انگیزه در یادگیری زبان انگلیسی

انگیزه در یادگیری زبان انگلیسی

انگیزه در یادگیری زبان انگلیسی | برای یادگیری زبان انگلیسی باید مواردی را در نظر گرفت، یکی از این فاکتور ها، انگیزه می باشد. در این کار، هدف و انگیزه شما اهمیت بسیاری دارد و بایستی آن را بیشتر از همه در نظر گرفت، زیرا اگر فردی انگیزه بیشتری داشته باشد، تلاش بیشتری برای رسیدن به آن هدف انجام خواهد داد. در حالی که عده ای دیگر راه های نادرست برای آموزش زبان بکار می برند و یادگیری بخش های زبانی مانند گرامر و لغات را سخت می پندارند، از این رو انگیزه خود را از دست می دهند و کمتر تلاش می کنند.
همان طور که می دانید، امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی، تسلط به زبان انگلیسی به مهارتی بسیار ضروری تبدیل شده است و اگر کسی به دنبال پیشرفت باشد و بخواهد با دنیای پیرامون خود ارتباط برقرار کند، بهتر است به یادگیری زبان بپردازد. از این رو، رسیدن به موفقیت هایی همچون قبول شدن در مصاحبه شغلی، تحصیل در دانشگاه مورد علاقه، سفر و یا تحصیل در خارج از کشور، نشان دهنده این است که زبان انگلیسی در زندگی روزانه، اهمیت به سزایی دارد. در حالت کلی برای دست یابی به پیشرفت در یادگیری زبان انگلیسی، باید به دنبال برنامه ای منظم باشید و آن را به صورت مستمر دنبال کنید تا انگیزه شما برای انجام این کار، چند برابر شود. در این مقاله با روش هایی آشنا می شوید که در تقویت کردن انگیزه، نقش موثری دارد.

انگیزه در یادگیری زبان انگلیسی
انگیزه در یادگیری زبان انگلیسی

نکات انگیزشی برای یادگیری زبان انگلیسی

همان طور که گفتیم انگیزه کلید موفقیت برای یادگیری زبان می باشد، در صورتی که با نبود آن، یادگیری زبان انگلیسی می تواند دشوار باشد، بنابراین داشتن تمرکز روی پیشرفت ها، یکی از راه های بالا بردن انگیزه می باشد. در این قسمت نکاتی را بیان می کنیم که می تواند در افزایش انگیزه یادگیری زبان، به علاقه مندان کمک کند.

 • یادگیری زبان انگلیسی برقراری ارتباط در خارج از کشور را آسان تر می کند
  اگر می خواهید در جهان به مسافرت و گشت و گذار بپردازید، بهتر است با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید زیرا در هر مکانی، حداقل یک نفر پیدا می شود که بتوانید با او صحبت کنید. این مورد به فرد انگیزه می دهد تا در هنگام سفر خارجی، به مشکل بر نخورد. می توان گفت، تقریبا حدود 58 کشور دنیا، زبان انگلیسی را جزو زبان رسمی خود قرار داده اند.
 • انگلیسی به عنوان یک زبان بین المللی شناخته می شود
  یکی از نکات جالبی که باید به آن توجه کرد، این است که زبان انگلیسی به عنوان زبانی بین المللی شناخته می شود و پیش بینی شده است که تا سال 2020، تقریبا بیش از یک چهارم مردم جهان، همه با این زبان آشنایی کامل داشته باشد. از این رو اگر عده ای قصد داشته باشند که در علم و دیگر موارد، از مردم جهان عقب نیفتند، به فکر آموزش زبان انگلیسی می افتند که خود امری ستودنی در بالا رفتن انگیزه می باشد.
 • یادگیری زبان انگلیسی ارتباط با افراد کشورهای مختلف را آسان می کند
  حدود 40 درصد از کل مردم زمین، اکنون به اینترنت متصل هستند و از اطلاعات روز جهان استفاده می کنند. از این رو اگر ما بخواهیم با مردم در سراسر جهان ارتباط برقرار کنیم، حتی بدون آنکه پا به مکانی دیگر بگذاریم، می توانیم با گروهی با زبانی دیگر با استفاده از زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنیم. پس نتیجه می گیریم که داشتن دانشی مشترک با مردمان جهان در افزایش انگیزه یادگیری زبان، امری کمک کننده می باشد.
 • یادگیری زبان انگلیسی فرصت های شغلی بسیاری را فراهم می کند
  انگلیسی به عنوان زبان رسمی در تجارت جهانی شناخته شده است. در حقیقت، برخی از شرکت های بین المللی زبان انگلیسی را زبان رسمی تجاری در نظر می گیرند. از این رو، داشتن مهارت در بیش از یک زبان همیشه برای کارفرمایان جذاب بوده است، به خصوص اگر یکی از این زبان ها انگلیسی باشد.
 • یادگیری زبان انگلیسی باعث بهبود وضعیت کاری می شود
  یکی از راه های بالا بردن انگیزه در یاد گیری زبان انگلیسی، آموزش زبان به منظور برقراری ارتباط با همکاران و کارفرمایان می باشد، البته اگر در کشوری سکونت داشته باشید که به این زبان صحبت می کنند، ولی باید بدانید که حتی کشورهای که از زبان انگلیسی به عنوان زبان رسمی استفاده نمی کنند، از آن برای پرشی به سمت موفقیت یاد می شود.
انگیزه در یادگیری زبان انگلیسی
انگیزه در یادگیری زبان انگلیسی

قوانین طلایی برای بالا بردن انگیزه در یادگیری زبان انگلیسی

در این قسمت به بیان نکاتی می پردازیم که انگیزه فرد را چندین برابر کند، تا بتواند برای یادگیری زبان انگلیسی تلاش کند. برخی فکر می کنند که حتما برای شروع فرآیند آموزشی خود، باید به کلاس زبان بروند یا در دوره های مربوط به آن شرکت کنند، ولی شما به عنوان یک زبان آموز، اگر فرصت کافی برای رفتن به کلاس های حضوری را ندارید و یا هزینه های آن ها برای تان بسیار سنگین است، می توانید از آموزش آنلاین زبان انگلیسی استفاده کنید. بدلیل ترکیب شدن آموزش زبان و علم کامپیوتر، می توانید از وب سایت هایی مانند من و زبان بهره مند شوید و از آموزش صفر تا صد آن لذت ببرید، بدون آن که بخواهید به کلاس حضوری بروید و هزینه های بسیاری را بپردازید.
قوانین طلایی

 1. یکی از راه های افزایش انگیزه، مسلط بودن به مهارت صحبت کردن به زبان انگلیسی می باشد.
 2. هیچ گاه کسی برای رسیدن به هدف پیر نیست، هر زمانی می شود رویای جدید را در سر پروراند.
 3. در لحظه از زندگی لذت ببرید اما به یاد داشته باشید که یادگیری زبان انگلیسی شما را برای آینده آماده می کند.
 4. اگر می خواهید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید و انگیزه خود را بالا ببرید، تا حد امکان خود را درگیر آموزش زبان انگلیسی کنید و تمرین بیشتری را در زندگی خود قرار دهید.
 5. یادگیری هر زبانی کار آسانی نیست اگر از راه های غلط وارد شوید پس برای یادگیری هر چه بیشتر ساعت ها وقت بگذارید و تمرین کنید تا به اهدافتان برسید.
 6. هنگامی که در حال یادگیری زبان انگلیسی هستید، به یاد داشته باشید که روند فراگیری را آرام کنید تا از مسیر لذت ببرید. خود زبان امری به شدت لذت بخش است.
 7. بالا بردن انگیزه و یادگیری یک زبان جدید این فرصت را به شما می دهد تا به فردی موفق تبدیل شوید.
 8. به یاد داشته باشید ، امکان برقراری ارتباط به وسیله ایده های بزرگ با زبان نسبتاً وجود دارد. به یاد داشته باشید که با آموزش زبان انگلیسی، خواهید توانست در تمامی زمان ها با دیگر افراد خارجی صحبت کنید و از ایده های بزرگ آنان برای بهتر انجام شدن کارهای تان استفاده کنید.
 9. خود را باور داشته باشید و سعی کنید تمام افکار منفی را از خود دور کنید و در زمینه آموزش، بر آنچه می خواهید انجام دهید تمرکز کنید نه بر ضعف هایی که دارید.
 10. باید بدانید که باید از اشتباهات خود به عنوانی امری مهم و سازنده یاد کنید و در هنگام اولین اشتباه در صحبت کردن یا قرار ندادن حرفه اضافه ای در گفتار، احساس شکست و سر افکندگی نکنید و سر خود را بالا بگیرید.
 11. هر وقت احساس تنبلی کردید و دل تان نخواست کتاب خود را باز کنید، به این فکر کنید که چرا به فکر یادگیری زبان انگلیسی افتاده اید و چه هدفی دارید، از این طریق انگیزه خود را بالا ببرید.

همان طور که گفتیم، برخی از افراد زمان کافی برای رفتن به کلاس های حضوری ندارند، از این رو می توانند از وب سایت های آموزش آنلاین زبان استفاده کنند. وب سایت من و زبان با طراحی خاص خود، علاوه بر آموزش لغت و گرامر به تقویت مهارت های خواندن و مکالمه تان نیز کمک ویژه ای می کند و شما می توانید به عنوان یک منبع آنلاین آموزش زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری که علاقه دارید، از آن بهره مند شوید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید