نکاتی درباره یادگیری زبان دوم 2

نکاتی درباره یادگیری زبان دوم 2

نکاتی درباره یادگیری زبان دوم 2 | در مقاله ی قبل سه عامل مهم در یادگیری را با هم مرور کردیم و دریافتیم که این سه عامل نقش بسیار مهمی در یادگیری سریع زبان دوم دارند ، حال در ادامه می خواهیم عوامل دیگری که باعث یادگیری سریع زبان دوم می شوند را با هم مرور کنیم و برنامه های مطالعاتی زبان دوم خود را به این جهت سوق دهیم.
ایجاد و پیش بینی یک برنامه مطالعاتی منسجم و برنامه ریزی شده ، که کارایی سه بعد یاد گیری زبان را به حداکثر برساند: درک (ورودی) ، تولید (خروجی) ، و شناسایی و تصحیح خطاها (بررسی / بازخورد). اگر بتوانیم برنامه ی مطالعاتی همه جانبه ای تنظیم کنیم و مطابق با آن کلیه ی مراحل یادگیری را پیش ببریم حتما می توانیم ، در مدت زمان پیش بینی شده و خیلی سریع به هدف خود که یادگیری زبان دوم در اسرع وقت می باشد ، دست پیدا کنیم.

نکاتی درباره یادگیری زبان
نکاتی درباره یادگیری زبان

همواره به دنبال تعادل در یاد گیری باشید . یاد گیری یک زبان جدید ، شامل یاد گیری مهارتهای گوش دادن ، صحبت کردن ، خواندن ، نوشتن است ، حتی گاهی نوشتن با الفبای جدید و قالب متفاوت . اگر فقط روی یک فعالیت تمرکز کنید ، از توانمند سازی دیگر و تقویت دیگر مهارتها غافل می مانید و نمی توانید یک فراگیر موفق باشید .
این در واقع یک عیب مشترک برای زبان آموزان است. به عنوان مثال ، تمرکز بر خواندن و درک مطلب تا حدی آسان است . زیرا متن نوشتار اغلب به راحتی در دسترس است برای هر موضوعی، یک کتاب درسی کامل پر از آن موضوع دارید. این مسئله در مورد سه عنصر اصلی نیز صادق است: یافتن منابع ورودی (مانند کتاب درسی) و مقایسه آنها آسان است. اما غفلت از دو اصل مهم دیگر (خروجی و بازخورد / بررسی) می تواند رشد زبان را کند کند.
در عوض ، آنچه شما نیاز دارید یک برنامه مطالعه متعادل است: ترکیبی از فعالیتهای مطالعه که هم زبان گفتاری و هم نوشتاری را هدف قرار می دهد و به هر سه اصل مهم توجه می کند.
همواره تمرکز خود را بر روی تعادل متمرکز کنید: به زبان گفتاری و نوشتاری تمرین کنید و اطمینان حاصل کنید که همه سه اصل مهم شامل ورودی ، خروجی و بازخورد / بررسی را شامل می شود و یا به زبان ساده تر فقط بر خواندن زبان دوم تمرکز نکنید و به یاد گیری صحبت کردن و درک مطلب در زبان دوم نیز اهتمام ورزید چرا که تمرکز بر خواندن صرف شما را از جنبه های دیگر زبان آموزی باز می دارد .
در نکاتی درباره یادگیری زبان دوم 2 در میابیم که بررسی خطاها در زبان دوم بسیار مفید هستند .
بعضی اوقات ، بزرگترین چالش یادگیری زبان ، غلبه بر ترس های خودمان است: ترس از اشتباه کردن ، کلمه ای را اشتباه گفتن ، خجالت کشیدن ، عدم توانایی در یافتن کلمه مناسب و غیره. این کاملاً منطقی است: هر کسی که یک زبان را یاد می گیرد در اوایل یاد گیری و گاها در تمامی مراحل یادگیری ، زیاد اشتباه می کند و بعضی اوقات این اشتباهات بسیار رایج است .
مسئله این است که شما باید اشتباه کنید. یکی از اصول مهم یادگیری زبان ، خطا کردن و سپس یادگیری از آن خطاهاست .
این همان معنای بررسی و بازخورد است. به علاوه ، اگر شما دوست دارید که اصلا اشتباه نکنید و بدین دلیل صحبت نمی کنید، بعد از آن میزان زبانی که تولید می کنید (خروجی شما) پایین می رود. به عبارت دیگر ، ترس از اشتباه کردن ، دو یا سه اصل اصلی یادگیری زبان را تحت تأثیر قرار می دهد!
پس چه کار باید کرد؟ تا حدی ممکن است لازم باشد خود را تحت فشار قرار دهید تا هنگام بروز خطا به خود سخت نگیرید و باز هم صحبت کنید و باز هم خطا کنید. با این حال ، بایستی به دنبال انجام تمرینات سخت تر و طولانی تر باشید: شرایطی را ایجاد کنید که در آن احساس راحتی بیشتری کنید تا زبان جدید خود را امتحان کنید و آن اشتباهات اجتناب ناپذیر را انجام دهید.
به عنوان مثال ، هم صحبتی را پیدا کنید که تواناییش در زبان دوم در سطح مهارت زبان شما باشد. این کار راحت تر از هم صحبت شدن با فراگیران پیش رفته و یا افراد بومی این زبان می باشد . معمولاً پیدا کردن هم صحبت در سطح خود بسیار ساده است – شما گزینه ای به اندازه ی تعداد فراگیران یک کلاس زبان دارید .
همواره به یاد داشته باشید که از اشتباهات درس گرفته و به خودتان فشار نیاورید که بدون خطا و اشتباه صحبت کنید ، چرا که خطا کردن بخش لاینفک زبان آموزی محسوب می شود .
همواره فضایی برای خود ایجاد کنید که بتوانید در آن به راحتی اشتباه کنید و فرصت اشتباه کردن را به خود بدهید .
یاد گیری زبان را به بخش های کوچک تقسیم کنید و در واقع آنها را به اهداف متمرکز خود تبدیل کنید .

نکاتی درباره یادگیری زبان
نکاتی درباره یادگیری زبان

مطالعه یک زبان جدید شامل یادگیری مطالب زیادی است ، بنابراین می خواهید از زمان مطالعه خود تا حد امکان استفاده کنید. طبق تحقیقات روانشناسی آموزشی و شناختی ، یکی از مؤثرترین راهبردهای یادگیری ، تقسیم یاد گیری زبان به چندین مرحله می باشد .
در واقع بایستی تمامی آموزه ها را به دسته های کوچک تر تقسیم کرده و مدت زمان مناسبی به آنها اختصاص دهیم و این عمل را مرتبا تکرار کنیم که فاصله ی زیادی بین مراحل یادگیری و زبان آموزی ایجاد نشود و وقفه ای در یاد گیری رخ ندهد ، چرا که انجام این مراحل و رسیدن به اهداف متمرکز اگر که با فواصل دور انجام شود کلا روند یادگیری و زبان آموزی را مختل می کند .
به عنوان مثال ، تصور می کنیم بایستی یک لیست واژگان جدید به زبان دوم یاد بگیرید و امروز ، روز یکشنبه است ، نهایتا موضوع یاد گیری این واژگان را به دو روز بعد اختصاص داده و هدف خود را دنبال کنید هرگز یاد گیری این کلمات را به 10 روز بعد یا دیرتر موکول نکنید چرا که تمامی مطالب زبان فرار هستند و شما ضمن یاد گیری مطالب جدید ، در صورت عدم تکرار مطالب قدیمی ، آنها را به فراموشی می سپارید و در واقع روند یاد گیری را مختل می کنید .
در سایت من و زبان با بهره گیری از کلیه ی این متدها و مدرسین با تجربه کلیه روند آموزشی تدوین شده است و شما را در یادگیری هر چه سریعتر زبان دوم یاری می نماید.
سایت من و زبان ، اصولی ترین روند یادگیری را دنبال نموده است. با ما همراه باشید و خیلی سریع زبان دوم را فراگیرید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید