مهم ترین اصل برای استخدام در شرکت های بین المللی

استخدام در شرکت های بین المللی

استخدام در شرکت های بین المللی | احتمالا در مقاله ها و مجله های مختلف دیدید یا از زبان دیگران بسیار شنیدید که با دانستن یک زبان خارجی محدودیت ها از بین می رود. اما این مورد چقدر درست است؟ آیا واقعا یادگیری یک زبان خارجی برای مثال انگلیسی، می تواند در زندگی شما موثر باشد؟
قرارگیری در مسیر آموزش زبان و دانستن یک زبان پرکاربرد خارجی می ‌تواند از جنبه‌ های مختلفی در زندگی‌ کمک ‌تان کند؛ به عنوان مثال در مسافرت ‌ها، ارتباطات خانوادگی و حتی سلامت روانی. اما فقط این ها نیست؛ آیا می ‌دانستید که تنها با یادگیری زبان انگلیسی می‌ توانید شغل های بسیار خوبی به ‌دست بیاورید؟
شاید با خودتان بگویید که دیگر نیاز به زبان انگلیسی در جامعه برطرف شده و شانس استخدام به کمک دانستن این زبان بسیار پایین است، اما در حقیقت هنوز هم فرصت استخدام در شرکت ها بین المللی به کمک فراگیری این زبان پرکاربرد، وجود دارد. یکی از مهم ترین مزایای یادگیری زبان انگلیسی پربار کردن رزومه تان است. فرض کنید با در دست داشتن چنین رزومه ای برای یک شرکت بین المللی و بزرگ، درخواست شغلی تان را ارسال می کنید، امکان این که پذیرفته نشوید تقریبا غیرممکن است.
این روزها به دلیل پیشرفت های مختلف و نیاز به ارتباط با کشورها و فرهنگ های دیگر در حوزه تجارت، شرکت های بسیاری که توانایی برقراری ارتباط با آن سوی مرزها را داشته اند، در زمینه های مختلف همکاری خود را با آن ها آغاز کرده به نوعی به یک شرکت بین المللی تبدیل شدند. در این بین نیاز به نیروی کاری که بتواند با تسلط و بسیار روان به زبان انگلیسی صحبت کند، بخواند و بنویسد، بیش از پیش حس می شود.
پس اگر به دنبال فرصت های شغلی این چنینی هستید و قصد دارید رزومه تان را قوی کنید، از همین حالا یادگیری زبان انگلیسی را شروع کنید. کارشناسان من و زبان به شما پیشنهاد می کنند که به جای استفلاده از روش های سنتی و حضور در کلاس های مختلف و پرداخت هزینه های گزاف، زبان انگلیسی را با سایت من و زبان بیاموزید. یک وب سایت معتبر و کامل که شما را از شر ترافیک سنگین خیابان ها و شرکت در کلاس های مختلف و زمان بر، خلاص کند.
تا پایان مقاله با کارشناسان من و زبان همراه باشید، چرا که قصد دارند در ادامه بیشتر از زبان انگلیسی و مزایای یادگیری آن و نقش آن در استخدام شرکت های بین المللی بگویند. همچنین اگر می خواهید بدانید که چطور می توانید به یکی از کاربران سایت من و زبان تبدیل شوید، حتما و حتما ادامه مطلب را با دقت مطالعه کنید.

استخدام در شرکت های بین المللی

یادگیری زبان انگلیسی در کشورها به طور رسمی

همین حالا که شما در حال خواندن این مطلب هستید، حدود 2 میلیارد از جمعیت جهان، به زبان انگلیسی مسلط هستند و قادر به صحبت کردن به این زبان دوست داشتنی می باشند. این آمار نشان می دهد که یادگیری زبان انگلیسی یکی از پرکاربرترین زبان ‌های زنده دنیا به شمار می آید. بسیاری از کشورها مانند ایران برای شناساندن فرهنگ خود به سایر کشورهای این کره خاکی، به زبان انگلیسی نیاز دارند. در حقیقت بدون فراگیری این زبان این امر امکان پذیر نیست. حتی برخی از کشورهای دنیا باوجود داشتن تعداد زیادی زبان محلی، زبان انگلیسی را به‌ عنوان زبان رسمی خود انتخاب کرده اند.
حتی حضور زبان انگلیسی در برخی از کشورها مثل ایران، در مدارس نیز دیده می شود. بسیاری از کشورهای دنیا مانند ایران با وجود این که زبان رسمی شان انگلیسی نیست، اما آموزش زبان انگلیسی را به طور اجباری در برنامه درسی خود قرار دادند. به طوری که شرط لازم برای ادامه تحصیل در مقاطع عالی وابسته به موفقیت در این آزمون است؛ بنابراین به دلیل اهمیت یادگیری زبان انگلیسی به‌ عنوان زبان خارجی توجه بیشتر فرایند یادگیری، ضروری به نظر می ‌رسد.

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی در بازار کار

این روزها میزان تقاضا برای کارکنان و پرسنل دو زبانه افزایش یافته. جالب است بدانید که حتی به طور مشخص، برخی از مشاغل برای افراد دو زبانه یا چند زبانه طراحی شده اند که این میزان روزانه افزایش نیز می یابد. یکی از زبان های که بسیاری از شرکت ها به آن اهمیت می دهند، زبان انگلیسی است.
به طور کلی مشاغل زبان خارجی در حوزه‌ های مختلفی در حال رشد بسیار چشمیگری هستند. این حوزه‌ ها شامل: مالی، سلامت، خدمات اجتماعی، فناوری و دیگر حوزه‌ ها می ‌شود. پس یادگیری زبان دوم مثل انگلیسی می ‌تواند شانس شما برای پیدا کردن کار و فرصت شغلی بهتر را تقریبا در بسیاری از حوزه ‌ها بیشتر کند. همچنین فراموش نکنید که کارکنان دو زبانه اغلب نسبت به افراد تک زبانه درآمد بیشتری دارند. پس در این شرایط نگران درآمد و حقوق دریافتی تان نیز نباشید!

استخدام در شرکت های بین المللی

افزایش فرصت‌ های شغلی با زبان انگلیسی

استخدام در شرکت های بین المللی دانستن زبان انگلیسی می تواند چشم اندازها و فرصت های شغلی شما را به شیوه های مختلفی بهبود ببخشد. شرکت های بسیار در سراسر جهان فعالیت می کنند که استخدام کارکنانی که حداقل یک زبان دیگر به جز زبان مادری شان بدانند، برای شان اهمیت دارد و حیاتی است. شما می توانید با یادگیری زبان انلگلیسی در این راه قدم بردارید. البته هر چه تعداد زبان‌ هایی که می ‌دانید بیشتر باشد، شغل‌ های بیشتری در انتظار شماست و برای مشاغل بیشتری انتخاب می ‌شوید. هنگامی که در مقابل فرد دیگری برای استخدام قرار می ‌گیرید، دانستن یک زبان، مهارت قابل قبولی است که شما را نسبت به سایر کاندیداها، متمایز می‌ کند.
در ادامه با چند نمونه از بهترین مشاغلی که با دانستن زبان انگلیسی می توانید در آن ها فعالیت کنبد آشنا می شوید. البته به خاطر داشته باشید که با فراگیری این زبان یا هر زبان خارجی دیگر می توانید در هر صنعتی که دوست دارید، کار مناسب پیدا کنید، اما بهترین آن ها عبارتند از:

 • رسانه (روزنامه ‌نگاری) و فیلم
 • دانشگاه‌ ها، کالج ‌ها، دبستان ‌ها و دبیرستان ‌ها
 • شرکت ‌های انتشاراتی
 • خدمات مسافرتی و گردشگری مانند خطوط هوایی و هتل و …
 • بانک و بیمه
 • وزارت دفاع و سفارت‌ کشورهای خارجی
 • اداره ‌های فدرال، دولتی و محلی
 • سازمان ‌های غیرانتفاعیِ بین ‌المللی
 • خدمات سلامت
 • خدمات اجتماعی
 • خدمات مهاجرتی

به کمک یادگیری زبان انگلیسی در هیچ مصاحبه کاری شکست نمی خورید

ممکن است شما بخواهید که در شرکت یا سازمانی استخدام شوید. خودتان را جای مدیر و رئیس شرکت بگذارید، آیا ترجیح نمی دهید فردی را انتخاب کنید که به زبان انگلیسی کاملا تسلط داشته باشد؟ از میان فردی که زبان ترکی می داند و شخصی که زبان انگلیسی را روان صحبت می کند کدام را انتخاب می کنید؟؟؟
طبیعی است که ترجیح شما فرد دوم، یعنی آن کسی که زبان انگلیسی می داند را انتخاب می کنید. این روزها دنیا بر اساس تکنولوژی و علوم فناوری اطلاعات و ارتباطات پیش می رود. فردی که زبان انگلیسی را بلد باشد می تواند به خوبی از ابزارها و رسانه های آنلاین استفاده کند و کار چندین نفر را انجام بدهد. همانطور که می دانید بسیاری از تکنولوژی های روز دنیا به زبان انگلیسی هستند و کسی که زبان انگلیسی را نداند نمی تواند از آن ها در کار استفاده نماید.
اما نکته مهم دیگری که وجود دارد این است که بعضی از سازمان ها یا شرکت ها در سطح بین المللی فعالیت و تجارت خود را گسترده اند و با بازارهای جهانی همسو می باشند. قطعا هر فردی با یادگیری زبان انگلیسی شانس بیشتری برای پذیرش شغلی در بسترهای بین المللی داخلی و خارجی دارد. آموزش زبان انگلیسی به افراد کمک می کند تا در محیط های کاری حرفی برای گفتن داشته باشند و با دانش زبانی که دارند شرکت را هر روز بیش از پیش به سمت موفقیت سوق دهند. پس اگر چیزی از زبان انگلیسی نمی دانید، دست دست نکنید. همین حالا وقت آن است که برای یادگیری این زبان پرکاربرد و بین المللی قدمی بردارید. در این راه می توانید به من و زبان اطمینان کنید و برای یادگیری انگلیسی به آن تکیه کنید.

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی

استخدام در شرکت های بین المللی یکی از دلایل مختلفی یادگیری زبان انگلیسی است، برخی زبان انگلیسی یاد می گیرند تا بتوانند در دروس زبان مدرسه موفق باشند یا در کنکور جزو نفرات برتر باشند و بهتر عمل کنند. بعضی دیگر رویای مهاجرت در سر دارند و برای کار و تحصیل در آن جا به مدرک تافل یا آیلتس نیاز دارند و باید آموزش ببینند. برخی هم هستند که هم برای تجارت و هم سفرهای خود به آموزش زبان انگلیسی نیاز دارند. زبان انگلیسی یک زبان بین المللی است. این بدان معناست که شما برای ارتباط با تمام مردم دنیا با هر زبانی که هستند می توانید با زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنید؛ این یکی از اصلی ‌ترین اهمیت های زبان یادگیری زبان انگلیسی است.
اما جالب این جاست که اهمیت یادگیری این زبان بین المللی به همین جا ختم نمی شود! اگر نگاهی اجمالی به وسایل الکترونیکی و هوشمند منزل خود بیاندازید می بینید که اکثر آن ها از زبان انگلیسی پشتیبانی می کنند. پس این طور می توان نتیجه گرفت که برای کوچک ترین امور روزمره خود نیز به زبان انگلیسی نیاز دارید.
زبان انگلیسی شما را برای کارفرمایان جذاب تر خواستنی تر می کند! همان طور که پیش تر هم به این موضوع اشاره شد؛ مهم ترین مزایای یادگیری این زبان پرکاربرد تقویت رزومه کاری شماست. بی شک روان بودن در زبان دوم نشان دهنده یک ذهن قوی و بازتاب کننده ی شخصی است که زمان بسیار طولانی صرف تسلط بر زبان دیگری کرده است. در هر صورت صرف نظر از این که از چه ترکیب زبانی استفاده می کنید، دو زبانه بودن به خودی خود تاثیر گذار است؛ حال به این فکر کنید که آن زبان، انگلیسی باشد. افزودن این زبان به رزومه ی کاری تان بسیار نتیجه بخش خواهد بود.
پیچیده بودن زبان انگلیسی در یادگیری بر هیچ کس پوشیده نیست. اما اگر به اندازه ی کافی در آن ماهر شوید کاملا مشهود خواهد بود و همان گونه که گفتیم از آن جایی که بسیاری از کشورهای دنیا به این زبان صحبت می کنند بهترین گزینه برای یادگیری است. اگر بتوانید انگلیسی را به صورت کاملا روان صحبت کنید، این شانس را خواهید داشت که برای درخواست های کاری خارج از کشور جایگاه تان مجکم تر از قبل شود.
این جمله را آویزه گوش تان کنید که داشتن مهارت های خوب در زبان انگلیسی همانند داشتن یک بلیط یک طرفه برای موفقیت در تجارت و دنیای آن است. انگلیسی می تواند شما را در سراسر جهان ببرد. یا شما را به شغلی که می خواهید برساند. شاید انگلیسی زبان مادری شما نباشد اما زبانی است که ما می توانیم با آن فکر کنیم، صحبت کنیم و یا نویسیم. در قدیم بسیار این سوال مطرح می شد که آیا ما انگلیسی را دوست داریم یا نه اما در حال حاضر می دانیم که انگلیسی زبان موفقیت است. این زبان تجارت و ارتباطات بین المللی است. اگر ما در هر جای دنیا شغل مناسبی بخواهیم، باید به این زبان مهارت داشته باشیم.

استخدام در شرکت های بین المللی

آموزش زبان انگلیسی با وب سایت من و زبان

متاسفانه هنوز هم عده ای از افرادی به آموزش های آنلاین زبان، ایمان ندارند و وقت و پول خود را در راه کلاس های حضوری هدر می دهند. می گوییم هدر دادن، زیرا بسیار پیش آمده است که افراد پس از گذراندن کلاس های مختلف و دادن هزینه های زیاد، نتیجه مطلوبی نگرفته و چندین قدم هم نسبت به سایر افراد که در راه آموزش های آنلاین قدم گذاشتند، به عقب بازگشته اند. سایت های آموزش آنلاین زبان انگلیسی مانند سایت من و زبان، این امکان را به افراد می دهند که خودشان تعداد جلسات آموزشی شان را مشخص کنند، این به توانایی ها و مهارت های خودتان بستگی دارد. شما می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن تمام مراحل را پشت سر بگذارید.
همچنین این قابلیت وجود دارد که پس از گذراندن هریک از مراحل آموزشی باز به ابتدا بازگشته و مطالبی که آموختید را مرور کنید. این مهم ترین مزیت آموزش آنلاین است، شما در کلاس های حضوری فرصت مرور چندباره را نداشته و ندارید. از همه مهم تر، یادگیری چند زبان به طور هم زمان از دیگر قابلیت های آموزش آنلاین می باشد. به خاطر داشته باشید که این تنها گوشه ای از مزایای آموزش آنلاین زبان است.
وب سایت من و زبان به عنوان یک سایت آموزش آنلاین زبان خارجی در دسترس شما علاقه مندان به زبان است تا با عضویت و ثبت نام در آن بتوانید از محیط ایده آل و غیر رسمی و قابل تنظیم آن برای یادگیری زبان انگلیسی، استفاده کنید. در حقیقت این نوع آموزش از راه دور می تواند تمام نیازهای زبان آموز را برطرف کرده و به او کمک کند تا هر روز دقایقی را به آموزش بپردازد. فرقی ندارد فرد کجا باشد، در خانه یا محل کار، در دانشگاه یا در سفر؛ وب سایت من و زبان همیشه در دسترس شماست تا بدون محدودیت آموزش ببینید و به یک انگلیسی زبان حرفه ای تبدیل شوید؛ و این جادوی یادگیری آنلاین زبان انگلیسی است.
شما می توانید در وب سایت من و زبان ثبت نام کرده، تا تجربه یک یادگیری شیرین را برای خودتان ثبت کنید و در کم‌ ترین زمان ممکن، یادگیری راحت و بی ‌دردسر را تجربه کنید. شما در روش آموزش آنلاین، مشکلات کلاس‌ های حضوری را ندارید و می توانید زمان مفیدتری را برای آموزش صرف کنید. همچنین فراموش نکنید با این روش نوین، استراحت و یادگیری را با هم تجربه می کنید!

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید