نکاتی درباره یادگیری زبان دوم

نکاتی درباره یادگیری زبان دوم

یادگیری زبان دوم
نکاتی درباره یادگیری زبان دوم | یادگیری زبان یک کار پیچیده و پر وقت است که نیاز به صرف وقت بسیار ، پایداری و سخت کوشی دارد.
آنچه ممکن است ندانید این است که راهکارهایی وجود دارد که می تواند به شما در مطالعه موثرتر کمک کند ، تا از وقت و انرژی خود نهایت استفاده را ببرید. در این مقاله ابتدا برخی از اصول اساسی که باعث یادگیری مؤثر زبان می شود را ، مرور کرده و سپس فعالیت هایی را که می توانند به شما در عملی کردن این اصول کمک کنند یاد می گیریم. از این ابزارها برای ایجاد یک برنامه مطالعاتی استراتژیک استفاده کنید که به رشد مهارتهای زبانی شما کمک می کند.

نکاتی درباره یادگیری زبان دوم
نکاتی درباره یادگیری زبان دوم

اصول اصلی یادگیری زبان

اول ، اجازه دهید درمورد، نکاتی درباره یادگیری زبان دوم صحبت کنیم. تحقیقات در این زمینه نشان می دهد که سه عنصر اصلی برای یادگیری یک زبان جدید وجود دارد.
عنصر اول ، درک و فهم کلمات است که یک روش موثر برای تقویت مهارت خواندن و شنیدن به حساب می آید در معرض زبان جدید قرار گرفتن یکی از روشهای یادگیری و درک کلمات است.
عنصر دوم : صحبت کردن و تولید کلام است به زبان دوم است
عنصر سوم بررسی یا بازخورد آموزه هاست که اساساً به معنای شناسایی خطاها و ایجاد تغییر در پاسخ های زبان دوم است.
یاد گیری اصطلاحات و عبارت های خاص در کنار این سه عنصر کمک ویژه ای به یاد گیری زبان دوم می کند .
این سه عنصر ساختار اصلی یادگیری زبان دوم هستند و یک برنامه مطالعه مؤثر ، هر سه را به حداکثر می رساند. هرچه بیشتر گوش دهید و بخوانید (ورودی) ، بیشتر صحبت می کنید و می نویسید (خروجی) ، بیشتر صحبت می کنید و بیشتر خطا می کنید از خطاهای خود یاد می گیرید (نقد و بازخورد) ، و نهایتا مهارت های زبانی شما بیشتر می شود.
سریعترین روش برای یادگیری یک زبان جدید
حال قصد داریم سریعترین ، مستقیم ترین روش برای یادگیری یک زبان جدید در 8 مرحله را بررسی کنیم.
آیا می خواهید “یادگیری یک زبان جدید” را با عجله تمام کنید؟
شاید نیاز به یادگیری یک زبان داشته باشید تا بتوانید در سفر آینده تان به راحتی نیازهای خود را برطرف کنید .
و یا اینکه می خواهید مسئولیت های شغلی جدیدی را به عهده بگیرید و یا اینکه دوست دارید رمان مورد علاقه ی خود را به اولین زبانی که نگارش شده است بخوانید .
دلیل شما برای یادگیری یک زبان جدید هر چه باشد ، احتمالاً باید بدانید که راه یاد گیری ایده ال زبان دوم ، یادگیری سریع زبان می باشد .
با این حال ، یادگیری یک زبان ، به ویژه هنگامی که می خواهید آن را از ابتدا یاد بگیرید ، باید سریع اتفاق بیفتد .
بایستی خیلی سریع یک دستور زبان جدید یاد بگیرید ، کلمات واژگان را به خاطر بسپارید ، صحبت کردن را تمرین کنید …
اما یادگیری یک زبان جدید نیازی به روند آهسته یا خسته کننده ندارد. اگرچه هیچ چیز نمی تواند جایگزین کار سخت و زحمت لازم باشد ، اما اگر استراتژی صحیح را دنبال کنید و خود را وقف این فرآیند کنید ، می توانید یک زبان جدید خارجی را سریع بیاموزید.
این هشت مرحله را دنبال کنید ، این ها به شما کمک خواهند کرد که خیلی سریع و دور از تصور ذهنیتان زبان جدید را فرا بگیرید . حال قسمت اول این 8 مرحله را بررسی خواهیم کرد .

نکاتی درباره یادگیری زبان دوم
نکاتی درباره یادگیری زبان دوم

در ادامه مقاله نکاتی درباره یادگیری زبان دوم به سریعترین راه یادگیری زبان می پردازیم.
سریعترین راه برای یادگیری یک زبان جدید در 8 مرحله ساده

 • اهداف یادگیری زبان را تعیین کنید.
  اولین قدم برای یادگیری سریع یک زبان جدید ، تعیین اهداف و انگیزه ی لازم برای خود است . اهداف خود را بارها و بارها مرور کنید چرا که اینکار انگیزه ی زیادی برای فراگیری زبان به شما می دهد .
  اگر اهدافتان را مشخص نکنید ، چگونه می توانید بفهمید که می خواهید به چه چیزی برسید و ارزیابی کنید که آیا به آن دست یافته اید یا خیر ؟
  وقتی با ایده یادگیری یک زبان جدید روبرو هستیم ، بیشتر ما احساس غرق شدن می کنیم. کلمات زیادی برای یادگیری وجود دارد و روشهای مختلف زیادی برای مطالعه وجود دارد. تعیین اهداف ، تمرکز شما را افزایش می دهد ، بنابراین می توانید از نگرانی در مورد جزئیات دست بکشید و به کار اصلی خود مشغول شوید.
  تحقیقات نشان می دهد افرادی که نوع صحیحی از اهداف را تعیین می کنند ، احتمال موفقیت بیشتری دارند.
  برای اینکه بتوانید اهدافی تعیین کنید که قابل دست یافتن بوده و احساس دستیابی به آنها ملموس باشد بایستی ، روی نتایج خاص و ملموس متمرکز شوید. اهداف کلی تان را تعیین کنید و به جای اینکه فکر کردن به مدت زمان مطالعه ،بر آنچه قصد دارید یاد بگیرید ، متمرکز شوید.
  یک نمونه از یک هدف ملموس و دست یافتنی این است که ، “این هفته می خواهم 30 کلمه لغات اسپانیایی را که مربوط به خرید است یاد بگیرم.”
  اهداف کوتاه مدت را تعیین کنید. خوب است که یک هدف نهایی داشته باشید – مطلبی که در نهایت امیدوارید به آن برسید. اما تعیین اهداف کلی و بلند مدت برای تقویت روزانه یاد گیری بیش از حد مورد نیاز است. هدف نهایی خود را به بخش های کوچکتر تقسیم کنید و برای هر هفته یا ماه اهداف کمتری را تعیین کنید.
  خود را به چالش بکشید (اما نه زیاد). دستیابی به اهداف وقتی برای شما مفید خواهند بود که باعث شوند برای یاد گیری به خود فشار بیاورید . اما اگر خیلی سخت و طاقت فرسا باشند ، می توانند شما را دلسرد کنند. یک راه خوب برای دستیابی به این امر ، تعیین اهداف با طیف کلی نتایج است. به عنوان مثال ، ممکن است شما بگویید ، “من می خواهم این هفته 30-50 کلمه جدید واژگان را یاد بگیرم.” یاد گیری سی کلمه باعث می شود که به هدفتان رسیده باشید و یادگیری 50 کلمه باعث می شود که خود را به چالش بکشید و این دو حالت هر دو برای یاد گیری مفید خواهد بود .
  اهداف خود را یادداشت کنید. نوشتن اهداف به شما کمک می کند تا به آنها متعهد شوید. اهداف خود را در مکان های مشخص و در دیدرس قرار دهید مانند آینه حمام یا صفحه موبایل یا روی یخچال .
 • کلمات “درست” را بیاموزید.
  زبانها از تعداد زیادی کلمات تشکیل شده اند. به عنوان مثال انگلیسی بین 600000 تا 1 میلیون کلمه دارد.
  خوشبختانه ، شما نیازی به یادگیری همه ی این کلمات ندارید . با یاد گرفتن محدودی از کلمات مفید و ضروری می توانید به زبان مورد نظر صحبت کرده و نیازهای خود را برطرف سازید . در نظر بگیرید: 100 کلمه برتر حدود 50 درصد از متون زبان انگلیسی را تشکیل می دهند ، و 1000 کلمه برتر حدود 90 درصد را تشکیل می دهند!
  پس در هر زبانی لیست 1000 کلمه ی برتر را در نظر بگیرید و به خاطر بسپارید .
  با تمرکز روی یادگیری این کلمات ابتدا می توانید وقت تلف شده را از بین ببرید و میزان اطلاعات قابل فهم را خیلی سریع افزایش دهید.

حال که سه مورد از این 8 مورد را با هم فرا گرفتیم و بقیه را در مقاله ی بعدی بررسی خواهیم کرد ، بایستی تاکید کنیم که سایت من و زبان با بهره گیری از این اصول و در نظر گرفتن تمامی آنها در روند یاد گیری ، سریعترین راه برای یاد گیری زبان دوم، برای زبان آموزان در نظر گرفته است با ما همراه شوید تا در اسرع وقت به زبانی که می خواهید ، تسلط پیدا کنید .

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید