی زبان و … آن هم به طور حرفه ای تبدیل شوید؛ و این جادوی یادگیری آموزش آنلاین زبان خارجی است. شما با ثبت نام در وب سایت من و زبان تجربه یک یادگیری شیرین را برای خودتان ثبت کنید و در کم‌ ترین زمان ممکن، یادگیری راحت و بی ‌دردسر را تجربه کنید. شما در روش آموزش آنلاین، مشکلات کلاس‌ های حضوری را ندارید و می توانید زمان مفیدتری را برای آموزش صرف کنید. همچنین به یاد داشته باشید که با این روش نوین، استراحت و یادگیری را با هم تجربه می کنید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید