دلایل یادگیری زبان آلمانی

دلایل یادگیری زبان آلمانی

دلایل یادگیری زبان آلمانی | دلایل مختلفی برای یادگیری زبان آلمانی وجود دارد، شاید بخواهید در تعطیلات تابستانی به آلمان سفر کنید و اقوام و دوستان خود که به آنجا مهاجرت کرده اند را ببیند، یا قصد دارید برای تحصیل به یک کشور آلمانی زبان بروید. شاید برای یک فرصت مطالعاتی قصد یادگیری زبان آلمانی را دارید یا هیچ کدام از این دلایل، فقط به یادگیری زبان آلمانی علاقمند هستید. در ادامه این مقاله به چند دلیل اصلی برای یادگیری این زبان اشاره شده است.

دلایل یادگیری زبان آلمانی
دلایل یادگیری زبان آلمانی

زبان آلمانی پر گویش ترین زبان اروپا
از جمله دلایل یادگیری زبان آلمانی می توان به این موضوع اشاره کرد که زبان آلمانی بیشتر از هر زبان دیگری در اروپا به عنوان زبان مادری صحبت می شود. جای تعجبی ندارد زیرا جمعیت زیاد کشور آلمان آن را به پرجمعیت ترین کشور اروپایی تبدیل کرده است. اما تنها ساکنان این کشور نیستند که به زبان آلمانی صحبت می کنند. در کشورهای اتریش، سوئیس، لوکزامبورگ و لیختن اشتاین نیز آلمانی زبان اصلی است. علاوه بر این این زبان بومی بخش قابل توجهی از جمعیت در شمال ایتالیا، شرق بلژیک، هلند، دانمارک، شرق فرانسه، بخش هایی از لهستان، جمهوری چک، روسیه و رومانی و همچنین سایر مناطق اروپا است.
با یادگیری آلمانی به جمع میلیون ها آلمانی زبان در سراسر جهان متصل می شوید. بسیاری از افراد آلمانی را به عنوان زبان دوم یاد می گیرند و به همین دلیل این زبان سومین زبان خارجی است که در سراسر جهان تدریس می شود.
آلمان سومین اقتصاد قدرتمند و اولین کشور صادر کننده در جهان
آلمان سومین اقتصاد بزرگ جهان را دارد و اولین قدرت اقتصادی اتحادیه اروپا است. آلمان برای 5 سال پیاپی به قهرمان صادر کننده جهان تبدیل شده است. ارزش کالای صادر شده از این کشور درست معادل میزان صادرات آمریکا است. از خودرو سواری و ماشین آلات و تجهیزات صنعتی گرفته تا صنایع داروسازی و کالاهای خانگی همگی از آلمان به سراسر دنیا صادر می شوند. رقابت و مطلوبیت محصولات آلمانی در بازار هر سال به رشد خود ادامه می دهد.
یادگیری آلمانی و فرصت های شغلی
قدرت اقتصادی آلمان به معنای فرصت های تجاری و در نتیجه فرصت های شغلی بسیار زیاد است. اکثر شرکت های بزرگ آلمان مانند بی ام دبلیو ، زیمنس ، لوفتانز ، بوش و غیره در اکثر کشورهای دنیا دارای نمایندگی هستند. ژاپن که دومین اقتصاد قدرتمند جهان را دارد از مزایای تجاری دانش آلمانی ها به خوبی آگاه است و به همین خاطر 70درصد از دانشجویان ژاپنی به یادگیری آلمانی می پردازند.
حتی اگر به دنبال اشتغال در آمریکا باشید نیز یادگیری زبان آلمانی به کار شما می آید چرا که بسیاری از شرکت های آلمانی در آمریکا فعالیت می کنند و باعث بوجود آمدن صدها هزار شغل در آمریکا شده اند. بنابراین در صورتی که آلمانی بدانید کاندید بهتری برای فرصت های شغلی موجود در بازار کار خواهید بود.
آلمانی یعنی ذهنی مبتکر
از مطبوعات چاپی گوتنبرگ گرفته تا کشف امواج الکترومغناطیسی توسط هرتس و پیشرفت اریلیچ در شیمی درمانی تا نظریه نسبیت انیشتین و ایجاد فرمت موسیقی دیجیتالی MP3  به هر نوآوری که نگاه کنید نامی از آلمان در آن دیده می شود. در طول تاریخ آلمانی ها بارها و بارها خود را به عنوان نوآوران بزرگ به اثبات رسانده اند. این روند تا به امروز نیز ادامه دارد. از هر 10 شرکت خلاق جهان 4 شرکت آلمانی است و در ثبت اختراع این کشور رتبه سوم جهان را دارد.
به عنوان یک کشور متعهد به تحقیق و توسعه، آلمانی ها در خط مقدم فناوری های جدید قرار دارند. آلمان محصولات پیشرفته تری نسبت به سایر کشورها صادر می کند و شرکت های زیادی در زمینه بیوتکنولوژی در این کشور فعالیت می کنند. به همین دلیل یکی از بهترین کشورهای دنیا برای افراد مشتاق به تحصیل در رشته های فنی کشور آلمان است.
با توجه به تداوم آلمانی ها در نوآوری شاید جای تعجب نباشد که هر ساله دو سوم نمایشگاه های بین المللی تجارت جهانی در آلمان برگزار می شود. این موارد شامل CeBIT به عنوان بزرگترین نمایشگاه تجاری جهان برای فناوری اطلاعات و ارتباطات و نمایشگاه تجارت الکترونیک IFA است.
آلمانی ها بیشترین توریست های جهان
آلمانی مولد و بسیار سخت کوشی هستند و درآمد نسبتا بالایی دارند.  علاوه بر این آلمانی ها عاشق سفر هستند و تقریبا به همه جای دنیا سفر می کنند. اگر اهل سفر به کشورهای مختلف دنیا باشید حتما متوجه شده اید که آلمانی ها همه جا حضور دارند. از هر چهار آلمانی یک نفر تعطیلات خود را در خارج از کشور می گذارند. آلمانی های رکورد دار سفرهای بین المللی هستند. و هر ساله برای سفرهای خارجی بیشتر هزینه می کنند.
آلمانی زبان ها نویسندگان پر کار
آلمانی تنها زبان گذشته نیست. آلمانی زبان ها به عنوان محققان پرکار هر ساله نزدیک به 80 هزار عنوان کتاب جدید به بازار عرضه می کنند. از آنجا که تنها درصد کمی از کتابهای آلمانی به زبانهای دیگر ترجمه شده اند با یادگیری زبان آلمانی می تواند کتاب های با ارزش بسیاری را به این زبان بخوانید.
یوهان ولفگانگ فون گوته، توماس مان، فرانتس کافکا و هرمان هسه تنها معدود نویسندگانی هستند که نام و آثار آنها در سطح بین المللی بسیار شناخته شده است. 10 جایزه نوبل ادبیات به نویسندگان آلمانی، اتریشی و سوئیس آلمانی اهدا شده است. دنیای موسیقی کلاسیک از نام های موتسارت، باخ، بتهوون، اشتراوس و واگنر جدا نیست. وین امروز یک مرکز بین المللی موسیقی است. از معماری باشکوه بناهای قرون وسطایی گرفته تا جنبش آوانگارد باوهاوس، از چوبهای جنگلی داور گرفته تا شاهکارهای اکسپرسیونیست های نولد، کیرچنر و کوکوشکا، آلمانی ها نقش بسزایی در هنر و معماری جهانی داشته اند.
فلسفه و علوم نیز بدون کمک متکلمان آلمانی غیرقابل تصور است. فلسفه های کانت، هگل، مارکس، نیچه و بسیاری دیگر تأثیرات ماندگاری بر جامعه مدرن داشته اند. فروید و یونگ به عنوان روانشناسان برجسته برای همیشه طرز تفکر در مورد رفتار انسان را تغییر دادند.
یادگیری زبان آلمانی این امکان را برای شما فراهم می کند که به آثار این افراد به زبان اصلی دسترسی پیدا کنید و مطالب آنها را عمیقا درک کنید. افرادی که علاقه مند به هر یک از این زمینه ها باشد به طور خودکار دانش و مهارت خود را با دانستن زبان آلمانی گسترش می دهد.
یادگیری آلمانی آنقدرها هم سخت نیست
اگر کمی با زبان انگلیسی آشنا باشید یادگیری زبان آلمانی برای شما راحت تر است. از آنجا که آلمانی و انگلیسی هر دو در یک زبان ریشه دارند، شباهت های زیادی بین لغات و دستور زبان این دو زبان دیده می شود. و گرامر دارند. علاوه بر این آلمانی به صورت آوایی هجی می شود. پس از یادگیری تلفظ حروف و چند قاعده ساده به راحتی می توان کلمات را بخوانید.

دلایل یادگیری زبان آلمانی
دلایل یادگیری زبان آلمانی

زبان اصلی بسیاری از رشته های دانشگاهی آلمانی است
مشارکت جدی آلمانی زبانان در گسترش رشته های مختلف به ویژه رشته های فنی این زبان را به زبان اصلی بسیاری از رشته ها تبدیل کرده است. این رشته ها طیف گسترده ای از موضوعات از جمله زیست شناسی، فیزیک و شیمی زبانشناسی، مطالعات دینی و تاریخ هنر، مکانیک و غیره را در بر می گیرند.
یادگیری زبان آلمانی به ویژه برای دانشجویان اهل تحقیق مزیت بسیار زیادی دارد زیرا آلمانی در زمینه های تحقیق بسیار فعال هستند و در نتیجه دانستن آلمانی به دانشجویان امکان دسترسی به پژوهش های مهم منتشر شده در کتاب ها و ژورنال های حرفه ای آلمانی را می دهد.
آلمان حامی مالی محققین و دانشجویان
آلمانی ها ضمن ترویج نوآوری و حمایت از تحقیقات در کشور خود در عرصه بین المللی نیز از پروژه ها و مطالعات تحقیقاتی حمایت مالی می کنند. سرویس تبادل دانشگاهی آلمان در دوره های تحقیق و مطالعه بین المللی از تبادل محققین، اساتید و دانشجویان بسیار فعال است و علاوه بر آن به دانشجویان زیادی بورس تحصیلی برای ادامه تحصیلات خود در آلمان داده می شود. یکی دیگر از دلیلی که باعث شده آلمان مورد توجه بسیاری از دانشجویان خارجی قرار گیرد شهریه اندک دانشگاه ها است. حتی دانشگاه های زیادی نیز وجود دارد که تحصیل در آنها برای دانشجویان خارجی رایگان است.
اگر شما نیز جز علاقمندان به یادگیری آنلاین زبان آلمانی هستید و به دنبال راهی می گردید که در هر کجا و هر زمان سریع و آسان به آموزش این زبان دسترسی داشته باشید به وبسایت من و زبان سر بزنید. در این وبسایت مطرح ترین زبان های خارجی دنیا بر اساس جدیدترین استاندارهای روز دنیا به صورت آنلاین آموزش داده می شود و با آن لذت یادگیری اصولی را تجربه خواهید کرد.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید