دلایل یادگیری زبان ایتالیایی

دلایل یادگیری زبان ایتالیایی

دلایل یادگیری زبان ایتالیایی | وقتی تصمیم دارید زمان و انرژی لازم را برای یادگیری زبان ایتالیایی اختصاص دهید، باید مطمئن باشید که به یادگیری آن اشتیاق دارید و این متناسب با برنامه های شما برای زندگی و علایق شماست.
ایتالیایی یک زبان زیبا و مفید است. مردم زبان ایتالیایی را بیشتر از هر زبان دیگری در دنیا برای فرهنگ و لذت آن می خوانند. ایتالیایی به عنوان چهارمین زبان مورد مطالعه در دانشکده ها و دبیرستان های ایالات متحده، جایی که متقاضی کلاس های زبان ایتالیایی بسیار  بیشتر از زبان های دیگر است. در اینجا به برخی از دلایلی که بسیاری از افراد  به یادگیری زبان ایتالیایی می پردازند، اشاره میکنیم:

دلایل یادگیری زبان ایتالیایی
دلایل یادگیری زبان ایتالیایی
 1. ایتالیا “مهد تمدن غربی” است:

  تاریخچه هنر را در سرزمینی مطالعه کنید که الهام بخش میکل آنژ است. کمدی La Divina را به قول دانته بخوانید. در خیابان هایی قدم بزنید که ارشمیدس برهنه میدود و  نام ائورکا را فریاد میزند! در گزارش اخیر یونسکو آمده است که بیش از 60٪ گنجینه های هنری جهان در ایتالیا یافت می شوند. زبان ایتالیایی برای مطالعه و تحقیق در زمینه های تاریخ، هنر، ادبیات، باستان شناسی و فلسفه کلیدی است.

 2. ایتالیایی مخصوص موسیقی دان ها و دوستداران موسیقی است:

  موزارت به جای آلمانی، بسیاری از شاهکارهای خود را به زبان ایتالیایی خواند، دانستن ایتالیایی شما را قادر می سازد که از موسیقی کلاسیک بیشتر لذت ببرید.  نوازندگان و خوانندگان اپرا آن را یک مهارت اصلی حرفه ای می دانند.

 3. ایتالیایی برای غذا (و دوستداران غذا) است:

  قرار خود را با سفارش غذا در یک رستوران معتبر ایتالیایی خاطره ساز کنید. ایتالیا رهبر آشپزی جهان است و افزایش محبوبیت این زبان نشان دهنده وسواس فزاینده برای غذاهای ایتالیایی است.

 4. ایتالیایی زبان تجارت است:

  تحقیقات نشان داده است که “Made in Italy” ( ساخته شده در ایتالیا) سومین مارک شناخته شده در جهان پس از Coca Cola و Visa است. مارک های ایتالیایی مانند بنتون، باریلا، فراری، لواززا، آرمانی و بسیاری دیگر به دلیل کیفیت استثنایی محصولاتشان در سراسر جهان مشهور هستند. ایتالیا امروز یکی از برترین های اقتصاد جهان است و بسیاری از کارفرمایان به دنبال افرادی هستند که به زبان ایتالیایی صحبت می کنند.  بیش از 7000شرکت های آمریکایی با ایتالیا تجارت می کنند و بیش از هزار شرکت آمریکایی در ایتالیا دارای دفتر هستند، از جمله کرایسلر، جنرال الکتریک، اگزون موبیل، آی بی ام و سیتیبانک. از طرف دیگر، بسیاری از شرکتهای ایتالیایی دفاتر دیگری در ایالات متحده دارند.

 5. ایتالیا خانه مد و طراحی است:

  وقتی صحبت از مد و طراحی می شود ایتالیا قطب جهانی است. دانش ایتالیایی به شما امکان می دهد تا کارهای اصلی طراحان مشهور ایتالیایی مانند ورساچه، گوچی، آرمانی، بنتتون و پرادا را مطالعه کنید، و در یکی از خانه های مشهور مد ایتالیایی جهان کار پیدا کنید.

 6. ایتالیایی زبان دوستداران فیلم است:

  هنگام تماشای فیلم های ایتالیایی، از کلاسیک مثل Tornatore, Visconti ,Pasolini گرفته تا جدیدترین شاهکارهای اخیر مثل Sorrentino ،Benigni. به زیرنویس اعتماد نکنید.

 7. زبان ایتالیایی برای خانواده:

  ریشه های ایتالیایی خود را پیدا کنید، گزارشات عمومی را تفسیر کنید و با اقوام خود و پدربزرگ ها و مادربزرگ های خود که متولد ایتالیا هستند روان صحبت کنید.

 8. ایتالیایی برای چند زبانه ها:

  به قول نلسون ماندلا: “اگر با مردی به زبانی صحبت کنید که او می فهمد، به ذهن او می رود. اگر با او به زبان خودش صحبت کنید، این به قلب او می رود. “از بین تمام زبانهای رومانس، ایتالیایی نزدیکترین به لاتین است و تخمین زده می شود که 60٪ کلمات انگلیسی از لاتین مشتق شده اند. یادگیری ایتالیایی، یادگیری هر زبان عاشقانه دیگری، از جمله اسپانیایی، فرانسوی، پرتغالی و رومانیایی را دست یافتنی تر و آسانتر می کند. کلاسهای ایتالیایی که در گذشته رفته اید زمانی که به ایتالیا برای تحصیل بروید معنای جدیدی پیدا میکند و واژگان  آموخته شده آشکار میشود و زبان زنده میشود.

 9. ایتالیایی عاشقانه ترین زبان رومانس است:

  در طول قرن ها، زبان ایتالیایی به عنوان زبان هنر، عشق و اغوا شهرت یافته است. آیا رومئو و ژولیت می توانند به زبان دیگری صحبت کنند؟ اکثر دانشجویان ایتالیایی مجذوب آهنگین بودن زبان ، سادگی صداهای آن و جذابیت کلمات آن هستند. وقتی کلمات کافی نباشند، ایتالیایی ها در استفاده از حرکات دست و بیان صورت، استاد هستند و همه موانع ارتباطی را می شکنند.

 10.  سفر به ایتالیا:

  سفر به ایتالیا یکی ازدلایل مردم برای یادگیری ایتالیایی است. از تپه های توسکانی و کانال های ونیزگرفته تا سواحل بسیار حیرت انگیز Cinque Terre، ایتالیا مملو ازمناظرپر زرق و برق شگفت انگیز است. بنابراین جای تعجب نیست که ایتالیا یکی از محبوب ترین مقصد های سفر در جهان است. مسافرت یک تجربه سرگرم کننده و با ارزش است زمانی که بتوانید با افراد محلی به زبان خودشان ارتباط برقرار کنید. این باعث می شود سفر برای شما آسان تر شود. همچنین وقتی می توانید با افراد محلی ارتباط برقرار کنید، می توانید تجربیات فرهنگی معتبرتری داشته باشید.
  بسیاری از ایتالیایی ها مشتاق هستند که کشور و فرهنگ زیبای خود را با مسافران به اشتراک بگذارند. و اگربتوانید به زبان ایتالیایی صحبت کنید، بهتر است از این فرصت ها استفاده کنید.

 11. با ایتالیایی ها بهتر ارتباط برقرار کنید و دوست شوید:

  تقریبا 63 میلیون نفر در سراسر جهان ایتالیایی را به عنوان اولین زبان خود صحبت می کنند. ایتالیایی به عنوان بیستمین زبانی است که در دنیا صحبت می شود. با توجه به این که امروزه در جهان به 6500 زبان مختلف صحبت می شود این زبان جایگاه بالایی در لیست زبان ها دارد. ایتالیایی نه تنها زبان رسمی ایتالیا – بلکه یکی از زبانهای رسمی سوئیس و بخش هایی از کرواسی و اسلوونی نیز هست. سخنرانان ایتالیایی تقریباً در هر گوشه دنیا زندگی می کنند، از کانادا گرفته تا ونزوئلا و فیلیپین. اگر ایتالیایی را یاد بگیرید، می توانید با 63 میلیون نفر ارتباط برقرار کنید.  63 میلیون نفرکه می توانند شما را بخندانند و بینش خود را با شما در میان بگذارند. اگر علاقه مند به دوستی هستید و می خواهید با افراد بیشتری ارتباط برقرار کنید، پس یادگیری ایتالیایی می تواند برای شما مناسب باشد.

 12. به دلایل حرفه ای:

  برای برخی از شغل هایی که در آن شرکت های ایتالیایی رهبر جهانی هستند، زبان ایتالیایی کاربرد دیگری پیدا می کند و مطالعه آن نیز برای رشد حرفه ای و پیشرفت شغلی مفید می باشد. برای بخش هایی از قبیل مد، طراحی، غذاهای عالی، هنرهای زیبا و فرهنگ، تولید و توزیع مواد غذایی و آشامیدنی، فوتبال، صنعت اتومبیل لوکس و موتورها به طور کلی و تبدیل شدن به معلمان زبانهای خارجی در ایتالیا، ایتالیایی زبان پیشرو است. در آنجا صحبت کردن با این زبان می تواند تعدادی از درها را به روی شما باز کند و می تواند به شما در جلب اعتماد کارفرمایان کمک کند. شرکت های برندهایی مانند فیات، فراری، لامبورگینی، آرمانی، دولچه و گابانا و ورساچه اغلب به دنبال کارمندانی هستند که قادر به صحبت کردن به زبان ایتالیایی هستند. توانایی صحبت کردن به زبان ایتالیایی نه تنها برای به دست آوردن هر شغلی مفید است بلکه در استخدام شدن  شما در این شرکت ها کمک می کند. امروزه، شرکت هایی از سراسر جهان در طیف وسیعی از زبان های مختلف، در مقیاس جهانی با یکدیگر همکاری و ارتباط برقرار می کنند. در نتیجه، اکنون کارفرمایان به دنبال کارمندان با استعدادی هستند که بیش از یک زبان صحبت می کنند و در حقیقت افرادی که می توانند به زبان ایتالیایی یا سایر زبانها صحبت کنند، غالباً مشاغلی با درآمد بیشتری پیدا خواهند کرد.

دلایل یادگیری زبان ایتالیایی
دلایل یادگیری زبان ایتالیایی

سایت من و زبان اولین وب سایت است که به صورت مجازی و به زبان فارسی زبان های خارجی را آموزش می دهد. شما می توانید با هزینه ایی کم زبان ایتالیایی را یاد بگیرید. پس فرصت را از دست ندهید و هرچه زودتر ثبت نام کنید. شما در ابتدا می توانید به مدت یک هفته از طریق این وب سایت زبان ایتالیایی را رایگان بیاموزید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید