چینی را روان صحبت کنید

چینی را روان صحبت کنید.

چینی را روان صحبت کنید | زمانی که می خواهید یک زبان جدید را یاد بگیرید، در ابتدا ممکن است سخت به نظر آید. یادگیری چینی  که بیش از 5 تا 7 هزار کاراکتر دارد، برای اکثر زبان آموزان، رویایی بیش نبوده است. هر زمان که از چینی صحبت می شود، مغز ما ناخودآگاه به سمت کاراکترهای عجیب و غریب می رود که کنار هم چیده شده اند. در واقع اولین تصوری که از زبان چینی در ذهن ما نقش می بندد، کاراکترها و تلفظ سخت آن است که چینی را در ذهن ما تبدیل به یک غول می کند. اما در واقع اینطور نیست. زبان نوشتاری چینی به مانند نقاشی است. کافیست آن را تمرین کنید. همچنین زبان گفتاری چینی آنقدر هم که فکر می کنید سخت نیست. یادگیری هر زبانی زمان بر است و زبان چینی هم از این قضیه مستثنی نیست. در این مطلب می خواهیم راهکارهایی را به شما ارائه دهیم تا بتوانید چینی را روان صحبت کنید.

چینی را روان صحبت کنید
چینی را روان صحبت کنید

یادگیری لحن های چینی: زبان چینی دارای 4 لحن است که اصوات بر اساس آن ادا می شوند. این اصوات از طریق یک سیستم الفبایی به نام پین این (Pinyin) ادا می شوند. کافیست پین این را یاد بگیرید. در آن صورت می توانید به راحتی چینی را صحبت کنید. این بدین معنی است که گاهی برای ادا کردن حروف چینی باید صدای خود را بالا یا پایین بیاورید. لحن ها در چینی بسیار مهم هستند زیرا عبارات دارای لحن رو به پایین (افتان) ممکن است با یک لحن رو به بالا (خیزان) بسیار متفاوت باشد. بزرگترین مانع هنگام یادگیری زبان برای بسیاری از مبتدیان، یادگیری درست لحن چینی است. ولی با تمرین و تکرار می توانید چینی را روان صحبت کنید.

آرام و پیوسته حرکت کنید. زمانی که می بینید یک فرد چینی زبان سریع صحبت می کند، زمانیکه به طور کافی به این زبان تسلط کافی پیدا نکرده اید، تقلید از او کاری اشتباه است  زیرا این کار منجر به اشتباهات و عادت های بد هنگام صحبت کردن می شود . یادگیری آرام و پیوسته، استراتژی بسیار خوبی برای یادگیری زبان چینی به حساب می آید. همانگونه که آرام صحبت می کنید، می توانید با گذشت زمان بهتر و روان تر صحبت کنید. هیچگاه از اشتباه نترسید و جرأت داشته باشید که صحبت کنید. در حقیقت ، وقتی شما به آرامی صحبت می کنید ، از اشتباهات خود بیشتر مطلع می شوید. حتی می توانید صدای خود را ضبط کنید و آن را بررسی کنید. می توانید مهارت صحبت کردن خود را تقویت کنید و حروف را به خوبی تلفظ کنید.

بازخوردهای دیگران را یادداشت کنید.  برخی افراد انتقاد پذیر نیستند و بازخوردهای دیگران را دریافت نمی کنند و سعی به یادگیری چیزهای جدید نمی کنند. این کار برای یادگیری زبان به مانند یک سم است. سعی کنید با فردی که مسلط به زبان چینی است صحبت کنید تا مشکلاتتان را به شما بگوید. در واقع اگر فردی اشتباه شما را اصلاح کرد، نباید ناراحت شوید بلکه به شما کمک کرده است. یادداشت این بازخوردها به شما کمک می کند تا نقاط ضعف و قوت خود را بشناسید و برای تقویت نقاط ضعف خود تلاش کنید.

از ترجمه بپرهیزید. برای زبان آموزان مبتدی، گسترش لغات و تمرکز روی آنها آسان است. ولی زمانی که نوبت به مکالمه و استفاده از واژگان جدید می رسد، برخی زبان آموزان دچار مشکل می شوند. این به این دلیل است که چینی را ترجمه می کنند. در واقع ترجمه کلمه به کلمه تا جایی کاربرد دارد که جملات کوتاه هستند. وقتی جملات پیچیده و طولانی شدند، دیگر نمی توانید به ترجمه تکیه کنید و باید به معنا و مفهوم جمله توجه کنید. به جای ترجمه کلمات از فارسی به چینی قبل از ساختن یک جمله ، سعی کنید خود را عادت دهید که چینی فکر کنید. از این گذشته ، در بعضی موارد ، ترتیب کلمات در جملات کاملاً متفاوت است  که این امر فقط باعث کاهش سرعت یادگیری شما می شود. علاوه بر این ، اگر به زبان چینی فکر کنید ، می توانید معنا خود را به زبان چینی بهتر به طرف مقابل بفهمانید.

فقط روی دستور زبان تمرکز نکنید. اگرچه یادگیری قواعد اساسی دستور زبان ممکن است هنگام یادگیری چینی مفید باشد ولی بهتر است که روی دستور زبان چینی زیاد تمرکز نکنید. تمرکز روی  دستور زبان چینی زمانی مفید است که می خواهید امتحان زبان بدهید و یا آن را به صورت دانشگاهی یاد بگیرید. جالب است که تعداد کمی از چینی زبان ها روی دستور زبان چینی مسلط هستند. اگر می خواهید چینی را روان صحبت کنید نباید زیاد روی دستور زبان آن تمرکز کنید. تمرکز بیشتر روی صحبت کردن باعث می شود تا سریعتر پیشرفت کنید و به جای اینکه به قواعد جمله سازی توجه کنید، به روان صحبت کردن بیشتر توجه کنید.

بلند صحبت کنید. هر زبان دارای چهار مهارت شنیدن، خواندن، صحبت کردن و نوشتن است. بسیاری از افراد فقط مهارت شنیدن و خواندن را تمرین می کنند و به همین دلیل هنگامیکه می خواهند صحبت کنند، دچار مشکل می شوند. اگر می خواهید به زبان چینی مسلط شوید ، باید سعی کنید چینی را بلند صحبت کنید. هنگام مطالعه زبان فقط گوش نکنید. مطالب را با صدای بلند تکرار کنید. با گذشت زمان به این کار عادت خواهید کرد.

دایره لغات خود را افزایش دهید. اگر در صحبت کردن به زبان چینی ضعیف هستید و نمی توانید روان صحبت کنید، باید دایره لغات خود را افزایش دهید. تمرکز روی یادگیری کلماتی که یادگیری آنها آسان تر است، در ابتدای کار به شما انگیزه بیشتری می دهد و باعث می شود تا کلمات بیشتر و پیچیده تری را یاد بگیرید. برای گسترش دایره لغات خود می توانید از وب سایت های یادگیری آموزش زبان استفاده کنید. من و زبان یکی از سایت هایی است که زبان های زنده دنیا را به صورت آنلاین به زبان آموزان آموزش می دهد. یکی از مزایایی که این سایت دارد اینست که می توانید کلمات را با فایل های صوتی و تصویر یاد بگیرید و سپس پس از یادگیری، این لغات را آزمون دهند. هم چنین قیمت های این وب سایت مقرون بوده و افراد پس از اینکه نام خود را در این وب سایت ثبت نام کردند می توانند به مدت یک هفته به صورت رایگان از این سایت استفاده کنند . دنیای پر از شور هیجان یادگیری من و زبان خوش آمدید. من و زبان لغات کاربردی در مکالمات روزمره را به آسانی به شما می آموزد.

چینی را روان صحبت کنید
چینی را روان صحبت کنید

مثبت فکر کنید. مثبت اندیشی در یادگیری زبان چینی به شما انگیزه زیادی می دهد. به جای اینکه از خود انتظار بیش از حد داشته باشید و خود را مدام سرکوب نکنید و سعی کنید خطاهای یادگیری خود را به آرامی رفع کنید. اشتباه محض اینست که بیش از حد در یادگیری زبان به خود فشار آورید. این باعث می شود تا از زبان چینی زده شوید. یادگیری یک زبان جدید دشوار است ، و اشتباه کردن  امری عادی به حساب می آید. پس سعی کنید خود را سرزنش نکنید. نکته مهم این است که به مرور زمان به زبان چینی مسلط خواهید شد. پس سعی کنید نگاه مثبت به سمت یادگیری زبان  چینی داشته باشید.

عضویت و ثبت نام در سامانه

ارسال دیدگاه

نظر خود را ارسال کنید