10 دلیل اهمیت یادگیری زبان انگلیسی

10 دلیل اهمیت یادگیری زبان انگلیسی

10 دلیل اهمیت یادگیری زبان انگلیسی | انگلیسی زبان علم، کامپیوتر، دیپلماسی و گردشگری است. یادگیری زبان انگلیسی شانس شما را برای بدست آوردن شغل در شرکت های چند ملیتی بیشتر می کند و همیشه لازم نیست برای کار کردن در شرکت های چند ملیتی به خارج از کشور بروید. زبان انگلیسی، زبان ارتباطات بین المللی، رسانه ها و اینترنت است، بنابراین یادگیری زبان انگلیسی در همه جا کاربرد دارد. دلایل زیادی برای یادگیری این زبان وجود دارد که در این مقاله به برخی از آنها اشاره می کنیم:

10 دلیل اهمیت یادگیری زبان انگلیسی
10 دلیل اهمیت یادگیری زبان انگلیسی

انگلیسی زبان ارتباطات بین المللی است

یکی از 10 دلیل اهمیت زبان انگلیسی این است که با وجود آنکه انگلیسی گسترده زبانی نیست که در دنیا به آن تکلم می شود، اما زبان رسمی 53 کشور دنیا است و تقریبا 400 میلیون نفر در سراسر دنیا به این زبان صحبت می کنند. توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی نه تنها به معنی ارتباط برقرار کردن با افرادی است که انگلیسی زبان مادری آنها است، بلکه به این معنی است که به دلیل بین المللی بودن این زبان در همه جای دنیا با کمک آن با دیگران ارتباط برقرار کنید.

انگلیسی زبان تجارت است

یکی دیگر از 10 دلیل اهمیت زبان انگلیسی این است که انگلیسی زبان اصلی در دنیای کسب و کار است و یادگیری آن برای تمام کسانی که قصد دارند وارد بازارهای بین المللی شوند لازم است. تحقیقات در سراسر دنیا نشان می دهد که تقریبا تمام ارتباطات کاری در سطح بین المللی با کمک زبان انگلیسی صورت می گیرد و بسیاری از شرکت های بین المللی کارمندانی را استخدام می کنند که به زبان انگلیسی مسلط باشند.

شرکت های بزرگ بین المللی مثل مایکروسافت، سامسونگ، رنو و غیره زبان انگلیسی را به عنوان زبان رسمی خود معرفی کرده اند و همه کسانی که در این شرکت ها قصد فعالیت دارند باید زبان انگلیسی را بلد باشند. شرکت راکوتن که یک شرکت ژاپنی شبیه به آمازون و ای بی است تمام 7 هزار کارمندان خود را موظف کرد که زبان انگلیسی را یاد بگیرند. اهمیت یادگیری زبان انگلیسی در بازارهای بین المللی را نمی توان نادیده گرفت چرا که یادگیری آن حتی می تواند زندگی شما را نیز متحول کند.

یادگیری زبان انگلیسی پنجره ای رو به سرگرمی است

بسیاری از فیلم ها، کتاب ها و موسیقی های برتر دنیا به زبان انگلیسی تهیه و منتشر می شود. بنابراین با یادگیری زبان انگلیسی به گنج بزرگی از انواع سرگرمی دسترسی پیدا خواهید کرد و با فرهنگ های مختلف بیشتری آشنا خواهید شد. اگر به زبان انگلیسی صحبت کنید دیگر نیازی نیست که کتاب های مورد علاقه خود را با ترجمه های بد بخوانید و یا فیلم ها و برنامه های تلویزیونی که برایتان جالب است را با زیرنویس ها و یا دوبله های اشتباه ببینید. از طرفی تماشای فیلم و برنامه های تلویزیونی که به زبان انگلیسی تهیه شده اند یکی از روش های عالی و در عین حال سرگرم کننده برای یادگیری این زبان است.

در بسیاری از روش های آموزش زبان، زبان آموزان را به استفاده از منابع یادگیری دیگر به جز کتاب تشویق می کنند. یکی از این منابع آموزشی که تقریبا به راحتی در دسترس همه قرار دارد تماشای فیلم های معروف، برنامه های ورزشی و برنامه های تلویزیونی مستندی است که به زبان انگلیسی تهیه شده است.

یادگیری زبان انگلیسی مسیری برای دسترسی به اطلاعات است

بر اساس آمار منتشر شده در مجلات معتبر دنیا تخمین زده می شود که روزانه 6 میلیون نفر هر روز از اینترنت استفاده می کنند و نیم بیشتری از وب سایت های پربازدید دنیا به زبان انگلیسی نمایش داده می شود. بنابراین با یادگیری این زبان به نیمی از مطالبی موجود در اینترنت دسترسی پیدا خواهید داشت و بر عکس این موضوع نیز صادق است، یعنی در صورتی که با این زبان آشنا نباشید نیمی از اطلاعاتی که در اینترنت وجود دارد را از دست خواهید داد.

زبان انگلیسی فرصتی برای تحصیل در برترین دانشگاه های دنیا است

همانطور که همه می دانیم بهترین دانشگاه های دنیا در کشورهای انگلیسی زبان هستند، برای مثال دانشگاه های هاروارد، آکسفورد، ییل و غیره و از آنجایی که انگلیسی زبان بین المللی دنیا است، این زبان در اکثر مدارس و دانشگاه های  سراسر جهان تدریس می شود. حتی در کشورهای غیر انگلیسی زبان هم بسیاری از رشته هایی که در دانشگاه ها برای دانشجویان بین المللی ارائه می شود هم به زبان آن کشور و هم به زبان انگلیسی قابل دسترسی است.

با یادگیری زبان انگلیسی به هر کجای دنیای که خواستید سفر کنید

لودویگ ویتگنشتاین، فیلسوف اتریشی معتقد است که ” محدودیت های زبان شما محدوده دنیای شما است”. معنی این جمله آن است که با یادگیری زبان دوم توانایی درک و برقراری ارتباط شما افزایش پیدا می کند و می توانید فراتر از مرزها و اندیشه ها بروید.

هر کجای دنیا که بروید کسی را پیدا خواهید کرد که بتوانید با زبان انگلیسی با شما ارتباط برقرار کند. البته درست است که همه به این زبان تسلط ندارند اما نفوذ این زبان در دنیا آنقدر زیاد است که حتی اگر در گذرتان به دور افتاده ترین مناطق دنیا هم افتاد اصلا تعجب نکنید که کسی در آنجا هست که می تواند به زبان انگلیسی صحبت کند.

زبان انگلیسی فرصت های شغلی بهتر را به شما می دهد

کار کردن در شرکت های بین المللی به دلیل وسعت و مزایایی که دارند آرزوی افراد زیادی است. در کنار داشتن مهارت های لازم برای پذیرفته شدن در چنین شرکت هایی دانستن زبان انگلیسی ضروری است. تصور کنید که فرد بسیار ماهری در حوزه کاری خود هستید اما چیزی از زبان انگلیسی نمی دانید، آیا می توانید برای فرصت شغلی فوق العاده ای که یک شرکت بین المللی در کشور شما آگهی کرده است اقدام کنید؟ مسلما جواب این پرسش منفی است، زیرا افرادی که در چنین شرکت هایی فعالیت می کنند از کشورهای مختلف آمده اند و برای برقراری ارتباط تنها از یک زبان استفاده می کنند و آن زبان انگلیسی است.

با زبان انگلیسی دوستان جدیدی پیدا می کنید

یکی دیگر از 10 دلیل اهمیت زبان انگلیسی این است که زبان انگلیسی زبان مادری 400 میلیون نفر در سراسر جهان است و علاوه بر آن در صدها کشور به عنوان یکی از زبان های رسمی شناخته می شود و این یعنی اگر انگلیسی بلد باشید می توانید با میلیون ها نفر در سراسر دنیا ارتباط برقرار کنید و دوستان جدیدی پیدا کنید. پیدا کردن دوستان جدید نه تنها به رشد فردی انسان کمک میکند بلکه باعث افزایش آگاهی و آشنایی با فرهنگ های و مردمان زیادی می شود که بسیار هیجان انگیز است.

با انگلیسی به فناوری های روز دنیا دسترسی پیدا می کنید

انگلیسی زبان فناوری به خصوص فن آوری های پیشرفته مانند علوم کامپیوتر، ژنتیک و پزشکی است. اگر می خواهید از این علوم آگاه شوید و در جریان آخرین تحولات صورت گرفته در این حوزه ها با خبر شوید حتما باید زبان انگلیسی بلد باشید، چرا که مقالات و نوشته ها در مورد آخرین دست آوردهای انسان همگی در مجلات معتبر دنیا به چاپ می رسند و زبان این مجلات اکثر انگلیسی است.

یادگیری زبان تمرینی برای حافظه است

اگر هیچ یک از دلیل بالا شما را برای یادگیری زبان دوم قانع نمی کند، این دلیل را دیگر نمی توانید نادیده بگیرید. چرا که به حفظ سلامت ذهنی شما مربوط می شود. چه کسی نمی خواهد ذهن توانمندتر یا حافظه بهتری نداشته باشد؟ یادگیری زبان دوم ورزشی برای تقویت ذهن است. پس اگر سلامت ذهن برایتان ارزش دارد بهتر است همین امروز یادگیری زبان انگلیسی را شروع کنید.

10 دلیل اهمیت یادگیری زبان انگلیسی
10 دلیل اهمیت یادگیری زبان انگلیسی

انواع روش های یادگیری زبان انگلیسی

حال که با 10 دلیل اهمیت یادگیری زبان انگلیسی آشنا شدید میخواهیم از روش های یادگیری این زبان صحبت کنیم. اگر چه یادگیری زبان دوم همیشه کار چالش برانگیز و زمان بری است اما این زبان آنقدر کاربرد دارد و مفید است که بیشتر به یک کار ضروری شبیه است که باید حتما آن را انجام داد. خوشبختانه روش های مختلفی برای آموزش زبان انگلیسی وجود دارد که هر فرد با توجه به نیاز و علاقه خود می تواند یکی از آنها را انتخاب کند. آموزش آنلاین زبان انگلیسی یکی از آنها است که سایت من و زبان با به کارگیری روش های به روز و سرگرم کننده آموزش زبان برای علاقمندان فراهم کرده است تا در هر کجا و هر زمان که بخواهید به راحتی به آموزش زبان دسترسی داشته باشید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید