آموزش آنلاین زبان انگلیسی

آموزش آنلاین زبان انگلیسی

آموزش آنلاین زبان انگلیسی | همان طور که می دانید امروزه اکثرمردم برای یادگیری زبان انگلیسی راه های زیادی را امتحان می کنند اما بعضی از روش ها سودمند نیست. یادگیری زبان انگلیسی از روش های زیادی امکان پذیر است. بعضی ها برای آموزش بهتر به کلاس زبان می روند و عده ای نیز وقت و زمان کلاس رفتن ندارند و ترجیح می دهند برای یادگیری از روش آنلاین استفاده کنند. یکی ازاین راه ها یادگیری از طریق برنامه های ر ایانه ای است. در رشته آموزش زبان انگلیسی از این شاخه به عنوان (CALL) یاد می کنند و این اصطلاح ازسال 1983 برای اشاره به حوزه فناوری و آموزش زبان و یادگیری زبان دوم به کار می رود.
در واقع می توان گفت این شاخه آموزش زبان انگلیسی ترکیبی از علم کامپیوتر و زبان است زیرا برای انجام این کار، برنامه های کامپیوتری را طراحی می کنند که در زمینه یادگیری بهتر کمک کننده است. اگرچه که برخی از این اصول و مبانی فقط برای یکی از دو گروه معلم و شاگرد دسته بندی شده است اما جالب است بدانید که بر اساس تحقیقات انجام شده، این شاخه علم زبان انگلیسی بسیار جدید است و هر دو گروه معلمان و زبان آموزان می توانند به بهترین نحو از آن استفاده کنند.
CALL به عنوان computer assisted language learning شناخته شده است تا موضوعات طراحی برنامه های آموزشی زبان، فناوری ها، نظریه های آموزشی و شیوه های مختلف آموزش را در رشته آموزش زبان انگلیسی به نمایش بگذارد. محتویات تشکیل دهنده مواد برای CALLیادگیری آنلاین زبان انگلیسی یا هر گونه زبانی، می تواند شامل مواردی مانند فیلم، نرم افزار ها و سایت های آموزشی زبان باشد که برای این امر طراحی شده و برای بهبود و تقویت زبان انگلیسی در دسترس همگان قرار گرفته است.

انواع برنامه های مخصوص یادگیری زبان به کمک رایانه

در این قسمت به برنامه هایی اشاره می کنیم که برای تقویت زبان موثر است. البته شاید تاکنون برای بهبود زبان خود از این نوع آموزش استفاده کرده باشید اما در این قسمت شما را با نام CALL آشنا می کنیم.

 • نرم افزار های اختصاصی: این قسمت شامل برنامه های اختصاصی در این زمینه است که برای توسعه و آسان کردن یادگیری زبان به کار می رود. این دسته از نرم افزار ها مانند CD-ROM ها، تمرینات وآزمون های آنلاین یادگیری زبان هستند که مهندسان کامپیوتر با کمک مدرسان زبان انگلیسی به طراحی آن ها پرداخته اند.
 • نرم افزارهای عمومی: این دسته برنامه هایی هستند که برای همه افراد طراحی شده است مانند ماکروسافت که تشکیل شده از برنامه پاورپوینت، ورد و اکسل می باشد. زبان آموزان می توانند برای یادگیری بهتر از این دسته الگوها استفاده کنند.
 • برنامه های مبتی بر وب سایت های آموزشی: مهندسان کامپیوتر، وب سایت هایی را طراحی کرده اند که افراد می توانند به صورت آنلاین از آن ها استفاده کنند و به دانش زبانی خود بیفزایند. برنامه های آنلاین مانند فرهنگ لغت آنلاین، دایره المعارف های آنلاین، مجله ها و سایت های خبری و متن های الکترونیکی.
 • برنامه های ارتباطی مانند چت آنلاین، ارسال ایمیل، سمینار های آموزشی آنلاین و غیره در این گروه موجود می باشند.

آموزش آنلاین زبان انگلیسی

در چه مواردی می توان از برنامه آنلاین یادگیری زبان استفاده کرد؟

 • برای تدریس زبان انگلیسی
  معلمان می توانند برنامه های آموزشی آنلاین را در کلاس های خود به کار گیرند زیرا امروزه دانش آموزان برای انجام کوچک ترین کار خود هم از اینترنت استفاده می کنند پس چرا برای آموزش زبان انگلیسی از اینترنت و برنامه های انلاین استفاده نکنند. معلمان برای ادغام فناوری در فرایند یادگیری، ایجاد خلاقیت، جلب توجه دانش آموزان و زبان آموزان، حفظ علاقه آن ها و افزایش همکاری و تمرکز بچه ها، این برنامه های آموزشی آنلاین را مورد استفاده قرار می دهند. مدرسان می توانند از برنامه های متنوع مانند بازی ها، آهنگ ها و داستان هایی بهره بگیرند که یادگیری زبان را نه تنها بدون دردسر بلکه سرگرم کننده می کند.
 • برای تقویت زبان انگلیسی
  گاهی اوقات معلمان برای بهبود فعالیت تدریس خود نیاز به کمک دارند و بجای به همراه آوردن وسایل کمک آموزشی می توانند از برنامه های یادگیری آنلاین استفاده کنند. علاوه بر معلمان، زبان آموزان نیز می توانند برای تقویت زبان خود به صورت خودجوش از این سایت ها بهره بگیرند. یکی از کاربردی ترین سایت های آموزشی زبان، سایت من و زبان است که با عضویت در آن می توانید دو روز به صورت رایگان، دانسته های زبانی خود را افزایش دهید و در صورت علاقه بسته ها را خریداری کنید. یکی از نمونه های CALL، مصاحبه ها و کلیپ های ویدیوئی آموزشی هستند که می توانند جلوه ای متفاوت و نگرشی جدید را به تدریس و آموزش بیفزایند. یکی دیگر از جنبه های تقویت زبان این است که معلم در حالت کلی فقط می تواند چند دور درس را تکرار کند، ممکن است این امر باعث کم شدن علاقه زبان آموز شود یا حتی شاید زبان آموزی در کلاس حضور نداشته باشد. فیلم ها و برنامه های کمک آموزشی رایانه ای در هر زمان قابل استفاده اند. بدون در نظر گرفتن خستگی یا کاهش بازدهی، بدون در نظر گرفتن جغرافیا، زمان و مکان، همه و همه زبان آموزان پس از انجام کار های شخصی، بدون نگرانی می توانند به مطالعه زبان انگلیسی در خانه بپردازند.
 • برای آزمون و خطا
  یکی دیگر از مزایای آموزش آنلاین زبان انگلیسی، این است که در هر کدام از سایت های آموزشی، قسمت هایی تعبیه شده است که شما را پس از فرایند آموزش زبان به بخشی هدایت می کند که خود را آزمایش کنید و متوجه شوید که آیا در این نکته آموزشی مسلط شده اید یا خیر. این برنامه به فرد این امکان را می دهد که هم در لغات و گرامر و در دیگر قسمت ها خود را در مرحله آزمون و خطا قرار دهد. طراحان سایت های آموزش زبان انگلیسی برای درک و تقویت بهتر، اسلاید هایی را نمایش می دهند که صدای کلمه و تصویر را هم زمان نمایش می دهند، به این معنی است که آموزش زبان آموز را از دو طریق دیداری و شنیداری تقویت می کند.
 • برای تمرین بیشتر
  همان طور که می دانید، افرادی که برای رفتن به کلاس وقت و زمان کافی را ندارند از برنامه های یادگیری آنلاین استفاده می کنند. به این دلیل که نیازی نیست که حتما سر کلاس حضور داشته باشید زیرا این برنامه های آموزشی کاملا همه نیاز های فرد را در جهت بهبود، یادگیری و آزمون و خطا برطرف می کند. مهم ترین ویژگی این است که استرس را از زبان آموزان دور می کند و به آن ها این موقعیت را می دهد که بدون نگرانی و داشتن استرس سر کلاس، به آموزش خود بپردازند. یکی دیگر از مزیت ها این است که، بدون شک یکی از مهم ترین فناوری های مربوط به یادگیری زبان بوده و به آن ها اجازه می دهد تا از زبان مادری خود نیز استفاده کنند. آموزش آنلاین زبان انگلیسی آموزش، تقویت، آزمون و تمرین را بسیار آسان تر می کند و به معلم و زبان آموز کمک می کند تا تعامل، یادگیری و انگیزه را در بین زبان آموزان افزایش دهند. همان طور که به مزیت های آموزش و یادگیری زبان انگلیسی به صورت آنلاین اشاره کردیم، شما دوستان می توانید با ما در سایت من و زبان همراه باشید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید